رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات سیستم و کارت گرافیک من

اشتراک گذاری

Recommended Posts

شما مگه نمیگی وقتی خاموش هم هست سیستم این صدا میاد؟ پس چه ربطی به تغذیه سی پی یو داره اخه، 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

شما مگه نمیگی وقتی خاموش هم هست سیستم این صدا میاد؟ پس چه ربطی به تغذیه سی پی یو داره اخه، 

اون بالا توضیح دادم که این صدا مربوط به چوکها است اون چوک ها هم مربوط به تغذیه سی پی یو. حالا اینکه هنگام خاموش بودن این صدا رو میده ، باید بررسی بشه الان نمیشه نظر داد.

شاید هم مشکل دیکه ای باشه.

یه نکته دیگه که اشاره کردید نور الیدها بود.

وقتی نور الیدی کم زیاد میشه. یعنی نوسان جریان به حدی است که ولتاژ ورودی داره میخوابونه. این علامت خطر است.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

یه نکته دیگه که اشاره کردید نور الیدها بود.

وقتی نور الیدی کم زیاد میشه. یعنی نوسان جریان به حدی است که ولتاژ ورودی داره میخوابونه. این علامت خطر است.

دوست عزیز چه نسخه ای داری میپیچی برای این بنده خدا شما؟ کی گفت نور کم و زیاد میشه؟ رقص نور rgb مادربوردش هست میگه با ریتم اون صدا تغییر میکنه، 

من از استارتر محترم هم گله دارم اول اینکه شما میایی سوال و مشکلت رو میگی باید مشخصات کامل سیستمت رو هم بگی ما که علم غیب نداریم، اینجا هدف همه اینه توی این اوضاع گرونی شما مشکلت رو پیدا و حل کنی و همیشه یادت باشه مهمترین قدم توی حل هر مشکلی عیب یابی صحیح هستش. 

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

دوست عزیز چه نسخه ای داری میپیچی برای این بنده خدا شما؟ کی گفت نور کم و زیاد میشه؟ رقص نور rgb مادربوردش هست میگه با ریتم اون صدا تغییر میکنه، 

من از استارتر محترم هم گله دارم اول اینکه شما میایی سوال و مشکلت رو میگی باید مشخصات کامل سیستمت رو هم بگی ما که علم غیب نداریم، اینجا هدف همه اینه توی این اوضاع گرونی شما مشکلت رو پیدا و حل کنی و همیشه یادت باشه مهمترین قدم توی حل هر مشکلی عیب یابی صحیح هستش. 

عزیزم خوب بخون ننوشته رقص نور. نوشته همراه نوسان نور هم کم زیاد میشه. من میفهمم که دارم چی مینویسم. شما اگه تجربه اش دارید نظر بدید.

علم غیب ندارم و بلاخره تجربه دارم که گفتم.

بلاخره این بنده خدا میاد اینجا در نهایت عیب مینویسه بعد متوجه میشی .

الان تونستم فیلم دانلود کنم.

صدا دقیقا زمانی اتفاق میفته که سیتسم میخواد خاموش بشه. بعد از خاموش شدن ایا باز هم صدا میده. ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

عزیزم خوب بخون ننوشته رقص نور. نوشته همراه نوسان نور هم کم زیاد میشه. من میفهمم که دارم چی مینویسم. شما اگه تجربه اش دارید نظر بدید.

علم غیب ندارم و بلاخره تجربه دارم که گفتم.

بلاخره این بنده خدا میاد اینجا در نهایت عیب مینویسه بعد متوجه میشی .

شما اگه فیلم رو میدیدی بعد حرف میزدی نظر بی ربط نمیدادی و بعد که فهمیدی اشتباه کردی اصلاح میکردی، 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

شما اگه فیلم رو میدیدی بعد حرف میزدی نظر بی ربط نمیدادی و بعد که فهمیدی اشتباه کردی اصلاح میکردی، 

فیلم الان دیدم و صدا کاملا معلومه . ایا چیز خاصی شما دیدی من ندیدم

کجاش اشتباهه بفرمایید تا اصلاح کنم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali-0098 گفته است :

فیلم الان دیدم و صدا کاملا معلومه . ایا چیز خاصی شما دیدی من ندیدم

کجاش اشتباهه بفرمایید تا اصلاح کنم.

