رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت ایرانسل

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اتفاقا دنبال همچین قابلیتی میگشتم توی تنظیمات و مانیتورینگش پیدا نکردم ، در اتصال بعدی چک میکنم

همش تقصیر ایرانسل هست

نصف امکانات مودم رو با این webui ــش حذف کرده :D

مثل امکان انتخاب باندها ، دسترسی به فون بوک ، نمایش پارامتر های سیگنال و وضعیت مودم (مد اتصال و ...) ، تنظیمات مربوط به شبکه (تغییر رنج آی پی و تنظیمات dhcp) ، قرار دادن مودم توی حالت دی باگ و ...

لینک به دیدگاه

• ارسال 968
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

همش تقصیر ایرانسل هست

مثل امکان انتخاب باندها ، دسترسی به فون بوک ، نمایش پارامتر های سیگنال و وضعیت مودم (مد اتصال و ...) ، تنظیمات مربوط به شبکه (تغییر رنج آی پی و تنظیمات dhcp) ، قرار دادن مودم توی حالت دی باگ و ...

امکان جایگزینی فریمور وجود ندارد ؟

لینک به دیدگاه

امکان جایگزینی فریمور وجود ندارد ؟

این دو تا ربطی به هم ندارند (فریمور و webui) و البته میتونید هر کدومش رو آپدیت کنید

فقط فکر کنم باعث باطل شدن گارانتی بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از ساعت 2 بامداد مشغول به تست شدم با مودمی که قرض گرفته بودم (با تشکر از کاربر Ramin9500 عزیز)که سه حالت پیش اومد :

*حالت اول از ساعت 2 الی 3:30 سرعت میانگین 300 کیلوبایت بر ثانیه بود.... کاملا نا امید شدم چون سرعت اینترنت بی سیم خودم با رادیو حدود 1200 کیلوبایت بود

*حالت دوم از 3:30 تا 5 یه تکونی خورد و رسید به میانگین 1500 .... از نا امیدی در اومدم اما بیشتر دچار تردید شدم برای خرید مودم چون آنچنان فرقی نمیکرد و شاید ارزش نداشت خرج کنم براش با این سرعت.. چون اگه خیلی بد باشه راحت میگم بی خیالش ، اگر هم خوب باشه که میخرمش اما اگه معمولی باشه سخت میشه :دی

*حالت سوم از 5 که که طرح دوم رو فعال کردم اینطوری شد :

بیشینه حدود 5 مگابایت بر ثانیه بود و میانگین هم 3500 هم میانگین (اون 5 مگابایت بر ثانیه 10 دقیقه طول کشید فقط)

0rjlbr94jl2swb1u0qjc_thumb.jpg

توی استیم فقط نمیدونم چرا بالای 2.7 مگابایت نمیره شاید کلا چون ایران هستیم :

t96e5cvmqpylgr26m6xh_thumb.jpg

پ ن

بر روی 3G خیلی بد بود کیفیت .... سرعت دانلود بطور میانگین حدود 100 کیلوبایت بر ثانیه

فرجام همیشه نزدیک بودن به آنتن ملاک نیست و ممکنه شما چسبیده به آنتن هم باشی ولی چون ترافیک اون آنتن بالا هستش سرعت خوبی نگیری.

من در حالت 3G با سرعت بالای 1 مگابایت و تا حد اکثر نزدیک 2 مگابایت هم دانلود کردم. با 4G هم که همونطور که عکسش رو گذاشته بودم سرعت  تا نزدیک 6 مگابایت هم میرسه ( در همون ساعت 5 به بعد) و در ساعت 2 تا 3 هم مینیمم با 2.5 مگابایت دانلود میکنه. فکر میکنم در این یک مورد وضعیت شهر های بزرگ و شلوغ بدتر از شهرهای کوچیک که آنتن 4G دارن باشه!

لینک به دیدگاه

سلام.

تو استیم برید به مسیر زیر :

steam > setting > downloads > download region > russia - moscow

از این این سرور بالاترین سرعت رو میده.

باز اگر دیدید بهتر هم میتونه باشه uk - london هم تست کنید.

