رفتن به مطلب

اسمبل سیستم جدید روی بدنه کیس قدیمی

mhmd.1398
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یک بدنه کیس از این مدل های قدیمی Porsche Multimedia Computer System ها دارم که مدل P4 هستش و اگر از قدیم خاطرتون باشه از این نقره ای رنگ های محکم کمه دکمه پاورش تو یه دایره تیره هستش.

می خوام یک کیس Corei3 با SSD m2 و پاور 400 نصب کنم. بنظر شما میشه روی همین بدنه کیس سیستم رو نصب کرد؟

چون قیمت کیس بسیار بالا رفته و برای همین Green AVA باید حداقل یک و خرده ای میلیون هزینه کرد گفتم اون رو تمیز کنم روی اون برام نصب کنن. چون واقعا اقتصادی در فشار هستم!

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

شدن که میشه . البته اگر بتونید یه مقدار خودتون تغییراتی رو اعمال کنید بهتر میشه . مثلا یه جای خوب برای یکی دوتا فن اضافه درست کنید .

راستی کلیدها و رابط USB کیس سالمه ؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، mhmd.1398 گفته است :

سلام

من یک بدنه کیس از این مدل های قدیمی Porsche Multimedia Computer System ها دارم که مدل P4 هستش و اگر از قدیم خاطرتون باشه از این نقره ای رنگ های محکم کمه دکمه پاورش تو یه دایره تیره هستش.

می خوام یک کیس Corei3 با SSD m2 و پاور 400 نصب کنم. بنظر شما میشه روی همین بدنه کیس سیستم رو نصب کرد؟

چون قیمت کیس بسیار بالا رفته و برای همین Green AVA باید حداقل یک و خرده ای میلیون هزینه کرد گفتم اون رو تمیز کنم روی اون برام نصب کنن. چون واقعا اقتصادی در فشار هستم!

با تشکر

شدنش که آره، اما بهتره این کارو نکنید، چون هم تهویه ی افتضاحی دارند هم محل نصب پاور خوب نیست.

اگر واقعا نمیخواهید هزینه کنید باید دست به ابزار بشید و روی کیس تغیراتی ایجاد کنید. اما باز توصیه میشه کیس بخرید، یا کیس دست دوم.

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

شدن که میشه . البته اگر بتونید یه مقدار خودتون تغییراتی رو اعمال کنید بهتر میشه . مثلا یه جای خوب برای یکی دوتا فن اضافه درست کنید .

راستی کلیدها و رابط USB کیس سالمه ؟

بله کلید پاور و ریست اوکی هستش

رابط یو اس بی هم داره

من خودم در نظر دارم پایین کشویی رو اندازه دهنه یک فن با فرز برش بدم و یک فن خوب با صفحه محافظ بهش اضافه کنم یا حتی دو تا مثلا ...

با این سیستم خنک کاری و جریان هوا اوکی میشه ؟ یا حتی اگر درب کیس رو باز بزارم

الان سیستمی که دارم دربش همیشه بازه! کشویی رو میبندم فن سی پی یو به بد صدایی می افته

در 55 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

شدنش که آره، اما بهتره این کارو نکنید، چون هم تهویه ی افتضاحی دارند هم محل نصب پاور خوب نیست.

اگر واقعا نمیخواهید هزینه کنید باید دست به ابزار بشید و روی کیس تغیراتی ایجاد کنید. اما باز توصیه میشه کیس بخرید، یا کیس دست دوم.

محل نصب پاور که شبیه کیس جدید ها هستش. بالا سمت چپ حتی شبیه کیس آوا گرین

مثلا چه تغییراتی بدم؟ نصب فن و اینها؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mhmd.1398 گفته است :

بله کلید پاور و ریست اوکی هستش

رابط یو اس بی هم داره

من خودم در نظر دارم پایین کشویی رو اندازه دهنه یک فن با فرز برش بدم و یک فن خوب با صفحه محافظ بهش اضافه کنم یا حتی دو تا مثلا ...