الان اون کم و زیاد شدن نور rgb افکت مادربورد هست یا نوسان جریان؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

الان اون کم و زیاد شدن نور rgb افکت مادربورد هست یا نوسان جریان؟ 

گل من .

این الان  ارجی بی خاموشه!!

لینک به دیدگاه

گل من .

این الان  ارجی بی خاموشه!!

اون نوار led روی مادربورد ایشون که داره افکت fading یا breathing رو اجرا میکنه میبینی شما توی فیلم دوم ایشون؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

اون نوار led روی مادربورد ایشون که داره افکت fading یا breathing رو اجرا میکنه میبینی شما توی فیلم دوم ایشون؟ 

فیلم اول دانلود کردم

تو فیلم دوم دیدم. بله صدا همراه با افکت تحت تاثیر قرار میگیره. . ولی به هر حال من زنگ خطر برای صدا گفتم که الان هم چوکها دارن صدا میدن.

اگه نور هم همراه با نویز تحت تاثیر قرار میگرفت. که احتمالا جریان کشی هم داشت.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

فیلم اول دانلود کردم

آفرین گل من پس باز هم ندیده حرف و نظر دادی!  امیدوارم مشکل ایشون هم حل بشه. 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

آفرین گل من پس باز هم ندیده حرف و نظر دادی!  امیدوارم مشکل ایشون هم حل بشه. 

عزیزم پست بالا رو بخون.

اون الیدی ها دردی دوا نمیکنه.

یه نکته به ذهنم رسید.

قطعات بیار بیرون کیس . و بدون کیس یه بار تست کن.

این شروع عیب یابی است. ولی الان که فیم دوم نگاه کردم احتمال داره یکی از چوک ها چسب بدنه اش ول کرده باشه. این احتمال نزدیکتر است تا خرابی ماسفت یا کنترلر.

چوک ها رو با یک چیز عایق مثلا مداد فشار بده یا چند تا ضربه روش بزن(رو همون حالت ارجی بی که صدا هم نوسان داره) ببین ایا صدا تغییر میکنه. اگه تغییر کرد چسبش ول شده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان چرا بحث میکنید؟! ما همه اینجاییم تا به هم کمک کنیم کاربر گرامی elnino99 هم حق دارن تقصیر من هم هست کامل توصیح ندادم ینم هم مشخصات سیستم :

cpu: core i3 8100

ram:8gig 2400 mhz

graphics: nvidia gt740

motherboard: asus prime h310 plus r2.0

power:GP580A-EUD 

در 10 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

یه نکته به ذهنم رسید.

قطعات بیار بیرو کیس . و بدون کیس یه بار تست کن

سلام ببخشید بهتون برنخوره ولی چرا اینکارو بکنم؟

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام دوستان چرا بحث میکنید؟! ما همه اینجاییم تا به هم کمک کنیم کاربر گرامی elnino99 هم حق دارن تقصیر من هم هست کامل توصیح ندادم ینم هم مشخصات سیستم :

یه مسله. ایا چک کردی ببینی این صدا از گرافیک نیست؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

یه مسله. ایا چک کردی ببینی این صدا از گرافیک نیست؟؟

سلام بله مطمعنم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام ببخشید بهتون برنخوره ولی چرا اینکارو بکنم؟

نه عزیزم چرا بر بخوره.

بخاطر اینکه شاید یه پیچ اضاف موقع اسمبل کرده افتاده باشه بین کیس و مادربرد. یا یه قسمت کیس به بدنه اتصال کرده باشه. یا یه نکته ای باشه که بعد از باز کردن متوجه بشی

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

نه عزیزم چرا بر بخوره.

بخاطر اینکه شاید یه پیچ اضاف موقع اسمبل کرده افتاده باشه بین کیس و مادربرد. یا یه قسمت کیس به بدنه اتصال کرده باشه. یا یه نکته ای باشه که بعد از باز کردن متوجه بشی

چشم ولی......... الان کار دارم انشالله فردا که هستید؟ تا فردا صبح باز میکنم قطعات رو

در 15 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

یه نکته به ذهنم رسید.

