رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت مخابرات

Analyser
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

سلاممم
خب  یک راست بریم سراغ مطلب
سرویس vdsl بنده بعد کلی تلاش و نویز رو خط و ... وصل شد 
مطابق عکس زیر تقریبا 90 مپ کشش خط دارم برای دان و 60 مگ برای اپلود 
در تست اولیه که گرفتم  تقریبا همچین سرعتی رو میداد 
ولی ولی 
بعد یک ساعت سرعت دانلود به 16 مگابیت و اپلود به نیم مگابیت رسید و هنوز هم همونه
با پشتیبانی لایه دو حرف زدم میگه نمی تونم برای شمارو تنظیم کنم هی خط رو دستکاری میکرد ولی سرعت همون بود 
ریت خط رو نمی تونست عوض کنه 
واقعا حرفی ندارم :|||||||||
image.thumb.png.0201b87fc2e4f1ede2fbeddbd2801956.pngچیکار کنم دوستان ؟

درود

از چه شرکتی گرفتید

لعنت الاهگان بر ADSL 😂

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در هم اکنون، AloneStar گفته است :

درود

از چه شرکتی گرفتید

لعنت الاهگان بر ADSL 😂

درود متقابل
فقط مخابرات سرویس میده 
بعد جالبه با ایپی ایران میاد رو 16 مگ
با ایپی فرانسه میرم 60 مگ سرعت میده 
حرفی ندارم :||

image.thumb.png.3cd5652022a5d955ce173fe532c5279b.png

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

درود متقابل
فقط مخابرات سرویس میده 

سلام.

دوست عزیز قبلش شما ADSL داشتید؟ نویز شما اون موقع چقدر بود؟

موقعی که رو 16 مگ میاد SNR خطتون چقدر میشه؟

-------

- هزینه و حجم بسته ای که برای VDSL گرفتید چقدره؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

سلاممم
ولی ولی 
با پشتیبانی لایه دو حرف زدم میگه نمی تونم برای شمارو تنظیم کنم هی خط رو دستکاری میکرد ولی سرعت همون بود 

به نظرم تلاش نکنیم

من زنگ زدم کارشناس شرکت x اومد، جلوی خودم زنگ زد به شرکت گفت یه دقه سرعتو ببر بالا، ناهار نخوردم کار دارم خستم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

دوست عزیز قبلش شما ADSL داشتید؟ نویز شما اون موقع چقدر بود؟

موقعی که رو 16 مگ میاد SNR خطتون چقدر میشه؟

-------

- هزینه و حجم بسته ای که برای VDSL گرفتید چقدره؟

سلام بر شما 
adsl داشتم چه adslای هم که بود روزا کشش خط میشد 10 مگ شبا میشد 5 مگ برا همین مجبور بودم روی 4 مگ قفل کنم و با زنگ خوردن تلفن هم قطع میشد یه وضع عجیبی بود
امتحان نکردم واقعا الان کشش خط روی 90 مگ هستش  تقریبا ریت خط هم روی 90 مگ هست  snr 6 داره و واقعا قطع و وصلی نداره  اون سرعت دان خط که بالا پایین میشه رو نمی دونم چرا اینطوریه یعنی ببینید تفاوت دوتا عکس زیر رو بهتر حرف من رو متوجه میشید 

بسته رو بالاترین چیزی که میشد پیش خرید کرد برای دفعه اول 
کمترین زمان ماهانش 3 ماهه بود و بالاترین حجمش 400 گیگ که خب واقعا برای من کمه و توی 20 روز تموم میشه  بعدش ببینیم چه بسته های پر حجم ماهانه ای داره 
اخه من با همون سرویس 4 مگ ماهی 300 گیگ جوابمو نمی داد =|
( مختون سوت بکشه که چرا این نت اینطوریه :|)
(image.thumb.png.e8abb5abf863ab0793f14cc32f9adfa3.png
image.thumb.png.a5ea3e8ec096965de7d7af1d499da93d.png
image.thumb.png.b7aedab2f63457e4597619129da868ff.png

لینک به دیدگاه

درود خدمت آقا سعید گل !

چخبرا خوبی؟

داداشم یا از طرف خودته یا از طرف مخابرات . چون پهنای باند رو تا ته بستی وضعیت snr اینطوریه که البته مشکلساز نیست .

تنها مشکلی که من میبینم CRC هست . که همانطور که میدونی  CRC ارور هایی هست که مودم ثبت میکنه که یعنی مشکل خط . که تو نویز و SNR مشخص نمیشه . این ارور برای دانلود (DOWNSTREAM) و آپلود (UPSTREAM)  باید میزانش صفر باشه !

