رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

جدی نکنه خطط نوری است دوست خوب خطط روی 10 مگ است.پ

شک ندارم روی فیبر هستی

تا چند روز پیش رو 20000 کیلوبایت بود ولی SNR 12.3 بود

13w0_int3.png

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

http://uupload.ir/files/8lr_sss.jpg  نظرتون راجب به این و چندتا سوالم دارم

نوع spiliter درکیفیت snr تعصیر داره؟

افت سیگنال بالاست

نوعش فکر نمیکنم ولی اگر معیوب باشه قطعا تاثیر داره

راستی farzinfree مشکل crc تون حل شد؟

تا چند روز پیش رو 20000 کیلوبایت بود ولی SNR 12.3 بود

13w0_int3.png

دوستان توجه کنند!

بین SNR و SNR Margin فرق هست چون بعضی مودم ها snr  رو مینویسن و بعضیا snr margin و دیدم که اینارو دارید قاطی میکنید توضیح میدم واستون

SNR

نسبت سیگنال به نویز هست (Signal / Noise)

SNR Margin

تفاوت snr واقعی و حداقل snr مورد نیاز برای سینک شدن تو یک سرعت مشخص هست.

مثلا اگر

snr = 45 db باشه

و snr لازم برای سینک شدن تو سرعت 8 مگابیت  35db باشه

snr margin = 45-35=10db 

برای اینکه درک دستی از وضعیت خطتون داشته باشید همیشه جدای از snr یا snr margin به فاکتور line attenuation هم توجه کنید

Line attenuation

میران افت سیگنال از dslam  تا مودم شما هست که عمدتا به فاصله شما تا dslam مربوط هست و هر چقدر که کمتر باشه بهتره، هرچند گاهی اوقات شرایط خط هم روی افزایش اون تاثیر گذار هست...

20dB یا کمتر فوق العاده 

20dB-30dB عالی

30dB-40dB خیلی خوب

40dB-50dB خوب

50dB-60dB ضعیف و احتمال به وجود آمدن قطعی

60dB بد و احتمال بالای قطعی

سرعت قابل ارائه هم بر حسب فاصله به این شرح هست:

1km = 24Mbit زیر

1.0km = 13.81dB = 23Mbit

1.5km = 20.7dB = 21Mbit

2.0km = 27.6dB = 18Mbit

2.5km = 34.5dB = 13Mbit

3.0km = 41.4dB = 8Mbit

3.5km = 48.3dB = 6Mbit

4.0km = 56dB = 4Mbit

4.5km = 62.1dB = 3Mbit

5.0km = 69dB = 2Mbit

این هم اضافه کنم که منبع تمام نوشته های من در این تاپیک وبسایت های

whirlpool

speedguide

ویکی پدیا و 6 سال تجریه شخصی من از کاربری خطوط adsl هست.

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنند!

بین SNR و SNR Margin فرق هست چون بعضی مودم ها snr  رو مینویسن و بعضیا snr margin و دیدم که اینارو دارید قاطی میکنید توضیح میدم واستون

SNR

SNR Margin

مثلا اگر

snr = 45 db باشه

snr margin = 45-35=10db 

برای اینکه درک دستی از وضعیت خطتون داشته باشید همیشه جدای از snr یا snr margin به فاکتور line attenuation هم توجه کنید

Line attenuation

میران افت سیگنال از dslam  تا مودم شما هست که عمدتا به فاصله شما تا dslam مربوط هست و هر چقدر که کمتر باشه بهتره، هرچند گاهی اوقات شرایط خط هم روی افزایش اون تاثیر گذار هست...

20dB یا کمتر فوق العاده 

20dB-30dB عالی

30dB-40dB خیلی خوب

40dB-50dB خوب

1km = 24Mbit زیر

1.0km = 13.81dB = 23Mbit

1.5km = 20.7dB = 21Mbit

2.0km = 27.6dB = 18Mbit

2.5km = 34.5dB = 13Mbit

3.0km = 41.4dB = 8Mbit

3.5km = 48.3dB = 6Mbit

4.0km = 56dB = 4Mbit

4.5km = 62.1dB = 3Mbit

5.0km = 69dB = 2Mbit

whirlpool

speedguide

attachicon.gifrate.jpg

من با 70 Line attenuation الان 2 مگ دارم و فرمولتون درسته ظاهرا ولی من قبلا رو همین خط 12 مگ هم داشتم!

