رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۰/۹/۱۵ در ۲۲:۰۷، Yosef Faraji گفته است:

سلام

من چند ماهیه که از طرح 16مگ 185گیگ ماهانه مخابرات استفاده میکنم (قبلا 8 مگ داشتم)

سرعت من همونطور که از مودم معلومه روی 8مگ بسته شده و آپلودم رو 0.5مگ

درحالی که خط من کشش بیشتری داره و مدتیه نیاز به سرعت بیشتر پیدا کردم (مخصوصا آپلود) ، قبلا 8مگ جوابمو میداد

ولی میخوام الان از 16مگ سرعتی که توی طرح نوشته شده استفاده کنم

به نظرتون خط من میکشه که زنگ بزنم 2020 برام ارتقا سرعت بدن؟منظورم اینه پایدار میمونه با سرعتای بالاتر؟

1873864198_Screenshot(195).png.2e97eea46c76816dcb38118e450ed787.png

درود

بله با توجه مشخصات خطتون راحت 16 مگ بدون قطعی جوابه ! البته اگه خودشون بازی در نیارن و ضعیف نکنن وگرنه جوابه! 

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، Alien۸۷ گفته است:

درود

بله با توجه مشخصات خطتون راحت 16 مگ بدون قطعی جوابه ! البته اگه خودشون بازی در نیارن و ضعیف نکنن وگرنه جوابه! 

سلام

زنگ زدم 2020 میگه خطتون کشش نداره و اینی که تو پنل نوشته 16 مگ فقط برای اینه که بتونید از حجم بالاتر استفاده کنید و شهر شما بیشتر از 8 مگ نمیکشه

درحالی که خودم میدونم بالاتر از سرعت منو دارن خلیا

گفت تنظیمات رو دستکاری میکنم و چند دقیقه بعد مودم رو ریست کن

حالا هیچ فرقی نکرده و باز اون محدودیت هست

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۱۶ در ۰۰:۳۷، Yosef Faraji گفته است:

سلام

من چند ماهیه که از طرح 16مگ 185گیگ ماهانه مخابرات استفاده میکنم (قبلا 8 مگ داشتم)

سرعت من همونطور که از مودم معلومه روی 8مگ بسته شده و آپلودم رو 0.5مگ

درحالی که خط من کشش بیشتری داره و مدتیه نیاز به سرعت بیشتر پیدا کردم (مخصوصا آپلود) ، قبلا 8مگ جوابمو میداد

ولی میخوام الان از 16مگ سرعتی که توی طرح نوشته شده استفاده کنم

به نظرتون خط من میکشه که زنگ بزنم 2020 برام ارتقا سرعت بدن؟منظورم اینه پایدار میمونه با سرعتای بالاتر؟

1873864198_Screenshot(195).png.2e97eea46c76816dcb38118e450ed787.png

من با SNR 16 و Attenuation 24 سرعت 16 مگ داشتم شما حتما میتونین بگیرین.

سوال اضافه که فاصله تون با مرکز کمه؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است:

سلام

زنگ زدم 2020 میگه خطتون کشش نداره و اینی که تو پنل نوشته 16 مگ فقط برای اینه که بتونید از حجم بالاتر استفاده کنید و شهر شما بیشتر از 8 مگ نمیکشه

درحالی که خودم میدونم بالاتر از سرعت منو دارن خلیا

گفت تنظیمات رو دستکاری میکنم و چند دقیقه بعد مودم رو ریست کن

حالا هیچ فرقی نکرده و باز اون محدودیت هست

سلام بلا نسبت یک مشت خنگ و خل و چل تو بخش پشتیبانی مخابرات هستن
من به مشکل بر بخورم سریع 195 شکایت میکنم هر چی توجیه بیارن قبول نمیکنم.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Black Boy گفته است:

من با SNR 16 و Attenuation 24 سرعت 16 مگ داشتم شما حتما میتونین بگیرین.

سوال اضافه که فاصله تون با مرکز کمه؟

تقریبا 1.5 کیلومتره

۱۲ دقیقه قبل، Nsm۱۰۰۰ گفته است:

سلام بلا نسبت یک مشت خنگ و خل و چل تو بخش پشتیبانی مخابرات هستن
من به مشکل بر بخورم سریع 195 شکایت میکنم هر چی توجیه بیارن قبول نمیکنم.

