رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

46de437d2e64f937f96618b0a452f539.jpg

دوستان اين هم وضعيت خط من هست، مدتيه قطعى زياد دارم مثلا هر ٤٥-٦٠ دقيقه و باعث ميشه برنامه ها و بازيهاى آنلاينى كه resume نميشن كلا بهم بخورن و اعصاب خوردى ببار بياد.

ظاهرا نويز زيادى ندارم، كارهاى مختلفى مثل آپديت فريم وار مودم و روتر (روترم به مودمم وصله) كردم اتصل اسپليتر و غيره، خواستم بدونم بنظرتون مشكل شبكه مخابراته يا من جايى از كارم ميلنگه؟

تشكر

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

46de437d2e64f937f96618b0a452f539.jpg

دوستان اين هم وضعيت خط من هست، مدتيه قطعى زياد دارم مثلا هر ٤٥-٦٠ دقيقه و باعث ميشه برنامه ها و بازيهاى آنلاينى كه resume نميشن كلا بهم بخورن و اعصاب خوردى ببار بياد.

ظاهرا نويز زيادى ندارم، كارهاى مختلفى مثل آپديت فريم وار مودم و روتر (روترم به مودمم وصله) كردم اتصل اسپليتر و غيره، خواستم بدونم بنظرتون مشكل شبكه مخابراته يا من جايى از كارم ميلنگه؟

تشكر

اگر مخابرات دارید، 99.99% از مخابراته، من رو که این روزا بیچاره کرده بس که قطعی داره، هیچکدومشون نه قبول میکنن نه رسیدگی! فقط سکوت می کنم!

لینک به دیدگاه

من هم از دو سه روز به عید مونده نویز دارم

الان سرعت پارس آنلاین از 13 به 9 آورده و بی دلیل تو یه ساعاتی نامنظم قطع میشه

کارم شده مودم به دست سوکت های خونه رو چک کنم با اسپلیتر بدون اون بدون مصرف کننده دیگه غیر از مودم . . .

اگر ازاتصالات باشه باید همیشگی باشه ولی بی دلیل یه چیزی نویز میندازه

چطوری میشه مخابرات منظقه رو متقاعد کرد رو خط مشکل هست؟ 

لینک به دیدگاه

من هم از دو سه روز به عید مونده نویز دارم

الان سرعت پارس آنلاین از 13 به 9 آورده و بی دلیل تو یه ساعاتی نامنظم قطع میشه

کارم شده مودم به دست سوکت های خونه رو چک کنم با اسپلیتر بدون اون بدون مصرف کننده دیگه غیر از مودم . . .

اگر ازاتصالات باشه باید همیشگی باشه ولی بی دلیل یه چیزی نویز میندازه

چطوری میشه مخابرات منظقه رو متقاعد کرد رو خط مشکل هست؟ 

از مخابرات تقاضای چک کردن خط میدین بعد یه مدت حالا شاید یک ماه بعد اومدن چک کردن خط رو ، 

اگه از گوشی تلفن صدا خط و خش میاد متوجه میشن و درستش میکنن ولی فکر نکنم مشکل شما از خطتون باشه احتمالا شرکت تهیه کننده اینترنت مشکل داره .

لینک به دیدگاه

کلاف سر درگمه

معلوم نیست مشکل چیه

بی دلیل نویز میفته

پارس هم میگه ما مشکل نداریم

مودب صحبت میکنن جا برای داد و بیداد نمیزارن

هر روز به ساعتی مسخره بازی میشه

این هم نمیدونم شروعش کی بوده

این تعطیلات که کامل خونه بودم متوجه شدم

شاید از قبل هم بوده

ویرایش شده توسط Mahdian57
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان بنظرتون مشکل این خط چیه time out زیاد داره البته از بعد از ظهر به بعد صبح ها time out نداره.

Attenuation خوبه ولیSNR Margin خیلی بد هست.

post-18336-0-79050000-1460617254_thumb.jpg

ویرایش شده توسط 89mohsen
لینک به دیدگاه

دوستان بنظرتون مشکل این خط چیه time out زیاد داره البته از بعد از ظهر به بعد صبح ها time out نداره.

اس ان ار‌ مطلوب بالای ۱۲ باید باشه

و اتنوشن هم زیر ۳۰

سیم کشی رو چک کنید

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به نظر میرسه یا سیم کشب خونه مشکل داره یا مودمتون ضعیف هست برای این سرعت بالا

یه چیز دیگه جالبه شما attainable rate آپلودتون 2500 هست بعد سرعت آپلودتون 7500 !!

output power هم ضعیف هست که بازم فکر میکنم از ضعیف بودن مودم باشه .