یه سوال اینکه درسته هرچه سرعت خط کمتر باشه پینگ هم پایین میاد؟

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

من با 70 Line attenuation الان 2 مگ دارم و فرمولتون درسته ظاهرا ولی من قبلا رو همین خط 12 مگ هم داشتم!

به واحد db دقت کن برحسب 0.1 db هست که یعنی برحسب db میشه 7 واسه دانلود و 8 واسه آپلود که فوق العاده است و نشون میده که شما به مرکز مخابراتی خیلی نزدیکی و کیفیت خطت هم خوبه.

خیر صحت نداره...

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

افت سیگنال بالاست

نوعش فکر نمیکنم ولی اگر معیوب باشه قطعا تاثیر داره

راستی مشکل crc تون حل شد؟

دوستان توجه کنند!

SNR

SNR Margin

مثلا اگر

snr = 45 db باشه

snr margin = 45-35=10db 

Line attenuation

20dB یا کمتر فوق العاده 

20dB-30dB عالی

30dB-40dB خیلی خوب

40dB-50dB خوب

1km = 24Mbit زیر

1.0km = 13.81dB = 23Mbit

1.5km = 20.7dB = 21Mbit

2.0km = 27.6dB = 18Mbit

2.5km = 34.5dB = 13Mbit

3.0km = 41.4dB = 8Mbit

3.5km = 48.3dB = 6Mbit

4.0km = 56dB = 4Mbit

4.5km = 62.1dB = 3Mbit

5.0km = 69dB = 2Mbit

whirlpool

speedguide

درود به هر دو عزیز 

آقا بحث تخصصی شد من کنجکاو شدم خیلی دقیق موارد خطم مو شکافی شه

اگر وفتش رو دارید ممنون میشم ببینید کجا خوبه کجا بد !

علم خودم دیگه در این حد قد نمیده

post-19588-0-54658900-1457537684_thumb.jpg

لازم به ذکره که از Phone اسپلینتر به توسط آیتم پایین میبینید دوتا تلفن یکی بیسیم اتاقم یکی هم معمولی سالن منزل رو گرفتم .. تکی و دوتایی تست کردم به نظر خودم روی SNR و پینگ و سرعت دانلود تاثیری نداشت . نظر شما دوستان چیه ؟!post-19588-0-37241900-1457537726_thumb.jpg

اینم یه نمونه پینگ

post-19588-0-31295200-1457538022_thumb.jpg

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=--=-=

در ضمن یه موردی به کلیه دوستانی که مثل بنده میان و سوالات خودشون رو مطرح میکنن و دوستانی مثل Zigzag - Farzinfree وقت میذارن و با حوصله جواب شما عزیزان رو میدن .. لطف کنید یه مثبت ناقابل به جبران بخش کوچکی از وقتی که این عزیزان گذاشتند بهشون بدید .. 

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

به واحد db دقت کن برحسب 0.1 db هست که یعنی برحسب db میشه 7 واسه دانلود و 8 واسه آپلود که فوق العاده است و نشون میده که شما به مرکز مخابراتی خیلی نزدیکی و کیفیت خطت هم خوبه.

خیر صحت نداره...

بله ممنون

لینک به دیدگاه

درود به هر دو عزیز 

attachicon.gifline.jpg

لازم به ذکره که از Phone اسپلینتر به توسط آیتم پایین میبینید دوتا تلفن یکی بیسیم اتاقم یکی هم معمولی سالن منزل رو گرفتم .. تکی و دوتایی تست کردم به نظر خودم روی SNR و پینگ و سرعت دانلود تاثیری نداشت . نظر شما دوستان چیه ؟!attachicon.gifurl.jpg

اینم یه نمونه پینگ

attachicon.gifnemone.jpg

در ضمن یه موردی به کلیه دوستانی که مثل بنده میان و سوالات خودشون رو مطرح میکنن و دوستانی مثل Zigzag - Farzinfree وقت میذارن و با حوصله جواب شما عزیزان رو میدن .. لطف کنید یه مثبت ناقابل به جبران بخش کوچکی از وقتی که این عزیزان گذاشتند بهشون بدید .. 

