رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دو مودم داریم. شاخص SNR یکی حدود 20 است و یکی 8 و شاخص Line Attenuation هم انگار نامناسب و کمی بالا است.

لازم به ذکره تستهای مقدماتی روی خط تلفن و جدا کردن سایر گوشی ها و تعویض اسپلیتر و اتصال مستقیم انجام شده است و نتایج به همین صورت است.

اینترنت بعضی مواقع واقعا کند میشود و بعضی مواقع با وجود کانکت شدن هیچ صفحه ای را باز نمیکند و dns دامنه ها را نیز دریافت نمیکند (هیچ دیتایی با اینترنت برقرار نمیشود)

در 30 درصد مواقع با خاموش روشن کردن و ریست کردن درست میشه و بعضی مواقع هم که هیچ کدام از راه ها جوابگو نیست در کمال تعجب با عوض کردن mac address شبکه ، تبادل دیتا با اینترنت برقرار میشود.

میخواستم بدونم اولا علت این قطع و وصل شدنهای عجیب چیه و دوم وضعیت نویز و سیگنال این دو تا مودم چرا با هم فرق میکنه و سوم خط adsl در چه وضعیتی قرار دارد و اشکال از مودم است یا از خطه یا از طرف مخابراته؟

جهت مشاهده گزارشات لطفا فایل ضمیمه را مشاهده نمایید :

post-14854-0-38602500-1392413317_thumb.png

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دلیل اصلیش رو نمیدونم ولی برای من و خیلی از دوستان من هم این مشکل پیش میاد !

با هر بار روشن و خاموش کردن به یه سرور مختلف وصل میشیم ...
به نظر من اشکال از مخابراته ... مخصوصاً شبا این مشکل چند برابر میشه ...

نمیدونم سیاست این کارشون چیه ولی به نظر من بیخود اینطور نمیشه و توسط اپراتور پورت ما بلاکی چیزی میشه :دی
فقط میتونم اینو بگم که سر من و خیلی این بلا اومده .. و فکر نکنم اشکال از شما باشه!

من خودم دیدم که بعضاً (اکثراً) ISP ها نصب شبا مک آدرس یه یروز رو به مدت چند دقیقه بلاک میکنن(تا چند دقیقه نمیتونه به سرورشون وصل شه)
بعد آزاد میکنن ! نصف شبا اکثراً میزارن دانلود و میرن میخوابن و در کل به ضرر ISP تموم میشه !
حتی خودم تو پنل ISP دیده بودم زده بود Reset by Admin mahdi at Felan tarikh o felan saat
:|

این نظر من بود!

لینک به دیدگاه

ولی این بار هر بار روشن شدن با ip قبلی وصل میشه! چرا snr توی دو تا مودم 12db فرق میکنه ؟ مودم خرابه یا تجهیزات مخابرات؟ snr Downstream زیر 10 شده ولی Upstream 20 ! چرا mac ها رو بی جهت ف-ی-ل-ت-ر میکنه نمیزاره وصل بشیم؟ (کانکت میشه ولی دیتا نمیگیره)

ویرایش شده توسط haghjo
لینک به دیدگاه

جالبه وقتی snr شده مثلا 4 و بعد زنگ میزنم اپراتورش گزارش بدم میشه 17 !!

ولی یه جا خوندم snr 20 قابل تحمله و زیرش مشکل داره.

گفته اگهUpstream  ثابته و Downstream  مشکل داره و خط داخلی و مودم و اسپلیتر رو چک کردید مشکل از سمت مخابراته! به اونا هم گفتم میگن دانلود کنید اگه سرعت دانلود خوبه مشکلی نداره و اگه تو وبگردی مشکل دارید مرورگرتون رو عوض کنید و اگه snr 7 هم باشه عادیه!!!!!! بعد خط رو ریست میکنه میگه مودمتو 30 دقیقه بزار خاموش باشه بعد روشن کن!  آخه اینم جوابه اینا میدن‌؟! تازه همش سوالا رو از یکی دیگه میپرسه جواب میده!! ای خدا چی میشد یه کارشناس میزاشتن برای حل مشکلات یوزرها.

Line Attenuation هم که باید زیر 20 باشه الان 47 شده!

چرا snr تو دو تا مودم مقدار متفاوتی رو نشون میده ؟

ممکنه سیم کشی های بیرون که مربوط به مخابراته خراب باشه؟

ویرایش شده توسط haghjo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا بحث و گفتگو یک ماه من بهمراه یکی از دوستان با مخابرات هست !

این مسئله یکم به مودم بر می گرده و بیشتر به مخابرات !

اولش یه مودم معمولی داشتم که Line Attenuation روی 31 بود و SNR هم روی 14 !سرعت خط هم روی 10 مگ بود !

