رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت ایرانسل

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به زودی زیرآب ایرانسل رو هم خواهند زد. دیروز مدیرعامل شرکت دزد زیرساخت  شرکت ایرانسل رو متهم به دامپینگ یا همون خراب کردن بازار با ارزان فروشی نسبت به بقیه کرد

لینک به دیدگاه

• ارسال 968
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

دیشب از شانس بد من اصلا برنامه My Irancell  باز نمیشد و همش خطا میداد و نتونستم طرح رو فعال کنم. ولی شب قبلش به راحتی تا 8.5 مگابایت بر ثانیه دانلود میکرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیشب از شانس بد من اصلا برنامه My Irancell  باز نمیشد و همش خطا میداد و نتونستم طرح رو فعال کنم. ولی شب قبلش به راحتی تا 8.5 مگابایت بر ثانیه دانلود میکرد

اینترنتنتون ایرانسل بود یا شرکت دیگه ای ؟ من همراه اول دارم و احساس میکنم اپ ایرانسل با نت همراه اول مشکل داره شایدم عمدی باشه  :D

لینک به دیدگاه

این سرعتا همش الکیه مهم اون سرعتیه که تو دانلود دارین

من خودم 4g ایرانسل دارم حداکثر سرعتی که داشته 2 مگ بوده سرعت متوسطش 1مگه تو یه ساعتم فوقش 3 گیگ بشه دانلود کرد باهاش اونم بابد اپلود سنترش قوی و پرسرعت باشه

لینک به دیدگاه

این سرعتا همش الکیه مهم اون سرعتیه که تو دانلود دارین

من خودم 4g ایرانسل دارم حداکثر سرعتی که داشته 2 مگ بوده سرعت متوسطش 1مگه تو یه ساعتم فوقش 3 گیگ بشه دانلود کرد باهاش اونم بابد اپلود سنترش قوی و پرسرعت باشه

اینکه شما نمی توانید این سرعت را داشته باشید دلیل بر "الکی" بودن نیست. سرعت ها تماما واقعی است.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اخه اين چه وعضه روزا سرعت بالاس شبا محدود ميشه رو ٣٠٠ كيلوبايت

ايرانسل اشغال ، تازه قطع وصل هم ميشه

اخه شهر بندرعباس اندازه يه محله تهران هم مصرف نداره كه اينا از ترسشون سرعت رو محدود ميكنن

اعصابم خورده

لینک به دیدگاه

4g ایرانسل

1گیگ

3 مین

دوستان سرعت با مودم چقد با گوشی فرق میکنه من الان با گوشی 5 مگ دان میکنم با مودم چقد بیشتر میشه؟

post-22347-0-63160200-1469092993_thumb.png

ویرایش شده توسط mahdika
لینک به دیدگاه

اینکه شما نمی توانید این سرعت را داشته باشید دلیل بر "الکی" بودن نیست. سرعت ها تماما واقعی است.

یعنی شما سرعت دانلودتون با نرم افزار ADM 17 مگابایت بر ثانیس!

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

بنده تصاویر مربوط به خودم را قرار دادم می توانید در پست های قبل مشاهده کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سرعت دانلود ایرانسل 4G همین الان :

n3ir67brl07p5npbzetw.jpg

اینترنتنتون ایرانسل بود یا شرکت دیگه ای ؟ من همراه اول دارم و احساس میکنم اپ ایرانسل با نت همراه اول مشکل داره شایدم عمدی باشه  :D

نه با خود ایرانسل و نه با ADSL مخابرات باز نمیشد. کلا هر چند وقت اینطوری میشه و شارژ اکانت و ترجیحا خرید بسته رو باید قبل از شروع زمان رایگان انجام داد

لینک به دیدگاه

سرعت دانلود ایرانسل 4G همین الان :

n3ir67brl07p5npbzetw.jpg

نه با خود ایرانسل و نه با ADSL مخابرات باز نمیشد. کلا هر چند وقت اینطوری میشه و شارژ اکانت و ترجیحا خرید بسته رو باید قبل از شروع زمان رایگان انجام داد

