رفتن به مطلب

بحث و بررسی ارتباط و پینگ در شبکه و بازی‌های آنلاین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

توی ویندوز 10 نشون میده که کابل اینترنت مودم قطع میشه یعنی Ethernet cable دیسکانکت میشه،بعضی مواقع در عرض یک دقیقه 30 بار قطع و وصل میشه!

من خونه دوتا مودم دارم،مودم Dlinkرو برداشتم و دوباره برگشت سمت Asusحتی کابل  اترنت رو هم تعویض کردم آخرین ورژن ویندوز 10رو دانلود و نصب کردم،واسه یه روز خوب بود تا اینکه دوباره امشب همون قضیه تکرار شد !

fgdsfd.jpg.3cfb72d763723df133d017625ab84204.jpg

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

این مشکل اکثراً بخاطر تنظیمات پیشفرض ویندوز در رابطه با مدیریت انرژی ه!

طبق عکس زیر به قسمت Power Management کارت شبکه برید و تیک اولی رو بردارید.

از توی کنترل پنل هم قسمت Power Options رو روی های پرفورمنس بزارید.

image.thumb.png.4b9e4371485fecc945c8492e5c72e133.png

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Catalyst گفته است :

این مشکل اکثراً بخاطر تنظیمات پیشفرض ویندوز در رابطه با مدیریت انرژی ه!

طبق عکس زیر به قسمت Power Management کارت شبکه برید و تیک اولی رو بردارید.

از توی کنترل پنل هم قسمت Power Options رو روی های پرفورمنس بزارید.

image.thumb.png.4b9e4371485fecc945c8492e5c72e133.png

تشکر،انجام دادم تا ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

فایده ای نداشت

جالبه تا میرم گیم بزنم اینجوری میشه !

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من از قدیم نت مخابرات 1 مگابیت بر ثانیه داشتم. پینگش تو گیم دوتا  متوسط 100 تا 120 بود.

الان تقریبا دو سه هفته هستش بدون دستکاری و تغییری تو سیستم و مودم پینگم رفته رو 200 به بالا تا 300 هم بعضی مواقع میره.

تماس هم میگیرم میگن پهنا باندتون آزاده و مشکلی تو سرویستون نیست.

سوالم اینه پس مشکل از کجاس؟ از پارازیت نیست؟ من چیکار میتونم بکنم؟

منتظر نظراتون هستم .

ویرایش شده توسط MEHR_1993
لینک به دیدگاه

سلام

برای من هم این مشکل بعد از یک ماه پابرجاست. مخابرات مشهد

در ۱ ساعت قبل، MEHR_1993 گفته است :

سوالم اینه پس مشکل از کجاس؟ از پارازیت نیست؟ من چیکار میتونم بکنم؟

صبر ? واقعا کاری نمیشه کرد.

من پینگ بالا رو تحمل میکنم

این دیسکانکت های پیاپی پیرم کرده

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

سلام

صبر 1f611.png واقعا کاری نمیشه کرد.

پس فقط مربوط به تهران نیست.?

لینک به دیدگاه

اگر سرعت اهمیتی نداره براتون توصیه میکنم در بخش DSL Settings  و Modulation مودم گزینه G.Dmt  یا همون ADSL1 رو انتخاب کنید.

نکته بعدی ببینید که روی خط شما بیشتر از سرعت قرارداد پهنای باند تنظیم نکرده باشند به عنوان مثال اگر نت 1Mbps استفاده می‌کنید در قسمت Rate مودم شما عدد 8Mbps یا 16Mbps نباشه!

این موردها تا حدودی بسته به کیفیت خط بین 20 الی 25ms پینگ شما رو بهتر میکنه.

در نهایت هم مخابرات قبلا پینگ 4.2.2.4 تا 97 هم میگرفتم اما الان زیر 160 نیست و جای بسیار تاسف هست. اگر بهانه فیبر نوری بر روی خط ثابت شما وجود نداره به هیچ عنوان از این شرکت خدمات دریافت نکنید.