سلام اره بعدا تو یه فرصت دیگه زنگ میزنم دوباره جورش میکنم

لینک به دیدگاه

یه موضوع هم باید به شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخته بشه مخصولا اونهایی که تا سرویس تموم میشه انقدر زنگ میزنن تا گوش ات بسوزه

لینک به دیدگاه

داستان من و مخابرات جزو عجایبه روزگاره.

من تو این یکی دو ماهه اخیر که موفق شدم از مخابرات سرویسه FTTH بگیرم، کارمو به سریعترین حالت ممکن انجام دادن و از روز اول تا برقراری سرویس 17 روز بیشتر زمان نبرد.

اینم بگم که با تماسه تلفنی به 2020 ابدا هیچ اتفاقی نمیفتاد و میگفتن منطقه شما تحت پوششه فیبرنوری نیست، ولی من بعد از دیدن این موضوع مستقیم به مرکز مخابراتی مراجعه کردم و مختصاته دقیق باکس نوری رو روی نقشه برای رییس فیبرنوریه مرکز ترسیم کردم و بدون هیچ مشکلی روند کار جلو رفت.

در ضمن باکس FAT هم مجزا نصب کردن، که اگر میبود حتی کمتر هم زمان میبرد قطعا.

مخابرات تنها بدیش اینه که شهر به شهر و استان به استان زمین تا آسمون تفاوت در عملکرد داره.

دلیلشم اینه که به شهرهای کوچکتر تجهیزاته کافی نمیدن و تعداد متقاضی هم طبیعتا کمتره، باز همینم به علت عدم تبلیغاته صحیح از جانب مخابرات.

تو هر شهر اگر دیدید مخابراتش از FTTH چیزی عنوان نمیکنه شک نکنید تجهیزاتشون محدود بوده و فقط برای ارگانهای حساس و شرکتها صرف شده و تا چند سال نوبت به مردمه اون شهر نمیرسه قطعا. تمامه دنیا به دلیل هزینه های شدیدا پایینه فیبرنوری سالهاست به این سمت رفتن، ولی ما هنوز روی سیم مسی VDSL و ADSL میدیم با ده برابره قیمت تمام شده برای سرویس دهنده که مخابرات باشه.

اکثریت ملته ما هنوز در تصور این هستن که سرویسه ADSL بهترین سرویسه دنیا و نهایته خواست یک شهروند برای دسترسی به یک سرویس اینترنت با کیفیت هستش. ملت عنوان میکنن، نهایتا بچه هامون دو ساعت در روز کلاسه آنلاین دارن و نیازی به اینترنت فیبر که حداقل امکانات هستش رو نداریم. وقتی نمیخوان زوری که نمیشه دوستان

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، PC Baz گفته است:

داستان من و مخابرات جزو عجایبه روزگاره.

من تو این یکی دو ماهه اخیر که موفق شدم از مخابرات سرویسه FTTH بگیرم، کارمو به سریعترین حالت ممکن انجام دادن و از روز اول تا برقراری سرویس 17 روز بیشتر زمان نبرد.

اینم بگم که با تماسه تلفنی به 2020 ابدا هیچ اتفاقی نمیفتاد و میگفتن منطقه شما تحت پوششه فیبرنوری نیست، ولی من بعد از دیدن این موضوع مستقیم به مرکز مخابراتی مراجعه کردم و مختصاته دقیق باکس نوری رو روی نقشه برای رییس فیبرنوریه مرکز ترسیم کردم و بدون هیچ مشکلی روند کار جلو رفت.

در ضمن باکس FAT هم مجزا نصب کردن، که اگر میبود حتی کمتر هم زمان میبرد قطعا.

مخابرات تنها بدیش اینه که شهر به شهر و استان به استان زمین تا آسمون تفاوت در عملکرد داره.

دلیلشم اینه که به شهرهای کوچکتر تجهیزاته کافی نمیدن و تعداد متقاضی هم طبیعتا کمتره، باز همینم به علت عدم تبلیغاته صحیح از جانب مخابرات.