با این سیستم خنک کاری و جریان هوا اوکی میشه ؟ یا حتی اگر درب کیس رو باز بزارم

الان سیستمی که دارم دربش همیشه بازه! کشویی رو میبندم فن سی پی یو به بد صدایی می افته

عموما جریان هوا رو وقتی درب کیس بستس بررسی می کنن .

شما که کیس رو داری . با نرم افزارهای مانیتورینگ دما ببین وضعیت به چه شکلی هستش . اگر خوب نبود فکر چاره باش .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز لطف کن چندتا عکس از کیس بزار تا بتونیم ب خوبی راهنماییت کنیم

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

عموما جریان هوا رو وقتی درب کیس بستس بررسی می کنن .

شما که کیس رو داری . با نرم افزارهای مانیتورینگ دما ببین وضعیت به چه شکلی هستش . اگر خوب نبود فکر چاره باش .

نرم افزار ساده و سبک برای مانیتورینگ چی نصب کنم ؟

لینک به دیدگاه

مهمترین مسئله در مورد اسمبل سیستم مدرن در این کیس قدیمیها، مسئله تهویه هست

اگه کانفیگی که میخواید نصب کنید پایین رده یا میان رده هست (دو/چهار/شش هسته ای بدون اورکلاک) که هیچی. اسمبل کنید بره و به خوشی استفاده کنید. ایرفلوی اون کیس در بدترین حالت، باز نسبت به کیس های ارزونقیمت امروز بازار برای یه کانفیگ میان رده بهتره.

ولی اگه کانفیگ بالارده یا اورکلاک شده قصد دارید روش نصب کنید (که از چیدمان قطعات و مخصوصا پاور به نظر نمیاد که همچین قصدی داشته باشید) نیاز هست که برای خنک کنندگی فکر اساسی بکنید. که همونطور که عرض کردم، به نظر میاد که خیلی به کیس شما نمیخوره این حالت.

اقای کریمی راه حل واقعی رو پیشنهاد دادن، تست همه چیز رو مشخص میکنه.

کیس های P3 و P4 اگه رده بالا باشن، معمولا جا برای فن جلو و پشت دارن؛ البته فن های 80 میلی متری. اینکه ایرفلوی داخلی کیس برای یه پردازنده 65 واتی کاملا جوابگو خواهد بود

در 6 دقیقه قبل، mhmd.1398 گفته است :

نرم افزار ساده و سبک برای مانیتورینگ چی نصب کنم ؟

HWMonitor نرم افزار خوب و دقیقی هست، حجم کمی هم داره

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، mhmd.1398 گفته است :

محل نصب پاور که شبیه کیس جدید ها هستش. بالا سمت چپ حتی شبیه کیس آوا گرین

مثلا چه تغییراتی بدم؟ نصب فن و اینها؟

بالا سمت چپ برای کیس های فسیله که تائثیر منفی در تهویه داره.

کیس آوا گرین هم جزو کیس های فسیله که باید طراحی جدید رو ارائه بدن.

بهترین و استاندارد ترین مکان برای نصب پاور سمت چپ پایین هست، (زیر مادربرد.) و فن پاور هم به سمت پایینه تا هوا رو از پایین مکش کنه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mhmd.1398 گفته است :

سلام

با تشکر

دوست من  اگه برای همین مشخصاتی که گذاشتین میخوایین بنظرم اصلا منطقی نیست کیس جدید یا دست دوم دیگه ای تهیه کنید

من رو سیستم i9 9900k هنوز دارم از کیس 15 سال پیشم استفاده میکنم و مشکل دما هم ندارم چون تغیرات خوبی دادم داخل فقط بخاطر زیبایی دیگه یه کیس خریدم و هنوز آکبنده و احتمال داره بفروشمش و رو همون کیس قدیمی کار کنم

اگه میتونی فن اضافه کنی یا جای فن در بیاری اصلا نیاز نداری هزینه الکی کنی اونم برای یه سیستم i3