در نهایت شاید هم مشکل از طرف isp باشه

لینک به دیدگاه

به isp تون بگید کمی سرعتو کاهش بدن وضعیت بهتر میشه

لینک به دیدگاه

خوش به حالتون من با نت مخابراط snr downstream =6.8 upstream =28 :(

ویرایش شده توسط DANTER
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوشحالم اين تاپيك رو پيدا كردم، من مشكل snr پايين و قطعى داشتم كه تكنسين مخابراتى آوردم منزل و ظاهرا اونطور كه گفت با مودم خودش مشكلى نبوده و مودم من مشكل داشته، منم مودم جديد dlink 2700u خريدم و بايد بگم قطعيام كمتر شد اما يه اتفاقى كه افتاده وقتى از قسمت status مودم چك ميكنم، سرعت دانلود لاين منو زده ٨٠٠ و كمى بالا و پايين اما رو مودم قبليم هميشه حدود ٢٠٠٠ بود چون كه سرويسم ٢ مگ هستش، خواستم بدونم آيا شركت مخابرات داره بازى درمياره و سرويس منو كاهش داده يا داستان اينه كه مودم من شايد چون جديدتره داره سرعت رو پايين مياره تا نويز و قطعي كم شه، كه شده، و تكنسين هم بهم گفت بيشتر خطا ظرفيت ٢ مگ ندارن و قطعيت ميتونه به اين هم ربط داشته باشه و سرعت كمتر مثلا ١ مگ بگير

نظر و راهنمايى شما عزيزان رو پذيرام

تشكر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوشحالم اين تاپيك رو پيدا كردم، من مشكل snr پايين و قطعى داشتم كه تكنسين مخابراتى آوردم منزل و ظاهرا اونطور كه گفت با مودم خودش مشكلى نبوده و مودم من مشكل داشته، منم مودم جديد dlink 2700u خريدم و بايد بگم قطعيام كمتر شد اما يه اتفاقى كه افتاده وقتى از قسمت status مودم چك ميكنم، سرعت دانلود لاين منو زده ٨٠٠ و كمى بالا و پايين اما رو مودم قبليم هميشه حدود ٢٠٠٠ بود چون كه سرويسم ٢ مگ هستش، خواستم بدونم آيا شركت مخابرات داره بازى درمياره و سرويس منو كاهش داده يا داستان اينه كه مودم من شايد چون جديدتره داره سرعت رو پايين مياره تا نويز و قطعي كم شه، كه شده، و تكنسين هم بهم گفت بيشتر خطا ظرفيت ٢ مگ ندارن و قطعيت ميتونه به اين هم ربط داشته باشه و سرعت كمتر مثلا ١ مگ بگير

نظر و راهنمايى شما عزيزان رو پذيرام

تشكر

هر دو سناریو محتمل هست...

فاصله تون تا مرکز مخابراتی چقدر هست؟

لینک به دیدگاه

هر دو سناریو محتمل هست...

فاصله تون تا مرکز مخابراتی چقدر هست؟

تشكر بابت پاسخ، فاصله نزديك و حدود ٥٠٠ متر
لینک به دیدگاه

پس مشکل از خط هست و مخابرات موظف هست مشکل رو برطف کنه، مودم رو سرخط چک کنید اگر به همین صورت بود نشان دهنده اینه که کابل کشی داخلی مشکلی نداره و مشکل از کابل کشی مخابرات هست که باید برطرف کنند و درصورتی که زیر بار نرفتند ازشون شکایت کنید به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

تو این فاصله شما باید از حداکثر سرعت استاندارد adsl2+ بهرمند باشید.

لینک به دیدگاه

پس مشکل از خط هست و مخابرات موظف هست مشکل رو برطف کنه، مودم رو سرخط چک کنید اگر به همین صورت بود نشان دهنده اینه که کابل کشی داخلی مشکلی نداره و مشکل از کابل کشی مخابرات هست که باید برطرف کنند و درصورتی که زیر بار نرفتند ازشون شکایت کنید به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

تو این فاصله شما باید از حداکثر سرعت استاندارد adsl2+ بهرمند باشید.

