رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت ایرانسل

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان شبتون خوش .

من یه دانگل 3372 دارم و مشخصات سیگنالم در تصویر پیوست مشخصه .

یدونه آنتن از پرشین تولز خریدم از همون 5 dbi ها اما متاسفانه فروشنده اطلاعات غلط داده بود و نوشته بود که به 3372 هم میخوره که بعدا فهمیدم 3370 CRC-9 هست و اون آنتن TS9 . حتما یه سری میگن میخوره و .... ولی نه TS9 شله و هرکاری هم بکنی درست درمون جا نمیره .

لینک آنتنی که خریدم

حالا مطلب بعدی اینکه وقتی انتن رو متصل میکنم سیگنال افت میکنه !!!! حدود -7 تا میاد پایین :( !

با توجه به اینکه دانگل 2 dbi هست و انتن 5dbi برام خیلی عجیبه که چرا !

حالا دارم دنبال تبدیل TS9 به CRC9 میگردم تا ببینم سیگنالم بهتر میشه با این آنتن گرفت !

بنظر شما اصلا ممکنه مشکل عدم موفق بودن این آنتن کانکتورش باشه ؟ آقایون اهل فن لطفا نظر بدید .

راستی دیشب هم سرعت ایرانسل واسه من خیلی پایین بود و حدود 800 ! البته فک کنم برمیگرده به مشکل کلی پهنای باند کشور + 5 شب و ...

ممنون میشم از دوستانی که در این رشته تخصص دارن منو از این سردرگمی خارج کنن تا اگه نیاز نیست بیخودی هزینه نکنم :(  

مرسی . @};-

post-8346-0-95648500-1461948405_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

• ارسال 968
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان شبتون خوش .

یدونه آنتن از پرشین تولز خریدم از همون 5 dbi ها اما متاسفانه فروشنده اطلاعات غلط داده بود و نوشته بود که به 3372 هم میخوره که بعدا فهمیدم 3370 CRC-9 هست و اون آنتن TS9 . حتما یه سری میگن میخوره و .... ولی نه TS9 شله و هرکاری هم بکنی درست درمون جا نمیره .

لینک آنتنی که خریدم

حالا مطلب بعدی اینکه وقتی انتن رو متصل میکنم سیگنال افت میکنه !!!! حدود -7 تا میاد پایین :( !

حالا دارم دنبال تبدیل TS9 به CRC9 میگردم تا ببینم سیگنالم بهتر میشه با این آنتن گرفت !

بنظر شما اصلا ممکنه مشکل عدم موفق بودن این آنتن کانکتورش باشه ؟ آقایون اهل فن لطفا نظر بدید .

راستی دیشب هم سرعت ایرانسل واسه من خیلی پایین بود و حدود 800 ! البته فک کنم برمیگرده به مشکل کلی پهنای باند کشور + 5 شب و ...

ممنون میشم از دوستانی که در این رشته تخصص دارن منو از این سردرگمی خارج کنن تا اگه نیاز نیست بیخودی هزینه نکنم :(  

مرسی . @};-

قیمت واقعی اون آنتن 10 ه ت هست ! (با کانکتور sma)

من هم با اون آنتن ها تست کردم و نتیجه تاثیر منفی بود

در ضمن من کانکتور ts-9 رو تست کردم هااا ، اصلا هم شل نیست ، این هم عکس :

post-21837-0-57324200-1461949982_thumb.jpg

post-21837-0-22047000-1461949995_thumb.jpg

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

attachicon.gif29042016049.jpg

attachicon.gif29042016047.jpg

اقا خدا خیرت بده یکم بیشتر توضیح بده ! الان شما تو این عکس سوکت انتن ها رو که جا زدی ! انتنشم داری ؟؟ تست کردی ؟ سرعت فرقی کرده ؟؟؟ بعد از کجا این سوکت ها و انتن رو بخرم ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان شبتون خوش .

لینک آنتنی که خریدم

مرسی . @};-

فکر نمیکنم سرعت پایین شما به خاطر پهنای باند کشوری بوده باشه. چون من دیشب دقیقا درهمون زمان 5 به بعد با سرعت 48 مگابیت دانلود میکردم!

