رفتن به مطلب

نصب کولر CPU بر روی کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خیلی وقت بود یه کولر Hyper 212 Plus داشتم که بعد از گرفتن Noctua NH-D14 برای این که بیکار یه گوشه نیفته بسته بودمش رو اون یکی سیستمم که Core 2 6420 هستش. و فقط برای دانلود و ایمیل و آفیس ازش استفاده میشه. و همون کولر استوک اینتل هم براش زیادیه.

خلاصه هفته پیش یه GTX 480 Lightning از صابر عزیز خریدم و شروع کردم به تست کردنش. با این که کولر خودش خیلی بهتر از کولر رفرنس 480 بود ولی وقتی اورکلاک میکردمش یا تو Furmark دور فنش میرفت رو 100 درصد و دمای فورمارکش هم بدون

اورکلاک بالای 80 درجه میشد. من هم که طاقت صدای فن رو ندارم و سیستمم همیشه ساکته ساکته دیدم اینطوری نمیشه و به فکر افتادم که Hyper 212 Plus رو روش ببندم و ببینم چقدر فرق میکنه.

وقتی کار نصب کولر تموم شد و شروع به تست کردم باورم نمیشد که اینقدر دما رو پایین بیاره!! :wub: واقعا مثل این که واترکولینگ نصب کرده باشم. دمای کارتی مثل 480 در تست Furmark روی 50 درجه ثابت میمونه!! (*) دمای اتاق هم 26 درجه س

البته خوبیه کارت Lightning اینه که یه هیت سینک خوب هم روی تمام قطعات کارت به جر GPU هست و فقط با یه فن راحت ولتاژ رگولاتور ها و مموری و ... خنک میشن و گرنه خنک کردن GPU به تنهایی باعث میشه قطعات دیگه وحشتناک داغ بشن.

خلاصه این که با این که با نصب این کولر روی کارت بیشتر از 7 اسلات جا میگیره ولی بدون کوچکترین صدایی که بیشتر از بقیه فن های کیس باشه کارت رو مثل واترکولینگ خنک میکنه B)

88387746641371681883.jpg

این هم تصاویر کارت با کولر سی پی یو :

36481401096232833499.jpg02961544922572827184.jpg31367129111342484094.jpg73538758551266988138.jpg26261493452780018824.jpg

این هم عکس کولر خود گرافیک :

54915784669858520507.jpg47499635374574350595.jpg

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خیلی عالی هست بهمن جان نمیدونستم این Hyper 212 که فقط 30 ادلار هستش تا این اندازه خنک میکنه(اونم گرافیک رو) :lol: ;)

گرافیک هم بسیار زیباست!حیف که راه نمیره فنش :D کل MSI رفت زیر سوال الان :D

ایده واقعا عالی بود الان زیر مادربورد هم داره خنک میشه :D فقط جریان هوای کیس رو ریخته بهم! :wacko:

واقعا 80 درجه کجا 50 درجه کجا :wacko:

به قول یکی از دوستان گل (محمد خان عزیز) ما میایم این همه فن خریداری میکنیم آخرش نهایت 10 درجه کم میشه ولی این واقعا نتیجه داده

یکی از دلایلی که بنده رو از سری Haf هم زده کرد داخلش بود من یه لحظه میخواستم بگم با اینکه کیس انقدر داغون هست شما چه عالی داری کار میکنی باهاش :D

داخلشون ظاهر ساده داره خیلی ساده!

مبارک باشه حسابی!

آرزوی موفقیت! ;)

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی دانیال جان. آره خیلی جالبه. بدون هیچ صدای فن مزاحمی .تازه گرافیکی مثل 480 رو که فکر کنم کمتر GPU ای ازش داغ تر باشه.

نظر لطفته :D البته داغون دیده شدنش یه مقدار به خاطر گرد و خاکه یه مقدار هم سیم های نا مرتب

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمت گرم بهمن جون کارت درسته.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

بهمن جان اون فن رو با چی روی گرافیک نگه داشتی ؟ GPU رو نکنه از جاش . وزنش کم نیست ماشاالله .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با بست نگهش داشتم. نه بابا GPU رو چطوری بکنه ؟؟ این 480Lightning یه back plate داره مثل بنز :D کل سیستمو ازش آویزون کنی آخ نمیگه . اگه فقط برد بود باید زیرش پایه میزدم که فشار نیاره

لینک به دیدگاه

پس یه پدر بیامرز به مخترع back plate بگو :D اگر نبود الان باید داربست میزدی ;):D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست دما در حالت اورکلاک ( 890/2150)

69475529286620744092.jpg

لینک به دیدگاه

یعنی به این می گن نبوغ

احسنت!!!

من که کارتم زیر لود میشه روش نیمرو درس کرد!!!

لینک به دیدگاه

با بست نگهش داشتم. نه بابا GPU رو چطوری بکنه ؟؟ این 480Lightning یه back plate داره مثل بنز :D کل سیستمو ازش آویزون کنی آخ نمیگه . اگه فقط برد بود باید زیرش پایه میزدم که فشار نیاره

آقا بهمن کارت درست؛ ابتکاری و موفقیت آمیز :clapping:

لینک به دیدگاه

هایپر 212 روی گرافیک....... 8-}

بابا دمت مواد مذاب

قبلا هم گفتم اسمت رو باید تو گینس بنویسن :lol:

لینک به دیدگاه

ولی جدا از شوخی ، حواست به وزنش باشه . بیشتر از 600 گرم وزن داره . در حالیکه فن خود کار با کاور روش فکر نکنم 200 گرم هم بشن . درسته که بک پلیت کارت قوی هست ، ولی ممکنه به پایه PCI-E و قسمت خروجی کارت فشار بیاره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...