رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کیس، کارت گرافیک، مادربرد و CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده از زیرورو کردن سایتا برای قیمت مناسب خسته شدم و الانم موندم با 5تومن چه سیپیو و مادربورد بگیرم

تاپیک قبلی رفت قاطی باقالیا همون که درمورد rtx3050 و یا gtx1070tiزدم اینو ندین بره قاطی اونا لطفا

لینک به دیدگاه

سلام 

میتونید یک مادربرد h310 m k r2 آکبند با cpu i3 9100f آکبند تهیه کنید

لینک به دیدگاه

H310 و Core I3 9100F بهترین باندل هستند

ولی برای تصویر نیاز به گرافیک دارید

پ.ن: مسئله درسته نه مسعله

لینک به دیدگاه

سلام داداش نظر خوبیه ولی یه سوال بنظرتون خرید مادربورد و سیپیو و کارت دسته دوم چیه ?

در هم اکنون، ParsaEs گفته است :

H310 و Core I3 9100F بهترین باندل هستند

ولی برای تصویر نیاز به گرافیک دارید

پ.ن: مسئله درسته نه مسعله

درباره پ.ن باید بگم که کیبورد من خیلی خیلیییی اشغال و خیلی چیزارو نداره کیبورد جدید نصب میکنم ادیت میزنم

لینک به دیدگاه

خرید قطعه های دست دوم مناسب نیست مگر آنکه فروشنده رو بشناسید ولی من جای شما باشم حداقل حداقل دست کم مادربرد رو آکبند برمیدارم

در در 23 مهر 1399 در 12:21، Aewdie گفته است :

خب مادربورد h310 واقعا 2اسلات رم داره ویه اسلا pci16 و خوب من دراو اینده تو بحث ارتقا به مشکل میخورم

اگر بودجش رو دارین مدل b360m رو تهیه کنید ولی خود این مادربرد تا ۳۲ گیگ رم ساپورت میکنه

در در 23 مهر 1399 در 12:24، Aewdie گفته است :

من میخام کارت بگیرم یه قرن عمر کنه 6.8سال امکانش هست ?

برا کارت هم مدل های gtx 1650 و gtx 1660 خوبن من خودم از gtx 1650 استفاده میکنم که توی اکثر بازی ها کم نمیاره

به جای گرین استرایکر از Z5 استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Aewdie گفته است :

سلام داداش نظر خوبیه ولی یه سوال بنظرتون خرید مادربورد و سیپیو و کارت دسته دوم چیه ?

درباره پ.ن باید بگم که کیبورد من خیلی خیلیییی اشغال و خیلی چیزارو نداره کیبورد جدید نصب میکنم ادیت میزنم

توی زبان فارسی کلید M همزه رو تایپ میکنه ئ ، یئی

به نظرم نه سی پی یو نه مادربرد این دو قطعه با پاور رو حتما نو بخرید

فقط کارت دست دوم باشه اونم به شرط تست و ماین نشدن و داشتن گارانتی

لینک به دیدگاه

خب مادربورد h310 واقعا 2اسلات رم داره ویه اسلا pci16 و خوب من دراو اینده تو بحث ارتقا به مشکل میخورم

در در 23 مهر 1399 در 12:20، ParsaEs گفته است :

توی زبان فارسی کلید M همزه رو تایپ میکنه ئ ، یئی

به نظرم نه سی پی یو نه مادربرد این دو قطعه با پاور رو حتما نو بخرید

فقط کارت دست دوم باشه اونم به شرط تست و ماین نشدن و داشتن گارانتی

ممنون اقا پارسا بنظرت یه کارت که نه ماین شده باشه و 6ماه گارانتی داشته باش چیه و مدل هم  مثلا gtx 1070ti

نظرتون در موردamd چیه مثلا مادربورد رو اک بگیرم سیپیو رو دست دوم با گارانتی

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Aewdie گفته است :

ممنون اقا پارسا بنظرت یه کارت که نه ماین شده باشه و 6ماه گارانتی داشته باش چیه و مدل هم  مثلا gtx 1070ti