تو هر شهر اگر دیدید مخابراتش از FTTH چیزی عنوان نمیکنه شک نکنید تجهیزاتشون محدود بوده و فقط برای ارگانهای حساس و شرکتها صرف شده و تا چند سال نوبت به مردمه اون شهر نمیرسه قطعا. تمامه دنیا به دلیل هزینه های شدیدا پایینه فیبرنوری سالهاست به این سمت رفتن، ولی ما هنوز روی سیم مسی VDSL و ADSL میدیم با ده برابره قیمت تمام شده برای سرویس دهنده که مخابرات باشه.

اکثریت ملته ما هنوز در تصور این هستن که سرویسه ADSL بهترین سرویسه دنیا و نهایته خواست یک شهروند برای دسترسی به یک سرویس اینترنت با کیفیت هستش. ملت عنوان میکنن، نهایتا بچه هامون دو ساعت در روز کلاسه آنلاین دارن و نیازی به اینترنت فیبر که حداقل امکانات هستش رو نداریم. وقتی نمیخوان زوری که نمیشه دوستان

مرسی از ارائه تجربه خودتون. 

این سیم کشی داخل منزل برای FTTH چقدر کنده کاری و کثیف کاری داره؟ 

(پارسال میخواستم بگیرم، پدرم روی این مسئله حساس بود و اجازه نداد) 

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Mreza۱۲۳ گفته است:

مرسی از ارائه تجربه خودتون. 

این سیم کشی داخل منزل برای FTTH چقدر کنده کاری و کثیف کاری داره؟ 

(پارسال میخواستم بگیرم، پدرم روی این مسئله حساس بود و اجازه نداد) 

برای من که از روی پشت بوم راحت و بی دردسر کشیدیم انداختیم تو حیاط و از داخله حفره ای که از قبل تو پنجره اتاقم داشتم کابلو وارد کردیم.

ببین دقیق نمیشه گفت چون هر خونه شرایطش فرق داره. ولی اگر آپارتمانی باشه خیلی راحتتره. چون کابلو میندازه بالای پشت بوم از داخله کانال دراپ میکنه تو واحد، راحت و Easy.

اگر میخوای قبل از شروعه کابل کشی خیالت راحت باشه، حتما با پیمان کار خود مخابرات مشورت کن و بعدش اگر خواستی یک نفر حرفه ای رو پیدا کن تا کنده کاری و داکت زنی رو انجام بده. خودتم بکنی که بهتر.

فقط قبلش باید پیمانکار محل عبوره فیبرو تایید کنه ها. هواست باشه موقعی که پیمانکار اومد برای برآورد دقیقه متراژه کابل کشی، همونجا محلی که میخوای فیبر عبور کنه رو بهش نشون بده.

لینک به دیدگاه

بالاخره تونستم سرعت رو از 8 به 16 ارتقا بدم و آپلود رو هم از 0.5 به 1

توسط یه آشنایی تونستم با کارمندی که میتونست این کارو انجام بده تماس داشته باشم و کارمو راه انداختن ( 2020 اصلا برعهده نمیگرفت و چندین بار زنگ زدم هر بار یه بهونه ای میاوردن میگفتن شهرشما ، استان شما ، محله شما کشش بالاتر از 8 نداره)

الان تو مودم نوشته 16 ولی در عمل از سرعتی که تو Speedtest هست کمتر هم میشه ، دانلود حدودای 13 و آپلود هم 0.6

آیا این عادیه یا قابل حله؟

1909675801_Annotation2021-12-22115325copy.thumb.png.d6251609bc6cf9cab9f15fe16b39ee8f.png

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

دوستان اینترنت اینجا دو سه روزه هر روز تو دو مرحله هر بار سه الی چهار ساعت در مجموع حدود 8ساعت قطع میشه! به 2020 هم که زنگ میزنی میگن مشکل از مرکز مخابراتیتونه. دوباره چند ساعت وصل میکنن محدد قطع میکنن

اعصاب نزاشتن برا ما. حالا خواستم تو سایت تنظیم مقررات ثبت شکایت کنم اینم که بدتر داغونه! شماره تلفن و کدملی و بعد کپچا کد رو که میزنی مجدد میگه کد تایید رو وارد کنید!