شاد باشید

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب ، 

من هم خواستم یه نکته ای بگم : اینکه سرعت و پینگ ارتباط خیلی مستقیم هم ندارند . یعنی شده با سرعت 128KB پینگ 120 بوده . و طرف های ما حداقل اینطوره که کارشناسای پشت خط اصلا نمیدونن پینگ چی هست !!

و وقتی تماس میگری میگی پینگم 200 مثلا یا میگن چی؟ یا میگن خب خوبه که !! ?

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، testaccount گفته است :

مشکل از مخابراته، من آسیاتک هستم خیلی خوبه پینگ همیشه زیر 80-85

mwVvJZ.png

بله متاسفانه ولی چون نامحدود هست نتم دو دلم که بخوام عوضش کنم.

در 33 دقیقه قبل، RONIN021 گفته است :

در نهایت هم مخابرات قبلا پینگ 4.2.2.4 تا 97 هم میگرفتم اما الان زیر 160 نیست و جای بسیار تاسف هست. اگر بهانه فیبر نوری بر روی خط ثابت شما وجود نداره به هیچ عنوان از این شرکت خدمات دریافت نکنید.

شاد باشید

بله عزیز برای من هم تا همین یک ماه پیش پینگ عالی میداد الان دو سه هفته هستش اینطوری شده و پاسخگو هم نیستن.

در 16 دقیقه قبل، mojtabashahi گفته است :

سلام و عرض ادب ، 

من هم خواستم یه نکته ای بگم : اینکه سرعت و پینگ ارتباط خیلی مستقیم هم ندارند . یعنی شده با سرعت 128KB پینگ 120 بوده . و طرف های ما حداقل اینطوره که کارشناسای پشت خط اصلا نمیدونن پینگ چی هست !!

و وقتی تماس میگری میگی پینگم 200 مثلا یا میگن چی؟ یا میگن خب خوبه که !! 1f611.png

والا یکبار تماس نگرفتم چند بار با چند نفر مختلف صحبت کردم . یکبار گفتم پینگ میگن از نظر مخابرات تا 300 هم اوکی هست و ما کاری نمیتونیم بکنیم.

یکبار دیگه گفتم کیفیت و سرعت دانلودم کم و زیاد میشه که طرف میگه نرم افزار کنترل همون idm  بگیر . که گفتم با همون تست دارم میکنم یکم پیچوند بعد قطع کرد.

امروز هم یک بار دیگه تماس گرفتم طرف میگه نت مخابرات برای بازی نیست و برای پژوهش هست و پینگ بالا هم از نظر ما مشکلی نداره .

خیلی شیک و مجلسی میپیچونن و چیزی نمیگن. من خودم احتمال میدم از پارازیت باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MEHR_1993 گفته است :

امروز هم یک بار دیگه تماس گرفتم طرف میگه نت مخابرات برای بازی نیست و برای پژوهش هست و پینگ بالا هم از نظر ما مشکلی نداره .

اینو نشنیده بودم دیگه خدایی ??? 

ویرایش شده توسط mojtabashahi
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، mojtabashahi گفته است :

اینو نشنیده بودم دیگه خدایی 1f606.png1f606.png1f606.png 

اره خدایی  حتی دیگه در حدی نبود بخوام باهاش بحث کنم . گفتم خیلی ممنون از پاسخگوییت?

لینک به دیدگاه

فکر کنم اون کارشناس محترم منظورش از پژوهش سایت های هر*زه نگاری بوده!

لینک به دیدگاه

سلام. برای من هم همین مشکل پیش اومده بود. از pingpass.ir اکانت کاهش پینگ خریدم. پینگ تقریبا برگشت به حالت قبل. (قبلا بهترینش در NA حدودای 195 بود، با این اکانت روی 200 ایناست، بدون اکانت هم 270-280!)

لینک به دیدگاه

این پینگ من با ف ی لت ش ک ن هست ، من هم مثل شما 1 مگابیت نامحدود مخابرات داشتم. الآن 8 مگابیت دارم. از نظر پینگ توی سرورهای بتلفیلد مشکلی ندارم.

