رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در هم اکنون، amirhoseinkqz گفته است :

مگه میشه شما تست کردین موقع دانلود سرعت نوسان نداره ؟

من هرچی تو سایت گشتم یک مگ خیلی متنوع نیست من سرعت یک مگ یا دو مگ بیشتر به کارم نمیاد سرویس یک مگ حجم زیاد ندیدین شما ؟

نه زیاد نوسان نداره اگه snr خطم ثابت باشه که نیست به علت فاصله زیاد مخابراتی و نویز فراوان ، سرعت دانلود هم ثابت میده 

والا  تا سرعت 3 مگ حجم زیادی نداره بعد 3 مگ حجمها بیشتر میشه 

کلا یه جوری کردن که سرعت بالاتر بخری الان واسه خودم سرعت بالاتر از 4 مگ معنی نداره و خطم نمیکشه (همین 4 مگ به زور میکشه) جشنواره ها هم روی سرعتهای بالا مانور میده

خودم پارسال دم عید جشنواره روز مادر گرفتم ، الان مثلا 12 ترا حجم گذاشته 540 که کمتر کسی این حجمو دانلود میکنه ، خودم بعد این همه دانلود تونستم 2 ترا مصرف کنم 

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 56 دقیقه قبل، amirhoseinkqz گفته است :

وقتی خاموش روشن میشه مودم سرعت میاد بالاتر تلفن (بیسیمی ) رو که برمیدارم یعنی به محض بوق اومدن دو چراغ اینترنت و adsl میپره یعنی الان با هم ناسازگار شدن یه کمی نویز هم برگشته 

الان هم تلفن هم مودم رو با اسپیلیتر از یک پریز گرفتم جداش کنم ؟

شما دانلود میکنی سرعتت کم نمیشه ؟ یا قطع نمیکنن اون لحظه ؟

با 2020 تماس بگیرم یا 117 ؟

بعد از نوشتن این متن چند بار هی تلفن رو برداشتم الان دیگه چراغ های مودم خاموش نمیشه و تلفن هم نویز نداره و سرعت روی 100 کیلوبایت هستش

این قطع شدن مودم وقتی که گوشی رو ورمیداری فقط بخاطر اسپلیتره.اسپلیتر رو یا به تلفن وصل کن یا به گوشی تلفن و تست کن ببین تو کدوم حالت قطع نمیشه حتی ممکنه اسپلیتر هم خراب باشه که اگر ج نداد از اسپلیتر دیگه استفاده و تست کن.

در کل من تازه متوجه شدم که احتمال زیاد شما گول زده شدید و اسیر بازی با کلمات و تور این مخابرات شدید:) چون اول تایپیک نوشتی 512 ولی ننوشتی چی کیلوبایت یا کیلو بیت..چون خود مخابرات از مگابایت و کیلوبایت استفاده نمیکنه و یا کیلوبیته یا مگابیت! که در هر دو مورد باید اون رقمو تقسیم بر هشت کنی تا سرعت دانلود واقعیت بدست بیاد. ..الان هم که میفرمایی نویز و اینا نیست و سرعتت رو صده در واقع اگر 512 کیلو بیت سرعت بسته شما باشه پس درحقیقت 60 کیلوبایت بر ثانیه سرعت واقعی شماست و چون میگی العان صده پس  اون سرعت چهاربرابری که فرمودن یه دو برابرش اومده برای شما و شدین 100 کیلوبایت که این سرعت چهاربرار هم احتمالا شبها یا وقتایی که کاربر کمتر باشه میاد رو سرعت شما.

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اینم  جشنواره جدید تا خرخره دانلود کن :D

ما به خاطر انحصار مخابرات نمیتونیم بگیریم دلمون رو آب نکن ☹️

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، ASTS گفته است :

ما به خاطر انحصار مخابرات نمیتونیم بگیریم دلمون رو آب نکن 2639.png

شهرک ما هم خیابانهای پایینتر ، به تازگی فیبر نوری شده و انحصار مخابرات ! خدا کنه دست به خطهای ما نزنن ، به همین نویز فراوان خط راضی هستم ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، ASTS گفته است :

ما به خاطر انحصار مخابرات نمیتونیم بگیریم دلمون رو آب نکن 2639.png

چرا این قضیه فقط تو انحصار مخابراته و چرا انقدر حجمهاش کمه ؟ الان رفیقم نشونم دادم که 4 مگ یادم موند 60 گیگ 43600

که خیلی کمه ، اونم شنیدم مخابرات حجم خوری بدی داره !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

