رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، rfadayi گفته است :

دقیقا مشکل شما رو یکی از آشناها داره

خطش هم مثل شما خوبه...

شکایت کن 195 درست میشه

سلام
دیروز با 195 تماس گرفتم و شکایت کردم
امروز از 2020 تماس گرفتن و گفتن طرحتون رو یه کاری کردیم
دیگه نباید قطع و وصل بشه
الآن اومدم خونه و تست کردم پینگ بازیم از 250 اومده روی 200 که عالیه
منتظرم ببینم اگر بازم قطع و وصل شد که تماس بگیرم باهاشون
اگرم تا فردا قطع و وصلی نداشتم زنگ بزنم 195 شکایتم رو پس بگیرم
با تشکر از دوستان

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نت من بدون فیلتر از غروب تا حالا همه سایتی رو باز میکنه دستشون درد نکنه واقعا1f60a.png الانه که قطع بشه

الآن چند وقتیه که من بدون filtershekanیوتوب رو باز می کنم ولی ویدئو هاش برام لود نمیشن

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام
دیروز با 195 تماس گرفتم و شکایت کردم
امروز از 2020 تماس گرفتن و گفتن طرحتون رو یه کاری کردیم
دیگه نباید قطع و وصل بشه
الآن اومدم خونه و تست کردم پینگ بازیم از 250 اومده روی 200 که عالیه
منتظرم ببینم اگر بازم قطع و وصل شد که تماس بگیرم باهاشون
اگرم تا فردا قطع و وصلی نداشتم زنگ بزنم 195 شکایتم رو پس بگیرم
با تشکر از دوستان

الآن چند وقتیه که من بدون filtershekanیوتوب رو باز می کنم ولی ویدئو هاش برام لود نمیشن

برای من لود میشه حتی چیز هاب

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان سلام. بنده میخوام یه ترفندی بزنم برای افزایش سرعت و کشش خط نتم

و سوالم از شما اینه که ایا تاثیر داره یا خیر

من چون تو مخابرات اشنا دارم میخوام درخواست بدم  که روی خط تلفنم از مبدا سرویس دهنده ینی مخابرات بجای دوتا رشته سیم که میاد تا سر خط خونه و بعدم مودم  4 رشته سیم ینی دو زوج روی همین خط بیاد که کشش خط بالا بره و مقاومت و نویز و پینگم کمتر بشه (ینی مثلا دو رشته مثبت و دو رشته منفی) سوال هم کردم ازشون گفت سمت شما خط ازاد که سیم خالی داخل کابل اصلی  باشه و هنوز به کسی داده نشده باشه هست و میشه دو زوج کرد خطت رو . و گفتش ما برای کسایی که خطشون تو مسافت های دور به مشکل میخوره این کارو میکنیم ولی  اگه تو بخوای انجام میدیم

حالا با این توضیحات سوالم اینه که تاثیر مثبت داره ایا؟؟  اگه نداره با دلیل بگین چرا؟ و اگر داره که هیچ. با توجه به اینکه میدونم نویز و پینگ به چیزای دیگم مربوط میشه که البته به خدمت اونام میرسم 

😊دوستانی که میدونن کمکم کنن خیلی مهمه برام ممننون😊

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

برای من چند وقت پیش اینجوری اتفاق افتاد که سیم تلفنم رو دزدیدن و رفتم مجدد سیم تهیه کردم هرچی هم زنگ زدم مخابرات برای نصب گفتن امکانات نداریم و نیومدن منم که بی اینترنتی اذیتم میکرد خودم دست به کار شدم و به قولی خط رو وصل کردم چند روزی از قبلش هم بهتر شد ولی هی داشت کیفیت خط افت میکرد تا اینکه بعد یه هفته قطع شد 