H310 واقعا کف کف مادربرد نسل 8 و 9 هستش

میشه رفت سمت Z270 بعد بایوس رو دستکاری کرد ولی من پیشنهاد نمیکنم

بودجه رو افزایش بدید برای B360-365

1070 تی آی برای الان خوبه ولی برای 3 ماه دیگه که 3000 دیگه کامل منتشر میشه نه فکر نکنم مناسب باشه

بودجه برای گرافیک چقدر دارید؟

لینک به دیدگاه

متاسفانه 9.700

از لحاظ عمر پلی کردن بازی ها نمیگم از لحاظ عمرش میگم

کلا بودجه برای سیستم 21دارم

پاور رو 1.500حساب کنید رمم 800ت

بنده از ssdدر اینده استفاده میکنم اچ اچ دی هم بنده 1300میخرم مادربورد اوکی هستش فقط! میمونه کیس که اونم گرین استرایکر نظر تون

فقط میمونه کولینگ و از اونجای که خودم اسمبل میکنم یه خمیر سیلیکونم باید بگیرم کمع قطعات بدون کارت بشه 10میل خیلی خوبه چون میتونم مانیتور گیمینگ بگیرم با 3.4میل

در در 23 مهر 1399 در 13:36، kiarash917 گفته است :

به جای گرین استرایکر از Z5 استفاده کنید

خوب دوست عزیز بنده یه مغازه این نزدیکیا میشناسم میده 2.100!

فقط میمونه بحث عمر کردن کارت بنظرتون حداکثر چقدر

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Aewdie گفته است :

متاسفانه 9.700

از لحاظ عمر پلی کردن بازی ها نمیگم از لحاظ عمرش میگم

کلا بودجه برای سیستم 21دارم

الان میتونید اینو ببندید

3400 b365

i3 9100f 2500

Ram 2000

GTX1070 ti 9700

Power 2000

HDD 1500

SSD 1000

این میشه 22 میلیون

ولی پول به کیس نمیرسه

میتونید رم 8 بندازید کیس رو بگیرید بعدا رم اضافه کنید

اونایی که جلوشون مدل خاصی ننوشتم برای اینه شما اول تکلیف مادربرد رو باید مشخص کنید تا بقیه قطعات رو بشه مشاوره داد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Aewdie گفته است :

فقط میمونه بحث عمر کردن کارت بنظرتون حداکثر چقدر

عمر کارت گرافیک به نظرم به شانس و البته مصرف شما بستگی داره

لینک به دیدگاه

سلام عزیز بنظرم شما برین کیس کامل دست دوم گارانتی دار بخرین خیلی بهتره براتون

الان جنس نو خریدین اشتباهه خیلی گرونه

در 9 ساعت قبل، Aewdie گفته است :

سلام دوستان بنده از زیرورو کردن سایتا برای قیمت مناسب خسته شدم و الانم موندم با 5تومن چه سیپیو و مادربورد بگیرم

تاپیک قبلی رفت قاطی باقالیا همون که درمورد rtx3050 و یا gtx1070tiزدم اینو ندین بره قاطی اونا لطفا

لینک به دیدگاه

عزیز کیس گرون تر وقتی وقتی کیس 1050 دسته دوم ماین شده به چوخ رفته رو 20میل میفروشن بعد حرف بزن

ممنون داداش ولی خوب pcیه چیز دیگه هست

ممنون بابت راهنمای نظرتون با مادربورد b365 hD3چیه ? ایا ار جی بی داره یا گیمینگ هست

در در 24 مهر 1399 در 12:20، Silvermanhhh گفته است :

منظورت از عمر کردن ،عمر قطعه هست که خراب نشه؟اگه درست استفاده کنی  هر کارتی با برند خوب تا ۱۵سالم عمر میکنه

اگه منظورت اجرای بازی ها تا ۶ الی ۸ساله ،3090 rtx,که باید براش ماشین بفروشی

اره منظورم عمرفیزیکی هستش چون میترسم کارت بگیرم فرداش خراب شه البته من کار سنگین نمیکنم فقط گیم اونم رو فول لود نه

از اونجای که فقط 60درصد کارت به خاطر سیپیو استفاده میشه دیگه فک نکنم مشکلی پیش بیاد یا بنظرتون 9400fبگیرم از فورم

3تا فن دور 1200چطوره?