طبق تجربه (سر و کله هایی که من با مشکلات خط زدم منظورمه😁) آسیب جزیی خط که تغییر نامحسوسی در نویز هست که شما ممکنه متوجه اش نشوید (مشکلی داشتم که جزیی و با رفعش نیم دسیبل به SNR اصافه شده ولی CRC در دانلود از 250 به صفر رسید!)  و اسپیلیتر (برام مورد پیش اومده بود 1 ارور CRC انداخته بود)

اتصالات خطم بهتره چک کنی . پانچ نادرست خط هم ممکنه این ارور رو بندازه .

موفق باشی و تندرست .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

واقعا ؟ :|

والا

بهتره پیچیدش نکنیم. خط تلفنی که من دارم همون خطیه که قبلا ۱ مگ و خرده‌ای می‌داد و الان ۵۰۰ کیلوبایت با قطع و وصلی می‌ده

کل قضیه گرون کردن سرویسه به نظرم. با اینا سر کار گذاشتن مارو!

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ratchet Wrench گفته است :

درود خدمت آقا سعید گل !

چخبرا خوبی؟

داداشم یا از طرف خودته یا از طرف مخابرات . چون پهنای باند رو تا ته بستی وضعیت snr اینطوریه که البته مشکلساز نیست .

تنها مشکلی که من میبینم CRC هست . که همانطور که میدونی  CRC ارور هایی هست که مودم ثبت میکنه که یعنی مشکل خط . که تو نویز و SNR مشخص نمیشه . این ارور برای دانلود (DOWNSTREAM) و آپلود (UPSTREAM)  باید میزانش صفر باشه !

طبق تجربه (سر و کله هایی که من با مشکلات خط زدم منظورمه😁) آسیب جزیی خط که تغییر نامحسوسی در نویز هست که شما ممکنه متوجه اش نشوید (مشکلی داشتم که جزیی و با رفعش نیم دسیبل به SNR اصافه شده ولی CRC در دانلود از 250 به صفر رسید!)  و اسپیلیتر (برام مورد پیش اومده بود 1 ارور CRC انداخته بود)

اتصالات خطم بهتره چک کنی . پانچ نادرست خط هم ممکنه این ارور رو بندازه .

موفق باشی و تندرست .

به به امیر جون 
میگذره این روزا :D
مشکلی که نداره واقعا  اخه با اون snr باید دم به دقیقه قطع و وصل بشه که نمیشه و واقعا استیبله 

اسپلیتر رو من کلا از مدار خارج کردم برای مدتی  
ولی خب من خط رو مستقیما از خود پست  از اون دسته کابلی که میاد از تو زمین خودم کشیدم 
انشالله هر موقعه حسش بیاد دوباره میکشم :))
همچنین 3>

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

به به امیر جون 
میگذره این روزا :D
مشکلی که نداره واقعا  اخه با اون snr باید دم به دقیقه قطع و وصل بشه که نمیشه و واقعا استیبله 

اسپلیتر رو من کلا از مدار خارج کردم برای مدتی  
ولی خب من خط رو مستقیما از خود پست  از اون دسته کابلی که میاد از تو زمین خودم کشیدم 
انشالله هر موقعه حسش بیاد دوباره میکشم :))
همچنین 3>

راستی یه حقه کوچیک هم هست ممکنه خطت رو یکم بهتر کنه . خیلیها نمیدونن . تو تلگرام واست میفرستم .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ratchet Wrench گفته است :

راستی یه حقه کوچیک هم هست ممکنه خطت رو یکم بهتر کنه . خیلیها نمیدونن . تو تلگرام واست میفرستم .

مرسی 
منتظرم :)))

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Ratchet Wrench گفته است :

بگو ماهم بهره ببریم خوب

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

درود متقابل
فقط مخابرات سرویس میده 

image.thumb.png.3cd5652022a5d955ce173fe532c5279b.png

چه حجمی میدن و چه قیمتیه؟

از VDSL Settings و Stability Adjustment تنظیمات db رو تغییر بدید احتمالا سرعت کمی پائین میاد و snr بهتر میشه

همینطور اگر مودم Rx AGC GAIN Adjustment داره روی stable یا high perfomance تست کنید

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بگو ماهم بهره ببریم خوب

چشم عزیز

در 45 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

مرسی 
منتظرم :)))

خب .

