رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

از دم در خانه سیم کشیدم اوردم داخل خانه ولی بازم درست نشد نویز داره . امروز رفتم مخابرات مشخصات snr , attenuation رو دادم گفتن خیلی نویز داره بیش از حده . شماره تلفن و ادرس گرفتن گفتن میان ببینن چطوریه . نیومدن ولی زنگ زدن گفتن داریم کار میکنیم روش تا شنبه صبر کنید ببینید چطوری میشه . الانم اینترنتم وصله ولی تلفنم قطه و رو سر تلفنم ی چراغ قرمز هی چشمک میزنه !!!

پهنای باندی که خریده بودم 5 مگ بود و تا قبل امروز با سرعت 240 تا !!! میکشد که بازم خیلی کم بود و امروز که از وقتی زنگ زدن شده 50 تا 40 !!!

بابا کمک کنید امکان داره از جعبه بالا سر در باشه . اون جعبه کارش چیه مگه ؟؟؟ بخواهند عوض کنند کل سیم هایی که داخل جعبش رفته عوض میشه ؟؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اون جعبه رو دیوار توکوچه جعبه تقسیم سیمای تلفن هست. چیز خاصی نداره که بخوان عوض کنن. میان اتصالاتشو چک میکنن یا همون کاری که گفتمو انجام میدن. همین. ولی پیگیر باش. چون منم همین مشکلو دارم ولی از سمت خود مخابراته که من وقت پیگیری رو ندارم.

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

بعد این مشکل تلفن چی داداش من خودش درست میشه ؟؟؟

برای سرعت دانلود چرا این طوری کردن از وقتی بهم زنگ زدن سرعت دانلود اومد پایین تلفن قط شد و چشمک میزنه و بوق ندهره ولی وقتی زنگ میزنم بوق ازاد داره .

از اولم که 5 مگ خریدم سرعت دانلود رو 230 بود که به من گفن باید بالا 500 باشه . از امروزم که اومده رو 30 و 40 و 50 . ی راهنمایی کن . گفتن تا شنبه صبر کن . صبر کنم یا فردا برم هم این مشکلو بگم هم قطی تلفن ؟؟؟

لینک به دیدگاه

دلایل همه اینا به دلیل بی کیفیت بودن سرویس خط ها هستش تمام قطع و وصلی ها و بعضی تنظیمات طوریه که روی بعضی مودم ها بهتر جواب میده تا بقیه مودم ها

جنس سیم ها و تجهیزاتی که بکار بردن واقعا بی کیفیت هستن

این جوابی بود که رییس یجایی بهم داد و گفت مگه شما سرویس Dedicated داشته باشین که ما بهترین سرویس بدیم که اونم ممکنه بازم مشکل داشته باشه

ویرایش شده توسط Done
لینک به دیدگاه

ببین. از سمت شرکت میتونن یه تنظیماتی بزنن که سرعتت و snr تغییر میکنه. ولی شما میگی تلفن قطعه.

همین قطعی تلفن و داشتن اینترنت واسه یکی از اشنایانم ایجاد شده بود. و دلیلش هم سولفاته بود. یه اقایی اومده ۲تا سیم رو جدا کرده و پیوند تازه زده و درست شده همین.

شما بگو تلفن خونه قطعه اینترنتم وصله ولی با سرعت پایین. یکی رو بفرستین بیا سیمای تو کوچه رو چک کنه احتمالا سولفاته کرده.

لینک به دیدگاه

از امروز تلفنم قطع شدا از وقتی که اونا زنگ زدن و گفتن تا شنبه صبر کنید جاللب این جا بود که با شماره خط خودم زنگ زدن !!! ی چراغم بالا تلفنم هی خاموش روشن میشه .

لینک به دیدگاه

خب اگه خودشون زنگ زدن پس صبر کن تا شنبه. انشاا.. درست میشه حالشو میبری

لینک به دیدگاه

:)

ایشاا...

ممنون از اطلاعات و پاسخ سریع

راستی اگه من از شرکت های دیگه مانند پارس انلاین اینترنت بخرم کابل جداگانه متصل میکنن برام جدااز کابل مخابرات ؟؟؟؟

اگه این طوری باشه احتمال پایین اومدن نویزم است ؟؟ اطلاعات نویز و... رو در صفحه قبل گزاشتم

چون من قطعی هم دارم رفتم مشخصات snr , attenuation , .... رو دادم گفتن نویزت بیش از حد بالاست و پورتا اون منطقه قدیمیه !! اگه من از پارس انلاین یا ... بخرم پورتا جدا میشه و دیگه به مخابرات ربطی نداره ؟؟

لینک به دیدگاه

Adsl فقط در بستر کابل مخابراتی میتونه بهت سرویس بده.

اگه خیلی ضروریه باید وایرلس بگیری که اصلا به صرفه نیست وبه اینراحتی بهت نمیدن.

لینک به دیدگاه

:)

ایشاا...