ایا برا شما هم اینطوریه؟

Ce.thumb.PNG.d9c566dd6a395f2b637a494f3346b282.PNG

لینک سایت تنظیم مقررات

https://195.cra.ir/pages/controls/PageRegisterComplaint.aspx?WorkFlowID=150039

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

سایت تنظیم مقررات دیگه مثل سابق پیگیر شکایات نیست.

حدود 10 ماه پیش مشترک آسیاتک بودم و کابل های تلفن از داخل خیابان همراه با الم المینیوم دزدیده شد(بماند که من متوجه شدم و ساعت 4 صبح رفتم بیرون و سه نفر سارق همراه با کیسه دیدم در

فاصله صد متری نسبت به منزل ما بودن بلافاصله با 110 تماس گرفتم و موضوع گزارش دادم قرار شد یه مامور بفرستن که مامور هم نیومد و...)

بعد از این ماجرا به مرکز مخابراتی مراجعه کردم ولی مثل همیشه رئیس نبود🙄(در این سال ها شاید یک بار رئیس دیدم) با تکنیسین ها صحبت کردم و گفتن باید درخواست بدی تا موضوع رسیدگی بشه.

بلافاصله در سایت تنظیم مقررات ثبت شکایت کردم و در یک پروسه ی یک ماهه که شاید 5 بار ثبت شکایت انجام دادم بالاخره کابل کشی مجدد انجام شد.البته بعد از یک ماه مجدد کابل ها سرقت شد🤣و...

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان من بااینترنت مخابرات وقتی میخوام برم توی بازی های انلاین مثل امانگ اس و پابجی لایت نمیااد بالا ولی اینترنت همراه اول گوشی ک وصل میکنم بهش میاد و میتونم انلاین باازی کنم کسی دلیلش رو میدونه؟؟ اگ راه حل داره بگید لطفا

لینک به دیدگاه

بهترین راه حل با ۲۰۲۰ تماس بگیرید و مشکلتون رو مطرح کنید اگه نتیجه نداد ریست ای پی  و... رو چک‌کنید

البته ممکنه دی ان اس دستی تنظیم کرده باشید روی شبکه نت که باید اونم تست بررسی کنید

لینک به دیدگاه

از آقایان اینجا کسی اینترنت فیبر نوری مخابرات ندارد؟ 🤔

آیا برای شما هم شب ها از 9 به بعد پینگ به 300 میرسه؟ آیا کلا پینگ بالا پایین میره برای شما هم یا این قضیه فقط برای XDSL هست؟🥲

خیلی ممنون میشم اگر کسی دارد یک تست از 1.1.1.1 یا 4.2.2.4 ساعت 10 شب بگیرد ببینیم وضعیت چطور هست؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Black Boy گفته است:

از آقایان اینجا کسی اینترنت فیبر نوری مخابرات ندارد؟ 🤔

آیا برای شما هم شب ها از 9 به بعد پینگ به 300 میرسه؟ آیا کلا پینگ بالا پایین میره برای شما هم یا این قضیه فقط برای XDSL هست؟🥲

خیلی ممنون میشم اگر کسی دارد یک تست از 1.1.1.1 یا 4.2.2.4 ساعت 10 شب بگیرد ببینیم وضعیت چطور هست؟

خیر من FTTH دارم پینگ 4.2.2.4 حدود 65 تا 70 هست افت هم نداره.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mrp7 گفته است:

خیر من FTTH دارم پینگ 4.2.2.4 حدود 65 تا 70 هست افت هم نداره.