03_thu.jpg.89ecb419054ffeb0891ff094bed02272.jpg

توی بازیهای آنلاین بخوام مثال بزنم ، توی سرورهای آلمان بتلفیلد 4 ، پینگم بین 85 تا 110 متغیره.

لینک به دیدگاه

سلام

تنها دلیلش اینه که شما سرویس نامحدود از قدیم داری و با این سنگ اندازی ها می خوان کاری کنند شما سرویست رو عوض کنی چون تا شما جمع نکنی سرویس رو به هیچ عنوان نمیتونند تغییرش بدند به این طرح های جدید مسخره.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

سلام

صبر 1f611.png واقعا کاری نمیشه کرد.

درود

من با مخابرات مشکلی که داشتم قطعی و وصلی مکرر و همیشگی بود توی کانفیگ مودم همه تنظیماتو باید غیر فعال میکردم و فقط اونی که روش تنظیم زده بودم فعال میبود که درست شد.اگه این مورد رو انجام ندادی انجام بده احتمالا درست شه

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. برای من هم همین مشکل پیش اومده بود. از pingpass.ir اکانت کاهش پینگ خریدم. پینگ تقریبا برگشت به حالت قبل. (قبلا بهترینش در NA حدودای 195 بود، با این اکانت روی 200 ایناست، بدون اکانت هم 270-280!)

هزینه چقدر میشه حدودا عزیز؟ من رو  eu  بازی میکنم. قبلا 90 تا 120 بود الان رقته 180 تا 250 /300 بعضی وقتا pocket lost  هم میده. و دیسکانکت میشه.

در 14 ساعت قبل، rambo.2020 گفته است :

این پینگ من با ف ی لت ش ک ن هست ، من هم مثل شما 1 مگابیت نامحدود مخابرات داشتم. الآن 8 مگابیت دارم. از نظر پینگ توی سرورهای بتلفیلد مشکلی ندارم.

03_thu.jpg.89ecb419054ffeb0891ff094bed02272.jpg

توی بازیهای آنلاین بخوام مثال بزنم ، توی سرورهای آلمان بتلفیلد 4 ، پینگم بین 85 تا 110 متغیره.

در 13 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

تنها دلیلش اینه که شما سرویس نامحدود از قدیم داری و با این سنگ اندازی ها می خوان کاری کنند شما سرویست رو عوض کنی چون تا شما جمع نکنی سرویس رو به هیچ عنوان نمیتونند تغییرش بدند به این طرح های جدید مسخره.

من هم همین احتمال رو میدم . دنبال اینن که سرویس نامحدود رو جم کنند.

در 14 ساعت قبل، Catalyst گفته است :

فکر کنم اون کارشناس محترم منظورش از پژوهش سایت های هر*زه نگاری بوده!

چی بگم والا یه عده بیسواد رو استخدام کردن که حتی پیچوندن هم بلد نیستن?

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، MEHR_1993 گفته است :

هزینه چقدر میشه حدودا عزیز؟ من رو  eu  بازی میکنم. قبلا 90 تا 120 بود الان رقته 180 تا 250 /300 بعضی وقتا pocket lost  هم میده. و دیسکانکت میشه.

سلام.
یه وقت منظورمو اشتباه برداشت نکنید! من قصد تبلیغ ندارم.
اکانت VIP یک گیگ شد 4000 تومان. معمولیش 2500.
اگر EU east بازی میکنید، این IP رو پینگ کنید: 146.66.155.1

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام.
یه وقت منظورمو اشتباه برداشت نکنید! من قصد تبلیغ ندارم.
اکانت VIP یک گیگ شد 4000 تومان. معمولیش 2500.
اگر EU east بازی میکنید، این IP رو پینگ کنید: 146.66.155.1

نه عزیز متوجه شدم قصد شما کمک هست.

من چون اکانتم جدید هست نمیتونم like  بدم و الان اینکارو میکردم.

تست کردم این  ip  رو همون 185 تا 190 نشون میده برام متاسفانه.