نظرت چیه یه خمیر gt4بگیرم با tynicolگرین البته بهتره هیچیه از استوکم 30درصد کولینگ بهتری داره

چشم

به نظرت نیازی به خمیر ندارم i5 9400f دسته دوم بگیرم ?

لینک به دیدگاه

درود شما با بودجه 21 میلیون که کمتر از 700 دلار هست تنها انتخابت می تونه پردازنده i3 9100f باشه که قیمتش 2550 هست

برای مادربورد هم اگر سایزش برات مهم نیست مدل های مینی ارزون ترن مدل h310m _k ایسوز  هست قیمتش 2350 هست

اگرم سایز بزرگ دوست داری مادربورد gigabyte p310 d3 چیز خوبیه اینم قیمتش 2725 هست

نصیحت دوستانه اگر کامپیوتر رو صرفا برای سرگرمی می خوای و الانم چیزی داری که بتونی کارای اداری و فیلم دیدنت رو روش انجام بدی سراغ خرید pc نرو

صبر کن و یک پلی استیشن 5 بخر قیمتش خیلی بخوان بکنن تو پاچه همون 20 تومن میشه به نظرم ولی با قیمتی که قطعات داخل پیدا کردن احتمالا با یک کیس 40 تا 50 میلیونی در گیم برابری کنه😂

لینک به دیدگاه

در در 23 مهر 1399 در 12:24، Aewdie گفته است :

نظرتون در موردamd چیه مثلا مادربورد رو اک بگیرم سیپیو رو دست دوم با گارانتی

منظورت از عمر کردن ،عمر قطعه هست که خراب نشه؟اگه درست استفاده کنی  هر کارتی با برند خوب تا ۱۵سالم عمر میکنه

اگه منظورت اجرای بازی ها تا ۶ الی ۸ساله ،3090 rtx,که باید براش ماشین بفروشی

در در 24 مهر 1399 در 12:32، Aewdie گفته است :

ممنون بابت راهنمای نظرتون با مادربورد b365 hD3چیه ? ایا ار جی بی داره یا گیمینگ هست

اره منظورم عمرفیزیکی هستش چون میترسم کارت بگیرم فرداش خراب شه البته من کار سنگین نمیکنم فقط گیم اونم رو فول لود نه

از اونجای که فقط 60درصد کارت به خاطر سیپیو استفاده میشه دیگه فک نکنم مشکلی پیش بیاد یا بنظرتون 9400fبگیرم از فورم

اگه تهویه کیست خوب باشه،مثلا برای جای فن ها اگه کولر پردازنده aio نمیگیری،تمام جا فن هارو با فن دور ۱۰۰۰پر کنی(جلو و بغل ورودی،بالا و پشت کیس خروجی) دمای کارت و بقیه قطعات از ۵ تا ۱۰درجه پایین میاد ،اگه nvidia میگیری کارت ،دماشون خوبه،اگه amd میگیری،با برنامه درایور ولتاژو بیار پایین دما میاد پایین مصرفم کمتر میشه،چون اکثرا کارتای amd ولتاژ پیش فرضشون بیخود بالا هست.

دمای کارت و پردازنده کم باشه(زیر ۷۰) کافیه که عمر کنن

پردازنده اگه ۹۴۰۰بگیری به خودت لطف بزرگی کردی،چون چهار هسته واقعا الان دیگه جالب نیست،اکثر بازی های بزرگ این اواخر،با پردازنده ۴ هسته افت فریم دارن 

در در 24 مهر 1399 در 12:49، Aewdie گفته است :

3تا فن دور 1200چطوره?

نظرت چیه یه خمیر gt4بگیرم با tynicolگرین البته بهتره هیچیه از استوکم 30درصد کولینگ بهتری داره

خوبن 

بنظرم فعلا فن پردازنده نگیر،استوکو تست کن ببین چطوره،اگه خوب بود خرج اضافی نکنی،چون پردازنده انچنان داغ نیست

در در 24 مهر 1399 در 13:40، Aewdie گفته است :

چشم

به نظرت نیازی به خمیر ندارم i5 9400f دسته دوم بگیرم ?