لینک به دیدگاه

شانس ما هر موقعه خواستیم با ایرانسل چیزیو دانلود بکنیم حداکثر سرعت 800 کیلوبایت بود بعضی موقعه ها خیلی کم تا یک مگابایت در ثانیه هم میرفت البته فکر کنم به خاطره منطقه ای که هستم هستش.ولی مرکز شهر باید خوب انتن و سرعت بده چون من مرکز شهرم اما جدیدا وضع بدتر هم شده بیشتر موقعه ها قطعه البته نت خودم پارس انلاین هستش.

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم سرعت پایین شما به خاطر پهنای باند کشوری بوده باشه. چون من دیشب دقیقا درهمون زمان 5 به بعد با سرعت 48 مگابیت دانلود میکردم!

والا نمیدونم شب قبلش حدود 2.5 میگرفتم اما دیشب 700 تا 800 بود

attachicon.gif29042016049.jpg

attachicon.gif29042016047.jpg

مرسی والا کانکتورش واسه دستگاه من شله و مجبور شدم با انبر دست فشردش کنم !

پس در کل نتیجه منفیه با این آنتن  *dry#

فروشنده نازنین نتایج عجیبی در تاپیک گذاشته بود ! ای بابا ... بگذریم ...

خب چی کار کنیم این dbi بالا ها واسه سلامتی مناسب نیست ! باید دور باشه تا جایی که یادمه بالای 5dbi ضرر داره ! ضررش هم جوری نیست که بشه ازش چشم پوشی کرد ! میتونه باعث بیماری های ناجوری که دوست ندارم اسمشون رو بیارم بشه .

کسی میدونه قدرت انتن 3372 چند دسیبل هست ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

crc9 همون ts5 هست

تازه ts9 هم بهش میخوره ! من خودم اشتباها ts9 خریداری کردم

من تاحالا آنتن های یاگی ، لوگاریتمیک ، هلیکال رو برای موارد مختلف ساختم و ساخت همشون هم ساده هست

کلی ویدئو توی youtube هست و چند تا سایت محاسبه کننده هم وجود داره ، کمی سرچ کنید ...

این هم آنتن هلیکالی که خودم واسه lte ایرانسل (1.8GHz) ساختم

attachicon.gif29042016044.jpg

نتیجه به چه صورت بود ؟

بنظر من اگه وقت و حوصله داری انتن یاگی بساز که برای داون لینک خیلی خوب جواب میده

لینک به دیدگاه

با سلام و شب بخیر

دوستانی که برا پورت پرسیدن.. درسته که همه این پورتهای که فرمودیدد برای امپدانس 50 اهم استاندارد ساخته شده.. ولی اگر به هر دلیلی پورت نر و مادگیش درست روی هم سوار نشه (همین که میگید لقه یا با انبر دست فشار دادید و ...) مطمعن باشید تطبیقش بهم میخوره و عملکرد لازم رو نخواهید داشت.. دلیلشم این هست که موجی که به پورت میرسه به دلیل عدم تطبیقی که اونجا اتفاق میفته مقداری از توانش برگشت میخوره و همش نمیرسه به مقصد... در ضمن اون آنتنی هم که آدرس دادید ذاتا آنتن سمت گرایی نیست.. یعنی اونقد بهره رو افزایش نمیده و نباید انتظار داشته باشید سیگنال ضعیفی که داره میرسه به مودم یهو خیلی تقویت بشه

بازم تاکید کنم راه چاره استفاده از آنتن های سمت گرا و قوی هست.. مثل آنتن یاگی مثلن (قیافش شبیه آنتن های قدیمی تلویزیونه) . استفاده از کابل طولانی هم باعث افت توان خواهد شد (با توجه به فرکانس نسبتا بالا ) و بهتره تا جایی که میشه یجوری پلان رو بچینید که موج از هوا برسه به مقصد موردنظرتون تا اینکه بخواد کابل سیگنالو بیاره.

crc9 همون ts5 هست

تازه ts9 هم بهش میخوره ! من خودم اشتباها ts9 خریداری کردم

من تاحالا آنتن های یاگی ، لوگاریتمیک ، هلیکال رو برای موارد مختلف ساختم و ساخت همشون هم ساده هست

کلی ویدئو توی youtube هست و چند تا سایت محاسبه کننده هم وجود داره ، کمی سرچ کنید ...