لینک به دیدگاه

از ساعت 2 بامداد مشغول به تست شدم با مودمی که قرض گرفته بودم (با تشکر از کاربر Ramin9500 عزیز)که سه حالت پیش اومد :

*حالت اول از ساعت 2 الی 3:30 سرعت میانگین 300 کیلوبایت بر ثانیه بود.... کاملا نا امید شدم چون سرعت اینترنت بی سیم خودم با رادیو حدود 1200 کیلوبایت بود

*حالت دوم از 3:30 تا 5 یه تکونی خورد و رسید به میانگین 1500 .... از نا امیدی در اومدم اما بیشتر دچار تردید شدم برای خرید مودم چون آنچنان فرقی نمیکرد و شاید ارزش نداشت خرج کنم براش با این سرعت.. چون اگه خیلی بد باشه راحت میگم بی خیالش ، اگر هم خوب باشه که میخرمش اما اگه معمولی باشه سخت میشه :دی

*حالت سوم از 5 که که طرح دوم رو فعال کردم اینطوری شد :

بیشینه حدود 5 مگابایت بر ثانیه بود و میانگین هم 3500 هم میانگین (اون 5 مگابایت بر ثانیه 10 دقیقه طول کشید فقط)

0rjlbr94jl2swb1u0qjc_thumb.jpg

پ ن

بر روی 3G خیلی بد بود کیفیت .... سرعت دانلود بطور میانگین حدود 100 کیلوبایت بر ثانیه

همینطور که بهمن عزیز فرمودن فاصله تا انتن همیشه نمیتونه ملاک باشه...

حتی اگر تو پنتاهوس باشید فرجام جان :D

خیلی از دوستانم کلی تعریف میکردن از نامحدود شبانه ایرانسل من دو روز پشت سرهم تست کردم و کلا پشیمون شدم از نامحدود

با این که سرویس H+ استفاده میکردم مثل عزیزان اما دوستان با سرعت 3مگ دانلود میکردن اما من با سرعت 300 الی 400 کیلوبایت

تا این که از سرویس 6تا12 ظهر 5 گیگ ایرانسل رو امتحان کردم و سرعت میانگین تا 4 مگ هست در صبح های زود که خلوت هست و تا ساعت 11/30 زیر 1مگ نمیاد

با توجه به این که من شمال هستم و عموما رطوبت بالا 80 درصد هست و افت کیفیت اینترنت هم شاهد هستیم و با توجه به سرعت دانلود ADSL خودم که حدودا 300 کیلوبایت هست این سرعت H+ میارزه...

البته بسته هفتگی هستش اما من خودم روزی دوبار بسته میخرم و تموم میکنم که هزینه 10 گیگ میشه 4هزار تومان که برابر با 1 گیگ حجم ADSL

:)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همش تقصیر ایرانسل هست

آقا اون آدرس باز نمیشه نمیدونم چرا :D  بازم ساعت 2 تست میکنم

فرجام همیشه نزدیک بودن به آنتن ملاک نیست و ممکنه شما چسبیده به آنتن هم باشی ولی چون ترافیک اون آنتن بالا هستش سرعت خوبی نگیری.

من در حالت 3G با سرعت بالای 1 مگابایت و تا حد اکثر نزدیک 2 مگابایت هم دانلود کردم. با 4G هم که همونطور که عکسش رو گذاشته بودم سرعت  تا نزدیک 6 مگابایت هم میرسه ( در همون ساعت 5 به بعد) و در ساعت 2 تا 3 هم مینیمم با 2.5 مگابایت دانلود میکنه. فکر میکنم در این یک مورد وضعیت شهر های بزرگ و شلوغ بدتر از شهرهای کوچیک که آنتن 4G دارن باشه!

آره دیگه همش ترافیکه...اطراف ما پر از مجتمع های مسکونیه(تقریبا 20 تا ساختمون 8 الی 12 طبقه) که هر کدوم حداقل 40 واحدی هستن.... هر ساختمون 5 نفر هم استفاده کنن ترافیک میره رو هوا...

:D 

سلام.

تو استیم برید به مسیر زیر :

steam > setting > downloads > download region > russia - moscow

از این این سرور بالاترین سرعت رو میده.

باز اگر دیدید بهتر هم میتونه باشه uk - london هم تست کنید.

حدس میزدم که ممکنه مشکل از سرور انتخابیم باشه اما نمیدونستم چطور عوض کنم

ممنون این رو هم تست میکنم 

همینطور که بهمن عزیز فرمودن فاصله تا انتن همیشه نمیتونه ملاک باشه...

حتی اگر تو پنتاهوس باشید فرجام جان :D

خیلی از دوستانم کلی تعریف میکردن از نامحدود شبانه ایرانسل من دو روز پشت سرهم تست کردم و کلا پشیمون شدم از نامحدود

با این که سرویس H+ استفاده میکردم مثل عزیزان اما دوستان با سرعت 3مگ دانلود میکردن اما من با سرعت 300 الی 400 کیلوبایت

تا این که از سرویس 6تا12 ظهر 5 گیگ ایرانسل رو امتحان کردم و سرعت میانگین تا 4 مگ هست در صبح های زود که خلوت هست و تا ساعت 11/30 زیر 1مگ نمیاد

با توجه به این که من شمال هستم و عموما رطوبت بالا 80 درصد هست و افت کیفیت اینترنت هم شاهد هستیم و با توجه به سرعت دانلود ADSL خودم که حدودا 300 کیلوبایت هست این سرعت H+ میارزه...