شما اطلاع داری هر مچ دوتا حدودا چقدر مصرف میکنه؟

لینک به دیدگاه

خب ماشالله کسی نتونست کمکی بکنه،من دارم برمیگردم سمت ویندوز 8.1....توصیه های خواهرانه در مورد ویندوز 8.1رو برای خودتون نگهدارید?

یه عدد کارت شبکه وایرلس سفارش دادم ببینم چجوریه،اگه با اون مشکل نداشت بعدا یه کارت شبکه ی ethernet سفارش میدم

فعلا با ویندوز 8.1 یه تستی میزنم ببینم چی میشه

نکته ی جالب اینه وقتی تحت فشار قرار بگیره کابل قطع میشه مثلا تو برم تو بازی سه دقیقه دیگه کابل قطع میشه..کلی هم سرچ کردم مشابه من زیاد بودن

لینک به دیدگاه

با سلام

من هم همین مشکل رو با نت مخابرات دارم حدود دوماه هست پینگم با 8.8.8.8 اومده رو 172 . باید بگم از کجا وضعیتش اینجوری شده یادمه طرحم یه ماه 8 مگابیت برداشته بودم و پینگم با 8.8.8.8  حدود 128 میلی ثانیه روی بعضی آیپی ها بود البته بعضی آیپی های پینگ 160 میداد خلاصه اینجوری بود که حجمم قبل از پایان طرح 1 ماهه تموم شد و سرعت و پینگم افتضاح شد خوب اینم به خاطر نت نامحدود بوده . سرعتش خیلی رو مخ بود در نتیجه طرح جدید برداشتم و از توی پنل مخابرات حذف روزهای باقیمانده و فعال سازی طرح جدید رو زدم ولی اعمال نمیشد پس زنگ زدم پشتیبانی که اینکارو برام انجام بدن، بعد از اینکه طرح جدید فعال شد. سرعت برگشت به حالت عادی ولی پینگ 172 با 8.8.8.8 میداد . خلاصه زنگ زدم پشتیبانی فایده نداشت. طرحم تموم شد و طرح بعدی بازم پینگ داغون تا اینکه یه روز گفتم شاید مشکلی از توی مودم باشه رفتم توی گزینه setup>internet setup کانکشن رو ویرایش کردم گزینه mtu روی 1472 بود گفتم شاید مشکل از اینه کردمش 800  و تایید . نت قطع و وصل شد با تعجب پینگم شد 128 با 8.8.8.8 تا یه وقتی انیجوری بود ولی باز پینگم اومد رو 172 هرچی هم mtu رو تغییر دادم فایده نداشت تا امروز که این تاپیک رو دیدم دوباره mtu رو گذاشتم 1500 دوباره کردمش 800 یدفعه مودم رو خاموش و روشن کردم دیدم پینگ اومد 128 خلاصه اخر نفهمیدم مشکل چیه ولی فعلا پینگ 128 ببینم تا کی دووم میاره . این و گفتم شاید مشکل شما رو هم حل کنه . ?

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، hnplay گفته است :