من هم چندین بار به این مورد بر خوردم دقیقا موقعی که میخواستم بسته شبانه بخرم برنامه به هیچ وجه باز نمیشد !!! 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم که سرعت دانلود با مودم 4g تفاوتی با سرعت دانلود از طریق گوشی داره ؟ اگر داره تا چه اندازه ای هستش ؟ این سرعت های فضایی که شما میگیرید با مودم هستش یا با گوشی ؟ :D

و اینکه کلا کار با مودم 4g به چه صورت هست ؟ اول بسته اینترنتی رو روی گوشی فعال کنم بعد سیم کارتو در بیارم بزنم به مودم ؟

من الان با گوشی حدود 2 مگابایت بر ثانیه دانلود دارم. ممنون میشم یکم توضیح بدید @};-

ویرایش شده توسط Ehsan_PCI
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم که سرعت دانلود با مودم 4g تفاوتی با سرعت دانلود از طریق گوشی داره ؟ اگر داره تا چه اندازه ای هستش ؟ این سرعت های فضایی که شما میگیرید با مودم هستش یا با گوشی ؟ :D

و اینکه کلا کار با مودم 4g به چه صورت هست ؟ اول بسته اینترنتی رو روی گوشی فعال کنم بعد سیم کارتو در بیارم بزنم به مودم ؟

من الان با گوشی حدود 2 مگابایت بر ثانیه دانلود دارم. ممنون میشم یکم توضیح بدید @};-

مودم که کاربری خاصی نداره که سخت باشه ! شما مودم رو یا با وای فای یا با کابل به سیستم وصل میکنی و خودش اتوماتیک بدون نیاز به هیچ تنظیم خاصی وصل میشه ! راجع به خرید بسته هم اصلا احتیاجی به دراوردن و دوباره جا زدن سیمکارت نیست ! شما روی یک گوشی با هر نوع سیستم عاملی برنامه ایرانسل من رو میریزی بعد با شماره ی خطی که تو مودم هست عضو میشی و بعد هم یک اس ام اس میاد که کد فعالسازی داره اون کد رو تو برنامه میزنی و تمام ! از اون به بعد میری تو برنامه بسته رو انتخاب میکنی و روی خطی که داخل مودم هست فعال میشه بعد هم لذتشو میبری 

راجع به تفاوت گوشی با مودم هم بسگی به گوشی داره ! الان مثلا ایفون 6اس سرعتش از مودم E3372 ایرانسل بیشتره ! اما galaxy j2 4g نه ! در کل مودم گزینه بهتریه چون با گوشی کار سخت میشه و بعلاوه احتمال خراب شدن باتری گوشی هم هست !!! 

وسایل نیاز برای گرفتن 4g چی هست؟ فقط برای دانلود گیم می خوام

اول از همه تو محدوده پوشش 4جی بودن ( به وبسایت ایرانسل سر بزنین ) 

بعد مودم یا گوشی موبایل که 4جی ساپورت کنه 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

دوستان خیلی گول تست سرعت رو نخورید . من خودم مودم E3372 4G  خریدم و موقع تست تا 20 مگابایت هم میره . ولی وقتی میزنم برای دانلود با 4 خط آنتن بیشتر از 3.5 مگ به من سرعت نمیده . با IDM هم دانلود انجام دادم و از سایت های معتبر ایرانی .

در کل برای دانلود از ADSL خیلی بهتره بخاطر قیمتش و توی 1 ساعت میتونین حدود 6 الی 9 گیگ دانلود کنید . ولی توقع سرعت دان 10-15 مگ ازش نداشته باشین !

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی گول تست سرعت رو نخورید . من خودم مودم E3372 4G  خریدم و موقع تست تا 20 مگابایت هم میره . ولی وقتی میزنم برای دانلود با 4 خط آنتن بیشتر از 3.5 مگ به من سرعت نمیده . با IDM هم دانلود انجام دادم و از سایت های معتبر ایرانی .

در کل برای دانلود از ADSL خیلی بهتره بخاطر قیمتش و توی 1 ساعت میتونین حدود 6 الی 9 گیگ دانلود کنید . ولی توقع سرعت دان 10-15 مگ ازش نداشته باشین !