رفتم مخابرات و کلی سرو صدا بازم نتیجه نگرفتم/روز بعدش دست داییم رو که بازنشسته همون مرکز مخابراتی بود گرفتم و بردم اونجا و بخاطر این مامور فرستادن و چک کردن دیدن من فقط دوتا زوج رو وصل کردم و فقط یه رشته مال خط منه و رشته دیگه مال یک مشترک دیگه بوده

چون سیمم کیفیت خوبی داشت و کمک دایی بهم دوتا زوج دادن اما تاثیرش خیلی زیاد نبود درحدی که ریت خط رو از 16 اورد نزدیک 20 و روی پینگ هم اصلا اثر نکرد اما میگفتن برای هر مشترک وISPیه نتیجه متفاوت میده

اگه میتونی این کار رو انجام بده ولی واسه من که زیاد موثر نبود

لینک به دیدگاه

که اینطور... ما تو یه روستاییم که کل مشترکای نت مخابراتش 50نفرن فاصله ما تا مخابرات هم 1کیلومتره نهایتا.پس میرم اوکی کنه برام . اینجا همه باهم اشنان😊😉

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان ! یه صحبت کوتاهیی میکنم در مورد اینترنت مخابرات که اگر مایل نیستید میتونید نخونید و بعد از اون نظرتون در مورد اینکه چه اینترنتی خرید کنم رو بهم بگید !

بعد از 8 سال به دلیل داشتن خطوط فیبر نوری نتونستم از شرکتی جز مخابرات نت بگیرم ! خوشبختانه  داریم از این محل میریم و خیلی خوشحالم که محل جدید رو تمامی شرکت های اینترنتی پشتیبانی میکنن و از هر شرکتی که بخام میتونم نت بگیرم

توی این 8 سال ! افتضاح ترین و بیخود ترین و اعصاب خورد کن ترین نتی بوده که داشتم تا همین پارسال حتی سایت هم نداشت و برای شارج کردن باید با IP وارد پنل میشدیم :)) ینی فک کنید سال 2018 باید اینجوری میرفتی نتت و شارج میکردی

پینگ افتضاح ! خدا میدونه چقدر رنک دوتا2 من سر این نت خراب شد .. میتونم بگم 8 سال از عمر من کم کرد این نت !

پشتیبانی

میتونم بگم امازون سگ کی باشه !!!! نمیدونم خرید داشتید از امازون یا نه ولی من قدیما خرید میکردم با یه دوستام .. یادمه با اسکایپ زنگ میزدیم بهشون هزینه اسکایپ با خودشون بود :)) بعد تا رضایتت و هم جلب نمیکردن ول کن نبودن :)))

یادمه یه ساعت میخاستم بخرم ایمیل زدم یجوری جواب منو دادن حس کردم من رییس امازونم :))

اینارو گفتم که بگم مخابراتم همین پشتیبانی و داره

ده بار زنگ میزنید کلی باید تو صف بمونید و وقتی نوبتتون میشه خیلی اتفاقی و (صد درصد مقصر خودمونیم) یهو قط میشه :))) ینی فک کنم تشخیص میدن شما الکی زنگ زدی و میخای وقتشونو بگیری قط میکنن :))) 

یادمه زنگ میزدم میگفتم پینگم 200 شده درستش کنید میگفتن تا زیر 300 عادیه و ب ما مربوط نیست

بعد زنگ میزدم میگفتم پینگم 400 شده درستش کنید میگفتن نه ما نمیتونیم پینگ و کاری کنیم :)) دقیقا عین امازون که دوس داشتن مشکل رو حل کنن

تمام شدن شارج

شارج اینترنت که تموم بشه برای مشترکین مخابرات .. دیگ نمیتونن با پشتیبانی تماس بگیرن :)) و این مشکل خودشون هست که شارجشون تموم شده !