نمیدونم کولر استوک با خودش خمیر داره یا نه،اگه داره پس لازم نیست بگیری

دست دو بگیری هم خوبه،ولی حواست باشه از یه فرد قابل اعتماد بگیری

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1399 در 02:19، Aewdie گفته است :

3تا فن دور 1200چطوره?

دوست من شما واسه کارت از همین خمیر سرنگی نازکا که ۱۲ تومن هست بگیر خیلی هم عالیه واسه ۹۴۰۰f. خمیرهای برند که الان قیمتشون +۲۰۰ هست فقط برای اورکلاک میرزه خریدش من خودم اورکلاک و تیون سیستم انجام میدم و بالای ۱۰ مدل از بهتریناشو تست کردم که نهایتا ۷-۸ درجه با خمیرهای ارزون تفاوت داره البته رو سیستم اورکلاک شده. مورد دیگه اینکه طبق تجربم و قطعاتی که تست کردم، پیشنهاد میکنم از هیچکدام از محصولات گرین استفاده نکنید(به جز پاورای سری EVO که خوبه:) . به این دلیل که شما هر قطعه ای رو که بخواین گرین بخرین، با همون پول یا حتی کمتر میتونید برندهایی مثل کولر مستر،کورسیر،ترمالتیک و... :) و دوم اینکه کلا تو مشخصات محصولاش اطلاعات دروغ مینویسه!!! مثلاً فن یه مدل ایر کولرش که 8x8-57cfm هست رو با یک کولر مستر 8x8 26cfm! تست و مقایسه کردم که قدرت جریان باد گرین حدوداً نصف کولر مستر بود در حالی که تو مشخصاتش زده 57cfm یعنی ۲برابر کولرمستر :))

لینک به دیدگاه

در در 25 مهر 1399 در 22:26، wdna گفته است :

دوست من شما واسه کارت از همین خمیر سرنگی نازکا که ۱۲ تومن هست بگیر خیلی هم عالیه واسه ۹۴۰۰f. خمیرهای برند که الان قیمتشون +۲۰۰ هست فقط برای اورکلاک میرزه خریدش من خودم اورکلاک و تیون سیستم انجام میدم و بالای ۱۰ مدل از بهتریناشو تست کردم که نهایتا ۷-۸ درجه با خمیرهای ارزون تفاوت داره البته رو سیستم اورکلاک شده. مورد دیگه اینکه طبق تجربم و قطعاتی که تست کردم، پیشنهاد میکنم از هیچکدام از محصولات گرین استفاده نکنید(به جز پاورای سری EVO که خوبه:) . به این دلیل که شما هر قطعه ای رو که بخواین گرین بخرین، با همون پول یا حتی کمتر میتونید برندهایی مثل کولر مستر،کورسیر،ترمالتیک و... :) و دوم اینکه کلا تو مشخصات محصولاش اطلاعات دروغ مینویسه!!! مثلاً فن یه مدل ایر کولرش که 8x8-57cfm هست رو با یک کولر مستر 8x8 26cfm! تست و مقایسه کردم که قدرت جریان باد گرین حدوداً نصف کولر مستر بود در حالی که تو مشخصاتش زده 57cfm یعنی ۲برابر کولرمستر :))

سلام ممنون بابت نظر یهنی پاور green 580wat eud نگیرم نظرتون درباره خرید 

Evga 600watچطوره

سلام دوستان من اومدم ولی این بار با بدبختی خرید کارت گرافیک😂

تاپیک قبلی رو بخونین تا بفهمین

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/119775-cpuو-مادربورد-تا-5تومن-چی-بگیریم-خوبه-intel-vs-amd-مسئله-اینست-قدرت

خوب تو تاپیک جدید اومدم بگم بنظرتون چی بگیرم خوبه لطفاً فن بازی درنیارین و اینم ساختم یه بحث کوچکی داشته باشیم درباره کارت های گرافیک

کارت گرافیک خوب همه میدونین کارش تصویر دادن و پردازش زیاد اطلاعات هست و خوب خیلی بیشتر قطعات دیگه فشار میاد روش مخصوصا دیگه اورکلاک که پدرش درمیاد

اتاق من خیلی خنک که خودم پنج دقیقه میشنم‌ گیم بزنم یخ میکنم پس از داغ بودن کارت ها نمی‌ترسم حال سیپیو الآنم فن روش نیست ولی بخوای دست بزنی منجمد هستش!