این هم آنتن هلیکالی که خودم واسه lte ایرانسل (1.8GHz) ساختم

attachicon.gif29042016044.jpg

واقعا عالی میشه اگه از ابعاد دیگه آنتن هم عکس بذارید. خیلی تمیز ساختید :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

نتیجه به چه صورت بود ؟

بنظر من اگه وقت و حوصله داری انتن یاگی بساز که برای داون لینک خیلی خوب جواب میده

هنوز نتونستم تست کنم

پورت usb روتر بوردم خراب شد ، خوشبختانه و به شکل عجیبی گارانتی داره ! (معمولا محصولات میکروتیک گارانتی ندارن توی ایران)

فاصله آنتن تا اونجایی هم که من هستم حدودا 15 متر هست که اگه این همه سیم بکشم تقریبا آنتن هیچ کاری انجام نمیده ! (برای مثال اگه از rg59 استفاده کنم حدودا 8db کاهش خواهم داشت !)

میخواستم آنتن های ، روتر و مودم ها رو بذارم بالا و کابل شبکه رو وصل کنم به سیستم

توی ویدئوهایی که دیدم ، حداقل در مورد wifi ملت با آنتنهای هلیکال نتیجه بهتری (نسبت به سایز آنتن) میگرفتن

آنتن یاگی با همین گین ، سایزش بیشتر از 2 برابر این میشه

ویرایش شده توسط rn4j1m1
لینک به دیدگاه

دوستان این شرایط سیگنال منه بدون انتن

RSSI: >=-51dBm RSRP: -75dBm RSRQ: -7dB SINR: 19dB

بنظرتون چرا سرعتم حدود 1.5 هستش ؟ طبق جدول من الان در شرایط عالی هستم اما خودم حس نمیکنم ...13.gif

لینک به دیدگاه

من و ایرانسل همین الان یهویی :دی

post-11602-0-21915500-1461967963_thumb.png

post-11602-0-57180500-1461968696_thumb.png

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

دوستان این شرایط سیگنال منه بدون انتن

RSSI: >=-51dBm RSRP: -75dBm RSRQ: -7dB SINR: 19dB

بنظرتون چرا سرعتم حدود 1.5 هستش ؟ طبق جدول من الان در شرایط عالی هستم اما خودم حس نمیکنم ...13.gif

این اعداد از پرتال مودم 4g تون خوندید؟ لاااقل یه دلیلش میتونه محدود بودن ترافیک آنتن محدوده ای که زندگی میکنید باشه (زیاد بودن کاربرا) (با ایده آل گرفتن سایتی که دارین ازش دانلود میکنید و .. )

لینک به دیدگاه

یعنی حروم زاده تر از ایرانسل و همراه اول بازم خودشونن

10 هزار سیم کارتم رو شارژ کردم بعد بسته شبانه نامحدود همراه اول که از ساعت 2 تا 7 هست رو فعال کردم

ساعت 5:50 دقیقه دیدم شارژم 0 هستش ! یهو واس خودش تصمیم میگیره که از شارژ کم کنه نه از بسته ی نامحدودی که دارم !

چی بگم اخه من !

لینک به دیدگاه

10 هزار سیم کارتم رو شارژ کردم بعد بسته شبانه نامحدود همراه اول که از ساعت 2 تا 7 هست رو فعال کردم

ساعت 5:50 دقیقه دیدم شارژم 0 هستش ! یهو واس خودش تصمیم میگیره که از شارژ کم کنه نه از بسته ی نامحدودی که دارم !

چی بگم اخه من !

بنده تا الان مشکلی مثل شما را نداشتم. دقیق کدام بسته را فعال کردید؟
لینک به دیدگاه

چی بگم اخه من !