یروز به دوستم گفتم زنگ بزن بهشون بگو نت من تموم شده و روز تعطیل هست  منم رمز عبور ام یادم نیست بگو ریست کنن بتونم برم توی پنل ! بهش گفته بودن مشکل خودشه صبر کنه چند روز دیگ بره مخابرات :))

رضایت ارباب رجوع

شرکت مخابرات خیلی به مشترکینش اهمیت میده طوری که خیلی از کلمه ی به ما مربوط نیست و مشکل خودته استفاده میکنن :)) و محال ممکن هست یروز زنگ بزنید و با خوشحالی تلفن رو قط کنید :)

دوستان همه ی اینارو گفتم که ازتون بپرسم

اینا همه رو بزارید کنار اینترنت داغون ترین کشور دنیا :))) ینی خودمون باید با خودمون مقایسه شیم !

اون پینگ 40 هم که حرفش هست و والا من ندیدم ! یادمه قدیما توی گارنا بازی میکردیم پینگمون 40 بود :)) 

یه شرکت اینترنتی که در حد افغانستان بهمون نت بده و احترام بزاره رو معرفی کنید تا برای اون محل جدید ک میرم  ازشون بگیرم (صبانت نظر خودم هست) منتظر شنیدن نظراتتونم

ویرایش شده توسط magnetic7
لینک به دیدگاه

سلام !
من منطقه بزرگمهر هستم و اسیاتک دارم پینگش از سرور های اروپا رو 90 تا 110 و دبی و ترکیه 55-70 هستش ! داخلی ام رو 14 تقریبا !

isp خوبیه , پشتیبانی واقعا خوبی دارن و اینکه تعرفه هاشونم نسبتا خوبه ( 210 گیگ بین المللی رو 8 مگ 80 تومن )

تقریبا ام همه جا رو داشتم سوالی بود در خدمتم !

لینک به دیدگاه

سلام

من صبانت دارم ، برخورد پشتیبانی اصفهان خوبه ( کار راه انداختنشون هم بدک نیست ) ، البته من هرمشکلی دارم از قسمت شکایات sabanet.ir  پر می کنم که میرسه به پشتیبانی تهران ، توی بین 24 تا 48 زنگ میزنند پیگیر میشند. در هر دو صورت برخوردشون محترمانه بوده. 

یه شماره 1524 هم داره  که کلا جالب  قبل تماس گرفتن جالب نبود  ، الانش رو نمی دونم .

البته اصفهان نیستم و نجف آباد ساکنیم. فقط یه پیش زمینه! :D از پشتیبانی دادم . و می دونم مکان تا مکان خیلی فرق می کنه ولی اگر تست و پینگی مد نظر دارید بفرمایید .

نکته دیگر اینکه یکی دو هفته ایی میشه که پینگ و پاکت لوز من در بازی apex بالا رفته... نمی دونم مشکل از سرور بازیه یا چیز دیگری چون اوضاع با خط ایرانسلی که دارم هم به همین شکل شده و لی نه در نت ثابت .

در همین حد دیگه....چیزی دیگری از صبانت نمی دونم 😂

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام منم همین سوال دارم. پارس انلاین دارم با سرویس گیم پینگم تو اپکس بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ :)))) بقیه بازیا زیر ۱۰۰. وقتی این دوره تموم شد چی بگیرم پینگ بهتر باشه؟ داخل خود اصفهانم 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام منم همین سوال دارم. پارس انلاین دارم با سرویس گیم پینگم تو اپکس بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ :)))) بقیه بازیا زیر ۱۰۰. وقتی این دوره تموم شد چی بگیرم پینگ بهتر باشه؟ داخل خود اصفهانم 

در 11 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

من صبانت دارم ، برخورد پشتیبانی اصفهان خوبه ( کار راه انداختنشون هم بدک نیست ) ، البته من هرمشکلی دارم از قسمت شکایات sabanet.ir  پر می کنم که میرسه به پشتیبانی تهران ، توی بین 24 تا 48 زنگ میزنند پیگیر میشند. در هر دو صورت برخوردشون محترمانه بوده. 