چند وقت پیش مودم رو عوض کردم و SNR اومد روی 21 و Line Attenuation روی 27 فیکس شد.

یکی از دوستان توصیه کرد که سرعت خط رو کاهش بدم !

درخواست دادیم و سرعت خط رو روی 8 مگ گذاشتند !

زمانی که سرعت خط رو 8 مگ بود با روشن و خاموش کردن مودم SNR روی 24 بود و بعد از 2 ساعت استفاده میاد روی 15 و وقتی دوباره ریست می کردیم به حالت اول برمیگشت !Line Attenuation هم مثل قبل روی 27 هست(این عدد زیر 30 قابل قبول هست و هرچی کمتر باشه بهتر هست)

دلیلش رو آخر نفهمیدیم که چرا بعد از چند ساعت استفاده SNR خراب میشه !

تنها جواب منطقی یکی از دوستان در تهران به من داد گفتش که هرچی سرعت خط بالا باشه با دلیل فرسوده بودن تجهیزات شرکت ISP در مخابرات اون منطقه ای که شما ساکن هستید این اتفاق میافته !پس هرچی سرعت پایین تری دریافت کنی هم SNR بهتری میگیرید و هم پینگ بهتر میشه !و هرچی سرعت بالا میره به دلیل کشش نداشتن اون تجهیزات در اصطلاح شما خططتون نویز میگیره !

الان که خط روی 6 مگ تعریف شده SNR روی 31-32 فیکس هست و مثل قبل مشکل ندارم دیگه !

لینک به دیدگاه

دلیلش سه مورد میتونه باشه!

1)زیرساخت فضایی مخابرات و کابلهای پلاسیده ی مخابراته و شانس بد شماست!که این برمیگرده به مخابرات و مرکز مخابراتی محلتون!من یک ساله همین مشکل رو دارم...SNR Marign Downstream زیر 5-6 بیاد رسماً سرویستون قطع میشه و باید مودم رو ریست کنید تا با وضعیت جدید کانکت بشه...تنها راهش تهیه ی یک خط جدیده که اونم 50-50 هستش!علت تغییر اعداد هم به علت تغییر سرعت دانلود و آپلود شماست از طرف سیستم مرکز ISP شما...با کاهش اون SNR شما بالا میره و وضعیت تا حدی تعدیل میشه...تغییر SNR به این دلیله که شرایط خط شما ثابت نیست و در هر زمانی میتونه تغییر کنه..با تغییر اون بالطبع SNR هم تغییر میکنه

2)حالا یه حالت دیگه هم هست و اون هم سیم کشی داخلی مورد دار داخل خونه هست که شما برای اطمینان باید با ISP خودتون هماهنگ کنید تا از سر خط واستون چک کنن ببینن مشکل داخلیه یا مربوط به بستر مخابراتی منطقست

3)وسیله ای مثل تلفن بی سیم روی خطتون دارین که ایجاد همچین حالتی میکنه!(مخصوصاً بی سیم های پاناسونیک!)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

3)وسیله ای مثل تلفن بی سیم روی خطتون دارین که ایجاد همچین حالتی میکنه!(مخصوصاً بی سیم های پاناسونیک!)

یعنی من تلفن رو از مدار خارج کنم اوضاع بهتر میشه !

چون تلفن منزل پاناسونیک هست...

لینک به دیدگاه

یعنی من تلفن رو از مدار خارج کنم اوضاع بهتر میشه !

چون تلفن منزل پاناسونیک هست...

سلام معین جان

شما خطتونو ایزوله کن و یک تست بگیر

ضرر نداره ولی احتمالش کمه...به همین علت آخرین علت قرار دادمش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام معین جان

شما خطتونو ایزوله کن و یک تست بگیر

ضرر نداره ولی احتمالش کمه...به همین علت آخرین علت قرار دادمش

درود سعید جان.

یه آن شک کردم گفتم نکنه تلفن میزنه سرعت رو ...

از سر خط تست کردم فرقی نمی کنه...

لینک به دیدگاه

درود سعید جان.

یه آن شک کردم گفتم نکنه تلفن میزنه سرعت رو ...

از سر خط تست کردم فرقی نمی کنه...

