رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات سیستم و کارت گرافیک من

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام الان تنها مشکل من اینه که هربار ویندوز رو اپدیت میکنم پسورد رو قبول نمیکنه الان من قاطی کردم مشکل این با پسورد چیه🤔🤔

سلام دوستان من وقتی میخوام فرکانس رو ببرم بالا (از تو بایوس) بایوس به طور خودکار فرکانس رو بر میگردونه به 3.6 گیگاهرتز مدلcpu: core i3 8100 tray مدل مادربرد:asus prime h310 r2.0 مشکل از چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام

اورکلاک این سی پی یو ارزش نداره. با توجه به اینکه بیس کلاک برابر با 100 هست و ضریب هم روی 36 قفله،‌ برای اورکلاک فقط میتونید بیس کلاک رو ببرید بابا. بیس کلاک هم کلاک پایه سیستم شماست. بالا بردنش به منظور بالا بردن تمام فرکانس‌های سی پی یو و همینطور رم هست. کم کم تست کنید ببرید بالا ببرید تصویر میده یا نه و بعد برید توی ویندوز با cpu-z فرکانس سی پی یو و بیس کلاک رو چک کنید. از 101 شروع کنید و برید بالا. بایوس به طور خودکار فرکانس رو برمیگردونه چون تنظیمات شما موفق نبوده و به حالت اول بازگردانده شده

لینک به دیدگاه

سلام من تو زمینه ی اورکلاک cpu تاحالا فعالیت نداشتم فقط gpu و ram رو اورکلاک کردم میشه درباره ی بیس کلاک بیشتر توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه

cpu های نسل core i x فقط سری که دارای ضریب k هستن قابلیت اورکلاک دارن که اونم مادربورد با چیپست خاص خودش (معمولا Z ( میخواد.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام من تو زمینه ی اورکلاک cpu تاحالا فعالیت نداشتم فقط gpu و ram رو اورکلاک کردم میشه درباره ی بیس کلاک بیشتر توضیح بدید؟

شما ابتدا برنامه Cpuz‌رو دانلود کنید. تب‌های مختلفش شامل زیر هست:

373269533_z390xtsys.thumb.png.980d178949cdfa01ebb1d941dd4f8027.png

تب اول که cpu باشه مربوط به مشخصات سی پی یو هست. همونطور که میبینید، یکی از فرکانس‌ها به نام Bus Speed یا همون بیس کلاک سابق، کلاک پایه سیستم شما محسوب میشه. فرکانس سی پی یو هم از ضرب این عدد در ضریب فرکانس سی پی یو بدست میاد. مثلا برای 8100 که فرکانس 3600 مگاهرتز داره این عدد از ضریب عدد 100 در 36 بدست میاد که بر حسب مگاهرتزه، 3600 مگاهرتز

تو سی پی یو های ضریب بسته امکان تغییر ضریب وجود نداره و فقط کلاک پایه برای تغییر در دسترس هست که اونم خیلی محدوده. سی پی یو های ضریب باز اینتل که پسوند K یا KF‌دارند، ضریب میتونه بسیار افزایش پیدا کنه البته نه تا هر عددی. اگه ضریب سی پی یو باز بود به راحتی میتونستید ضریب روی 40 قرار بدید و به فرکانس 4000 مگاهرتز دست پیدا کنید بدون اینکه به بیس کلاک یا همون باس اسپید دست بزنید. حالا که این امکان نیست، شما باید همون باس اسپید رو تغییر بدید که پیشنهاد میدم اینکارو نکنید چون ارزش نداره مگه از روی کنجکاوی و تجربه مقدار اورکلاک. این گزینه در بایوس در قیمت Tweaker موجوده.  

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من از امروز صبح که سیستم رو روشن کردم دو تا ادرس وب هست که مرتب و خود به خود تو کروم باز میشه:lh8p_screenshot_(58).pnggdgg_screenshot_(59).png

یکیشون رو با شبکه خصوصی انتقال داده(ف ش) باز کردم افزونه مرورگر اواست جلوشو گرفت گفت خطرناکه ولی دستم خورد یه لحظه باز شد ولی بعد سریع بستمش الان چرا این اتفاق میفته؟سیستم ویروسی شده؟ و یه نکته ای:من دیروز نسخه کدکس forza horizon 4 رو نصب کردم و انتی ویروس غیرفعال بود یعنی ممکنه کرک ویروسی بوده باشه😱؟ خواهش میکنم اگه چیزی میدونید کمک کنید چون من با سیستم فعالیت مالی زیاد انجام میدم😨

ویرایش شده توسط EHSANRF
اصلاح عنوان تاپیک
لینک به دیدگاه

سلام،

ایده ای ندارم، اما اگر ویروس باشه، پیشنهاد میشه که گوگل رو کلا پاک کنید و دوباره نصب کنید، فایل های به جا مانده از گوگل کروم رو هم پاک کنید.