ممنون از اطلاعات و پاسخ سریع

راستی اگه من از شرکت های دیگه مانند پارس انلاین اینترنت بخرم کابل جداگانه متصل میکنن برام جدااز کابل مخابرات ؟؟؟؟

اگه این طوری باشه احتمال پایین اومدن نویزم است ؟؟ اطلاعات نویز و... رو در صفحه قبل گزاشتم

چون من قطعی هم دارم رفتم مشخصات snr , attenuation , .... رو دادم گفتن نویزت بیش از حد بالاست و پورتا اون منطقه قدیمیه !! اگه من از پارس انلاین یا ... بخرم پورتا جدا میشه و دیگه به مخابرات ربطی نداره ؟؟

فکر کنم منظورشون پورت های تلفن ثابت خود مخابرات هست نه شرکت اینترنت چون زیاد نیست که مخابرات به سرویس دهی شروع کرده البته اوج گرفته و پورتشون قدیمی نیست پورت تلفن ثابتتون مشکل داره هر جا که بری یه سر سیم به پورت مخابرات که خط داری متصل میکنن یه سر سیم هم به پورت شرکت اینترنت که اوکی میشه البته فکر کنم ازفیوز هم این سیم رد بشه

لینک به دیدگاه

ممنون خدا کنه قطعی پی در پی و نویز خط و سرعت پایین اینترنتم درست شه . تا شنبه صبر میکنم .

امکان داره مشکل از جعبه تقسیم باشه ؟؟

بسیار ممنون از تمامی دوستان . بازم مزاحم میشم . فعلا خداحافظتون

ویرایش شده توسط ali 1379
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مودم رو روی حالت بریج بزارید و از سیستم خودتون کانکشن pppoe بزنید احتمال 90 درصد مشکل حل میشه یک سری مودم adsl هست نو یا دست دوم که یا فریمورش قدیمی هست یا زیادی ابدیت شده و خوب رو شبکه isp نمیتونه کانکشن بزنه و دچار مشکل شده مخابرات به صورت رایگان داره تعویض میکنه

لینک به دیدگاه

انجام دادم درست نشده . دو تا مودم دارم با هردو تست کردم .

نمیدونم چرا سرعتم رو اوردن پاینن .

تا پریروز رو 240 بود . Rate 2300

دیروز رو 50 . Rate 700

امروز رفته رو 80 تا 100 . Rate رفته رو 1000

تلفنمم هنوز قطه .

به نظرتون دارن خطمو تست میکنن ؟؟؟

snr تغییر نکرده . attenuation هم تغییر نکرده ولی قطعی ی کم ، کمتر شده . نمیگم قطعی ندارم ولی ی کم بهتر شده . !!! به نظرتون برای چی سرعت اومده پایین بدون این که snr , attenuation تغییر کنه !!

لینک به دیدگاه

دیروز رو 50 . Rate 700

تلفنمم هنوز قطه .

snr تغییر نکرده . attenuation هم تغییر نکرده ولی قطعی ی کم ، کمتر شده . نمیگم قطعی ندارم ولی ی کم بهتر شده . !!! به نظرتون برای چی سرعت اومده پایین بدون این که snr , attenuation تغییر کنه !!

دیروز رو 50 . Rate 700

تلفنمم هنوز قطه .

خوب پهنای باند خطتتون رو اوردن پایین که قطعیتون بهتر بشه وقتی پهنای باند میاد پایین سرعتتون بسته به پهنای باندتون تغییر میکنه

لینک به دیدگاه

ولی نویز خطم هنوز بالاست

snr margin up stream : 3.6 

line attenuation upstream :28.8

snr margin down stream : 0.1

line attenuation downstream :41.5

راستی ، چرا دیشب 50 تا میکشید الان 80 تا شده به نظرتون دارن تست میکنن با کدوم پهنای باند قطعی کمتره ؟؟

وقتی شده 80 تا 100 قطعی نداشتم ولی با سرعت قبلی 30 تا 60 تا داشتم !!!

الان ساعت 13 دوباره تغییر کرد اینترنتم قط و وصل شد و سرعتم اومد رو 50 تا 60 و Rate 700 / 811 !!!! دلیلش چیه ؟؟

ویرایش شده توسط ali 1379
لینک به دیدگاه

بچه ها ی سوال :

وقتی به من گفتن از سر خط تست کن اگه درست بود برو سیم دو زوج 06 کرمان بخر . من اول رفتم سیم دو زوج 06 سیمیار خریدم چون نداشتن . بدون تست کردن اولیه دم در . بعد گفت سیم رو مستقیم به اسپلیتر بعد به مودم وصل  کن . بعدشم رفت . خلاصه رفتم خریدم سیم رو بعدش  موندم من چطوری این سیم رو مستقیم به اسپلیتر نصب کنم .

لطفا راهنمایی کنید . ایا باید به پریز تلفن اول نصب کنم ؟؟؟چون خود اقاهه اومد مودم رو اورد بدون پریز تلفن سیم وصل کردو تست زد ولی چیزی نگفت .