یه شماره 1524 هم داره  که کلا جالب  قبل تماس گرفتن جالب نبود  ، الانش رو نمی دونم .

البته اصفهان نیستم و نجف آباد ساکنیم. فقط یه پیش زمینه! :D از پشتیبانی دادم . و می دونم مکان تا مکان خیلی فرق می کنه ولی اگر تست و پینگی مد نظر دارید بفرمایید .

نکته دیگر اینکه یکی دو هفته ایی میشه که پینگ و پاکت لوز من در بازی apex بالا رفته... نمی دونم مشکل از سرور بازیه یا چیز دیگری چون اوضاع با خط ایرانسلی که دارم هم به همین شکل شده و لی نه در نت ثابت .

در همین حد دیگه....چیزی دیگری از صبانت نمی دونم 1f602.png

والا پینگ همه جا داغونه ! مثل اینکه سراسری نت هارو داغون کردن ! دلیلشم نمیدونم ! 

پارس انلاین تجربشو داشتم خیلی خوبن ! پشتیبانیشونم خیلی عالیه ! نمیدونم حالا سراغ کی برم 

در 11 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

سلام !
من منطقه بزرگمهر هستم و اسیاتک دارم پینگش از سرور های اروپا رو 90 تا 110 و دبی و ترکیه 55-70 هستش ! داخلی ام رو 14 تقریبا !

isp خوبیه , پشتیبانی واقعا خوبی دارن و اینکه تعرفه هاشونم نسبتا خوبه ( 210 گیگ بین المللی رو 8 مگ 80 تومن )

تقریبا ام همه جا رو داشتم سوالی بود در خدمتم !

الان سایتشون رو چک میکنم ! اصولا چه بازیی انجام میدید ؟

لینک به دیدگاه

واقعا پارس اشغال به تمام معنا شده الان حاظرم مخابرات و شاتل بگیرم ولی پارس مفتی را نه

اسیاتک یه مدتی خوب بود الانو نمیدونم مث قبله یا نه

های وبو پیشگامانم که فقط خوب پول میگیرن نصبت به حجمشون ارزش ندارن

فعلا بهترین ای اس بی همون صبا که بوده و هست و خواهد بود چه پینگ چه سرعت چه پشتیبانی البته نه عالی ولی بهتر از بقیشون

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، moly گفته است :

واقعا پارس اشغال به تمام معنا شده الان حاظرم مخابرات و شاتل بگیرم ولی پارس مفتی را نه

اسیاتک یه مدتی خوب بود الانو نمیدونم مث قبله یا نه

های وبو پیشگامانم که فقط خوب پول میگیرن نصبت به حجمشون ارزش ندارن

فعلا بهترین ای اس بی همون صبا که بوده و هست و خواهد بود چه پینگ چه سرعت چه پشتیبانی البته نه عالی ولی بهتر از بقیشون

برای اصفهان ؟

لینک به دیدگاه

من پارس انلاین دارم ۲ ساله. اولاش پینگم ۲۰۰ به بالا بود. بعدش پینگم شد بین ۱۵۰ تا ۱۸۰. توی بقیه بازی هم پینگم زیر ۸۰ هست. ولی بازی مثل اپکس معمولا ۱۵۰. از لحاظ سرعت سرویس ۱۶ مگ دارم ۱.۷ مگ در ثانیه میده ولی چند وقته شده ۴۰۰ کیلیوبایت که زنگ میزنم میگن مشکل از پهنای باند هست. درکل همشون همینن. 

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

من پارس انلاین دارم ۲ ساله. اولاش پینگم ۲۰۰ به بالا بود. بعدش پینگم شد بین ۱۵۰ تا ۱۸۰. توی بقیه بازی هم پینگم زیر ۸۰ هست. ولی بازی مثل اپکس معمولا ۱۵۰. از لحاظ سرعت سرویس ۱۶ مگ دارم ۱.۷ مگ در ثانیه میده ولی چند وقته شده ۴۰۰ کیلیوبایت که زنگ میزنم میگن مشکل از پهنای باند هست. درکل همشون همینن. 

