رفتن به مطلب

عمر نور RGB کامپیوتر

ariarko
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان سوالی که واسه خیلیا پیش اومده واسه منم همینجور 

میخواستم بدونم عمر این نور های مادربرد یا رم چه قدره 

خود بنده همیشه نور مادربرد روشنه حتا زمانی که سیستم خاموش میکنم نورش هست چون از برق نمیکشم ایا این ضرر داره یا خراب میکنه asus rog strix x470f  و یا رم triend Z rgb حتا تو حالت سیستم خاموش روشن باشه بنضرتون میسوزه ؟ 

و اینکه دوستان یه سوال دیگه بنظرتون بعد از خاموش کردن سیستم نیاز به خاموش کردن مانیتور هست یا از برق کشیدن اخه خودش میره رو حالت خاموشی ولی خاموش کامل نمشه!

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

نور مادربرد روشنه حتا زمانی که سیستم خاموش میکنم نورش هست چون از برق نمیکشم ایا این ضرر داره یا خراب میکنه asus rog strix x470f  و یا رم triend Z rgb حتا تو حالت سیستم خاموش روشن باشه بنضرتون میسوزه ؟ 

سلام

این کاملا نرمال و مشکلی نداره

از توی تنظیمات میشه خاموش کرد ولی روشنش ضرری نداره

در 45 دقیقه قبل، ariarko گفته است :

نمی دونم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

سلام

این کاملا نرمال و مشکلی نداره

از توی تنظیمات میشه خاموش کرد ولی روشنش ضرری نداره

نمی دونم

آره خاموشش کردم ولی روشن بود خیلی شیک بود 😁  

واسم تعجب هست که مثلا 2 3 سال بخاد هی رنگ و اینا عوض کنه و رنگی رنگی شه 

لینک به دیدگاه

خود نیمه‌رسانای موجود در LED که مکانیزم تابش رو ایجاد می‌کنه، به شکل تئوری عمر بی‌نهایت داره و در عمل عمری در مقیاس چند ده‌هزار ساعت و بنابراین از جانب اون حای نگرانی نیست

اما اجزای دیگه سیستم از جمله احزای رسانا و ... ممکنه زودتر خراب شن و زمان مشخصی نداره 

ویرایش شده توسط no one looking for nothing
لینک به دیدگاه

درستش اینه که وسایل برقی رو که خاموشند از برق بکشیم.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، no one looking for nothing گفته است :

خود نیمه‌رسانای موجود در LED که مکانیزم تابش رو ایجاد می‌کنه، به شکل تئوری عمر بی‌نهایت داره و در عمل عمری در مقیاس چند ده‌هزار ساعت و بنابراین از جانب اون حای نگرانی نیست

اما اجزای دیگه سیستم از جمله احزای رسانا و ... ممکنه زودتر خراب شن و زمان مشخصی نداره 

پس با این اوصاف خاموش کردن بهتره

در 6 دقیقه قبل، Elderado گفته است :

درستش اینه که وسایل برقی رو که خاموشند از برق بکشیم.

اخه هر بار وصل و قطع مردن مشکل بیشتری پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ariarko گفته است :

پس با این اوصاف خاموش کردن بهتره

اخه هر بار وصل و قطع مردن مشکل بیشتری پیش نمیاد؟

سلام.یه چند راهی یا محافظ برق جدا که کلید دار باشه بزار هر وقت کارت با کامپیوتر تمام شد کلیدشو بزن.اگه همش روشن بمونه به rgb ها چیزی نشه به پاور یه چیزی میشه.چون اینجوری مدار استند بای پاور دائم در حال کاره.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.یه چند راهی یا محافظ برق جدا که کلید دار باشه بزار هر وقت کارت با کامپیوتر تمام شد کلیدشو بزن.اگه همش روشن بمونه به rgb ها چیزی نشه به پاور یه چیزی میشه.چون اینجوری مدار استند بای پاور دائم در حال کاره.

سلام در اینباره توضیح میدین؟من خودم همیشه کامپیوتر و لب تاپ رو روی حالت stand by میزارم و خاموش نمیکنم.اینطور که شما گفتین انگار حتی اگر خاموش باشن ولی داخل برق هم روی عمر قطعات تاثیر میزاره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خاموش کردن کامل خیلی به نفعته 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، kameran گفته است :

سلام در اینباره توضیح میدین؟من خودم همیشه کامپیوتر و لب تاپ رو روی حالت stand by میزارم و خاموش نمیکنم.اینطور که شما گفتین انگار حتی اگر خاموش باشن ولی داخل برق هم روی عمر قطعات تاثیر میزاره