نتایج اون تست با واحد مگابیت هست اصلا مودم e3372 نمیتونه سرعتی در حد 20 مگابایت/ثانیه داشته باشه

حداکثر سرعت به طور واقعی در حال حاضر حدود 10mb/s هست (با توجه به تست های خودم و سایر کاربران) که این هم شدیدا بستگی به موقعیت شما و سروری که ازش دانلود میکنید داره

من به راحتی میتونم حتی بیشتر از 60GB رو توی کمتر از 3 ساعت دانلود کنم (تاحالا پیش اومده که حجم بسته قبل از زمان تموم شده)

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

e7b29dce-ebf6-4284-8e98-fdf6286494b1.jpg

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بسته‌ی ارزان ایرانسل ابراز نارضایتی کرد و آن را دامپینگ دانست. این در حالی است که بیشتر کاربران درخواست ارزان شدن دیگر بسته‌های این اپراتور و دو اپراتور دیگر را دارند و از قیمت این بسته نیز رضایتی نسبی دارند.

محمد جواد آذر جهرمی مدیرعامل زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: «یک پدیده‌ای به اسم دامپینگ (ارزان فروختن نسبت به رقبا یا زیرفروشی) اتفاق افتاده و سبب شده تا ایران به عنوان چهارمین کشور ارزان دنیا از منظر نرخ پهنای باند موبایل باشد.»

مدیرعامل زیرساخت ادامه داد: «بسته‌ای در یکی از اپراتورهای موبایل وجود دارد که ۱۰۰ گیگابایت اینترنت سالانه را با قیمت ۱۷۵ هزار تومان در اختیار مشترکان قرار می‌دهد که به عبارتی هر گیگابایت در آن ۱۷۵۰ تومان ارزش دارد. این ۱۷۵۰ تومان کمتر از نیم دلار می‌شود که در هیچ کجای دنیا چنین نرخی پیدا نخواهید کرد.»

جهرمی افزود: «این سیاست‌گذاری قیمتی قطعاً دامپینگ است که دامپینگ هم به چرخه و صنعت ضربه می‌رند. وظیفه‌ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کنترل این بازار است تا کسی ورشکست نشود. یک شرکت توان مالی خوب دارد  حاضر است خدمات را پایین بیاورد تا باقی فعالان باراز را به ورشکستگی برساند.»

مدیرعامل زیرساخت بیان کرد: «اگر قیمت دیتای موبایل را بالا می‌بردیم، موج رسانه‌ای علیه وزارت ارتباطات راه می‌افتاد در صورتی‌که برای برخورد با زیرقیمت فروشی و تنظیم بازار، گاهی باید چنین اقدامانی کرد.»

جهرمی گفت: «یک‌بار در جمع مسئولان اپراتورهای موبایل گفتم که خوشحال می‌شوم همین بازی کنونی در کاهش قیمت اینترنت موبایل را برای صوت (Voice) هم داشته باشید برای یک دقیقه مکالمه نیازی نباشد ۸۰ تومان پرداخت شود؛ اما آنها این کار را انجام نمی‌دهند.» در پاسخ به این سخن جهرمی خبرنگار مخاطب به جهرمی یادآوری می‌کند که تا اواخر سال گذشته این کار را در قالب مکالمات نامحدود انجام می‌دادند اما ظاهرا دستوری از سمت نهاد ناظر بر این حوزه به درخواست یکی از اپراتورهای کوچک، مانع ادامه فعالیت‌شان در این بخش می‌شود.

مدیرعامل زیرساخت دستور رگولاتوری که بارها در خبرها منتشر و تأیید شد را انکار کرد و پاسخ داد: «نهاد ناظر بر این حوزه اگر منظورتان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، دستوری در این زمینه نداشته اما ممکن است توصیه کرده باشد. در آن زمان خود اپراتورها جنگ قیمتی را شروع کردند و با هم آن را خاتمه دادند. مصوبه‌ای در این زمینه نداریم که جلوی مکالمات نامحدود گرفته شود.»

