رفتن به مطلب

مانیتور خاموش روشن میشه !! کمک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

جریان اینه که ما چند روزه خونه رو عوض کردیم و نزدیک دو هفته از مانیتور هیچ استفاده ای نشده و به برق نبوده ولی الان که به برق زدم صفحه روی نشان LG مدام خاموش و روشن میشه. 

با پریز دیگه هم امتحان کردم فرقی نکرد و اینم بگم همه وسیله ها به محافظ وصله.

فقط نکته ای که هست ظاهرا فاز و نول خونه جا به جای چون بعضی از لامپ ها موقعی که خاموش هستن مدام چشمک میزنن. ممکنه به خاطر این باشه ؟ یا ممکنه جا به جایی فاز و نول مانیتور رو سوزونده باشه ؟ 

دلار 32 هزار تومنه... بدبخت شدم رفت رفقا

لینک به دیدگاه

سلام مانیتور فقط صفحه اش میره و میاد یا کاملا برقش قط و وصل میشه؟

لینک به دیدگاه

یک ویدئو گذاشتم، 24 مگ هست. 

همین که به برق میزنم این اتفاق میفته. 

موقع اسباب کشی مانیتور و کیس رو خودم شخصا آوردم و ضربه ای نخورده. 

لینک به دیدگاه

سلام

کابل تغذیه مانیتور رو دربیارین ۱۰ دقیقه بعد یه کابل جدید بزارین و کابلی که می خواین باهاش تصویر بگیرین رو عوض کنید گاها کابل ها چنین مشکلی ایجاد میکنن

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

کابل تغذیه مانیتور رو دربیارین ۱۰ دقیقه بعد یه کابل جدید بزارین و کابلی که می خواین باهاش تصویر بگیرین رو عوض کنید گاها کابل ها چنین مشکلی ایجاد میکنن

یک آداپتور باید پیدا کنم پس

لینک به دیدگاه

پنل مانیتور اگر مشکل پیدا کنه کار مانیتور تمام هست و باید یه مانیتور دیگه خرید . پنل شما سالم هست پس مشکل اول میتونه از کابل برقش یا آداپتورش باشه . بعد میتونه از بکلایت باشه ( البته مدل شما رو نمیدونم ) و از قسمت پاور یا تغذیه مانیتور باشه که هر کدوم باشه با هزینه کمی قابل تعمیر هست . امیدوارم با تعویض آداپتور مشکلتون حل بشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من یه بار با چنین مشکلی مواجه شدم، چند جا هم بردم برای تعمیر ولی کسی نتونست کاری بکنه...

ایشالا که با تعویض کابل حل بشه

پ.ن: جابجایی فاز و نول خونه تو وسایل برقی هیچ اثری نمیذاره! چرا؟

چون ممکنه شما دوشاخه رو برعکس وارد پریز کنید، یعنی هر بار که شما به برق میزنید، وابسته به جهت فاز و نول، هر بار یه مدل برق وارد دستگاه داره میشه.

لینک به دیدگاه

مرسی رفقا، مدل مانیتور LG E1940 هست.

الان باید برم دنبال آداپتور. یک سوال: با مالتی متر میشه سلامت آداپتور رو چک کرد ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، micpet گفته است :

مرسی رفقا، مدل مانیتور LG E1940 هست.

الان باید برم دنبال آداپتور. یک سوال: با مالتی متر میشه سلامت آداپتور رو چک کرد ؟ 

بله. ولتاژ خروجی رو میتونید تست کنید.باید با مقدار روی ادابتور بخونه

روی حالت امپر سنج هم بذارید با اتصال کوتاه میتونید جریان خروجی رو ببنید، فقط این کار رو باید خیلی سریع انجام بدید، چون اتصال کوتاه اگه زیاد طول بکشه ممکنه به ادابتور اسیب بزنه

لینک به دیدگاه

یک آداپتور دیگه گیر آوردم، با این یکی یک نوری از بالای صفحه چشمک میزنه، فکر کنم راه فراری نیست، مثل مرد باید برم مانیتور بخرم 😭

لینک به دیدگاه

بنظر می رسه مشکل از خازن  برد مانیتور باشه این مانیتور ها درسته که آداپتوری هستن ولی داخل برد هم معمولا خازن 100 ولت دارن و چون مانیتور شما قدیمی هست احتمالا یکی از دلایل این وضعیت مربوط به خازن های برد 

مانیتور هست.