شما هم مشکلت مثل من بستر مخابراتیه...علتش هم اینه که دسته های کابلهای مخابراتی سمت شما که اگه اشتباه نکنم بهش کافو میگن اوضاعش خرابه!تنها راهش که اونم 100 درصد نیست گرفتن خط جدید یا سرویس PTP هستش!من که جفتشو امتحان کردم جواب نداد :D :(

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

عجب بحث پیچیده ای می کنید شما من که هنگیدم :blink: :wacko: B)

آقا منم با اینتر نت مخابرات مشکل اساسی دارم . اگه بخوام سرعت خط رو بیارم پاییین باید دقیقا چیکار کنم ؟؟ چند بزارم خوبه ؟

لینک به دیدگاه

عجب بحث پیچیده ای می کنید شما من که هنگیدم :blink: :wacko: B)

آقا منم با اینتر نت مخابرات مشکل اساسی دارم . اگه بخوام سرعت خط رو بیارم پاییین باید دقیقا چیکار کنم ؟؟ چند بزارم خوبه ؟

دوست عزیز این کار از سمت شما امکان پذیر نیست و باید با ISP مربوطه تماس بگیرید و اعلام خرابی و مشکل کنید تا رسیدگی کنن!این کار توسط خود ISP یا سیستم مربوط  به ISP انجام میشه.اگر مشکل حادی ندارید توصیه میکنم طرفش نرید!چون بیخود سرعت دانلودتون میارن پایین!

لینک به دیدگاه

اگه وقتی مودم رو روشن میکنه یا وصل نمیشه به اینترنت یا اینکه دیر وصل میشه یا اینکه وسطش قطع میشه بهم بگو

اگه سرعتت حتی از دیال اپم پایین تر میاد بگو تا راهکارو بگم

لینک به دیدگاه

از دوستان اگه کسی هست اطلاعاتی داره که فک میکنه مفیده خوشحال میشیم به اشتراک بذاره چون این مشکل خیلی از دوستانه @};-

لینک به دیدگاه

این طور که نشون میده وضعیت خط منم بدجور خرابه 

فاصله تا مرکز مخابراتی 3.5 کیلومتر

قبل از اتصال اسپیلتر دزدگیر شماره گیر مغازه بهش وصله 

یک تست هم میگیرم بعد اینکه دزدگیرو از مدار خارج کردم

post-10548-0-63975200-1392477973_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

من به نکته جالبی برخوردم.

وقتی snr روی مثلا 6 در جا میزنه اگه گوشی تلفن رو بردارم چند ثانیه snr میره روی 22 و تبادل دیتا شروع میشه !!!  پورتای اسپلیتر رو هم درست زدم.

لینک به دیدگاه

به سوالات من جواب ندادید ولی من راهکار رو میگم

به شماره تلفن زنگ بزنید و با فازمتر ولتاز اندازه بگیرید درزمان عادی هم اندازه بگیرید زمان زنگ ولتاژ باید بالای 180 باشه که بیشتر موارد 90 هست

عادی هم باید بین 20 تا 60 باشه

وگرنه کیفیت خطتون با پلن های سرعت پایین میاد پایین مگه اینکه 4 مگ به بالا بگیرید

لینک به دیدگاه

به سوالات من جواب ندادید ولی من راهکار رو میگم

به شماره تلفن زنگ بزنید و با فازمتر ولتاز اندازه بگیرید درزمان عادی هم اندازه بگیرید زمان زنگ ولتاژ باید بالای 180 باشه که بیشتر موارد 90 هست

عادی هم باید بین 20 تا 60 باشه

وگرنه کیفیت خطتون با پلن های سرعت پایین میاد پایین مگه اینکه 4 مگ به بالا بگیرید

پریز تلفن خونه ی ما سوکتیه!نمیشه این کار رو انجام داد

ولی اصولاً این مشکل افت SNR مربوط به سرویس های با سرعت بالاست!

لینک به دیدگاه

همینطور که سرعت به صورت سینوسی نوسان میکنه لابد snr و نویز هم اینطوری میشه دیگه!  نمیخوان هم قبول کنن لااقل یه سرویس از مبدا تا مقصد برای خط ما انجام بدن! یکی میگفت یه عده با مدرک پایین با حقوق کم نشوندن جواب کاربراشون رو بدن و کارهای روتین و ابتدایی رو هی تکرار کنند تا هم بگیم بلدیم اینا رو بهشون برمیخوره که چرا پس تماس گرفتین!!!!!!!!!!!!!

صدای نویز رو میشه از گوشی تلفن شنید چنتا اسپلیتر هم گذاشتیم براش.

ویرایش شده توسط haghjo
لینک به دیدگاه

همینطور که سرعت به صورت سینوسی نوسان میکنه لابد snr و نویز هم اینطوری میشه دیگه!  نمیخوان هم قبول کنن لااقل یه سرویس از مبدا تا مقصد برای خط ما انجام بدن! یکی میگفت یه عده با مدرک پایین با حقوق کم نشوندن جواب کاربراشون رو بدن و کارهای روتین و ابتدایی رو هی تکرار کنند تا هم بگیم بلدیم اینا رو بهشون برمیخوره که چرا پس تماس گرفتین!!!!!!!!!!!!!

صدای نویز رو میشه از گوشی تلفن شنید چنتا اسپلیتر هم گذاشتیم براش.