البته بسته هفتگی هستش اما من خودم روزی دوبار بسته میخرم و تموم میکنم که هزینه 10 گیگ میشه 4هزار تومان که برابر با 1 گیگ حجم ADSL

:)

ای بابا پنتهاوس کجا بود =))  =)) 

والا همون ساعت 4 تا 8 اش بدک نیست برای دانلود با همین متوسط 3000 کلیوبایت

سرعت نت بی سیم خودم (پوینت تو پوینت) حدود 1000 الی 1200 هست و هر گیگ 3500 تومن ... در بهترین حالت اگه 50 گیگ یک جا بخرم میشه 100 تومن و هر گیگ 2 تومن... اما با 4 تومن(دو تا طرح شبانه نا محدود ایرانسل) کلی دانلود کردم... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@Farjam

سورس صفحه زیر رو اینجا قرار بدید تا مشخص بشه وضعیت سیگنالی که دریافت میکنید چه طور هست:

http://192.168.8.1/api/device/signal

الان باز شد :

y25fnuy8dh0f56cm7b4a_thumb.jpg

خوبه یا بده؟  :-?  :D

لینک به دیدگاه

خوبه یا بده؟  :-?  :D

سورس صحفه رو ببینید تا خودتون هم متوجه بشید هر کدوم از این اعداد چی هستند

شما فقط نویز بیشتری دارید نسبت به من

وضعیت خود من همین الان (سرعت دانلود 8 تا 10 مگابایت/ثانیه):

rsrq = -9dB

rsrp = -78dBm

rssi = -55dBm

sinr >= 30dB

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

این هم سرعت دانلود اینترنت 4G همراه اول همین الان یه هو یی  :D  :D

post-6808-0-56581800-1462929056_thumb.jpg

البته آنتن دهیش اینجا به خوبی ایرانسل نیست ولی واقعیتش انتظار سرعت 30 مگابیت رو از همراه اول نداشتم!!

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

این هم سرعت دانلود اینترنت 4G همراه اول همین الان یه هو یی  :D  :D

attachicon.gif4G.jpg

البته آنتن دهیش اینجا به خوبی ایرانسل نیست ولی واقعیتش انتظار سرعت 30 مگابیت رو از همراه اول نداشتم!!

داداش مطمئنی تو ایران این عکس رو گرفتی؟! =P~

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش مطمئنی تو ایران این عکس رو گرفتی؟! =P~

باورش سخته ولی آره  :D

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان حتما باید سیم کارتهای سری جدید ایرانسل را داشته باشیم یا فرقی ندارد

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام

درود 

بله دوست عزیز باید سیمکارتتون از نسل 4 پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

سلام

مرسی

سلام باید از این سیمکارتا باشه

1.png

;)

لینک به دیدگاه

دوستان استفاده کنید که به زودی جمعش میکنن.

شرکت های اینترنت ADSL اعتراض کردند =))

لینک به دیدگاه

دوستان استفاده کنید که به زودی جمعش میکنن.

شرکت های اینترنت ADSL اعتراض کردند =))

درسته

مملکت نیست که...

معاون وزیر ارتباطات: اینترنت ارزانرئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه قیمت اینترنت موبایل ایران جزو ارزان‌ترین‌هاست، گفت: احتمال تعیین کف قیمت اینترنت برای اپراتورها وجود دارد تا به این واسطه کسب‌وکار ADSL تضمین شود.

viceminister-of-ICT.jpg

علی اصغر عمیدیان درباره احتمال ورود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بحث ساماندهی و تعیین کف قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای موبایل برای پاسخ به اعتراض برخی بازیگران این حوزه، اظهار داشت: تا الان در این موضوع ورود نکرده‌ایم اما احتمال تعیین کف قیمت اینترنت برای اپراتورهای موبایل وجود دارد.

وی تأثیر این تصمیم در گرانی بسته‌های اینترنت را اینگونه توجیه کرد: قطعا کف را طوری وضع نمی‌کنیم که موجب افزایش قیمت‌ها و ایجاد این فضا شود. منظور از کف قیمت ایجاد نواری برای مشخص شدن فضای مانور اپراتورها در قیمت بسته‌های اینترنتی است.

معاون وزیر ارتباطات درباره اینکه چه مشکلی در فضای کنونی رقابت، منجر به ورود شما به بحث ساماندهی بسته‌های اینترنتی شده است؟، گفت: اگر قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای موبایل کمتر از قیمت ADSL شود قطعا کسب‌وکار اینترنت ثابت با مشکل مواجه می‌شود.