نظر من اینه که همون کیس خودتو یکم وقت بذار اوکیشین کن

اینم کیس منه با تغییرات اصلا مشکل دما ندارم حتی براش تلق هم گذاشتم این قسمتو برش دادم خودم و فقط بخاطر زیبایی میخواستم کیسمو عوض کنم

URBN3563[1].JPG

لینک به دیدگاه

با تشکر از همه

به گفته یکی از دوستان 3 تا عکس از بدنه کیس گذاشتم و فکر کنم اینجوری بهتر باشه

اگر بحث cooling و airflow هم مطرح باشه می تونم با دستگاه فرز درب کشویی رو یه مربع برش بدم و یک فن خوب نصب کنم

در جواب اون دوست عزیز که گفت می خوای اورکلاک کنی: نه! حقیقتا من یک کیس ساده می خوام جمع کنم با این مشخصات

cpu corei3 8100

16 ram

main h310 giga || asus

ssd m2

power green 400

بدون کارت گرافیک و هارد

من برنامه نویس هستم و اصلا کارهایی با پردازش زیاد و گرافیکی ندارم و گیم هم بازی نمی کنم. کلا گردش تو اینترنت و تایپ کردن کدها . همین!!!

با تشکر

IMG1.jpg

IMG2.jpg

IMG3.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، mhmd.1398 گفته است :

با تشکر از همه

اگر بحث cooling و airflow هم مطرح باشه می تونم با دستگاه فرز درب کشویی رو یه مربع برش بدم و یک فن خوب نصب کنم

در جواب اون دوست عزیز که گفت می خوای اورکلاک کنی: نه! حقیقتا من یک کیس ساده می خوام جمع کنم با این مشخصات

cpu corei3 8100

16 ram

main h310 giga || asus

ssd m2

power green 400

بدون کارت گرافیک و هارد

من برنامه نویس هستم و اصلا کارهایی با پردازش زیاد و گرافیکی ندارم و گیم هم بازی نمی کنم. کلا گردش تو اینترنت و تایپ کردن کدها . همین!!!

با تشکر

سلام

این قطعاتی که نوشتی اصلا نیاز به تهویه خاصی ندارن

همین کیس کفایت میکنه

نهایتش درب بقل رو باز بزار

با این گرونی کیس هیچ توجیهی نداره برای این قطعات کیس بخری

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، mhmd.1398 گفته است :

با تشکر از همه

cpu corei3 8100

16 ram

main h310 giga || asus

ssd m2

power green 400

بدون کارت گرافیک و هارد

با تشکر

سلام

اگر خطر آسیب به قطعات داخلی کیس بر اثر مواردی مثل ریختن آب و ... نیست درب کیس رو باز بزار . اگر هم جایی که سیستم هست بچه رفت و آمد داره و .... یا کلا دوست نداری درب کیس باز باشه . میتونی مثل کیسهای دیگه روی درب کیس جای فن درست کنی . حالا یا خودت یا بدی دست یه آدم کاربلد .

دمای CPU فکر نکنم مشکل خاصی باشه . گرافیک هم که نداری و یه نکته مثبته ! البته میتونی یه گرافیک ارزون و کم مصرف مثل HD5450 بخری تا از اون تصویر بگیری . قدرتش از گرافیک داخل CPU شما بیشتر نیست در عوض اون بخش رو از لود خارج می کنه و شاید ( توجه کنید شاید ) دمای CPU کمی پایین بیاد . اما در مجوع گرمای بیشتری تولید میشه .

شما دمای SSD رو که زیر نظر داشته باشی بقیه موارد خوبه . راستی الان که SSD داری باید بتونی کلا کیس رو برعکس بزاری تا پاور پایین باشه !!!!!!!

