رفتن به مطلب

ریست کردن رندوم سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت عزیزان

بنده یک عدد کیس دست دوم به یکی از مشتری ها دادم

که نسل سوم هست (سوکت ۱۱۵۵) و بعد از چند روز کیس رو آوردن از ریست کردن داخل سیستم گلایه کردن

یعنی داخل ویندوز یه مدت کار می کنه و بعد ریست میشه

ویندوز رو عوض کردم براش

با نرم افزار aida تست کردم دیدم گرافیک مشکل داره و درش آوردم و با گرافیک آنبرد سیستم تست کردم اوکی شد

ولی ایشون کیس رو بردن و باز گفتن همون مشکل قبلی هست.

از عزیزان تا حالا کسی به این مشکل خورده ؟ نرم افزاری سراغ دارین که همه چی سیستم رو تست کنه که اگه ریست شد ایرادش رو بدونم دقیقا چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

با سلام خدمت عزیزان

بنده یک عدد کیس دست دوم به یکی از مشتری ها دادم

که نسل سوم هست (سوکت ۱۱۵۵) و بعد از چند روز کیس رو آوردن از ریست کردن داخل سیستم گلایه کردن

یعنی داخل ویندوز یه مدت کار می کنه و بعد ریست میشه

ویندوز رو عوض کردم براش

با نرم افزار aida تست کردم دیدم گرافیک مشکل داره و درش آوردم و با گرافیک آنبرد سیستم تست کردم اوکی شد

ولی ایشون کیس رو بردن و باز گفتن همون مشکل قبلی هست.

از عزیزان تا حالا کسی به این مشکل خورده ؟ نرم افزاری سراغ دارین که همه چی سیستم رو تست کنه که اگه ریست شد ایرادش رو بدونم دقیقا چیه؟

سلام.مشخصات دقیق و کامل تمام قطعات رو بدید.حتما مدل پاور هم بگید.و نرم افزار hwmonitor باز کنید و تمام قععات رو برا 5 تا 10 دقیقه زیر فشار ببرید.بعد از نتایج اسکرین بزارید.و داخل بایوس هم چک کن ببین ولتاژ های پاور اونجا چنده.ری استارت های رندوم معمولا از پاور یا خازن های مادربرد و پاور هست.

لینک به دیدگاه

ویندوز 10 بیلد 2004 مشکل ریست داره با نسل 2 و 3 . اگر این بیلدو دارید ممکنه با تغییر ورژن ویندوز مشکل درست بشه. البته این در صورتیه که مشکل کانفیک بایوس یا سخت افزاری نباشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.مشخصات دقیق و کامل تمام قطعات رو بدید.حتما مدل پاور هم بگید.و نرم افزار hwmonitor باز کنید و تمام قععات رو برا 5 تا 10 دقیقه زیر فشار ببرید.بعد از نتایج اسکرین بزارید.و داخل بایوس هم چک کن ببین ولتاژ های پاور اونجا چنده.ری استارت های رندوم معمولا از پاور یا خازن های مادربرد و پاور هست.

سلام عزیز

همین نرم افزاری که گفتید قابلیت زیر فشار بردن رو داره یا فقط مانیتور می کنه ؟

در 7 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

ویندوز 10 بیلد 2004 مشکل ریست داره با نسل 2 و 3 . اگر این بیلدو دارید ممکنه با تغییر ورژن ویندوز مشکل درست بشه. البته این در صورتیه که مشکل کانفیک بایوس یا سخت افزاری نباشه.

روی ویندوز 7 هم تست کردم همین مشکل وجود داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

زیر فشار گذاشتم و این صفحه آبی میاد:

photo_۲۰۲۰-۱۰-۱۰_۱۱-۰۰-۲۱.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

رمی که نصبه، ddr3 عادی هست؟ddr3l نباشه یه موقع!کلاک رم و سیپیو رو هم ببینید، یکم اندر کلاک کنید، ببینید وضعیت چطور میشه؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

زیر فشار گذاشتم و این صفحه آبی میاد:

photo_۲۰۲۰-۱۰-۱۰_۱۱-۰۰-۲۱.jpg

منم این مشکلو خودم از نزدیک با یه سیستم دیدم.توی محیط دیسک ها و ویندوز های لایو مشکلی نداشت اما حتی توی لود ویندوز صفحه مرگ میداد.(همین صفحه بالا).چک کن ببین خازن های مادربرد سالمه؟و متورم نشده؟و داخل بایوس ولتاژ های پاور رو چک کن بگو.و مشخصات دقیق و مدل های دقیق قطعات رو از جمله پاور بگو.در ضمن پیغامی که میده سخت افزاریه.نوشته اگه سخت افزار جدیدی نصب کردید برش دارید که این یعنی سخت افزاری.اگه نرم افزاری بود میگفت اگه نرم افزار جدیدی نصب کردید پاکش کنید.اطلاعاتی که گفتم بر بگو تا ببینیم چی کارش میکنیم.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

رمی که نصبه، ddr3 عادی هست؟ddr3l نباشه یه موقع!کلاک رم و سیپیو رو هم ببینید، یکم اندر کلاک کنید، ببینید وضعیت چطور میشه؟

ddr3l بود که میسوخت.و در تنظیمات عادی و کارخانه ای نباید کلاک رو تغییر بدیم.این سیستم مشکل داره و اگر هم با تغییر کلاک ها تغییری ایجاد بشه بعد یه مدت دوباره مشکل بر میگرده.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

ddr3l بود که میسوخت.و در تنظیمات عادی و کارخانه ای نباید کلاک رو تغییر بدیم.این سیستم مشکل داره و اگر هم با تغییر کلاک ها تغییری ایجاد بشه بعد یه مدت دوباره مشکل بر میگرده.

کاملا درسته اما یه مورد مین h81 داشتم که رم ddr3l ساپورت نمیکرده و رم L روش بوده، بدون مشکل هم بوت میشده و مثل سیستم شما وسط کار بلواسکرین میداده و ریست میشده، بخاطر همین گفتم چک کنید.

جای اسلات رم رو عوض کنید، بایوس رو ریست کنید، آندر کلاک رو هم امتحان کنید ضرر نداره،

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

کاملا درسته اما یه مورد مین h81 داشتم که رم ddr3l ساپورت نمیکرده و رم L روش بوده، بدون مشکل هم بوت میشده و مثل سیستم شما وسط کار بلواسکرین میداده و ریست میشده، بخاطر همین گفتم چک کنید.

جای اسلات رم رو عوض کنید، بایوس رو ریست کنید، آندر کلاک رو هم امتحان کنید ضرر نداره،

حالا چک کردن رم خوبه.ولی اگه بایوس ریست شده دیگه با کلاک نباید ور رفت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

درود 

خیر معمولی هست

رم‌ رو عوض کردم درست شده فعلا !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...