اگر قبلا سیم کشی خط تلفن انجام داده باشید یا باهاش آشنایی داشته باشید میدونید که اکثر کابلهای تلفن دوزوج هستن . سر جمع چهار رشته سیم با یک سیم مسی بدون روکش که اتصال با فویل آلومینیومی ضد نویز دور سیمها دارد . 

این سیم بدون روکش رو بسیاری از برقکار ها اطلاعی ندارند چی هست یا بعضی هاشون که اطلاع دارن کم لطفی میکنن .

IMG_20200913_131403.thumb.jpg.b8783c4cf9949ad323d3a9c4de186081.jpg

این سیم بدون روکش ارت کابل تلفن هست که نویز ایجاد شده در مسیر به فویل آلومینیومی و سپس به این سیم منتقل میشود .

خب این سیم همانطور که مشخصه باید به ارت خونتون وصل بشه . اگر هم ارت ندارید مثل من موردی نداره .

از کابل تلفنی که از مخابرات وارد خونتون میشه همین سیم رو داره  . اگه سیم کشیتون بیشتر از یکسال هست . بهتره اگه بیرون از روکش مونده کمی خراشش بدید تا لایه اکسیدش بره .

خب . سیم بدون روکشی که مال کابل مخابرات هست و سیم بدون روکشی که مال کابل تلفن به داخل منزل هست رو به هم و به یک سیم برق (ضعیف نباشه . قطر4mm باشه بهتره) لحیم کنید و سر اون سیم برق رو به  ارت خونتون وصل کنید یا اگر مثل بنده ارت ندارید میتونید به لوله آب وصل کنید . پیچ شیر فلکه آب رو باز کنید (سیمتون  کوتاه نباشه که کشیده بشه و قطع بشه از دو سیم ظریف ارت تلفن)  دور پیچ شیر بپیچید و دوباره پیچ رو سر جاش ببندید . اگه پیچ شیر فلکه  اکسید شده . لایه اکسیدش رو از بین ببرید .

IMG_20200913_130521.thumb.jpg.66a275ffd8140fd8d3239af9bd15eb4b.jpg

(بالایی سمت راست کابل تلفن از طرف مخابرات .

بالایی سمت چپ کابل تلفن سیم کشی خانه .

وسطی صورتی رنگ هم ارت تلفن )

خب نتیجه ای که من گرفتم .

تست مودم دم در :

SNR 15db 

مودم داخل خونه و وصل به سیم کشی 32 متری بعد از دم در خونه :

SNR 16db 

. دیدید که نه تنها بعد از 32 متر سیم کشی افت نداشت بله یه دسیبل SNR هم اضافه شده .

شما اگه چاه ارت داشته باشید براتون کارآمد تره و نتیجه ای  بهتر از بنده میگیرید .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

بعد از حدود یک هفته اینترنت VDSL2 ما راه اندازی شد بالاخره. کیفیت خوبی داره سرعتش هم نسبتا مناسب هست برای بنده 40 مگابیت دانلود و 18 مگابیت آپلود. هرچند اوایل 55 مگابیت دانلود و 20 مگابیت اپلود بود که پایینتر اومده الان احتمالا به خاطر پایداری بیشتر خط. در مورد پایداری و کیفیت هم باید بگم که واقعا خوب هست تو این دو سه روزی که استفاده کردم قطعی نداشته و هیچ گونه مشکلی از قبیل پکت لاس و ناپایداری پینگ ازش ندیدم. تنها بدی که داره نبود بسته های حجمی متفاوت و جشنواره و... هست همچنین دانلود شبانه هم نداره :))

اسکرین شات از تست سرعت و پینگ داخلی با SpeedTest.net و پینگ به دی ان اس اروپایی 4.2.2.4 پیوست کردم.

امیدوارم برای دوستان مفید باشه ولی به هر حال بازم کیفیت و سرعت شما بستگی به شرایط خودتون و فاصلتون تا کافو داره.

vdsl.png

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Alirezarz62 گفته است :

بعد از حدود یک هفته اینترنت VDSL2 ما راه اندازی شد بالاخره. کیفیت خوبی داره سرعتش هم نسبتا مناسب هست برای بنده 40 مگابیت دانلود و 18 مگابیت آپلود. هرچند اوایل 55 مگابیت دانلود و 20 مگابیت اپلود بود که پایینتر اومده الان احتمالا به خاطر پایداری بیشتر خط. در مورد پایداری و کیفیت هم باید بگم که واقعا خوب هست تو این دو سه روزی که استفاده کردم قطعی نداشته و هیچ گونه مشکلی از قبیل پکت لاس و ناپایداری پینگ ازش ندیدم. تنها بدی که داره نبود بسته های حجمی متفاوت و جشنواره و... هست همچنین دانلود شبانه هم نداره :))

اسکرین شات از تست سرعت و پینگ داخلی با SpeedTest.net و پینگ به دی ان اس اروپایی 4.2.2.4 پیوست کردم.