شهرک ما هم خیابانهای پایینتر ، به تازگی فیبر نوری شده و انحصار مخابرات ! خدا کنه دست به خطهای ما نزنن ، به همین نویز فراوان خط راضی هستم 1f62a.png

آره الان پینگ داخلی من 5 و خارجی 91 هستش سرعت هم چند روز پیش یکم برای سرور های خارجی اذیت میکرد که پیگیری کردم الان رو 18650 تنظیم کردند که خط داره منفجر میشه 10 تا 10 تا فایل میذارم برای دانلود ولی چه فایده که حجم نداریم اعتراض هم میکنیم کارشناس های ****** میگن شما 700 گیگ ماهانه حجم (داخلی)(175 گیگ خارجی) داری می خوای برو داخلی استفاده کن مگه خارجی چی داره که داخلی نداره ??????

در 8 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

چرا این قضیه فقط تو انحصار مخابراته و چرا انقدر حجمهاش کمه ؟ الان رفیقم نشونم دادم که 4 مگ یادم موند 60 گیگ 43600

که خیلی کمه ، اونم شنیدم مخابرات حجم خوری بدی داره !

چون خودش تازه استارت زده و هنوز خیلی جاها ندارند برای همین میگه اول خودم باید زیرساختش رو آماده کنم بعدش به بقیه اجازه دسترسی و سرویس دهی بدم که چندین ساله مثلا داره آماده میکنه.?

اره الان مثلا 16 مگ 700 گیگ داخلی = 175 گیگ خارجی رو ماهی 84650 رو قبض میگیرند که با طرح غزال میشه ماهی 43650 تقریبا

دقیقا واقعا کمه همش درحال صرفه جویی هستیم و اونم هستش اگه حواست نباشه داخلی ها رو هم خارجی برات حساب میکنند ??

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

حدود دو سالی هست که من با مخابرات مشکلات جدی دارم و جدیترین مشکل من نه حجم اینترنته نه قطعی ها 

هر 1 ماه یا چند هفته اینترنت خونه ما سرعت دانلود بشدت میاد پایین و به طوری که زیر 100 و 50 کیلو بایت میرسه سرعت دانلود 

و هر بار هم که با 2020 تماس میگیرم باید با 100 جور ادم سروکله بزنم تا بفهمن مشکل از من نیست 

در طول این چند سال چندین بار هم کارشناس اومده و گفته که بله مشکل از من نیست و از مخابراته و از چیزی فکر میکنم به نام ds lam  و با ریست کردنش مشکل دوباره برای چند هفته و یا یک ماه برطرف میشه 

و باز بعد پیش امدن مشکل باید به 2020 زنگ بزنیم 100 بار و مودم رو خاموش روشن کنیم و ریست کنیم و ببریم دم در تا اخر باور کنند مشکل از من نیست و رضایت بدن ریست کنند این dslam رو که چند روز طول میکشه

تا اخرین بار که همین امروز درست شد اینترنتم و این بار مشکل سرعت نبود و مشکل timeout های بسیار زیاد و بالا رفتن پینگ از 100 تا دو هزار بود به طوری که حتی گوگل هم بعضی مواقع به سختی باز میشد 

و دوباره کارشناس اومد و بعد از تست با مودم خودش و رفتن دم در و خلاصه هر کاری معلوم شد که مشکل از ds lam هست دوباره و ریست کردند و درست شد

من گفتم این dslam رو عوض کنید و کارشناس گفت دست من نیست و اینها هم تا وقتی دزد نبره یا بکل نابود نشه عوض نمیکنند 

حالا اگه کسی راه حلی میدونه بگه 

ویرایش شده توسط mardemarda
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من اینترنت 8 مگابایت که تقسیم بر 8 یک مگابایت میشه رو بستم بعد الان رو 460 کیلوبایت سرعت داره به پشتیبانی زنگ زدم گفتن الان رو 8 میگ بسته هس ولی من این سرعتو دارم بنظرتون مشکل از کجاست هس قابل حل هست اونا گفتن از نظر ما مشکلی نداره  ولی من سرعتم رو همین سرعت قفل هس انگار

عکس هم قراردادم 
1539404112_Screenshot(99).png.6e9136ec676841e0c5f19683206e29e8.png1745192158_Screenshot(100).png.4b0b245a4af5a2e9b53f1b2b7bd3805c.png1018694638_Screenshot(101).thumb.png.c30483541751745ef232653076010c01.png

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، mr mega گفته است :