کامپیوتر چون خاموش هم بشه مدار استندبای پاور روشنه.منم خودم همیشه میزاشتم همیشه به برق بمونه.تا یه کامپیوتر رو به فنا دادم.این جوری هم شد که یه صدایی مثل جرقه شنیدم گفتم کاغذ یا چیز دیگس.عصری خواستم روشنش کنم روشن نشد.شروع کردم به عیب یابی برق پردازنده رو کشیدم زدم روشن شد بعد چند ثانیه مادر برد دود کرد.بعدش تست کردم تمام قطعات به جز دو رم اشغال و یه فن پردازنده تمام قطعات سوخته بودن.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kameran گفته است :

که اینطور پس حالت اسلیپ خطرناکه

لب تاپ چی؟

لپتاپ هم روی عمر کلی قطعات تاثیر میزاره.این ویندوزای جدید سریع بوت میشن و نیازی به اسلیپ ندارن.منم بعضی وقتا برا نیم ساعت کامپیوتر رو اسلیپ میکنم.

لینک به دیدگاه

یه سوالی این وسط میمونه؟ اگه ایراد بحساب میاد روشن موندن led ها اونایی که چندین سال روی این سخت افزارها کار کردن نمیفهمن!....اینکه پاور نمیتونه درست کار بده و باعث سوختن قطعات بشه ربطی به led نداره

ماشین خارجی تو خارج بهتر کار میده اما داخل نه..مشکل ماشین نیست سوخت اشغال استفاده نادرست و جاده های خوب!!!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

یه سوالی این وسط میمونه؟ اگه ایراد بحساب میاد روشن موندن led ها اونایی که چندین سال روی این سخت افزارها کار کردن نمیفهمن!....اینکه پاور نمیتونه درست کار بده و باعث سوختن قطعات بشه ربطی به led نداره

ماشین خارجی تو خارج بهتر کار میده اما داخل نه..مشکل ماشین نیست سوخت اشغال استفاده نادرست و جاده های خوب!!!

اگه با من بودید من اصلا راجب led حرفی نزدم.گفتم اگه کامپیوتر بیخودی قد برق برق باشه چون مدار استند بای پاور دائم در حال کاره پاور زود تر خراب میشه.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

اگه با من بودید من اصلا راجب led حرفی نزدم.گفتم اگه کامپیوتر بیخودی قد برق برق باشه چون مدار استند بای پاور دائم در حال کاره پاور زود تر خراب میشه.

منظورم کلی هست

پاوری که دارم سال 85 یا 86 گرفتم 3 دست چرخید دوباره دست خودم رسید 5 سال تو مغازه رفیقم مگه اینکه برق بره خاموش شه استفاده میشده

به نظر من این مشکلات برمیگرده به کیفیت ساخت پاور...برق مورد استفاده برای پاور و استفاده درست یا نادرست از خود پاور

4 سالی هست پاور دستمه 3 تا سیستم تعویض شده اما پاور همونه یبارم نشده برق پاور رو قطع کنم کامل مگر اینکه 2 شب خونه نباشم

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

منظورم کلی هست

پاوری که دارم سال 85 یا 86 گرفتم 3 دست چرخید دوباره دست خودم رسید 5 سال تو مغازه رفیقم مگه اینکه برق بره خاموش شه استفاده میشده

به نظر من این مشکلات برمیگرده به کیفیت ساخت پاور...برق مورد استفاده برای پاور و استفاده درست یا نادرست از خود پاور

4 سالی هست پاور دستمه 3 تا سیستم تعویض شده اما پاور همونه یبارم نشده برق پاور رو قطع کنم کامل مگر اینکه 2 شب خونه نباشم

بعدا ضررشو میبینی.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

بعدا ضررشو میبینی.

ممنون از جواب مفیدتون  

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ariarko گفته است :

سلام دوستان سوالی که واسه خیلیا پیش اومده واسه منم همینجور 

خود بنده همیشه نور مادربرد روشنه حتا زمانی که سیستم خاموش میکنم نورش هست چون از برق نمیکشم ایا این ضرر داره یا خراب میکنه asus rog strix x470f  و یا رم triend Z rgb حتا تو حالت سیستم خاموش روشن باشه بنضرتون میسوزه ؟ 

و اینکه دوستان یه سوال دیگه بنظرتون بعد از خاموش کردن سیستم نیاز به خاموش کردن مانیتور هست یا از برق کشیدن اخه خودش میره رو حالت خاموشی ولی خاموش کامل نمشه!

1. چراغهای LED طول عمر زیادی دارند، شاید بعد از پنج شش سال نورشون کمی نامحسوس کمتر بشه، اما به ندرت می سوزند یا خراب می شن. بنابراین روشن بودنش جای نگرانی نداره.