اره شهرای دیگم همه به مشکل خوردن جدیدا

من پارس داشتم توی بتل پینگم 90 بود :| حالا میگن فن اوا بگیر ! یا صبانت ! ولی تجربه پارس و داشتم خوب بوده

لینک به دیدگاه

در در 9 اسفند 1398 در 13:58، magnetic7 گفته است :

والا پینگ همه جا داغونه ! مثل اینکه سراسری نت هارو داغون کردن ! دلیلشم نمیدونم ! 

پارس انلاین تجربشو داشتم خیلی خوبن ! پشتیبانیشونم خیلی عالیه ! نمیدونم حالا سراغ کی برم 

الان سایتشون رو چک میکنم ! اصولا چه بازیی انجام میدید ؟

سلامی دوباره

همه بازی ( csgo , apex )  , تمام بازی های coop که اومده تقریبا اخیرا , 

از نظر پینگی  فعلا اسیا بهترین isp بوده که داشتم ! 

لینک به دیدگاه

از نظر پینگ پارس انلاین تقریبا بیشتر مناطق ایران رو خوب سرویس میده ولی وقتی بحث پکت لاست میرسه .... اکثر مواقع میلنگه یعنی چی بگم :| معلومه دیگه

لینک به دیدگاه

من اصفهان رو نمیدونم 

ولی داخل استان سمنان الان پارس انلاین به شدت ضعیفه 

پینگ بالا - سرعت کم شده 

پشتیبانی تهرانم زنگ میزنی همیشه 20 نفر تو صف هستن و این صفه هیچ وقت خالی نمیشه 

یعنی پشتیبانی دیگه پاسخ گو نیست به نظرم اگه پارس انلاین نگیرید خیلی بهتره 

لینک به دیدگاه

مرسی از نظرات دوستان ! پس پارس انلاین و بیخیال میشم ببینم سرویس بهتری پیدا میکنم
چنتا از دوستام پارس دارن میگن همش داغونه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

مرسی از نظرات دوستان ! پس پارس انلاین و بیخیال میشم ببینم سرویس بهتری پیدا میکنم

داداش منم تقریبا نزدیکم بهت اگه از جایی گرفتی و جوب بود پینگش به منم اطلاع بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 32 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

داداش منم تقریبا نزدیکم بهت اگه از جایی گرفتی و جوب بود پینگش به منم اطلاع بده

سلام بنده تبریز هستم خونه تو نقطه کوره و موبایل به زور آنتن میده (حداکثر 3 تا) الان مبین نت و دیده بان دارم که دیده بان فقط واسه دانلود خوبه 

مبین نت گرونه بسته هاش ولی پینگ نسبتا خوبی داره البته فقط فعلا با apex تست کردم یه قندشکن خوب میخوای با سرور فرانکفورت

این پینگ الانه که تقریبا بهترین پینگی هست که گرفتم

R5Apex_2020_03_02_17_00_18_819.thumb.jpg.e24a50ab3d57cb00e5db24ff83ec1e9b.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

اره شهرای دیگم همه به مشکل خوردن جدیدا

من پارس داشتم توی بتل پینگم 90 بود :| حالا میگن فن اوا بگیر ! یا صبانت ! ولی تجربه پارس و داشتم خوب بوده

سلام

نظر من اینه آزموده را آزمودن خطاست... من صبانت داشتم از لحاظ پینگ این دو ماه اخیر جالب نبوده .... برید سراغ همون پارس بهتره... ❤️

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

اینطوری بگم پارس اگه مفتی هم داد نگیر چون پورتت اشغال میشه و جنگ اعصاب داری ،از کرونا بدتره😄

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، moly گفته است :