او افزود: ما به عنوان رگولاتور باید مراقب فضای اینترنت ثابت هم باشیم و حق نداریم که اجازه از بین رفتن اشتغال در این بخش را بدهیم.

عمیدیان علاوه بر این تصریح کرد: قیمت اینترنت موبایل ایران در سطح بین‌الملل جزو پایین‌ترین تعرفه‌هاست و کشور ما از این منظر در جایگاه سوم قرار دارد زیرا قیمت واقعی را از مشترکان دریافت نمی‌کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین اگر به فکر ساماندهی وضعیت کنونی نباشیم، بازار کسب‌وکار اینترنت ثابت با مخاطره مواجه می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیمموبایل، بازار ADSL را نابود می‌کند/ ورود رگولاتور به بسته‌های اینترنتی

اینم اولین حرکت ایرانسل 

نوید ارزونی اینترنت میدادن یه مشت دوز سر گردنه

بسته رو گرون کردن از حجم اصلیشم زدن

بعد اومدن حجم شبونه2تا8صبح کثیف کاریشون گذاشتن

فقط میگم توف به شرفتون با این مشتری مداریتون

احتمالا بسته های نامحدود شبونشونم  بردارن

post-19988-0-20574300-1463027678_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mostafa lak13
لینک به دیدگاه

:mad:  ~x( من تازه میخواستم شروع کنم 

تموم شد دیگه بیخال شو. اینترنت حکم ماهواره رو داره براشون دوست عزیز. ادامه ندیم تاپیک تعطیل میشه.

لینک به دیدگاه

در این خصوص قبول دارم که عموما در خارج از این سرزمین قیمت بسته های موبایل گرون تر از سرویس های ADSL  هست اما گویا مسئولین یک نکته رو فراموش کردن در عوض در همون کشور ها اینترنت ADSL بدون محاسبه حجم مصرفی عزضه میشه با سرعت های بیش از 10 مگ برای دانلود!!!

به شخصه اگر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بخواهد ورود به این عرصه بکنه در حقیقت انحصاری کردن بازار هستش که در اینده نچندان دور سرنوشت دو شرکت خودرو ساز ایرانی رو خواهد داشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان که اینترنت موبایلی خیلی به صرفه تر از adsl  هست

فقط وضعیت پینگش رو برای بازی اطلاع ندارم

ولی برای کارهای معمولی و دانلود عالی هست

بعید هم میدونم ایرانسل قید این سرویس ها رو بزنه

چونکه یعنی از دست دادن مشتری

الانم که چک کردم سرویس های قبلی موجوده و یک سری سرویس جدید و متنوع تر هم اضافه کردن

لینک به دیدگاه

درود دوستان

حدود 1 ماهی است که با اینترنت ایرانسل مشکل عجیبی پیدا کردم!

هر فایلی حجیم که دانلود می کنم خرابه ، فایل های زیپ از زیپ باز نمیشن و فیلم ها هم یک صحنه تمام رنگ های تصویر به هم میریزه.

اینترنت رو با گوشی شیر میکنم و با لپ تاپ دانلود می کنم.از نرم افزار های مختلف دانلود منیجر و فلش گیت هم استفاده کردم.

این مشکل فقط برای من نیست به شخصه 5 نفر رو می شناسم از روش های مختلف دانلود با خوده گوشی(چه اندروید و ای او اس) ، مودم جیبی هم استفاده می کنند باز هم خرابه البته فایل های حجیم اینگونه است.

از sem maneger  zip repair  pro و دیگر برنامه ها هم استفاده میکنم فایده نداره.

700 هم زنگ زدم گفت شما به اینترنت وصلید و این مشکل به ما ربطی نداره.

لینک به دیدگاه

درود 

موقع دانلود فایل ها شده سرعتتون به صفر یا خیلی پایین برسه...یا اینکه پرش سرعت نت زیاد داشته باشین

این اتفاق تو دانلود کلیپ یا عکس تو تلگرام واستون اتفاق افتاده

ویرایش شده توسط mostafa lak13
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده خدا دوست عزیزم ramin9500  :D

خودش تازه خریده و چند روزه مودمش دست منه :|

وقتی به من قرضش داد میزان دانلودش حدود 60 گیگ بود الان شده 180 گیگ :|

لینک به دیدگاه

درود 

موقع دانلود فایل ها شده سرعتتون به صفر یا خیلی پایین برسه...یا اینکه پرش سرعت نت زیاد داشته باشین

این اتفاق تو دانلود کلیپ یا عکس تو تلگرام واستون اتفاق افتاده

درود دوست عزیز

بین 500 تا 1500 می چرخه

از این پایین تر نمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...