کمککک

help :crying: :wacko:

ویرایش شده توسط ali 1379
لینک به دیدگاه

شما برو دم در سیم تلفن مخابراتو از سیم خونه جدا کن و بزن به مودمت. فقط مودم به سیم مخابرات وصل باشه نه هیچ سیم دیگه ای. نگاه کن ببین snr چند شده.

اسپلینتر یه سر ورودی داره و ۲سر خروجی. سر ورودی رو میزنی به پریز از اون ۲طرف خروجی یکش واسه مودمه و اونیکی واسه تلفن. توجه کن اگه تلفن دیگه ای وصل هست تو خونه که به همین اسپلینتری که مودم بهش وصل کردی وصل نیست باعث نویز میشه.

شما فقط تست snr از در خونه و مستقیم به مودم بدون هیچ اتصال دیگه ای رو انجام بده. اگه snr همونه و تفاوت زیادی نداره صبر کن تا شنبه تا ببین درست کردن یا نه

لینک به دیدگاه

من چطوری تست کنم عزیزم چطوری سیم مخابرات رو بزنم به مودم ؟؟؟

ویرایش شده توسط ali 1379
لینک به دیدگاه

بچه ها ی سوال :

وقتی به من گفتن از سر خط تست کن اگه درست بود برو سیم دو زوج 06 کرمان بخر . من اول رفتم سیم دو زوج 06 سیمیار خریدم چون نداشتن . بدون تست کردن اولیه دم در . بعد گفت سیم رو مستقیم به اسپلیتر بعد به مودم وصل  کن . بعدشم رفت . خلاصه رفتم خریدم سیم رو بعدش  موندم من چطوری این سیم رو مستقیم به اسپلیتر نصب کنم .

لطفا راهنمایی کنید . ایا باید به پریز تلفن اول نصب کنم ؟؟؟چون خود اقاهه اومد مودم رو اورد بدون پریز تلفن سیم وصل کردو تست زد ولی چیزی نگفت .

کمککک

help :crying: :wacko:

سلام.

دو سر سیمی که گرفتی سوکت خورده یا نه؟

post-16617-0-84376800-1435311783_thumb.png

لینک به دیدگاه

یه سیم تلفن سوکت داره بزن به مودم. اون طرفشو بچیین و لختش کنو بپیچون به سیم مخابرات . اون سیما هم جدا کن فقط سیم مودم بهش وصل باشه

لینک به دیدگاه

نه بدون سوکته گفتن سوکت نمیشه وصل کرد

داداش حامد خوب نمیشه برم سیم بخرم بیام وصل کنم به سیم مخابرات بعدش بیارم تو خونه بزنم به مودم ؟؟؟ میشه یا نه ؟؟

من سیم رو تازه خریدم 30 متری . این کاری که گفتی رو اوردم داخل خونه انجام دادم و اون سر سیمی که سوکت داشت رو چیدم به سیم 30 متری وصل کردم و بدون پریز تست کردم تغییر تکرد با پریزم هم نه

ویرایش شده توسط ali 1379
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مشکلی که شما می گی منم داشتم.اوایل مشکل این جوری می شد تلفن خونه بوقش یک روز قطع می شد ولی اینترنت وصل می بود ولی سرعت کم می شد تا اینکه. اینترنت سرعتم اومده بود روی 40 50 و کلا دیگه بوق تلفن هم نداشتم.هرچی هم 117 شماره ثبت کردم فایده نداشت. رفتم مخابرات حضوری اعلام کردم گفتند می فرستیم چک کنند. بعد اعلام کردن مشکل از دم دره از سیم های سفید نارنجی بوق بگیر! رفتم دم در هر چی تست گرفتم دیدم اصلا بوق نداره. تمام همسایه ها بوق داشتند به جز ما! باز رفتم مخابرات گفتم مسخره کردین؟ این که بوق نداره.گفت شماره این بنده خدایی اومده چک کرده بهت می دم بعد زنگ زدم بهش یارو داشت دروغ می گفت که اومدم چک کردم. بیا چک کنند داخلی رو می گیرن بایید تایید کنی خط وصله. خلاصه رفت مخابرات بعد دیدم زنگ زد خونمون خط درست شد گفت از تجهیزات adsl بوده! نکته جالبش اینه 3 هفته بعد ترش 117 زنگ زده می گه مشکل خطتتون چی بود شماره تون رو ثبت کرده بودین. گفتم من 1 ماه پیش ثبت کردم الان زنگ می زنی؟ :|

دوست عزیز برو مخابرات پیگیری کن جواب نگرفتی دفتر حراست! کتبا خودت نامت رو بنویس اسم مسول خرابی خط رو هم بنویس. مطمئن باش جواب می گیری. فقط یادت باشه کتبی بنویسی و شماره نامه هم حتما بگیری

لینک به دیدگاه

می خواهم بدونم میشه کاری که در پست 73 گفتم رو انجام داد یا نههههههههه

بعد باید از سیمی که به جعبه تقسیم دم در رفته چک کنم یا سیمی که از جعبه تقسیم اومده بیرون 2 متری هست ؟؟ فرقی نداره ؟؟؟

ویرایش شده توسط ali 1379
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...