اگر هم چیز مشکوکی دیدید، برید ویندوز رو دوباره نصب کنید، و قبل از هر کاری یک آنتی ویروس نصب کنید. البته نصب دوباره ویندوز توصیه نمیشه. به نظرم با آنتی ویروس کلا سیستم رو اسکن کنید و اگر احساس میکنید که در خطرید همون ویندوز رو نصب کنید.  

*راستی، شما این چند وقت لینکی یا فایلی رو باز نکردی؟ ممکنه اون باشه. مثلا لینک اسپم، یا باز کردن یک ویروس.

ویرایش شده توسط HosseinRF
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام،

ایده ای ندارم، اما اگر ویروس باشه، پیشنهاد میشه که گوگل رو کلا پاک کنید و دوباره نصب کنید، فایل های به جا مانده از گوگل کروم رو هم پاک کنید.

اگر هم چیز مشکوکی دیدید، برید ویندوز رو دوباره نصب کنید، و قبل از هر کاری یک آنتی ویروس نصب کنید. البته نصب دوباره ویندوز توصیه نمیشه. به نظرم با آنتی ویروس کلا سیستم رو اسکن کنید و اگر احساس میکنید که در خطرید همون ویندوز رو نصب کنید.  

*راستی، شما این چند وقت لینکی یا فایلی رو باز نکردی؟ ممکنه اون باشه. مثلا لینک اسپم، یا باز کردن یک ویروس.

سلام ممنون با اویرا اسکن کردم کلا forza horizon 4 رو پاک کرد فقط یه چیزی برام عجیبه:مگه من بعد از نصب بازی فعالش نکردم پس چرا خودش اسکن نکرد؟ یعنی نباید اعتماد کنم باید خودم دستی اسکن کنم؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام ممنون با اویرا اسکن کردم کلا forza horizon 4 رو پاک کرد فقط یه چیزی برام عجیبه:مگه من بعد از نصب بازی فعالش نکردم پس چرا خودش اسکن نکرد؟ یعنی نباید اعتماد کنم باید خودم دستی اسکن کنم؟

ایده ای ندارم،

اما یادمه که pc من ویروسی شده بود، این ویروس هر 30 دقیقه یک صدای مشت پخش میکرد، بعد همه ی فایل هارو کپی پیست میکرد و کلا اسپمی بود برای خودش.

رفتم فایل های مورد نیازم رو مثل office و adobe و بک آپ بازی ها مثل csgo رو توی هارد اکسترنال ریختم و بعدش کلا ویندوز رو دوباره نصب کردم، اونم با DVD.

بعد از نصب شدن ویندوز، گوگل کروم رو نصب کردم، و دنبال آنتی ویروس گشتم، آخر سر هم nod32 رو نصب کردم، البته به نظرم زیاد آنتی ویروس جالبی نیست.

بعد هاردو به سیستم وصل کردم اما بازش نکردم، ابتدا با آنتی ویروس چند بار اسکن کامل کردمش، بعد بازش کردم و فولدر های اصلی رو اسکن کردم، چیزی پیدا نکرد،

الان هم دارم از همین سیستم استفاده میکنم و به مشکلی بر نخورده ام.

این چند وقت آنتی ویروس رو خاموش نکنید.

این که بازی رو هم کامل پاک کنه طبیعیه، چون فکر کرده کل فایل ویروس داره، من خودم اینو دیدم و بار ها مجبور به نصب دوباره بازی شدم.

ولی گوگل راحت ویروسی میشه، شما باید هنگام نصب افزونه حواستون باشه، من خودم افزونه هایی که توسط افراد زیادی نصب شدن رو همیشه دان میکنم، اگر هم اسم افزونه رو میشناسید، تو خود کروم سرچش کنید نه web store چون که افزونه ی فیک زیاد دارن. اگر توی کروم سرچ کنید افزونه ی اصلی رو پیدا میکنید.

در ضمن از افزونه های ضد تبلیغات هم توصیه میشه استفاده نکنید، خیلی کرم دارن، میزنن همه چی رو خراب میکنن یا کلا سایتو تبلیغ شناسایی میکنن و نصف سایت به فنا میره.

هیچ فایلی رو از سایت های ناشناخته دان نکنید، سایت هایی که قالب جالبی ندارن، سایت هایی که فیلتر هستن، سایت های خارجی عجیب غریب، تورنت های بی طرفدار.

در ضمن از کرک های آنتی ویروس و کلی روش دیگه که میشه آنتی ویروس پولی رو همیشه داشت بدون هیچ هزینه ای.

موفق باشید.