منظورتون پايين اومدن سرعت خطم هست يا قطعيام؟ اينكه گفتم ممكنه خود مودم اينطور تنظيم كنه چى؟ همچين قابليتايى داره يه مودم؟
لینک به دیدگاه

منظورتون پايين اومدن سرعت خطم هست يا قطعيام؟ اينكه گفتم ممكنه خود مودم اينطور تنظيم كنه چى؟ همچين قابليتايى داره يه مودم؟

بطور کلی تو فاصله 500 متر نباید بابت خط هیچگونه مشکلی داشته باشید.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان

مدت زيادى هست مشكل نويز و snr پايين دارم كه ياعث قطعى مكرر ميشه و تمام راهها شامل تنظيم مودم و تعويض اسپليتر و غيره رو امتحان كردم اما چيزى كه جالبه و هروقت تست ميكنم تكرار ميشه اينه كه اگه تلفن منزل مشغول باشه يا حتى بزارم رو حالت بوق آزاد خوردن، snr تا ٢٠ ميرسه و به مراتب بهتر ميشه اما به محض قطع كردن تماس تلفن يا بستن بوق آزادش، مجدد snr زير ١٠ مياد.

دوستان نظرى و راه حلى دارن؟ تشكر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مدت زيادى هست مشكل نويز و snr پايين دارم كه ياعث قطعى مكرر ميشه و تمام راهها شامل تنظيم مودم و تعويض اسپليتر و غيره رو امتحان كردم اما چيزى كه جالبه و هروقت تست ميكنم تكرار ميشه اينه كه اگه تلفن منزل مشغول باشه يا حتى بزارم رو حالت بوق آزاد خوردن، snr تا ٢٠ ميرسه و به مراتب بهتر ميشه اما به محض قطع كردن تماس تلفن يا بستن بوق آزادش، مجدد snr زير ١٠ مياد.

دوستان نظرى و راه حلى دارن؟ تشكر

شاید گوشی اتصالی داره

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

به اميد ايراني آزاد و آباد

لینک به دیدگاه

وقتی دستگاه تلفن کلا رو از پریز جدا می کنید اونموقع چطور میشه ؟

تشكر، الان تست كردم

هيچ تغييرى نميكنه جدا كردن پريز، ولى جالبه دقيقا با اشغال كردن خط كه حتى با زدن دكمه بوق تلفن هم كفايت ميكنه، بلافاصله snr بالاى ٢٠ رفت! انگار اشغال بودن تلفن نويز رو ميگيره

لینک به دیدگاه

تشكر، الان تست كردم

هيچ تغييرى نميكنه جدا كردن پريز، ولى جالبه دقيقا با اشغال كردن خط كه حتى با زدن دكمه بوق تلفن هم كفايت ميكنه، بلافاصله snr بالاى ٢٠ رفت! انگار اشغال بودن تلفن نويز رو ميگيره

عجیبه , به نظرم یه خط مستقیم از ورودی تلفن به منزل به مودم وصل کنید , اگر اونطوری رفع شد یعنی مشکل افت جریان خط دارید ولی اگه باز هم تغییری نکرد به مرکز مخابراتی که ازش سرویس میگیرید مراجعه کنید و از کارشناسان اونجا کمک بگیرید

لینک به دیدگاه

عجیبه , به نظرم یه خط مستقیم از ورودی تلفن به منزل به مودم وصل کنید , اگر اونطوری رفع شد یعنی مشکل افت جریان خط دارید ولی اگه باز هم تغییری نکرد به مرکز مخابراتی که ازش سرویس میگیرید مراجعه کنید و از کارشناسان اونجا کمک بگیرید

متاسفانه بلد نيستم سيم بگيرم از ورودى و چون آپارتمان هم هستيم مسير طولاني ميشه و جعبه تلفن ساختمون رو هم يبار نگاه كردم اصلا مشخص نيست كدوم قسمت براى واحد من هستش، ساكن تهران هم هستم، بنظرتون اين قطعه ميكروفيلتر ميتونه كاري كنه بخرم؟ اسپليتر كه خيلي كاري نكرد.
لینک به دیدگاه

متاسفانه بلد نيستم سيم بگيرم از ورودى و چون آپارتمان هم هستيم مسير طولاني ميشه و جعبه تلفن ساختمون رو هم يبار نگاه كردم اصلا مشخص نيست كدوم قسمت براى واحد من هستش، ساكن تهران هم هستم، بنظرتون اين قطعه ميكروفيلتر ميتونه كاري كنه بخرم؟ اسپليتر كه خيلي كاري نكرد.

بله مشخص نیس احتمالا.. باید تلفن ببرید یکی یکی امتحان کنید. مگه اینکه رنگ سیمی که وارد طبقتون شده با رنگ سیم پایین یکی باشه.

راحتترین کار همون بردن تلفن پایین و تست کردن سر سیماس.

لینک به دیدگاه

فکر نمی کنم میکروفیلتر کمکی بکنه , به نظرم از یه برقکارهم میتونید کمک بگیرید تا براتون سیم ها رو پیدا کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...