امیدوارم برای دوستان مفید باشه ولی به هر حال بازم کیفیت و سرعت شما بستگی به شرایط خودتون و فاصلتون تا کافو داره.

با عرض سلام

میشه بفرمایید کدوم منطقه قم هستید؟

چون من هم سمت آذر هستم و نمیدونم اصلا این طرفها میرسه یا نه؟!!

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

با عرض سلام

میشه بفرمایید کدوم منطقه قم هستید؟

چون من هم سمت آذر هستم و نمیدونم اصلا این طرفها میرسه یا نه؟!!

ما سمت پیام نور هستیم ولی تا اونجا که من از دوستانم شنیدم مخابرات اکثر آذر رو فیبر نوری کشیده و احتمالا فقط FTTH از خود مخابرات قابل ارائه هست! به هر حال میتونی از سایت vdsl.shatel.ir پیش ثبت نام کنی در صورت امکان ارائه FTTC باهات تماس میگیرن

لینک به دیدگاه

منم یک جولان بدم اینجا 
 اینم vdsl ما در مشهد 
image.thumb.png.c5e4f7bdecd7fa068477dce0d35e41a1.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 23 شهریور 1399 در 11:51، SaeedReDLiNe گفته است :

سلام

واقعا؟!

چطوری اینکارو کردین ؟ جعبه مخابراتو باز کردین یعنی ؟

من الان adsl شاتل دارم به زور 6 مگ میکشه خطم و نویز داره

چجوری vdslش کردین ؟ و کشش خط رو 90 مگابیت کردین ؟!😮

پیام شما رو دیدم یه کور سوی امیدی بروم باز شد 🙃

این وضعیت خط منه (تازه تو ساعت خوبش) ( الان رو پروفایل گیم هست البته)

چه کنم ؟

F_my_snr.png

لینک به دیدگاه

در در 25 شهریور 1399 در 23:23، Alirezarz62 گفته است :

ما سمت پیام نور هستیم ولی تا اونجا که من از دوستانم شنیدم مخابرات اکثر آذر رو فیبر نوری کشیده و احتمالا فقط FTTH از خود مخابرات قابل ارائه هست! به هر حال میتونی از سایت vdsl.shatel.ir پیش ثبت نام کنی در صورت امکان ارائه FTTC باهات تماس میگیرن

ما بلوارامین هستیم ، تاحالا که هیچ خبری نشده برا vdsl

فاصله ما تا مرکز مخابراتی هم 1.1 کیلومتره و فاصله کافو که سر کوچس تا خونه 80 متره ! اما سرعت نت به زور 6 مگ میرسه

مودمتون چیه ؟

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید 

دوستان من یه سرویس 42گیگ با سرعت 2مگ مخابرات داشتم که خیلی خوب بود اصلا قطع نمیشد ولی چون حجمش کم بود خواستم سرویسم رو تغییر بدم و دادم و یه سرویس کمپین ماندگار 80گیگ و سرعت حداکثر 16 رو گرفتم ولی از موقعی که به این سرویس تغییر دادم هر ساعت قطعه قطعیش خیلی زیاده و کار منو مختل میکنه 

میخواستم بدونم بخاطر چیه ایا بخاطر خط هستش 

و اینکه لطف کنید بگید خط من چقد میکشه ممنون میشم

مودم هم d-link مدل 2730U هستش

IMG_20201005_164720_110.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

کسی اطلاعات جدید از وضعیت vdsl در شهر قم داره؟ دوستانی که تونستند بگیرن غیر از وضعیت سرعت، تعرفه ها و نوع مودم و قیمتش و چگونگی تهیه کردنش رو هم بگن متشکر میشم. 