این شروع عیب یابی است. ولی الان که فیم دوم نگاه کردم احتمال داره یکی از چوک ها چسب بدنه اش ول کرده باشه. این احتمال نزدیکتر است تا خرابی ماسفت یا کنترلر.

چوک ها رو با یک چیز عایق مثلا مداد فشار بده یا چند تا ضربه روش بزن(رو همون حالت ارجی بی که صدا هم نوسان داره) ببین ایا صدا تغییر میکنه. اگه تغییر کرد چسبش ول شده

سلام راستشو بخواید من اصلا نمیدونم چیپ مادربردم کجاست چه برسه به چوک😂 میشه یکم دقیقتر توضیح بدید

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

چشم ولی......... الان کار دارم انشالله فردا که هستید؟ تا فردا صبح باز میکنم قطعات رو

سلام راستشو بخواید من اصلا نمیدونم چیپ مادربردم کجاست چه برسه به چوک😂 میشه یکم دقیقتر توضیح بدید

بنظر من اگه تجربه کافی ندارید اصلا دستش نزنید. احتمال دارد یه ایراد دیگه هم پیدا کنه. 

یا با کسی که مطمعن هستید تجربه داره در میون بزارید تا اون کمکتون کنه.

اینجا از طریق مجازی ما هرچه قدر هم بخوایم کمک کنیم باز اونجا نیستسم. شاید حدسیاتمون اشتباه باشه. من اگر چیزی میگم بر حساب تجربه الکترونیک و واکنش که میبینم است.

بهر حال من برای اشنایی ، عکس برات فرستادم ولی توصیه میکنم خودتون اصلا دست نزنید.

اون قرمزها مال تغذیه فازی سی پی یو است. اون زرده هم نمیدونم شاید تغذیه رمها باشه یا چیز دیگری

download.png

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

بنظر من اگه تجربه کافی ندارید اصلا دستش نزنید. احتمال دارد یه ایراد دیگه هم پیدا کنه. 

ولی باز با این حال این کار نکنید یا با کسی که مطمعن هستید تجربه داره در میون بزارید تا اون کمکتون کنه.

اینجا از طریق مجازی ما هرچه قدر هم بخوایم کمک کنیم باز اونجا نیستسم. شاید حدسیاتمون اشتباه باشه. من اگر چیزی میگم بر حساب تجربه الکترونیک و واکنش که میبینم است.

بهر حال من برای اشتایی ، عکس برات فرستادم ولی توصیه میکنم خودتون اصلا دست نزنید.

اون قرمزها مال تغذیه فازی سی پی یو است. اون زرده هم نمیدونم شاید تغذیه رمها باشه یا چیز دیگری

download.png

سلام---اها گرفتم اینا رو هزار ساله دارم میبینم جلو چشمامن----خب پس وقتی خاموش کردم با مدادی چیزی بهش ضربه بزنم یا اروم فشارش بدم؟

لینک به دیدگاه

اگه هنوز مطمون نیستید صدا از مادربرد هست یا پاور سیستم رو به پریزی وصل کنید که روی فیوز دیگه ای از خونه باشه بدون سیم سیار و وسایل پر مصرف کویل واین هم میتونه از پاور باشه هم از مادربرد و از هر دو

اکثر افراد سیستم رو میبرن یه خونه دیگه تست میکنن  کویل واین کاهش پیدا میکنه و نمیتون اونو بشنون

اگه مشکل کویل واین عادی پاور یا مادربرد نباشه فکر میکنم باید حالت بایوس رو EPU فعال کنید و  Wake-On Lan رو هم غیرفعال کنید همینطور پرت های یو اس بی

یا کلا بدون CPU مادربرد رو روشن کنید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، amirali. گفته است :

والا حداکثر 3 ماه😟 تازه از روزی که این سیستمو اسمبل کردم فک کنم یکی چشش زده😂 هرروز یه اتفاق بد براش میفته☹️😭 برم اسفند دودکنم...... خب الان مادربرد رو بفرستم گارانتی یا ببرم تست؟