با سلام استفاده از هر تلفن روی خط باید یک اسپلیتر براش استفاده کنی.وضعیت خط کاملا  نرمال هست خط روی 9 مگ است به شرط دریافت چیزی حدود 700 تا 850 کیلو در ثانیه.البته مهم اینه اکانتینگ چه محدودیتی برای شما گذاشته باشه.

پینگ هم بسیار عالی خط خوبه وضعییش نیاز به بررسی نداره.

نکات مهم اینه حد المقدور تلفن بیسیم کنار مودم نباشه.

لینک به دیدگاه

اینم یه نمونه پینگ

attachicon.gifnemone.jpg

wow

منم می خواهم

لینک به دیدگاه

اینم یک لینک برای تست فاصله تا مخابرات و از بین رفتن سیکل مخابراتی.برای مثال  Downstream  Line Attenuation من حدود 25 db است که میشه حدود 1800 متر تا مخابرات فاصله دارم و چه مقدار به صورت اسمی قابل دریافت است.

http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

ویرایش شده توسط farzinfree
لینک به دیدگاه

درود به هر دو عزیز 

attachicon.gifline.jpg

لازم به ذکره که از Phone اسپلینتر به توسط آیتم پایین میبینید دوتا تلفن یکی بیسیم اتاقم یکی هم معمولی سالن منزل رو گرفتم .. تکی و دوتایی تست کردم به نظر خودم روی SNR و پینگ و سرعت دانلود تاثیری نداشت . نظر شما دوستان چیه ؟!attachicon.gifurl.jpg

اینم یه نمونه پینگ

attachicon.gifnemone.jpg

ممنون دوست عزیز

چیزی که ناراحت کننده است، اینه که من سعی می کنم اطلاعات شما رو بالا ببرم ولی ظاهرا شما مایل نیستید که به خودتون زحمت بدید و نوشته های من یا دیگر دوستان رو بخونید تا سطح اطلاعاتتون بالا بره و مدام اسکرین شات میگذارید و سوال های تکراری می پرسید، چیزایی که تا الان تو این تاپیک مطرح شد به نظرم حداقل هایی هست که یه کاربر adsl باید بدونه و هیچ مسئله تخصصی خاصی توش وجود نداره، اگر به خودتون زحمت بدید و اینها رو یاد بگیرید زمانی که مشکلی واستون پیش بیاد قطعا بدون نیاز کسی قادر به برطرف کردنش خواهید بود.

پس لطفا سوال تکراری نپرسید و در مورد مسائلی که به خوبی در موردشون توضیح داده شده و روشن شده مجددا سوال نپرسید چون باعث میشه تاپیک خسته کننده و بورینگ بشه، اگر فکر می کنید که میشه چیزی به این تاپیک اضافه کرد یا اگر سوال جدیدی دارید یا حس میکنید مسئله ای گنگ هست و نیاز به توضیح بیشتر داره و بپرسید شخصا خوشحال میشم بهتون پاسخ بدم.

امیدوارم از این حرف های من ناراحت نشید چون از روی خیرخواهی خدمتتون عرض کردم.

البته جناب holymight منظورم شما نیستید و این مسئله رو بطور کلی عرض کردم. 

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

از دوستان اهل فن یک درخواستی دارم اینه که بتونن در مورد SG TCP/IP Analyzer که لینک شو قرار دادم یک توضیحی بدن والا اطلاعات خودم زیاد کشش نداشت. :)

http://www.speedguide.net/analyzer.php?DATA_OFFSET=40&TCP_Options_string=020405780103030801010402&IP_MTU_DISCOVER=1&WIN=257&RWIN=65792&MSS=1400&SCALE=8&TTL=103&TSOPT=0&SACK_PERM=1&IP_TOS=0&IP=2.180.253.57&timestamp=1457544316

ویرایش شده توسط farzinfree
لینک به دیدگاه

از دوستان اهل فن یک درخواستی دارم اینه که بتونن در مورد SG TCP/IP Analyzer که لینک شو قرار دادم یک توضیحی بدن والا اطلاعات خودم زیاد کشش نداشت. :)

http://www.speedguide.net/analyzer.php?DATA_OFFSET=40&TCP_Options_string=020405780103030801010402&IP_MTU_DISCOVER=1&WIN=257&RWIN=65792&MSS=1400&SCALE=8&TTL=103&TSOPT=0&SACK_PERM=1&IP_TOS=0&IP=2.180.253.57&timestamp=1457544316

یه برنامه است که پارامتر های tcp/ip رو بررسی میکنه و درصورتی که مشکلی داشته باشند به شما اطلاع میده، اگه سوال خاصی دارید بگید که بیشتر توضیح بدم.