2. اگر از دیدن چراغها حتی در زمانی خاموشی سیستم لذت می برید، روشنش بگذارید موردی نداره. به یاد داشته باشید RGB این مادربرد ها به صورت پیش فرض روی ON قرار دارد، بنابراین اگر احتمال خرابی می رفت، سازنده به صورت پیش فرض روشنشون نمی گذاشت. مهم اینه خودتون چه حالتی لذت می برید.

3. خیر، بعد از خاموش کردن سیستم نیازی به خاموش کردن مانیتور و یا از برق کشیدن کل سیستم نیست. اگر هر روز کامپیوتر را روشن می کنید، بگذارید به هنگام خاموشی (Shutdown) روی Standby بماند و از برق نکشید، مانیتور هم همینطور روی استند بای بماند هیچ مشکلی نخواهید داشت. فقط حتما از محافظ برق خوب استفاده کنید.

4. هرگز پس از خاموش کردن سیستم، کل سیستم رو از برق نکشید، یا کلید پاور را از پشت خاموش و روشن نکنید؛ چون این قطعی و وصلی هر روزه برق ممکنه برای سیستم مشکل ایجاد کنه. کامپیوتر به صورت کلی و پاور کامپیوتر به طور اختصاصی طوری طراحی می شوند که دائم به برق باشند. قرار باشه هی قطعه و وصلش کنید خرابش می کنید.

5. فقط در صورتی که به مسافرت می روید و یا ممکن است سیستم را بیش از 2 روز روشن نکنید، در آن زمان می توانید برق کل سیستم را قطع کنید.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

ممنون از جواب مفیدتون  

خواهش میکنم.

در 27 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

1. چراغهای LED طول عمر زیادی دارند، شاید بعد از پنج شش سال نورشون کمی نامحسوس کمتر بشه، اما به ندرت می سوزند یا خراب می شن. بنابراین روشن بودنش جای نگرانی نداره.

2. اگر از دیدن چراغها حتی در زمانی خاموشی سیستم لذت می برید، روشنش بگذارید موردی نداره. به یاد داشته باشید RGB این مادربرد ها به صورت پیش فرض روی ON قرار دارد، بنابراین اگر احتمال خرابی می رفت، سازنده به صورت پیش فرض روشنشون نمی گذاشت. مهم اینه خودتون چه حالتی لذت می برید.

3. خیر، بعد از خاموش کردن سیستم نیازی به خاموش کردن مانیتور و یا از برق کشیدن کل سیستم نیست. اگر هر روز کامپیوتر را روشن می کنید، بگذارید به هنگام خاموشی (Shutdown) روی Standby بماند و از برق نکشید، مانیتور هم همینطور روی استند بای بماند هیچ مشکلی نخواهید داشت. فقط حتما از محافظ برق خوب استفاده کنید.

4. هرگز پس از خاموش کردن سیستم، کل سیستم رو از برق نکشید، یا کلید پاور را از پشت خاموش و روشن نکنید؛ چون این قطعی و وصلی هر روزه برق ممکنه برای سیستم مشکل ایجاد کنه. کامپیوتر به صورت کلی و پاور کامپیوتر به طور اختصاصی طوری طراحی می شوند که دائم به برق باشند. قرار باشه هی قطعه و وصلش کنید خرابش می کنید.

5. فقط در صورتی که به مسافرت می روید و یا ممکن است سیستم را بیش از 2 روز روشن نکنید، در آن زمان می توانید برق کل سیستم را قطع کنید.

این که میگم کاملا علمیه.مثلا به فرض پاور بخواد 15 سال کار کنه همیشه به برق نباشه 20 سال کار میکنه.چون پاور حتی برا اون یدونه چراغ روی مادربرد هم داره کار میکنه.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

این که میگم کاملا علمیه.مثلا به فرض پاور بخواد 15 سال کار کنه همیشه به برق نباشه 20 سال کار میکنه.چون پاور حتی برا اون یدونه چراغ روی مادربرد هم داره کار میکنه.

یعنی یه نفر 1 پاور رو زده به برق 15 سال بعدش خراب شده یکی نزده به برق 20 سال بعدش خراب شده؟

این طرز فکر اشتباهه، اولا مگه شراب صد ساله است؟ پاور هر چقدر هم خوب باشه بعد از 10 سال توصیه عمومی به تعویضش هست. هم بحث Compatibility با نسل های جدیدتر مطرحه و هم فرسایش کامپوننت ها.

بسیاری از پاور ها in rush current جالبی ندارند، هر بار قطع و وصل کردن برق فشار مضاعف و بیهوده ای بر روی پاور، قطعات داخل کامپیوتر و کلیه قطعات الکتریکی متصل به مدار برق خانه وارد می کنه که بسته به واتیج پاور و نوعش میتونه این میزان فشار کم، متوسط و یا زیاد باشه.

