رفتن به مطلب

طرز تفکر در مورد مادربوردهای گرافیک آنبورد، درست یا غلط؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه اساتید محترم

نظرتون در مورد مادربوردهایی که گرافیک آنبورد دارن چیه ؟ آیا یه مادربورد آنبورد به طور کلی از مادربورد معمولی ضعیفتره و راندمان پایینتری داره؟ 

سوال به ذهنم رسید وقتی که دنبال یه باندل برای پردازنده 9400f بودم دیدم خیلی از مادربوردها گرافیک آنبورد دارن ،در حالی که اصلا من نمیخوام هزینه اضافی اینجور مادربوردی رو بدم که در عوضش میتونم در نبودش کاهش هزینه داشتم باشم یا بجاش یه سری امکانات دیگه دلشته باشم 

پیشنهادتون برای این پردازنده چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام

نخیر فرقی نمیکنن و مادربردهای دارای پورت های گرافیکی و اچ دی ام ای و غیره تفاوتی با غیر برخوردها از لحاظ ضعیف بودن و وقوی بودن در صورت داشتن مشخصات یکسان نمیکنن.  برای همچین پردازنده ای این مادربردها که میفرمایید  چه چیزی وجود داره که شما رو ترغیب به انتخاب یا انتخاب نکردن نوع انبرد و غیر انبرد مادربرد میکنه؟ و در ازای پورت های گرافیک چه چیزی به دست میارید؟ لطفا مدل های مادربردها رو بنویسید.

بنده هم موافق سوق پیدا کردن سخت افزارها به سمت یکپارچکی و در هم آمیختگی و apu ها هستم. به نظرم شرکت ها با اینکه توانایی دارن apu های بسیار قدرتمندی بسازن ولی اینکارو به خاطر سودشون از فروش گرافیک های مجزا نمیکنن. هر چند نسل امروزی apu های ای ام دی میتونن قدرت قابل قبول ارائه کنن ولی آینده apu ها حتما حرفای زیادی برای گفتن خواهند داشت مثل apu پلی استیشن پنج و ایکس باکس سری ایکس  که ای ام دی تونسته بهشون قدرت گرافیکی بالای ده ترافلاپسی بده. 

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اصلا مادربردی که گرافیک انبرد داشته باشه وجود خارجی نداره

گرافیک انبرد برای پردازنده هست و هیچ ربطی به مادربرد نداره

در ضمن پردازنده هایی که f دارن در اینتل گرافیک داخلی یا انبرد ندارن و بدون کارت گرافیک تصویر نمیدن مثل همین 9400f 

پس شما این پردازنده رو روی هر مادربردی بدون کارت گرافیک نمیتونید تصویر بگیرین

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

دوست عزیز اصلا مادربردی که گرافیک انبرد داشته باشه وجود خارجی نداره

گرافیک انبرد برای پردازنده هست و هیچ ربطی به مادربرد نداره

اتفاقا تا همین چند سال پیش گرافیک آنبرد روی مادربرد بود نه سی پی یو و خیلی از مادربردا اینجوری بودن

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، arvin393 گفته است :

سلام خدمت همه اساتید محترم

نظرتون در مورد مادربوردهایی که گرافیک آنبورد دارن چیه ؟ آیا یه مادربورد آنبورد به طور کلی از مادربورد معمولی ضعیفتره و راندمان پایینتری داره؟ 

سوال به ذهنم رسید وقتی که دنبال یه باندل برای پردازنده 9400f بودم دیدم خیلی از مادربوردها گرافیک آنبورد دارن ،در حالی که اصلا من نمیخوام هزینه اضافی اینجور مادربوردی رو بدم که در عوضش میتونم در نبودش کاهش هزینه داشتم باشم یا بجاش یه سری امکانات دیگه دلشته باشم 

پیشنهادتون برای این پردازنده چیه؟

سلام 

اینکه مادربوردی پورت خروجی تصویر داشته باشه (نه گرافیک آنبورد مثل مادربوردهای قدیمی) ربطی به ضعیف بودن نداره. اتفاقا مادربوردهای اینتل که الان خروجی تصویر دارند، یک VRM کوچک تقریبا از وسط مادربورد قرار داره یا حالا ممکنه کنار همون VRM پردازنده باشه و وظیفش تامین جریان گرافیک مجتمع سی‌پی‌یو هست.

منتها پیدا کردن مادربورد معمولی که این گزینه رو نداشته باشه و قیمتش پایین‌تر باشه یکم سخته. چون تقریبا اکثر 99 درصد مادربوردهای میان‌رده به پایین دارای خروجی تصویر هستند. بله درسته می‌تونید در صورت پیدا کردن همچین گزینه‌ای خریداری کنید منتها اگه تو بازار بود. ولی این موضوع هیچ ربطی به راندمان نداره چه برسه به راندمان پایینتر

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من الان 

gtx 970

power cooler master 750 

ssd 

دارم میخوام پی سی رو ارتقا بدم برای پردازنده 9400f چه مادربوردی و رم رو پیشنهاد میدید؟یه موقع هایی گیم میزنم البته زیاد حوصله ندارم ولی گیم جدید aaa میاد یه موقعهایی بازی میکنم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...