البته فقط از این منظر به این تاپیک ربط پیدا میکنه که مقادیر MTU و MSS رو میشه داخل تنظیمات مودم تغییر داد و الا به بحث این تاپیک مربوط نیست. 

ضمنا این لینک رو ویرایش کنید چون با انتشارش ip خودتون رو هم در اختیار بقیه قرار دادید، اگر خواستید باز هم نتایجی رو منتشر کنید حتما هح رو ویرایش کنید ^_^  

لینک به دیدگاه

من از پارس آنلاین سرویس دارم.

خط من ظاهرا کیفیت خوبی نداره و طبق گفته دوستان با چک کردن SNR فهمیدم خیلی جالب نیست :

9pljpfesvfs6b2qscfiu.jpg

خط من رو روی 4 مگابیت بستن و ظاهرا بیشتر از این کشش نداره. با پشتیبانی پارس آنلاین که تماس گرفتم گفتن که بعلت فاصله زیاد شما از مرکز مخابراتی بیشتر از این مقدار نمیشه براتون بست.

روی این خط گوشی دیگه ای نصب نیست و از مودم TP-Link W8901 استفاده میکنم.

میخواستم بپرسم که واقعا هیچ راه حل و راهکاری برای کاهش snr و یا افزایش سرعت دانلود وجود نداره؟؟

ممنونم.

لینک به دیدگاه

من از پارس آنلاین سرویس دارم.

خط من ظاهرا کیفیت خوبی نداره و طبق گفته دوستان با چک کردن SNR فهمیدم خیلی جالب نیست :

9pljpfesvfs6b2qscfiu.jpg

خط من رو روی 4 مگابیت بستن و ظاهرا بیشتر از این کشش نداره. با پشتیبانی پارس آنلاین که تماس گرفتم گفتن که بعلت فاصله زیاد شما از مرکز مخابراتی بیشتر از این مقدار نمیشه براتون بست.

روی این خط گوشی دیگه ای نصب نیست و از مودم TP-Link W8901 استفاده میکنم.

میخواستم بپرسم که واقعا هیچ راه حل و راهکاری برای کاهش snr و یا افزایش سرعت دانلود وجود نداره؟؟

ممنونم.

افت سیگنال که زیاد ندارید، شاید بشه با تغییر مودلاسیون شرایط خط رو بهتر کرد، برید به advanced setup و در تب ADSL ببینید adsl mode و adsl type روی چی هست، اگه ممکن هست ازش اسکرین شات بزارید.

لینک به دیدگاه

افت سیگنال که زیاد ندارید، شاید بشه با تغییر مودلاسیون شرایط خط رو بهتر کرد، برید به advanced setup و در تب ADSL ببینید adsl mode و adsl type روی چی هست، اگه ممکن هست ازش اسکرین شات بزارید.

خیلی ممنون بابت پاسخگوییتون.

ze9oxb7lnrwy0ttk02ec.jpg

لینک به دیدگاه

adsl mode رو بزار روی g.dmt و adsl type رو بزار روی annex a/l و نتیجه رو بگو.

لینک به دیدگاه

adsl mode رو بزار روی g.dmt و adsl type رو بزار روی annex a/l و نتیجه رو بگو.

ممنون.

نتیجه به این صورت شد :

7dryv3z338yrc0n2ut88.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون.

نتیجه به این صورت شد :

7dryv3z338yrc0n2ut88.jpg

خب یه خورده بهتر شد درسته؟ من احساس میکنم کابل تلفنت یه جایی تو مسیر سولفاته زده یا اینکه خوردگی داره، واسه اینکه از این بابت مطمئن شیم اگه واست ممکن هست مودم رو ببر سر خط تلفن و اونجا چک کن ببین شرایط چه طور هست یا اینکه اونجاهایی که فکر می کنی ممکن کابل خوردگی پیدا کرده باشه یا سولفاته زده باشه رو چک کن، معمولا تو قسمت هایی که اتصال وجود داره اینطور میشه، خوب دقت کن که اتصال ها تمیز باشه و قوی برقرار باشه.