ممنون به خاطر اطلاع رسانی 🙏

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

سلام 

منطقه ما کافوی فیبرنوری هست و فقط از مخابرات میشه

سرویس گرفت اونم فقط adsl میگن تجهیزات فیبر نوری نداریم بنده فسا هستم

سرویس هم 16 مگابیت کمپین ماندگار هست

وضعیت خط به شکل زیر هست همیشه مکس ریت دانلود 28 و اپلود 3 بود نمیدونم امروز چرا اینجوره ولی دیتا ریت ثابت

1832354690_DesktopScreenshot2022_01.25-19_34_44.18(2).thumb.png.603d73fdaa4d208966accfb7c95b7ebc.png

سرعت  وپینگ روی پروفایل adsl2p

adsl2.thumb.png.a6e87c575aa76247ab4ddbb30f4910bf.png

روی پروفایل g.dmt

gdmt.thumb.png.6c8000045cc18f7580701c2547879306.png

مشکل من پکت لاس شدید و نوسان هست جیتر هم که دارید میبینید

به 2020 زنگ زدم که سرعت دانلود رو بیاره پایین اپلود بیاره بالا اپراتور میگه هیچ دسترسی برای کنترل سرعت نداریم

هر سرویس بگیرید سرعت فرقی نمیکنه تست کردم همینجور هم بود😐

توی سامانه 195 شکایت کردم جواب شون این بود

1627887986_DesktopScreenshot2022_01.25-19_35_40.91(2).thumb.png.69f437eab1670f7d32433ab5bde76931.png

بعد اون هم دیگه جواب ندادن

من باید چیکار کنم ؟ کابل از سر خط تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

حکایت از این قراره که من سرعت دانلودم معمولا بین 400 تا 500 کیلو هست دو هفته پیش تلفن بوق نداشت و نت هم میرسید دانلودش به چهارصدو یهو صفر میشد و قطع چند بار تماس گرفتیم گفتن بیرون مشکل نداره از ورودی چک کنید ما تلفنا بردیم ورودی دیدیم بوق نداره

دوباره سیمارو جدا کردیم دیدیم بوغ امد دوباره رفت 😶 کلا داخلی رو قطع کردم دیدم کابل مخابرات هم بوق نداره🙃 دوباره از جعبه بیرون خط رو پیدا کردم یکم سر سیمها رو سفت کردم و امدم پشت در دیدم بوق دارم دوبار تست کردم رفتم درب جعبه بیرونی رو بستم و جمع کردم امدم دیدم بوق ندارم 🤪 دو باره زنگ زدم مخابرات گفت مشکلی نیست داخلیتون جایی اتصالی داره ما ورودی یکی از اتاقهای طبقه بالا سیم تلفن روقطع کردیم  تلفن وصل شد و بوق داشتنت رو چک کردم چند ساعتی سرعت دانلودم رفت رو 700 کیلو گفتم عجب شد بعد یک ساعت امد زیر 250 یعنی از سابق که بالای 400 بود خیلی کمتر شده  الان دیگه موندم چکار کنم سرعت نتم کم شده مخابراتم سه چهار بار تماس گرفتم ریست خط و شوک این حرفام فایده نداشت

هر وقتم بخام سرویس با سرعت بالاتری بخرم همون سرعت قبل رو بهم میده فرقی نمیکنه

با دوتا مودم هم چک کردم سرعت پایینه یبار قبل تلفن اسپیلیتر گذاشتم امدم برا سیستم هم گذاشتم سرعت رفت بالا دوباره امد رو 250اسپیلیتر سیستم رو برداشتم سرعت نوسان پیدا کرد دوباره فقط برا تلفن گذاشتم رو 250 کیلو مونده سرعت دانلود خلاصه دیگه نمیدونم چکار کنم

حالا من فکر میکنم خط از بیرون مشکل داره و نویز داره

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

۳۵ دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

درود

همینجوریه ماهم همین مشکلو داریم بنظرم از یه جای دیگه سرویس بگیر

۳۵ دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

درود

همینجوریه ماهم همین مشکلو داریم بنظرم از یه جای دیگه سرویس بگیر

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

برو مرکز مخابرات منطقه و درخواست اینترنت فیبر نوری بکن و خودتو از این مسخره بازی های ای دی اس ال راحت کن.

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

برو مرکز مخابرات منطقه و درخواست اینترنت فیبر نوری بکن و خودتو از این مسخره بازی های ای دی اس ال راحت کن.

شهرستانم و منطقه ما امکانش نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...