لینک به دیدگاه

در در 4 مهر 1399 در 05:14، King Arc s گفته است :

ما بلوارامین هستیم ، تاحالا که هیچ خبری نشده برا vdsl

فاصله ما تا مرکز مخابراتی هم 1.1 کیلومتره و فاصله کافو که سر کوچس تا خونه 80 متره ! اما سرعت نت به زور 6 مگ میرسه

مودمتون چیه ؟

پیش ثبت نام کردی؟ اگه قابل ارائه باشه بلافاصله تماس میگیرن! به نظر میرسه هنوز فیبر نوری تا کافو محله شما کشیده نشده وگرنه همین سرعت ADSL شما به حداکثر میرسه (16 مگابیت)

در در 28 مهر 1399 در 12:36، indianboy گفته است :

کسی اطلاعات جدید از وضعیت vdsl در شهر قم داره؟ دوستانی که تونستند بگیرن غیر از وضعیت سرعت، تعرفه ها و نوع مودم و قیمتش و چگونگی تهیه کردنش رو هم بگن متشکر میشم. 

دارن خط کشی رو انجام میدن ولی زمانبر هست پوشش دهی کامل بشه ولی اینطوری که شنیدم ممکنه تا یک سال طول بکشه کل قم پوشش دهیش کامل بشه! (به جز محله هایی که FTTH هستن و فعلا فقط تو انحصار خود مخابراتن)

سرعتش رو که تو پست بالاتر اعلام کردم (البته کمی سیم کشی هارو عوض کردم و تمیز ترش کردم سرعت از 39 مگابیت به 60 رسید😁)، در مورد تعرفه که شاتل رو اطلاع دارم و پیشنهاد میدم فعلا 2 تا تعرفه برای ثبت نام دارن 6 ماهه 150 گیگابایت بین الملل 150 تومن و یک ساله 240 گیگ 250 تومن. بقیه هزینه ها مثل خرید ترافیک ، جشنواره و... مثل ADSL هست با این تفاوت که سرویس شبانه نداره کلا

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 23 شهریور 1399 در 00:53، SaeedReDLiNe گفته است :

سلاممم
ولی ولی 

سلام

مشکل شما حل شد؟

من شاتلم ، مودم VDSL گرفتم

سرعت دانلود 100 مگابیت هست (95 در واقع)

ولی آپلودم روی 24 قفل شده 😦

میترسم زنگ بزنم شاتل ، سرعتمو محدود کنه 😜

یه چیز دیگم اینکه پینگ های داخل چطوره برا شما

من با ADSL و پروفایل گم پینگ داخلی 8ms میگرفتم ولی الان که vdsl هست ، 13 پایین نمیاد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

سلام

مشکل شما حل شد؟

من شاتلم ، مودم VDSL گرفتم

سرعت دانلود 100 مگابیت هست (95 در واقع)

ولی آپلودم روی 24 قفل شده 😦

میترسم زنگ بزنم شاتل ، سرعتمو محدود کنه 😜

یه چیز دیگم اینکه پینگ های داخل چطوره برا شما

من با ADSL و پروفایل گم پینگ داخلی 8ms میگرفتم ولی الان که vdsl هست ، 13 پایین نمیاد

سلام 
آره خیلی بهتر شده ولی خب بیشتر مربوط به روتینگ داغون مخابراته :|
سرعت دانلودتون بسیار عالی هست من خودم همون 81 مگ رو میگیرم 

ولی آپلود من تا خرخره اخرش همیشه سرعت میده قشنگ 60 مگ آپلود میگیرم 😜
اره زنگ نزنی اینا ***** از این حرفان کمش می کنن قشنگ به غلط کردن میوفتی 🥶
پینگ تا تهران با adsl  سرویس گیم پارس آنلاین  19~21 می گرفتم 
ولی الان با مخابرات 28 :| بعضی موقع ها مخصوصا ساعت 1 شب به بعد لاین اپلود میره روی fastpatch پینگم میشه 16 خب  اگه دانلود هم اینطوری بشه که نمیشه پینگم تا 10 باید بیاد پاینن 
زنگ میزنم پشتیبانی میگن نه همچین چیزی نداریم که برای شما اعمال کنیم :| نمی دونم بازی جدیدشونه یا نه اخه چطور نمی تونن patchmode رو عوض کنن :|

image.png
پینگ 16 هم در تصویر معلومه :|

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوستان خط من فیبر نوریه فقط میتونم از مخابرات سرویس بگیرم، مخابراتم کفرمو در آورده به چی و کجا شکایت کنم بتونم از شرکت دیگه ای سرویس بگیرم؟؟

اینم کیفیت خطم

IMG_20210114_003010.thumb.jpg.dcf88b186129d04f71d2ea2082e34249.jpg

یه مشکل دیگه اینکه بعضی وقتا زنگ میزنم مثلا سرعتو تغییر بدن میگن به تنظیمات خط من دسترسی ندارن و برام ثبت میکنن چند روز بعد تغییر انجام میشه یا کلا نمیشه! این یعنی چی؟؟؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...