لینک به دیدگاه

خب یه خورده بهتر شد درسته؟ من احساس میکنم کابل تلفنت یه جایی تو مسیر سولفاته زده یا اینکه خوردگی داره، واسه اینکه از این بابت مطمئن شیم اگه واست ممکن هست مودم رو ببر سر خط تلفن و اونجا چک کن ببین شرایط چه طور هست یا اینکه اونجاهایی که فکر می کنی ممکن کابل خوردگی پیدا کرده باشه یا سولفاته زده باشه رو چک کن، معمولا تو قسمت هایی که اتصال وجود داره اینطور میشه، خوب دقت کن که اتصال ها تمیز باشه و قوی برقرار باشه.

بله یک مقدار ظاهرا SNR بهتر شده ، ولی متاسفانه ما در یک مجتمع با تعداد واحد بالا ساکن هستیم و امکان اینکه بتونم از سر خط تست کنم خیلی امکان پذیر نیست.

پس بنظر شما قطعا به نوع و کیفیت سیم کشی مربوط میشه؟

لینک به دیدگاه

بله یک مقدار ظاهرا SNR بهتر شده ، ولی متاسفانه ما در یک مجتمع با تعداد واحد بالا ساکن هستیم و امکان اینکه بتونم از سر خط تست کنم خیلی امکان پذیر نیست.

پس بنظر شما قطعا به نوع و کیفیت سیم کشی مربوط میشه؟

من اینطور حس میکنم چون افت سیگنالت بالا نیست که بگیم بخاطر فاصله است در ثانی وضیعت آپلود خوبه الان حداقل باید وضیعت دانلودت مثل آپلود باشه.

اتصال های ضعیف یا سولفات زدن زوج سیم مسی میتونه باعث چنین مشکلی بشه.

به هر حال پست تلفنی چیزی باید تو مجتمع باشه اگه سرایدار یا مدیر مجتمع دارین میتونی ازش بپرسی.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام ببخشید یه راهنمایی میخواستم سلام دوستان میشه نطرتون رو درباره این بدونم 

http://uupload.ir/files/x6ra_test.png

512 مخابرات دارم سرعت دانلودم 60 تاست فقط مشکلش اینه پینگم خیلی بالاست اگه راهی به ذهنتون میرسه که بشه وضعیتش رو بهتر کرد بگید

با تشکر  :)

خطتون خوبه من که مشکلی نمی بینم، پینگ تایم بالا بیشتر بخاطر مشکلات شبکه هست نه وضعیت خط  ^_^

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

post-15504-0-50199900-1459063525_thumb.pngدوستان این وضعیت خط منه .. توی یه سال گذشته هیچ مشکلی نداشتم ولی الان چند روزه نوسان داره وسط بازی دوتا یه دفعه مودم ری استارت میشه و بعد از وصل شدن اینترنت قطع میشه و باید دو سه بار خودم ری استارت کنم تا وصل بشه . همچنین وقتی چند تا صفحه وب رو همزمان باز میکنم  همین مشکل پیش میاد .  snr که چک میکنم بین 10 تا 6 نوسان داره . حتی بعضی وقت ها منفی میشه . صبح مودم رو بردم سر خط ورودی تست کردم هیچ فرقی نکرد حتی بدتر شد . الان به نظرتون چاره چیه ؟   

ویرایش شده توسط ali blue
لینک به دیدگاه

attachicon.gifmodem.PNGدوستان این وضعیت خط منه .. توی یه سال گذشته هیچ مشکلی نداشتم ولی الان چند روزه نوسان داره وسط بازی دوتا یه دفعه مودم ری استارت میشه و بعد از وصل شدن اینترنت قطع میشه و باید دو سه بار خودم ری استارت کنم تا وصل بشه . همچنین وقتی چند تا صفحه وب رو همزمان باز میکنم  همین مشکل پیش میاد .  snr که چک میکنم بین 10 تا 6 نوسان داره . حتی بعضی وقت ها منفی میشه . صبح مودم رو بردم سر خط ورودی تست کردم هیچ فرقی نکرد حتی بدتر شد . الان به نظرتون چاره چیه ؟   

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...