*راستی، یادمه توی یکی از تاپیک های خودم که مشکل ویروسی شدن سیستم رو داشتم، یکی از ادمین های محترم، یا کاربران متحرم، گفتش که با دیسک نجات سیستم رو اسکن کن، و دیسک نجات رو توی یک سیستم دیگه دان کن نه این سیستم. با فلش یا dvd هم کار میکنه، روش کارش هم اینه که مثل ویندوز نصب کردن که شما dvd یا فلش رو بوت میکنی و میری تو محیط نصب ویندوز، اینم همینطوری هست، ولی به جای فایل ویندوز، شما فایل دیسک نجاتو دارید. فکر کنم دیسک نجات کسپرسکی خوب باشه.

ویرایش شده توسط HosseinRF
لینک به دیدگاه

کش کروم رو پاک کن  آنتی ویروسم پاک کن که بدرد نمیخوره  :) 

در 1 ساعت قبل، amirali. گفته است :

چون من با سیستم فعالیت مالی زیاد انجام میدم😨

مثلا؟ 😄

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

ایده ای ندارم،

اما یادمه که pc من ویروسی شده بود، این ویروس هر 30 دقیقه یک صدای مشت پخش میکرد، بعد همه ی فایل هارو کپی پیست میکرد و کلا اسپمی بود برای خودش.

رفتم فایل های مورد نیازم رو مثل office و adobe و بک آپ بازی ها مثل csgo رو توی هارد اکسترنال ریختم و بعدش کلا ویندوز رو دوباره نصب کردم، اونم با DVD.

بعد از نصب شدن ویندوز، گوگل کروم رو نصب کردم، و دنبال آنتی ویروس گشتم، آخر سر هم nod32 رو نصب کردم، البته به نظرم زیاد آنتی ویروس جالبی نیست.

بعد هاردو به سیستم وصل کردم اما بازش نکردم، ابتدا با آنتی ویروس چند بار اسکن کامل کردمش، بعد بازش کردم و فولدر های اصلی رو اسکن کردم، چیزی پیدا نکرد،

الان هم دارم از همین سیستم استفاده میکنم و به مشکلی بر نخورده ام.

این چند وقت آنتی ویروس رو خاموش نکنید.

این که بازی رو هم کامل پاک کنه طبیعیه، چون فکر کرده کل فایل ویروس داره، من خودم اینو دیدم و بار ها مجبور به نصب دوباره بازی شدم.

ولی گوگل راحت ویروسی میشه، شما باید هنگام نصب افزونه حواستون باشه، من خودم افزونه هایی که توسط افراد زیادی نصب شدن رو همیشه دان میکنم، اگر هم اسم افزونه رو میشناسید، تو خود کروم سرچش کنید نه web store چون که افزونه ی فیک زیاد دارن. اگر توی کروم سرچ کنید افزونه ی اصلی رو پیدا میکنید.

در ضمن از افزونه های ضد تبلیغات هم توصیه میشه استفاده نکنید، خیلی کرم دارن، میزنن همه چی رو خراب میکنن یا کلا سایتو تبلیغ شناسایی میکنن و نصف سایت به فنا میره.

هیچ فایلی رو از سایت های ناشناخته دان نکنید، سایت هایی که قالب جالبی ندارن، سایت هایی که فیلتر هستن، سایت های خارجی عجیب غریب، تورنت های بی طرفدار.

در ضمن از کرک های آنتی ویروس و کلی روش دیگه که میشه آنتی ویروس پولی رو همیشه داشت بدون هیچ هزینه ای.

موفق باشید.

*راستی، یادمه توی یکی از تاپیک های خودم که مشکل ویروسی شدن سیستم رو داشتم، یکی از ادمین های محترم، یا کاربران متحرم، گفتش که با دیسک نجات سیستم رو اسکن کن، و دیسک نجات رو توی یک سیستم دیگه دان کن نه این سیستم. با فلش یا dvd هم کار میکنه، روش کارش هم اینه که مثل ویندوز نصب کردن که شما dvd یا فلش رو بوت میکنی و میری تو محیط نصب ویندوز، اینم همینطوری هست، ولی به جای فایل ویندوز، شما فایل دیسک نجاتو دارید. فکر کنم دیسک نجات کسپرسکی خوب باشه.