سلام من اینترنت 8 مگابایت که تقسیم بر 8 یک مگابایت میشه رو بستم بعد الان رو 460 کیلوبایت سرعت داره به پشتیبانی زنگ زدم گفتن الان رو 8 میگ بسته هس ولی من این سرعتو دارم بنظرتون مشکل از کجاست هس قابل حل هست اونا گفتن از نظر ما مشکلی نداره  ولی من سرعتم رو همین سرعت قفل هس انگار

عکس هم قراردادم 
1539404112_Screenshot(99).png.6e9136ec676841e0c5f19683206e29e8.png1745192158_Screenshot(100).png.4b0b245a4af5a2e9b53f1b2b7bd3805c.png1018694638_Screenshot(101).thumb.png.c30483541751745ef232653076010c01.png

داداش مخابرات همینه نت من هم ۱۶ مگابیت هست اما ۹۰ درصد مواقع رو ۸ مگابیت قفل هست و بعضی وقتها ۱۶ مگ میشه ولی خب رسما میشهدگفت رو ۸ مگ هست. تا اونجایی هم که اطلاع دارم اکثرا همینن و نصف سرعت رو دریافت میکنن در اکثر مواقع، زیاد هم من تماس گرفتم و گفتن که رو ۱۶ قفله و نتیجه ایی نداشته برای همین بیخیال شدم تا وقت کنم برم دنبالش سرویس دهنده ام رو عوض کنم.

لینک به دیدگاه

نمیدونید مشکل از کجا هست چون این یه جور ظلمه که پول بیشتری بگیری اما سرعت کمتری بدی من سوال میکنم ببینم اگه رو 16 قفل بشه میتونم سرعت 8 رو دریافت کنم اگه دریافت کردم اینقدر زنگ میزنم که کاری به من نداشته باشن 

لینک به دیدگاه

اسیاتک 4مگ

Untitled.png

در واقع اینترنت من 2 مگ بود زنگ زدم پشتیبانی گفتم 4 مگ کن گفت چشم و تمام

قبلا 16 مگ داشتم سرعت دانلود بالای 2 بود..اومدم 2 مگ خواستم برگردم 16 زد خط شما نمیکشه! سیاست کثیف شرکتها

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

از شما که درسته 4 تقسیم بر 8 همون سرعت میشه دور بر 450 تا 480 ولی همونم 3 میگ هس چهار میگ نیست ولی از من 8 هس ولی سرعت 3 داره 

من نمیدونم مشکل از کجاست رابطه بسیار خوبی با مخابرات دارم ببینم با عوض کردن پورت درست میشه یا نه قبلش از 2020 سوال میکنم ببینم اگه روی 16 بزارن درست میشه یا نه چون من هم قبلا 1 مگابایت سرعت داشتم یعنی خط منم میکشه شما بهشون بگید من قبلا داشتم کار کرده نگاه میکنن میگن بله درسته ولی با اسیاتک صحبت نکردم من اینجا فقط مخابرات 

لینک به دیدگاه

درود

برا شما یچیزی درست نیست. من 2 مگه و دانلود 256 کیلو عه-سایتای پرسرعت ایرانی دانلود کن ببین اصلا سرعتت به یک مگ میرسه اگه نرسه مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mr mega گفته است :

عکس هم قراردادم 

این کارایی که میگم بکنید

در بخش Advanced Setting

روی ADSL کلیک کنید

ADSL Mode بزارید روی ADSL2+

و ADSL Type بزارید روی Annex A

در بخش interface setup هم برید روی گزینه internet

بیاید پایین دنبال MTU Option  این باشید و به احتمال زیاد دیفالت روی 1480 باشه شما بزارید 1463 یا 1464  با این دو عدد هم تست کنید بعد از سیو کردن خوده مودم ریست میشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosin گفته است :

این کارایی که میگم بکنید

در بخش Advanced Setting

روی ADSL کلیک کنید

ADSL Mode بزارید روی ADSL2+

و ADSL Type بزارید روی Annex A

در بخش interface setup هم برید روی گزینه internet

بیاید پایین دنبال MTU Option  این باشید و به احتمال زیاد دیفالت روی 1480 باشه شما بزارید 1463 یا 1464  با این دو عدد هم تست کنید بعد از سیو کردن خوده مودم ریست میشه

اولی رو انجام دادم فرقی نکرد 

دومی اصلا نداره فقط یه 1483 داره تمام 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

برا شما یچیزی درست نیست. من 2 مگه و دانلود 256 کیلو عه-سایتای پرسرعت ایرانی دانلود کن ببین اصلا سرعتت به یک مگ میرسه اگه نرسه مشکل داره