----------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، micpet گفته است :

یک آداپتور دیگه گیر آوردم، با این یکی یک نوری از بالای صفحه چشمک میزنه، فکر کنم راه فراری نیست، مثل مرد باید برم مانیتور بخرم 😭

کابل تصویر رو هم عوض کنید 

اگه درست نشد ۱۰۰ درصد خازن ها مشکل پیدا کردن

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

کابل تصویر رو هم عوض کنید 

اگه درست نشد ۱۰۰ درصد خازن ها مشکل پیدا کردن

مانیتور به کیس وصل نیست اصلا

دوستان این مانیتور چقدر ارزش داره ؟  مال یکی از دوستان هست که مدتی پیش گفت میخواد بفروشه، فکر کنم قسمت من باشه

https://www.digikala.com/product/dkp-191636/مانیتور-سامسونگ-مدل-s24d595p-plus-سایز-236-اینچ#/tab-comments/&page=2&order=newest_comment

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، micpet گفته است :

مانیتور به کیس وصل نیست اصلا

دوستان این مانیتور چقدر ارزش داره ؟  مال یکی از دوستان هست که مدتی پیش گفت میخواد بفروشه، فکر کنم قسمت من باشه

https://www.digikala.com/product/dkp-191636/مانیتور-سامسونگ-مدل-s24d595p-plus-سایز-236-اینچ#/tab-comments/&page=2&order=newest_comment

با این اوضاع دلار 3 میلیون تا 3200 اگه کارتون داشته باشه و هیچ مشکلی نداشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، micpet گفته است :

روی برچسب ادپتورها ولتاژ و امپر نوشته. ادپتور جدید با مشخصات ادپتور جدید چک کنید که درست باشه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، masooyan گفته است :

با این اوضاع دلار 3 میلیون تا 3200 اگه کارتون داشته باشه و هیچ مشکلی نداشته باشه.

کارتون و همه چی داره، دوست خیلی صمیمی هستش و بهش اعتماد دارم

در 12 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

روی برچسب ادپتورها ولتاژ و امپر نوشته. ادپتور جدید با مشخصات ادپتور جدید چک کنید که درست باشه

هر دو 12 ولت و 2 آمپر

در 11 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

به نظرم مانیتور رو آکبند بردارین بهتره مدل های زیر فعلا اقتصادی هستن

https://www.digikala.com/product/dkp-1904140/مانیتور-ال-جی-مدل-22mk400h-b-سایز-22-اینچ

این مدل lg مشخصات خوبی داره، قیمتش هم خوبه. حالا اگر این مانیتور رفیقم اوکی بود همونو میخرم در غیر این صورت این lg رو

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، micpet گفته است :

کارتون و همه چی داره، دوست خیلی صمیمی هستش و بهش اعتماد دارم

هر دو 12 ولت و 2 آمپر

این مدل lg مشخصات خوبی داره، قیمتش هم خوبه. حالا اگر این مانیتور رفیقم اوکی بود همونو میخرم در غیر این صورت این lg رو

این مانیتور ال جی رو من داشتم.بد نبود ها اما راضیم هم نکرد

به نظر من اینو بخر https://www.digikala.com/product/dkp-291229/مانیتور-ایسوس-مدل-vp228he-سایز-215-اینچ

لینک به دیدگاه

دوستان یک کابل hdmi هم میشه پیشنهاد بدین ؟ زیر کامنت ها رو که میخونم زیاد نوشته تقلبی یا ...  چه برندی بگیرم خوبه  ؟

لینک به دیدگاه

هیچ کدام از مانیتورهایی که دوستان پیشنهاد دادن رو نخر چون پنل TN ارزونه همشون TN پیشنهاد دادن که 100% پشیمون میشی چون رنگ مشکی رو خیلی روشن نشون میده . کلا کیفیت داغونه

xvision و جی پلاس چینی هستند که در ایران منتاژ میشن

بهترین و بصرفه ترین گزینه ها مانیتورهای استوک hp و dell هستند با پنل ips

اصلا به فکر زمان پاسخگویی نباش که کشکه چون بین 8ms و 1ms هیچ تفاوتی احساس نمیکنی

لینک به دیدگاه

داداش من جای شما باشم اگه بخوام برا خودم مانیتور بخرم ۱۰۰ درصد مانیتور زیر رو میخرم که ips هست

https://www.digikala.com/product/dkp-2534296/مانیتور-جی-پلاس-مدل-gdm-245jn-سایز-24-اینچ