دوست خوبم مشکل اینجاست که دست ISP های خصوصی بستست و این قسمت از حیطه ی اختیاراتشون خارجه و مخابرات هم هیچ پشتیبانی برای کاربراش صورت نمیده

همه ی این مشکلات حالا نگیم 100 درصد ولی 80 درصدش مقصر شرکت زیرساخت کشوره...

در مورد نویز گفتین!نویز معروف دیتا میاد توش یا صدای خش خش تلفنه؟اگه صدای دیتاست که اسپلیترتون یا خرابه یا از سمت مخابرات اسپلیترشون ایراد داره

لینک به دیدگاه

دوباره دیتای

دوست خوبم مشکل اینجاست که دست ISP های خصوصی بستست و این قسمت از حیطه ی اختیاراتشون خارجه و مخابرات هم هیچ پشتیبانی برای کاربراش صورت نمیده
همه ی این مشکلات حالا نگیم 100 درصد ولی 80 درصدش مقصر شرکت زیرساخت کشوره...
در مورد نویز گفتین!نویز معروف دیتا میاد توش یا صدای خش خش تلفنه؟اگه صدای دیتاست که اسپلیترتون یا خرابه یا از سمت مخابرات اسپلیترشون ایراد داره

فکر کنم نویز دیتا باشه چون فیش فیش میکنه حتی وقتی کانکت نشده.

البته بعضی وقتها خش خش تلفن در هنگام مکالمه احساس میشه.

این صداها هم بعضی وقتها روی خط میاد مثلا دیروز نبود امروز هست!

الان باز دیتا قطع شد هر کاری کردم کانک میشد ولی صفحه باز نمیکرد. snr هم روی 25 بود. به عنوان آخرین کار mac شبکه رو تغییر دادم و کانکت شدم صفحات رو هم باز کرد. واقعا چرا اینطوری میشه ساعت 10 شب !؟   خودکاره یا بحث دیگری است؟ کسی ممکنه مانیتور کنه؟

ویرایش شده توسط haghjo
لینک به دیدگاه

دوباره دیتای

فکر کنم نویز دیتا باشه چون فیش فیش میکنه حتی وقتی کانکت نشده.

البته بعضی وقتها خش خش تلفن در هنگام مکالمه احساس میشه.

این صداها هم بعضی وقتها روی خط میاد مثلا دیروز نبود امروز هست!

الان باز دیتا قطع شد هر کاری کردم کانک میشد ولی صفحه باز نمیکرد. snr هم روی 25 بود. به عنوان آخرین کار mac شبکه رو تغییر دادم و کانکت شدم صفحات رو هم باز کرد. واقعا چرا اینطوری میشه ساعت 10 شب !؟   خودکاره یا بحث دیگری است؟ کسی ممکنه مانیتور کنه؟

کاری نداره عزیز دل...مودمتو جدا کن از خط(اسپلیترها رو همینطور حتی از روی خط متصل به دستگاه تلفنتون) بعدش تست کن ببین هست یا نه

در مورد مانیتورینگ باید بگم توی همه ی ISP ها سیستم مانیتورینگ و کنترل تبادل داده و حجم اطلاعات هستش...مثلاً اکثرا ساعت 12 شب به بعد سرعت رو کاهش میدن تا حجم دانلود بیاد پایین...تقریباً سرعت رو نصف میکنن یا اگه حجم دانلود زیاد  داشته باشی توی یک ماه سرعت کلی سرویست رو برای مدتی میارن پایین

لینک به دیدگاه

به فاصله 1 دقیقه مک قبلی هم بسته شد دوباره مک عوض کردم تا وصل شد!   

نکنه lan مشکل داره؟

وقتی دیتا قطع میشه سایتها تو مرحله  Resolving host گیر میکنه

عجب گرفتاری داریما !!

لینک به دیدگاه

به فاصله 1 دقیقه مک قبلی هم بسته شد دوباره مک عوض کردم تا وصل شد!   

نکنه lan مشکل داره؟

وقتی دیتا قطع میشه سایتها تو مرحله  Resolving host گیر میکنه

عجب گرفتاری داریما !!

شما مشکلتون در حال حاضر به نظر من همون SNR پایینه که این مورد رو واستون ایجاد کرده با ISP خودتون تماس بگیرید و مشکلتون رو باهاشون مطرح کنید

لینک به دیدگاه

snr روی 23 بود دیتا قطع شد!

خط هم دیگه صدای فیش فیش نمیده! ولی اگه اسپلیترا رو جدا کنم جیغ و داد میکنه و فیش فیش میکنه!

isp tci هستش عزیز!

تو isp ها میتونن ریز صفحات مشاهده شده و اطلاعات مبادله شده رو ببینن؟

ویرایش شده توسط haghjo
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...