الان من بین چند گزینه موندم

Ndvia=

Gtx 1070:دسته دوم کم کار

Gtx 1070ti :فک نکنم کم کار باشه /:

1060:دسته. دوم فوق کم کار

1050ti:. آکبند

Amd=

Rx 5600xt:کم کار

Rx590:کم کار

Rx580:آکبند

اگه پیشنهاد دیگه داشتیدم بگید لطفا بودجه بنده واسه کارت ۹میلیون هستش

فعلاً

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مشخصات بقیه قطعات سیستم رو می فرمائید؟

اگه پردازنده 6 هسته ای دارید برید سراغ 580-590 به بالا، مثلا 1070 خوبه

ولی اگه پردازنده 4 هسته ای دارید، بیشتر از 1060 و 580 واسش گلوگاهه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه تاپیک قبل دیده باشی کلا سر سیپیو بود شما راست میگی باید سیپیو ۶ هسته داشت ولی خوب وقتی که با این قیمتا نمیشه تهیه کرد  یعنی قید گیمینگ با ۱۰۷۰رو باید بزنم ؟

به نظرت

دست دوم گیر میاد فروم ۲.۳۰۰تا۲.۵۰۰یا باید مادربورد رو ارزان تر بگیرم

ویرایش شده توسط Aewdie
لینک به دیدگاه

پولت جوره همین الان بجای منتظر جواب بودن یه گرافیک بخر...توقع نداشته باش اونی که 1070ti داره بیاد بگه 1060 بخر و فلان

به شب نکشیده بخر

لینک به دیدگاه

سلام داداش گلوگاه حسابیم گلوگاه اول باید cpuجور کنم بعد مادربورد و بعدش بیام سراغ گرافیک

لینک به دیدگاه

سلام به نظر شخصی خودم کارت گرافیک رو باید آکبند خرید چون قطعه مهمی هست بر خلاف برخی از دوستان که کارکرده بر میدارن بنده سعی میکنم آکبند بردارم   gtx 1650/gtx 1660 فعلا گزینه های خوبی هستن من خودم gtx 1650 دارم و راضیم

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Aewdie گفته است :

سلام دوست عزیز اگه تاپیک قبل دیده باشی کلا سر سیپیو بود شما راست میگی باید سیپیو ۶ هسته داشت ولی خوب وقتی که با این قیمتا نمیشه تهیه کرد  یعنی قید گیمینگ با ۱۰۷۰رو باید بزنم ؟

به نظرت

دست دوم گیر میاد فروم ۲.۳۰۰تا۲.۵۰۰یا باید مادربورد رو ارزان تر بگیرم

ببینید ارتقای گرافیک راحت تره تا سی پی یو و مادربرد

شما یه 6 هسته ای با 1650 هم بگیرید، میتونید بعدا گرافیک رو راحت ارتقا بدید. مخصوصا اینکه نسل جدید هم هست و بازارش داغ تره نسبت به گرافیک های قدیمی 3-4 سال کارکرده و پرمصرف

در مجموع اگه از نظر مالی بودجه محدوده، میتونید به 1650 سوپر یا 1660 به عنوان گزینه های خیلی خوبی در کنار یه پردازنده 6 هسته ای فکر کنید. آینده بازار گرافیک های گیمینگ، همونقدر که خیلی روشنه همونقدر خیلی تاریک هم هست. ولی چیزی که مهمه اینه که شما پولتون رو مدیریت کنید و طوری هزینه کنید که کمترین اتلاف رو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

والله من خودم 1070 دارم پادشاهی میکنه الان رد دد 2 رو با تنظیمات های و رزولوشن 1080 و رندر اسکیل 1.5 راحت 40 فریم میده اکثر اوقات

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...