79540.jpg

78390.jpeg

e70ae4ae70b6c374aa9cc8360ef11b3c673f1b6a_1602871346.jpg

79551.jpg

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hype گفته است :

نه بابا از اینا که نمیخرم، جی پلاس ... بخرم فقط برند اصیل

لینک به دیدگاه

این به خودتون مربوطه که چه برندی خرید میکنید ولی این جی پلاس که گفتم اگه بخوایند مشابه این مدل با برند های نظیر ال جی و دل رو خریداری کنید حدودا ۶ الی ۷ ملیون درمیاد

لینک به دیدگاه

رفقا بحث یکم دور شدیم، سوال من کابل hdmi بود.

ممنون از همه بخاطر راهنمایی ها 🌹

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 28 مهر 1399 در 00:40، Mehrdad.93 گفته است :

درود

جریان اینه که ما چند روزه خونه رو عوض کردیم و نزدیک دو هفته از مانیتور هیچ استفاده ای نشده و به برق نبوده ولی الان که به برق زدم صفحه روی نشان LG مدام خاموش و روشن میشه. 

با پریز دیگه هم امتحان کردم فرقی نکرد و اینم بگم همه وسیله ها به محافظ وصله.

فقط نکته ای که هست ظاهرا فاز و نول خونه جا به جای چون بعضی از لامپ ها موقعی که خاموش هستن مدام چشمک میزنن. ممکنه به خاطر این باشه ؟ یا ممکنه جا به جایی فاز و نول مانیتور رو سوزونده باشه ؟ 

دلار 32 هزار تومنه... بدبخت شدم رفت رفقا

سلام دوست عزیز

نگرانی نداره

من با ایکس ویژن xk-2410h این مشکل رو داشتم و تازه بعد یه مدت دیگه روشن نمیشد و تو سایت مادیران به یه راه حل خیلی ساده مواجه شدم

توی سایت گلدیران یا جیپلاس هم بخونید یا تو دفترچه قسمت عیب یابی شاید نوشته باشه

اگه ننوشته این روش ساده رو انجام بدید برای من کار کرد

مانیتور رو خاموش کنید

سمت راست ترین دکمه یعنی خاموش روشن + سمت چپ ترین دکمه یعنی منو رو همزمان بگیرید و وقتی مانیتور روشن شد ول کنید.

اگه نشد وقتی خاموشه دکمه منو رو بگیرید چند ثانیه

اگه نشد وقتی روشنه چند ثانیه بگیرید

یه قفل داره که فک کنم بخاطر جلوگیری از نوسان برقه.اونو باز میکنه

تمام

فوقش هم نشد؟شما جی پلاس خریدید که مونتاژ ایرانه و گلدیران به اون قدرتمندی پشتشه.میدید پشتیبانی اوکی میکنن

ولی برای من این روش هروقت روشن نشده جواب داده و خاموش هم نشده

در در 29 مهر 1399 در 14:14، Hype گفته است :

هیچ کدام از مانیتورهایی که دوستان پیشنهاد دادن رو نخر چون پنل TN ارزونه همشون TN پیشنهاد دادن که 100% پشیمون میشی چون رنگ مشکی رو خیلی روشن نشون میده . کلا کیفیت داغونه

بهترین و بصرفه ترین گزینه ها مانیتورهای استوک hp و dell هستند با پنل ips

اصلا به فکر زمان پاسخگویی نباش که کشکه چون بین 8ms و 1ms هیچ تفاوتی احساس نمیکنی

درجواب شما دوست عزیز هم باید بگم که ایکس ویژن xk-2410h دارم و خودم هم باورم نمیشه با وجود tn بودن اینقدر عمق و کیفیت رنگش و به خصوص زاویه دیدش خوب باشه.من که راضیم ولی برگردم عقب اون جی پلاس ۲۴ اینچه ips که ۳۴۰۰ قیمتشه میخریدم.اینو ۲۹۰۰ خریدم

ویرایش شده توسط ArminAkhlagh
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...