میتونی درپوش قسمت DVD ها رو هم برداری . کلا مورد خاصی نیست و بهتر قبل از هرچیزی یه مدت دما رو چک کنی .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

اگر خطر آسیب به قطعات داخلی کیس بر اثر مواردی مثل ریختن آب و ... نیست درب کیس رو باز بزار . اگر هم جایی که سیستم هست بچه رفت و آمد داره و .... یا کلا دوست نداری درب کیس باز باشه . میتونی مثل کیسهای دیگه روی درب کیس جای فن درست کنی . حالا یا خودت یا بدی دست یه آدم کاربلد .

دمای CPU فکر نکنم مشکل خاصی باشه . گرافیک هم که نداری و یه نکته مثبته ! البته میتونی یه گرافیک ارزون و کم مصرف مثل HD5450 بخری تا از اون تصویر بگیری . قدرتش از گرافیک داخل CPU شما بیشتر نیست در عوض اون بخش رو از لود خارج می کنه و شاید ( توجه کنید شاید ) دمای CPU کمی پایین بیاد . اما در مجوع گرمای بیشتری تولید میشه .

شما دمای SSD رو که زیر نظر داشته باشی بقیه موارد خوبه . راستی الان که SSD داری باید بتونی کلا کیس رو برعکس بزاری تا پاور پایین باشه !!!!!!!

میتونی درپوش قسمت DVD ها رو هم برداری . کلا مورد خاصی نیست و بهتر قبل از هرچیزی یه مدت دما رو چک کنی .

نه مشکلی از جهت ریختن مایعات یا برخورد اشیاء با کیس ندارم

همین حالا یک کیس دیگه دارم که درب کشویی اش بازه و هر از چندگاهی با جاروبرقی تمیزش میکنم

من تنها نگرانیم این بود که محل خارهای مادر بورد و پیچ هاش با پنل این کیس جور نشه یوقت

چون تو ابعاد مختلف محل قرارگیری مادربورد روی پنل پلاستیکی کیس انگار فرق می کنه

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

دوست من  اگه برای همین مشخصاتی که گذاشتین میخوایین بنظرم اصلا منطقی نیست کیس جدید یا دست دوم دیگه ای تهیه کنید

من رو سیستم i9 9900k هنوز دارم از کیس 15 سال پیشم استفاده میکنم و مشکل دما هم ندارم چون تغیرات خوبی دادم داخل فقط بخاطر زیبایی دیگه یه کیس خریدم و هنوز آکبنده و احتمال داره بفروشمش و رو همون کیس قدیمی کار کنم

اگه میتونی فن اضافه کنی یا جای فن در بیاری اصلا نیاز نداری هزینه الکی کنی اونم برای یه سیستم i3

نظر من اینه که همون کیس خودتو یکم وقت بذار اوکیشین کن

اینم کیس منه با تغییرات اصلا مشکل دما ندارم حتی براش تلق هم گذاشتم این قسمتو برش دادم خودم و فقط بخاطر زیبایی میخواستم کیسمو عوض کنم

URBN3563[1].JPG

سلام

این در رو کجا براتون درست کردن؟

چون منم یه کیس قدیمی دارم میخوام اینطوری در بیارن برام

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

سلام

درست کردن این کاری نداره

جای فن هارو میشه با گرد بر فلز درآورد و با مته 3-4 سوراخ کاریشو انجام داد

اون سمت راستی هم میشه با اره مویی که تیغه فلز بر داره درآوردش و پشت اش تلق بندازی که بعضی ابزار فروشی ها دارن و با چسب فیکس اش کنی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mhmd.1398 گفته است :

نه مشکلی از جهت ریختن مایعات یا برخورد اشیاء با کیس ندارم

همین حالا یک کیس دیگه دارم که درب کشویی اش بازه و هر از چندگاهی با جاروبرقی تمیزش میکنم

من تنها نگرانیم این بود که محل خارهای مادر بورد و پیچ هاش با پنل این کیس جور نشه یوقت

چون تو ابعاد مختلف محل قرارگیری مادربورد روی پنل پلاستیکی کیس انگار فرق می کنه

سلام دوست عزیز،

به نظرم مشکلی نداره، اگر بتونید با تهویه کنار بیاید.