منم یه ایسوس البته ddr1 داشتم پاورم خراب بود.ولی سیستم کار میکرد.یه روز یه صدایی داد من گفتم چیزی نیست.(در وقتی که اصلا پشت سیستم نبودم).بعد رفتم دیدم یه لحظه روشن میشه و سریع خاموش میشه.اومدم قطعات رو جدا کردم.4 پین cpu رو کشیدم زدم یه صدایی داد مثل مال شما بعد از یه ic فکر کنم مال بایوس بود دود دراومد و الفاتحه.هیچی از سیستم به جز فنها و رم ها که به درد هم نمیخوردند نموند.یه h81m-c هم پاور روش نبود یه پاور سالم زدم بهش که رو سیستم های دیگه سالم بود پاوره چنان جرقه ای زن چنان صدایی داد که گوشم کر شد.فک کنم بهترین گیگا باشه.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

یه نکته به ذهنم رسید.

سلام من اون اون چوک های****** رو ریشه کن هم کردم صدا تغییر نکرد راستی امروز میخواستم برم بیرون و سریع برگردم سیستم رو گذاشتم رو sleep اصلا هیچ صدایی نداد مثل اینکه سالمه سالمه منم شک کردم به نظر شما ممکنه از بازر باشه؟ چون اون جیغی که بدون روشن بودن LED ها (تو فیلم اول)کشید صداش دقیقا مثل بازره چون در کیس همیشه بازه صدای بازر رو راحت میشنوم🤔

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام من اون اون چوک های****** رو ریشه کن هم کردم صدا تغییر نکرد راستی امروز میخواستم برم بیرون و سریع برگردم سیستم رو گذاشتم رو sleep اصلا هیچ صدایی نداد مثل اینکه سالمه سالمه منم شک کردم به نظر شما ممکنه از بازر باشه؟ چون اون جیغی که بدون روشن بودن LED ها (تو فیلم اول)کشید صداش دقیقا مثل بازره چون در کیس همیشه بازه صدای بازر رو راحت میشنوم🤔

دستتو بزار رو سوراخ بازر . اگه از بازر باشه که صدا یا قطع میشه یا تغییر میکنه

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

دستتو بزار رو سوراخ بازر . اگه از بازر باشه که صدا یا قطع میشه یا تغییر میکنه

سلام بازر رو پیدا نکردم احتمالا پشت مادربرده یکبار دیگه باید سیستم رو بیارم بیرون و یه چیز دیگه اینکه این پاور 500 وات گرین که گرفتم رو نمیدونم سالمه یا نه رفتم تو بایوس ولتاژ ها رو اینجوری نشون داد:qj15_img_20201105_195416.jpgیه بار هم اومد پایین:knqq_img_20201105_195420.jpgخلاصه هی میرفت پایین و بالا بین این دو عدد الان این پاور اصله مشکل نداره؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام بازر رو پیدا نکردم احتمالا پشت مادربرده یکبار دیگه باید سیستم رو بیارم بیرون و یه چیز دیگه اینکه این پاور 500 وات گرین که گرفتم رو نمیدونم سالمه یا نه رفتم تو بایوس ولتاژ ها رو اینجوری نشون داد:qj15_img_20201105_195416.jpgیه بار هم اومد پایین:knqq_img_20201105_195420.jpgخلاصه هی میرفت پایین و بالا بین این دو عدد الان این پاور اصله مشکل نداره؟

این رنج ولتاژ خوبه.اما نه برا پاور نو.پاور نو ولتاژ 12 باید بیش از 12 تا 12.4 باشه.و3.3 بیش از 3.3 و 3.36 باشه.5 هم بیش از 5 و زیر 5.2 باشه.الان پاور گرین gp530ab دارم ولتاژ ها اینجورین.یا پاور برا سیستمتون ضعیفه.یا یه جا زیاد برق میکشه.یا پاورخرابه.بازر هم پشت مادربرد نمیزارن.تو بعضی کیسا با یه سیم میاد تو پانل جلو کیس.و بدون کارت گرافیک هم سیستم رو تست کن.

در 5 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

خیر این ریپل عادیه اکثر پاور ها همینطورین و کاملا عادیه

عادی نیس برا پاور نو.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...