شما تشریف ببرید در صفحه رسمی تولید کنندگان پاور، یک خط - حتی یک جمله توصیه در رابطه با اینکه پاور را پس از Shutdown از برق بکشید - برام بیاورید، من تسلیم میشم، در غیر این صورت اطلاعات غلط در انجمن به کاربران ندهید.

توصیه عمومی بر این است از محافظ استفاده کنید و فقط زمانی که قرار است برای چند روز از کامپیوتر استفاده نکنید برق آن را قطع کنید و لاغیر.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

یعنی یه نفر 1 پاور رو زده به برق 15 سال بعدش خراب شده یکی نزده به برق 20 سال بعدش خراب شده؟

این طرز فکر اشتباهه، اولا مگه شراب صد ساله است؟ پاور هر چقدر هم خوب باشه بعد از 10 سال توصیه عمومی به تعویضش هست. هم بحث Compatibility با نسل های جدیدتر مطرحه و هم فرسایش کامپوننت ها.

بسیاری از پاور ها in rush current جالبی ندارند، هر بار قطع و وصل کردن برق فشار مضاعف و بیهوده ای بر روی پاور، قطعات داخل کامپیوتر و کلیه قطعات الکتریکی متصل به مدار برق خانه وارد می کنه که بسته به واتیج پاور و نوعش میتونه این میزان فشار کم، متوسط و یا زیاد باشه.

شما تشریف ببرید در صفحه رسمی تولید کنندگان پاور، یک خط - حتی یک جمله توصیه در رابطه با اینکه پاور را پس از Shutdown از برق بکشید - برام بیاورید، من تسلیم میشم، در غیر این صورت اطلاعات غلط در انجمن به کاربران ندهید.

توصیه عمومی بر این است از محافظ استفاده کنید و فقط زمانی که قرار است برای چند روز از کامپیوتر استفاده نکنید برق آن را قطع کنید و لاغیر.

به به دوستان اهل دل!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

آخه چرا وقعا باید داخل سایت سازنده بگه از برق بکشید.الان مثال مادربرد های ایسوس که یه چراغ روی مادربرد هست.اگه از برق نکشیم پاور باید برا اون کار کنه.حالا جریان زیادی نیست ولی بالاخره باید حتی برا اون چراغه کار کنه.حالا پاور ها یه عمری دارن.اکثرا 100000 ساعته اگه جنسشون خوب باشه.اگه بخوایم از برق نکشیم روزی 24 ساعت از اون عمر مفید کم میشه.حالا مثلا روزی 8 ساعت کار داریم.اگه اون 16 ساعت رو از برق بکشیم روزی 8 ساعت از اون عمر مفید کم میکنه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

آخه چرا وقعا باید داخل سایت سازنده بگه از برق بکشید.الان مثال مادربرد های ایسوس که یه چراغ روی مادربرد هست.اگه از برق نکشیم پاور باید برا اون کار کنه.حالا جریان زیادی نیست ولی بالاخره باید حتی برا اون چراغه کار کنه.حالا پاور ها یه عمری دارن.اکثرا 100000 ساعته اگه جنسشون خوب باشه.اگه بخوایم از برق نکشیم روزی 24 ساعت از اون عمر مفید کم میشه.حالا مثلا روزی 8 ساعت کار داریم.اگه اون 16 ساعت رو از برق بکشیم روزی 8 ساعت از اون عمر مفید کم میکنه.

داداشم آداپتور تلویزیون یا پخش ویدیو و هر دستگاهی، که خیلی خیلی خیلی ابتدایی تر و ضعیفتر و نازک نارنجی تر از پاور کامپیوتره 30 سال به برق میمونه هیچیش نمیشه، چه برسه به پاور غولپیکر کامپیوتر. جدی میگم، اون ضرری که با قطع و وصل کردن برق به پاور و سیستم می رسه خیلی بیشتر از منفعتیه که شما تصور می کنید به عمر پاور اضافه میشه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

تشکر دوست عزیز از راهنمای زیادتون مرسی 💗 

تشکر از همه بابت کمک هاتون به خصوص اقایه  آرمین عزیز @ARMIN   بابت راهنمای های مفید بنده که به جوابم رسیدم  💗

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

من مادربوردم اوایلش همین بود تا اینکه خودم دستی خاموشش کردم از بایوس که rgb مادربورد کلا خاموش باشه تا چن وقت پیش برق رفت و اومد این خودکار روشنه و هیچ جوره خاموش نمیشه چه تو بایوس ان یا اف باشه :| 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...