درب کیس را حتما ببندید، کافیه یک وسیله آهنی بهش بخوره و ... شاید بگید هیچ اتفاقی نمی افته، اما باید آینده نگر باشید.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوست عزیز،

به نظرم مشکلی نداره، اگر بتونید با تهویه کنار بیاید.

درب کیس را حتما ببندید، کافیه یک وسیله آهنی بهش بخوره و ... شاید بگید هیچ اتفاقی نمی افته، اما باید آینده نگر باشید.

ببین میتونم نهایتا یک فن پشت کیس و یک فن تو کشوی سمت چپ تعبیه کنم , مشکلی نداره!

چون بعید میدونم خیلی گرم بشه... چون الان که کلا ریموت میزنم کامپیوتر شرکت و روی کیس خودم اصلا کار نمی کنم

تمام کارهام روی کامپیوتر شرکت انجام میشه که اونم یه سیستم قوی هستش تو جای خنک

لینک به دیدگاه

چرا سخت میگیری
منم قطعات رو میزم ولو بود٬ بعد برای اینکه خراب نشده توی یه کیس عتیقه اسمبلشون کردم
مشکلیم نداره

i3 8100
1070ti
 هارد ندارم یه m.2 گذاشتم
کیسه درو پیکر نداشت 😂 مشکل دما هم ندارم
تو این قیمتا کیس ارزش خرید نداره٬ همین کیسی که داری رو استفاده کن بره

photo_2020-10-20_12-10-47.thumb.jpg.9984169b2e3f1a01d2fd945ce36c38f0.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MIFans گفته است :

چرا سخت میگیری
منم قطعات رو میزم ولو بود٬ بعد برای اینکه خراب نشده توی یه کیس عتیقه اسمبلشون کردم
مشکلیم نداره

i3 8100
1070ti
 هارد ندارم یه m.2 گذاشتم
کیسه درو پیکر نداشت 😂 مشکل دما هم ندارم
تو این قیمتا کیس ارزش خرید نداره٬ همین کیسی که داری رو استفاده کن بره

photo_2020-10-20_12-10-47.thumb.jpg.9984169b2e3f1a01d2fd945ce36c38f0.jpg

آقا تشکر , فقط اینکه اول شک داشتم کارت گرافیکت مادر بورده یا مادر بورده کارت گرافیک هستش 😂😂😂

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

سلام

سلام دوست من 

کار خاصی نداره خودم درست کردم و مطمئنم شما هم میتونین عزیز

در 15 ساعت قبل، mhmd.1398 گفته است :

درست کردن این کاری نداره

جای فن هارو میشه با گرد بر فلز درآورد و با مته 3-4 سوراخ کاریشو انجام داد

اون سمت راستی هم میشه با اره مویی که تیغه فلز بر داره درآوردش و پشت اش تلق بندازی که بعضی ابزار فروشی ها دارن و با چسب فیکس اش کنی

دقیقا همینطوره خودشونم میتونن درست کنن 

لینک به دیدگاه

یه نکته در مورد جنس کیس های قدیمی...یادش بخیر تو خدماتی ها بجای 4 پایه ازش استفاده میکردن اما کیس های این 10 سال رو از گل نازکتر بگی قر میشن

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

یه نکته در مورد جنس کیس های قدیمی...یادش بخیر تو خدماتی ها بجای 4 پایه ازش استفاده میکردن اما کیس های این 10 سال رو از گل نازکتر بگی قر میشن

آره!!!! من دو تا کیس خونه دارم

یکی همین قدیمی یکی جدیدتر

لامصب ورق قدیمی عه خیلی محکمه و همین باعث میشه به صدا نیافته

کیس جدیدا نبین 2-3 تومن پولشه, یکم فن کار کنه اسکلتش به صدا می افته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...