اینطوری بگم پارس اگه مفتی هم داد نگیر چون پورتت اشغال میشه و جنگ اعصاب داری ،از کرونا بدتره1f604.png

تا دوروز دیگ مخابرات دستمه ! و جالبه ک مخابرات کل سال خرابه ! الان که همه خرابن مخابرات فیکسه

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان اصفهانی

من الان حدود 4 سالی میشه فکر کنم مشترک مخابرات هستم. میتونم بگم که ازشون راضی هستم. (در حال حاضر ماهی 54 تومن میدم برای 92 گیگ سرعتم روی 16 مگابیت گذاشتن که حدود 1.6 تا 1.7 مگابایت بهم دانلود میده.)

اون اوایل به خاطر قیمت مناسب اومدم مخابرات ولی دیدم کیفیتش هم خوبه. (آدم دیگه چی میخواهد قیمت ارزون و کیفیت خوب)

از همون اول خط را روی 16 مگابیت بسته بودن و تغییری ندادن. به خصوص بعد این نحوه جدید قیمت گذاری که تعرفه ها بر مبنای سرعت شد. (مثلا من قبلا طرح 2 مگابیت میگرفتم ولی سرعت تا همون 16 مگابیت باز بود)

من خیلی اهل گیم آنلاین نیستم ولی این اواخر دارم Call of Duty Mobile میزنم که پینگ بین 100 تا 60 نوسان داره. البته فک کنم این بازی سرور خاورمیانه داره که پینگ خوبه. اگه بازی دیگه هست سرور بدید پینگ بگیرم.

سرعت تک کانکشن و استریم هم مطلوبه اغلب و اگه کسی درحال استفاده موازی از نت نباشه تو خونه Youtube راحت 720P استریم میشه.

البته فکر کنم منطقه مخابراتی ما خلوت هست (سپاهانشهر) که کیفیت خوبه. چون اقوام شهرک ولی عصر و ملک شهر دارن خیلی مینالن. (به خصوص ولی عصر که فک کنم فیبر هستند و هیچ شرکتی نیست.)

مخابرات قبلا خیلی پنل و پشتیبانی افتضاحی داشت ولی بعد از اینکه یکپارچه شد (تمام مخابرات های استانی پنلشون شد adsl.tci.ir و تجمیع شدن و طرح ها سراسری شد) کیفیت پنل تا حدودی قابل قبول هست و پشتیبانی هم زبون فهم تر شده البته من خیلی کم پیش امده با پشتیبانی مشکل بخورم چون اغلب همه چی رواله جدیدا هم اگه مشکل یا قطعی باشه پیامک میدن که خیلی تعجب کردم دیدم مخابرات انقدر پیشرفت کرده. 🤣😂

بعد از گرون کردن مجدد ISP ها برای اینکه هزینه بیشتر ندم خواستم برم پارس آنلاین چون قبلا تجربه خوبی داشتم. یک طرح بود رو سایشون یک ساله 1200 گیگ+شبانه و سرعت 16 مگابیت 480.000 فک کنم که خیلی وسوسه کننده بود منم ثبت نام کردم ولی بعد گذشت چند روز تماس نگرفتند منم رفتم با کمی هزینه بیشتر همون مخابرات را تمدید کردم. بعد یک هفته که تماس گرفتند گفتند سرویس را براتون فعال کنیم گفتم شما همین اول کار که من میخواهم مشترک بشم پیگیر نیستید وای به بعدها که دیگه خرتون از پل گذشته (پولا از من گرفتید برای یک سال و مرجوع هم نمیکنید.)

الانم هر لحظه شرکتی پیدا بشه با این پولی که میدم با همین سرعت 16 مگابیت ترافیک بیشتر بده درجا تخلیه میزنم میرم. هستند شرکت هایی که ترافیک بیشتربدن ولی سرعت فک کنم روی 8 بود آخرین بار که چک کردم.

خلاصه اینم از تجربیات ما از ISP مخابرات

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...