او افزود: «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در حوزه‌ی پعنای باند موبایل جلوی یک گیگابایت اینترنت موبایل که ۱۷۵۰ تومان است را بگیرد زیرا هزینه‌ی آن با توجه به سایز بازار و هزینه‌های سرمایه‌گذاری ۷ هزار تومان می‌شود.»

جهرمی اعلام کرد: «اگر این کاهش قیمت‌ها به نحوی انجام شود که سهامدار آن اپراتورها انگیزه‌ای برای توسعه تکنولوژی 4G در کشور نداشته باشد، با مقوله حساسی مواجه می‌شویم. اتفاقی که افتاد، باید جلوی این موضوع را می‌گرفتیم و وزارت ارتباطات هوشمندانه جلوی آن را گرفت.»

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: «ما گفتیم حالا که کسب درآمدتان از جای دیگر است و در جای دیگری دامپ می‌کنید، نقطه هدف‌مان را طور دیگری تنظیم می‌کنیم تا ببینیم باز هم قادر به دامپ هستید یا خیر. هدف‌مان این بود که بگوییم دیگر از جیب مردم دامپ نکنید؛ اگر واقعا قصد رقابت و دامپ دارید بروید از جیب خودتان هزینه کنید.»

آذری جهرمی بار دیگر با تأکید بر اینکه وظیفه کنترل بازار فناروری اطاعات و ارتباطات کاری سخت و بر عهده‌ی مجموعه‌ی وزارت ارتباطات است، عنوان کرد: اگر این کار را انجام ندهیم، اجازه رشد صنعت را نداده‌ایم.»

منبع

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این همه درگیر دانلود با ایرانسل بودم که از این غافل شده بودم :

http://www.8pic.ir/images/kuu1hij6kpagrt2vt7ed.jpg

این از کجا اومده؟ :|

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

این همه درگیر دانلود با ایرانسل بودم که از این غافل شده بودم :

http://www.8pic.ir/images/kuu1hij6kpagrt2vt7ed.jpg

این از کجا اومده؟ :|

این یه باگه متاسفانه

توی پنل isp های دیگه هم به خصوص مخابرات این چنین مشکلاتی هست

حتی برای بعضی از دوستان زده بود 1150 گیگ دانلود در عرض 2 دقیقه !

لینک به دیدگاه

دوستان یه کمک میخواستم بنده قصد خرید مودم 4G داشتم میخواستم بدونم کدوم یکی از شما تو منطقه ی 10 یا 11 تهران هستید و از 4G ایرانسل استفاده میکنید و بیشترین سرعتتون چقدر بوده؟

من با 3G که اینجا زیاد سرعت نمیده چون مرکز تهران هستم و یوزر خیلی زیاده میخواستم بدونم ارزش داره 4G بخرم یا نه.

لینک به دیدگاه

نتایج اون تست با واحد مگابیت هست اصلا مودم e3372 نمیتونه سرعتی در حد 20 مگابایت/ثانیه داشته باشه

حداکثر سرعت به طور واقعی در حال حاضر حدود 10mb/s هست (با توجه به تست های خودم و سایر کاربران) که این هم شدیدا بستگی به موقعیت شما و سروری که ازش دانلود میکنید داره

من به راحتی میتونم حتی بیشتر از 60GB رو توی کمتر از 3 ساعت دانلود کنم (تاحالا پیش اومده که حجم بسته قبل از زمان تموم شده)

منم منظورم همینه . که حواسشون باشه با این تست سرعت ها به اشتباه نیفتن .

در مورد شما و سایر کاربران مثل شما هم باید بگم خوش به حالتون :D

چون ما که تهران هستیم و مرکز شهر میشینیم توی سه ساعت حداکثر بتونیم 20 گیگ دانلود کنیم . همچنین مجبور بشیم لپتاپ رو بزاریم روی ماشین لباس شویی کنار پنجره تا به زور 4 خط آنتن بده :D

البته ناگفته نماند اون زمانی که داشتم از ایرانسل خرید می کردم قید یه سری چیزا مثل پاسخگویی و حقوق مشتری رو زده بودم . چون قبلا تجربه وایمکس ایرانسل رو داشتم که اون دیگه  واقعا فاجعه بود !