بسته نامحدود همراه اول چه ربطی به ایرانسل داره؟ ( چند گیگ دانلود کردید؟ چون همراه اول هم نامحدود نیست 20 گیگ هست )

کسانی که بسته ایرانسل میگیرن بهتره طرح کنترل مصرف آزاد هم فعال کنند تا در صورت تموم شدن بسته از شارژشون کم نکنه.

لینک به دیدگاه

بسته نامحدود همراه اول چه ربطی به ایرانسل داره؟ ( چند گیگ دانلود کردید؟ چون همراه اول هم نامحدود نیست 20 گیگ هست )

کسانی که بسته ایرانسل میگیرن بهتره طرح کنترل مصرف آزاد هم فعال کنند تا در صورت تموم شدن بسته از شارژشون کم نکنه.

:) نکته خوبی گفتید که مغفول مونده بود

لینک به دیدگاه

سلام دوسنان 

داتگل 3372 گرفتم 

از کجا میشه فهمید چه قدر از حجم باقی مونده؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوسنان 

داتگل 3372 گرفتم 

از کجا میشه فهمید چه قدر از حجم باقی مونده؟؟

ساده ترین راه استفاده از نرم افزار MyIrancell است که بر روی دیوایس خودتون نصب می کنید.

لینک به دیدگاه

اقا منم مودم e3372 رو خریدم ولی چطوری بفهمم قدرت انتن دهی چقدره؟

روتر هم اینه tpLink MR3220 3G/4G Router

ویرایش شده توسط Adam Khor
لینک به دیدگاه

دوسنان یه سوال دیگه اکه بخوام از طریق pc تبدیل به wifiکنم باید چی کارکنم؟؟

مودم adsl هم این هست http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-15_TD-W8968.html#overview

قابلیت usb داره برا مودم وصل کردم اما هیچ اتفاقی نیوفتاد

یه دانگل wifi dwa-123 هم دارم ازش میتونم یه عنوان hot spot استفاده کنم؟؟

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

دوسنان یه سوال دیگه اکه بخوام از طریق pc تبدیل به wifiکنم باید چی کارکنم؟؟

مودم adsl هم این هست http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-15_TD-W8968.html#overview

قابلیت usb داره برا مودم وصل کردم اما هیچ اتفاقی نیوفتاد

یه دانگل wifi dwa-123 هم دارم ازش میتونم یه عنوان hot spot استفاده کنم؟؟

دانگل شما رو نمیدونم. منتهی نرم افزار connectify  رو نصب کنید. اگه قسمت wifi hotspot شناخت دانگلتونو میشه.. (الببته اگه درایوری چیزی داره دانگل تون نصب کنید)

لینک به دیدگاه

سلام 
دوستان اگر گوشی 4g باشه و سیم کارت 

گوشی رو به کامپیوتر وصل کنم از اینترنتش استفاده کنم هم سرعتش اینطور بالا هست ؟

لینک به دیدگاه

دانگل شما رو نمیدونم. منتهی نرم افزار connectify  رو نصب کنید. اگه قسمت wifi hotspot شناخت دانگلتونو میشه.. (الببته اگه درایوری چیزی داره دانگل تون نصب کنید)

مرسی دوست عزیز کاملا جواب داد

لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز کاملا جواب داد

از LTE مودم روتر مانند مدلی که در امضای بنده است می توانید استفاده کنید و یا همان نرم افزای مثل Connectify

سلام

بستگی به گوشی دارد ولی در اغلب موارد پاسخ مثبت است

لینک به دیدگاه

سلام 

سیمکارتون که باید 4gباشه. بعدش برید تو سایت ایرانسل یا هر اپراتوری که میخواید از اینترنتش استفاده کنید .مناطق نواحی پوشش 4gاپراطور سرج کنید ببینید تو محلی که زندگی میکنید جزوه منطقه4gهستین. بعدش سرعت با مودم چندان تفاوتی نداره..  یا از کسایی که تو محلتون از4gاستفاده میکنن بپرس سرعت چجوریه

فقط استفاده طولانی مدت از گوشی باتریشو ضعیف میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...