دیگه تو عکس ها واضح هس سایت سافت 98 که سروراش فوق العاده پر سرعت هست 

لینک به دیدگاه

اینجا کسی مهندس مخابراتی چیزی نیست راهنمایی کنه یا کسی که تجربه مشابهی داشته باش

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، mr mega گفته است :

اولی رو انجام دادم فرقی نکرد 

دومی اصلا نداره فقط یه 1483 داره تمام 

همون 1483 بزار روی

1463 و 1464

روی هر دوتاش تست کن

میشه سرویسی که خریدین قیمت + مشخصاتشو بگین ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

احتمال داره خط شما نویز داشته باشه که باعث افت سرعتتون میشه و با تعویض خطتون از روی پستی که سیم شما از اون میاد مشکلتون حل میشه.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، آرین 0098 گفته است :

حالم از مخابرات به هم می‌خوره، ولی دیگه اظهار نظر غیر کارشناسی نکنید.

مبحثی هست به نام «اکانتینگ» که به طور خلاصه، سرعت و حجم کاربرها کنترل میشه.

در واقع یه سری نرم افزار مثل IBSng و ... روی سرور نصب میشه که سرعت و حجم مصرفی رو برای یه Username یا گروهی از Usernameها مانیتور می کنه.

این که مثلاً ترافیک از ساعت ۲ تا ۷ محاسبه نمیشه یا سرعت محدود میشه، به موضوع اکانتینگ مربوط میشه. وگرنه نمیان دونه‌دونه پروفایل DSLAM هزاران کاربر رو تغییر بدن.

سرعتی که توی DSLAM ست میشه، مشابه قطر لوله‌ی آبه. حالا این که چه مقدار آب وارد لوله بشه، توسّط سرور اکانتینگ تعیین میشه.

طرح شما رو هم اطّلاع ندارم، ولی اگه مثلاً Up to 8 باشه، توی سرور اکانتینگ میان پارامتر Burst (انفجاری/حدّاکثر) رو ۸ می‌ذارن و پارامتر Guaranteed رو ۲ می‌ذارن و بسته به Load شبکه، بین ۲ تا ۸ در نوسانه.

امیدوارم ابهام این موضوع رفع شده باشه، چون همه اشتباه می کنن.

طرح من ثابته ربطی به ساعات نداره در واقع با توجه به حرفتون ممکنه کلاً یه سرعت ست شده باش به قطر یک لوله آب که حداکثرش 3 مگابایته حالا آب اگر سرعتش 10 مگابایتم باش از لوله حداکثر 3 مگابایت هست 

اما حالا من چطور این محدودیت رو باید رفع کنم چون حدود 100 هزار تومن پول بیشتر دادم و مشکلی در خطم نیست و 10000 درصد مطمئن هستم 1 میگ پاسخ میده چون 1 میگ قبلا داشتم 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست عزیز

احتمال داره خط شما نویز داشته باشه که باعث افت سرعتتون میشه و با تعویض خطتون از روی پستی که سیم شما از اون میاد مشکلتون حل میشه.

کیفیت خط فوق العاده عالی هستش اگه مشکل از نویز باش باید سرعت پایین و بالا بشه در واقع سرعت ثابت هس بدون هیچ تغییری 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، hosin گفته است :

همون 1483 بزار روی

1463 و 1464

روی هر دوتاش تست کن

میشه سرویسی که خریدین قیمت + مشخصاتشو بگین ؟

فقط 1483 داره دیگه هیچی نداره تو گزینه ها

من سرویس 2 مگابایت ضبدر 4 که میشه 8 مگابایت 360 گیگابایت یک ساله 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mr mega گفته است :

فقط 1483 داره دیگه هیچی نداره تو گزینه ها

من سرویس 2 مگابایت ضبدر 4 که میشه 8 مگابایت 360 گیگابایت یک ساله 

والا توی مودمتون که تا 1 مگ براتون بازه

و خططتون تا 3 مگ هم میکشه

لینک به دیدگاه

2 مگ مخابرات ?

1981356389_Screenshot(27).png.9a94d60a200da38d8052d79a0c2f69a7.png

7857866.thumb.jpg.e9aa7b522ac5bac0eafdb02a19f96a5b.jpg

همه چیز بستگی به تعداد افردای داره همزمان همراه شما به خط  وصل هستن

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، hosin گفته است :

والا توی مودمتون که تا 1 مگ براتون بازه

و خططتون تا 3 مگ هم میکشه

از کجا متوجه شدین 1 مگ برام بازه تا تلفنو بردارم تا شب زنگ بزنم درست بشه خخخ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...