دوستان یه کمک میخواستم بنده قصد خرید مودم 4G داشتم میخواستم بدونم کدوم یکی از شما تو منطقه ی 10 یا 11 تهران هستید و از 4G ایرانسل استفاده میکنید و بیشترین سرعتتون چقدر بوده؟

من با 3G که اینجا زیاد سرعت نمیده چون مرکز تهران هستم و یوزر خیلی زیاده میخواستم بدونم ارزش داره 4G بخرم یا نه.

سلام

من مرکز شهر هستم . تقاطع ولیعصر امام خمینی . سرعت بین 2 تا 3 مگ دارم .

ویرایش شده توسط mammad73
لینک به دیدگاه

چون ما که تهران هستیم و مرکز شهر میشینیم توی سه ساعت حداکثر بتونیم 20 گیگ دانلود کنیم . همچنین مجبور بشیم لپتاپ رو بزاریم روی ماشین لباس شویی کنار پنجره تا به زور 4 خط آنتن بده :D

پس مشکل مربوط به خودتون هست ، شما تا زمانی که rssi ــتون بیشتر از -60dbm نباشه نمیتونید به این سرعت ها برسید

خوب بخشی از این قضیه هم به خاطر فرکانس بالای lte (در مورد ایرانسل 1800mhz) هست که باعث میشه سیگنال به سختی از در رو دیوار رد بشه

من اگه جای شما بودم مودم + یه روتر رو میذاشتم روی بوم و برای ارتباط از کابل شبکه استفاده میکردم (البته قبلش حتما همون بالا تست کنید و ببینید سرعت چه طور میشه)

اگه مودم e3372 دارید ، با مشاهده سورس صفحه زیر میتونید وضعیت پارامتر های سیگنال رو ببینید :

http://192.168.8.1/api/device/signal

من هم تنها و تنها توی یه نقطه خیلی خاص میتونید سیگنال خیلی خوبی بگیرید

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

پس مشکل مربوط به خودتون هست ، شما تا زمانی که rssi ــتون بیشتر از -60dbm نباشه نمیتونید به این سرعت ها برسید

خوب بخشی از این قضیه هم به خاطر فرکانس بالای lte (در مورد ایرانسل 1800mhz) هست که باعث میشه سیگنال به سختی از در رو دیوار رد بشه

من اگه جای شما بودم مودم + یه روتر رو میذاشتم روی بوم و برای ارتباط از کابل شبکه استفاده میکردم (البته قبلش حتما همون بالا تست کنید و ببینید سرعت چه طور میشه)

اگه مودم e3372 دارید ، با مشاهده سورس صفحه زیر میتونید وضعیت پارامتر های سیگنال رو ببینید :

http://192.168.8.1/api/device/signal

من هم تنها و تنها توی یه نقطه خیلی خاص میتونید سیگنال خیلی خوبی بگیرید

خیلی ممنون از راهنماییتون . این روشی که شما گفتی روش مطمئنیه و به نظرم بهترین روشه . منتها هم حوصله میخواد و هم هزینه اضافه که واقعا موجود نیست .

همین سرعت دانلود 2 تا 3 مگ هم برای من که سرعت دان ADSL ام روی 64 کیلوبایت بود مثل معجزه میمونه . یا صبر می کنم تا نسل 5 وارد ایران بشه یا خونمون رو عوض می کنم :D

@};-

لینک به دیدگاه

دوستان من با دوتا موبایل 4G ایرانسل رو امتحان کردم هر دو سرعت دانلودش حدود 1 مگابایت هست، این سرعت های 8 مگابایت و .... واقعیه ؟ شک کردم

لینک به دیدگاه

دوستان من با دوتا موبایل 4G ایرانسل رو امتحان کردم هر دو سرعت دانلودش حدود 1 مگابایت هست، این سرعت های 8 مگابایت و .... واقعیه ؟ شک کردم

بله ، واقعی هست ، به شرطی که شما سیگنال خیلی خوبی داشته باشید (بستگی به سروری که ازش دانلود میکنید هم داره - بالاترین سرعت رو میتونید با سرورهای اروپایی تجربه کنید)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...