با سلام

من هم همین مشکل رو با نت مخابرات دارم حدود دوماه هست پینگم با 8.8.8.8 اومده رو 172 . باید بگم از کجا وضعیتش اینجوری شده یادمه طرحم یه ماه 8 مگابیت برداشته بودم و پینگم با 8.8.8.8  حدود 128 میلی ثانیه روی بعضی آیپی ها بود البته بعضی آیپی های پینگ 160 میداد خلاصه اینجوری بود که حجمم قبل از پایان طرح 1 ماهه تموم شد و سرعت و پینگم افتضاح شد خوب اینم به خاطر نت نامحدود بوده . سرعتش خیلی رو مخ بود در نتیجه طرح جدید برداشتم و از توی پنل مخابرات حذف روزهای باقیمانده و فعال سازی طرح جدید رو زدم ولی اعمال نمیشد پس زنگ زدم پشتیبانی که اینکارو برام انجام بدن، بعد از اینکه طرح جدید فعال شد. سرعت برگشت به حالت عادی ولی پینگ 172 با 8.8.8.8 میداد . خلاصه زنگ زدم پشتیبانی فایده نداشت. طرحم تموم شد و طرح بعدی بازم پینگ داغون تا اینکه یه روز گفتم شاید مشکلی از توی مودم باشه رفتم توی گزینه setup>internet setup کانکشن رو ویرایش کردم گزینه mtu روی 1472 بود گفتم شاید مشکل از اینه کردمش 800  و تایید . نت قطع و وصل شد با تعجب پینگم شد 128 با 8.8.8.8 تا یه وقتی انیجوری بود ولی باز پینگم اومد رو 172 هرچی هم mtu رو تغییر دادم فایده نداشت تا امروز که این تاپیک رو دیدم دوباره mtu رو گذاشتم 1500 دوباره کردمش 800 یدفعه مودم رو خاموش و روشن کردم دیدم پینگ اومد 128 خلاصه اخر نفهمیدم مشکل چیه ولی فعلا پینگ 128 ببینم تا کی دووم میاره . این و گفتم شاید مشکل شما رو هم حل کنه . 1f615.png

عزیز چطوری میتونم این موارد رو تغییر بدم؟ من زیاد با تنظیمات موردم اینا اشنا نیستم حقیقت . تست پینگ  8.8.8.8  برای من متوسط 140 نشون میده.

لینک به دیدگاه

در در 1397/08/03, 19:21:13، MEHR_1993 گفته است :

سلام دوستان

سلام،

وقت به خیر.

در بازدید از نمایشگاه کتاب، به غرفه ی مخابرات سر زدم و آن جا در حال تبلیغ اینترنت بر بستر فیبرنوری بودند. پس از هماهنگی با مسیول غرفه و انجام آزمون های مورد نظرم، نتیجه بر این منوال شد:

1-FTTH  پینگ داخلی بسیار بهتری نسبت به ADSL دارد.

2- سرعت در سرورهای داخلی تا 260 مگابیت بر ثانیه قابل دسترسی است.

3- سرعت فرستادن بسیار پرنوسان و غیر قابل استناد است و بسته به داخلی یا خارجی بودن سرور، تفاوت بسیار زیادی دارد.

4- پینگ خارجی FTTH نسبت به ADSL بسیار بد است. در هیچ آزمونی، نتیجه بهتری به دست نیاوردم.

برای آزمودن پینگ و سرعت پیشنهاد می کنم، به سایت speedtest.net بروید و از آن جا با تغییر سرور به سروری خارجی، کیفیت اینترنت خود را بیازمایید.

چگونگی تغییر سرور:

1.thumb.png.f1f189626c6e55a0a219498e6310d587.png2.thumb.png.0357c8cd3f33cb38e7c5f2bed2dd7cb1.png3.thumb.png.4304f9986c6ac10a9c7eb6d5e1834910.png

کیفیت اینترنت:

6.thumb.png.44e5c89c8f68172886e6dce6a524ef52.png5.thumb.png.fb9fbdc03434fdddbab1b5af5d3441c9.png4.thumb.png.7f41c0fe0ff11c295929a3bdf3673afb.png

سرویس اینترنتم از شرکت پارس آنلاین با سرعت 8 مگابیت بر ثانیه و کاربری عادی(بدون فعال سازی حالت بازی) است. و به هنگام آزمون گیری، دست کم 3 دستگاه به مودم وصل بودند.

در بهترین حالت پینگ اینترنت فیبرنوری مخابرات با این سرور خارجی حدود 283 هزارم ثانیه  و پینگ داخلی آن حدود 12 هزارم ثانیه بود.

لینک به دیدگاه

در در 1397/08/05, 18:49:57، MEHR_1993 گفته است :

عزیز چطوری میتونم این موارد رو تغییر بدم؟ من زیاد با تنظیمات موردم اینا اشنا نیستم حقیقت . تست پینگ  8.8.8.8  برای من متوسط 140 نشون میده. 

با سلام

یه نمونه،  مودم tplink به صورت زیر تنظیم میشه :

https://www.tp-link.com/br/faq-69.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...