ممنون از توضیحاتتون فکر کنم همون بازیه ویروسی بود چون اون رو پاک کرد بعدش درست شد

لینک به دیدگاه

داداش حتی به احتمال یک درصدم اگه بتونی اوورکلاک کنی باید تو بایوس سیو کنی برامنم با اینکه سیو و ریستارت داش ولی نمیدونم باگ بود یا چی سیو دستی میخواست

لینک به دیدگاه

برای اورکلاک باید حداقل مادربردتون z370 باشه و چون پردازنده شما از سری k نیست هیچ اورکلاکی انجام نمیشه به قول دوستمون فقط میتونید توربو اسپید رو فعال کنید 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من الان یه لینک تو اینترنت پیدا کردم gta v با حجم 94 مگابایت!!!!! منم سرم کلاه رفت دانلودش کردم الانم که بازی بازی رو اجرا نمیکنه هیچ توش دو تا ویروس هست که حذف نمیشن!!!! با اویرا اسکن کردم الکی میزنه حذف شد ولی حذف نمیشه اگه راه حلی دارید خواهش میکنم کمک کنید اینم فیلمش:ScreenRecorderProject4.mkv

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام دوستان من الان یه لینک تو اینترنت پیدا کردم gta v با حجم 94 مگابایت!!!!! منم سرم کلاه رفت دانلودش کردم الانم که بازی بازی رو اجرا نمیکنه هیچ توش دو تا ویروس هست که حذف نمیشن!!!! با اویرا اسکن کردم الکی میزنه حذف شد ولی حذف نمیشه اگه راه حلی دارید خواهش میکنم کمک کنید اینم فیلمش:ScreenRecorderProject4.mkv

انتی ویروس خود ویندوز کاری نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

نه اون خوابیده

اگر با رجیستری ادیتور غیرفعالش کردی برگد به همون مسیری که رفتی و فایل disable anti spyware رو حذف کن اگر با گروپ پالیسی اینکارو کردی برگرد و اون فایل disable defender رو از حالت enable در بیار اون انتی ویروس خوبیه 

بهتره غیرفعالش نکنی فقط پوشه های حاوی کرک رو بزاری تو حالت استثنا تا کاری بهشون نداشته باشه کافیه بری توی ستینگ update and security >windows defender>manage setting>exclusions

پ.ن=داداش gta3 هم حجمش اینقدر کم نبود این چه کاری بود کردی🤣🤣🤣🤣

لینک به دیدگاه

سلام بنظرتون فرمت کنم پاک میشه؟ چون رو اون درایو اطلاعات حساس ندارم کوییک فرمت کنم یا فرمت کامل؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

خود کرده را تدبیر نیست!

یه انتی ویروس نصب کن یا نه دیسک نجات دانلود کن و در نهایت نشد ویندوز رو عوض کن

اره بهتره ویندوزتو عوض کنی ممکنه یه کرم باشه اینجوری به بقیه سیستم هم میره 

لینک به دیدگاه

با سلام به احتمال زیاد دو تا فایل شما در حالت اجرا هستند که پاک نمی شوند در تکس منیجر آنها را بیابید و End Task  کنید یا میتوانید از طریق سیف مود اقدام به حذف آنها نمایید

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

اگر با رجیستری ادیتور غیرفعالش کردی برگد به همون مسیری که رفتی و فایل disable anti spyware رو حذف کن اگر با گروپ پالیسی اینکارو کردی برگرد و اون فایل disable defender رو از حالت enable در بیار اون انتی ویروس خوبیه 

بهتره غیرفعالش نکنی فقط پوشه های حاوی کرک رو بزاری تو حالت استثنا تا کاری بهشون نداشته باشه کافیه بری توی ستینگ update and security >windows defender>manage setting>exclusions

پ.ن=داداش gta3 هم حجمش اینقدر کم نبود این چه کاری بود کردی🤣🤣🤣🤣

نه غیرفعالش نکردم خودش هیچ کاری نمیکنه

سلام دوستان ممنون از همه پیشنهاداتتون  ولی من سریع  باید این وضیعتو درست کنم کار دارم با فرمت کردن کامل از بین نمیره؟

لینک به دیدگاه

نه غیرفعالش نکردم خودش هیچ کاری نمیکنه

ببین اول برو به حرف اون دوستمون گوش کن ببین تو تسک منیجر چیزی بازه که ببندیش بعد حذفش کنی و اگر هم نشد فرمتش کن اگر باز هم نشد ویندوزتو عوض کن بهتره 

بین انتی ویروس ها هم کسپرسکی بهترینه 

https://www.cyberpolice.ir/learning/144287/تفاوت-ویروس-virus-و-کرم-اینترنت-worms-و-تروجان-ها-trojans

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

سلام-خیر چیز اضافه ای در تسک منیجر باز نیست

الان فرمت کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام-خیر چیز اضافه ای در تسک منیجر باز نیست

الان فرمت کنم؟

اره فرمت کن میتونی با نصب کسپرسکی شانست رو امتحان کنی ببینی میتونه از کار بندازتش اگر بعد از فرمت باز هم انتی ویروست پیداش کرد ویندوزت رو عوض کن

https://soft98.ir/security/anti-virus/188-Kaspersky-Anti-Virus.html 

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

سلام الان فرمت تموم شد همون درایوی که ویروسی بود رو اسکن کنم یا همه ی درایو هارو؟ممکنه در این مدت کوتاه ویروس تکثیر شده باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...