رفتن به مطلب

مسئله دشوار: ۲۰۸۰ti یا 2080super

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

می‌خواستم از نظرات شما برای انتخاب یک سری قطعه استفاده کنم

در حال حاضر من از یک مانیتور fhd قدیمی benq استفاده می‌کنم که کیفیت رنگ‌هاش بخاطر پنل TN اونم نه چندان با کیفیت حالب نیست زیاد

الان موندم با همین مانیتور یدونه 2080ti بگیرم

یا اینکه

یه 2080 super با مانیتور بهتر بگیرم

چون هر دو تقریبا یک قیمت در می‌یان

ممنون می‌شم اگر نظری دارید راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تا زمانی که مانیتور شما fhd هست و یحتمل 60 هرتز هیچی نخر و فقط فکر تعویض مانیتورت باش در وهله اول 2070 سوپر در رزلوشن 2k کارت خوبیه و علنا با این مانیتور فعلی گرافیک شما از لحاظ تصویری گلوگاه شده

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوست عزیز تا زمانی که مانیتور شما fhd هست و یحتمل 60 هرتز هیچی نخر و فقط فکر تعویض مانیتورت باش در وهله اول 2070 سوپر در رزلوشن 2k کارت خوبیه و علنا با این مانیتور فعلی گرافیک شما از لحاظ تصویری گلوگاه شده

اتفاقا اینم خودش یه مسئله هست

مانیتور بالای 60 هرتز غیر از مواردی مثل CSGO فایده دیگه‌ای دارن؟

برای مثال اگر در عنوانی که 100 فریم میده مانیتور 144 باشه، فرق چندانی با 60 هرتز داره؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MasoudK96 گفته است :

اتفاقا اینم خودش یه مسئله هست

مانیتور بالای 60 هرتز غیر از مواردی مثل CSGO فایده دیگه‌ای دارن؟

برای مثال اگر در عنوانی که 100 فریم میده مانیتور 144 باشه، فرق چندانی با 60 هرتز داره؟

بله عزیز شما وقتی مانیتورت 144 هرتز باشه هر فریمی که گرافیکت بده رو تا 144 بده مانیتور نمایش میده اما سوال اینجاست این نرمی تصویر از کجا سرچشمه می گیره؟

روال کار مانیتور به این صورت هست که تعدادی فریم رو با سرعت زیاد کنار هم قرار میده در هر ثانیه و برای ما تصور متحرک بودن تصاویر رو ایجاد می کنه هر فیلم به عنوان مثال هر ثانیش 24 فریم هست و ....

هر ثانیه میشه 1000 میلی ثانیه مانیتور 60 هرتز یعنی در هر ثانیه 60تا تصویر رو می تونه نشون بده پس ما هر 16.67 میلی ثانیه تصویر برامون بروز میشه

در مانیتور 144 هرتز این عدد به کمتر از نصف میرسه و میشه هر 6.94 میلی ثانیه این از بحث فنی 

اما اینکه شما صرفا باید برای بازی های رقابتی مثل cs go مانیتور 144 هرتز بخری اشتباه هست و شما راحت این نرخ به روز رسانی تصویر و نرمیش رو در هر بازی که باشه احساس می کنی حتی اگر فوتبالم که باشه

لینک به دیدگاه

خرید Rtx 3070 به اضافه مانیتور 2k با 144 هرتز گزینه بهتریه. سری 2000 خیلی زود به جمع از رده خارج شده ها برای خرید پیوست. 

https://www.tomshardware.com/news/nvidias-geforce-rtx-3070-beats-2080-ti-in-first-performance-results

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

2080 و 2080ti کارتایی هستن که در این برهه باید بفروشیشون نه اینکه بخری مخصوصا اگه می خوای نو بخری مطمئن باش کار اشتباهیه.

لینک به دیدگاه

درمورد کارتها نمیدونم ،ولی یه نصیحت از طرف من به شما 

مانیتور رو بزارید همینی که هست بمونه

چرا؟

شما بلفرض مانیتور ۱۴۴۰p بخرید با ریفرش ۱۲۰ ،شما دیگه به اون عادت میکنید و دیگه اصلن نمیتونید کمتر اینو تحمل کنید و لذت نمیبرید

کارتتون بالاخره تا یه حدی جواب میده بعد اون دیگه باید عوضش کنید اگه پول هم اونموقه نداشته باشید خیلی اعصابتون خورد میشه

من الان یه مانیتور lcd دارم با رز ۷۶۸p تا قیام قیامتم عوضش نمیکنم ،رزولوشن راحتیه با کارت ضعیف هم همه بازیا رو با ۶۰فریم بالا میاره،مگه اینکه پردازنده کم بیاره

لینک به دیدگاه

سلام

خرید سری 2000 انویدیا در این زمان اون هم آکبند اصلا صحیح نیست .

البته قرار نیست به زودی سری 3000 در مقدار کافی موجود بشه و با وجود معرفی 3070 تا حدود 10 روز دیگه هم فرر نیست اتفاق خاصی رخ بده اما باز هم خرید سری 2000 جالب نیست . فعلا صبر کن سری RX 6000 معرفی بشه .

لینک به دیدگاه

اگه خیلی بازی های Fps بازی میکنی مثلا مثل فورت نایت و که نیاز به 240 fps ثابت داری 

2080ti پیشنهاد میشه اگه دست دوم باشه چه بهتر 

دیگه سری 3000 انودیا فورتنایت و کالاف وارزون و سی اس گو رو رسما قورت میده

اگه رو 8k دوس داری بازی کنی سری 3000 بگیر

و به نظرم مانیتور رو هم عوض کن هم خیلی تاثیر داره تو گیم ودرکل واسه بینایی هم ضرر داره

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات همگی

دو تا مسئله هست. اولا دست دوم اینجور نیست که به راحتی پیدا شه توی این قیمت

دوما نتونستم با خودم کنار بیام سر ریسکش

مثلا یه مدل خاص چند وقت پیش برای فروش دیدم که اسم نمی‌برم، ولی از مدلای اورکلاک شده بود و خیلیا امازون نوشته بودن ناپایداری داره. خب به نظرم ارزش نداره آدم کمتر پول بده و با ناپایداری مواجه بشه. البته که اگر مدل خوبش باشه کاملا درسته و دست دوم ارزش بیشتری داره. اما باید دید کسی می‌فروشه یا نه؟

و در مورد قیمت‌‌. اینکه انتظار داشته باشیم ۳۰۰۰ ارزون شه، به نظرم معادل اینه که انتظار داشته باشیم ذخیره دلار کشور به حالت اصلی برگرده تا دلار برای ترخیص زاحت و بی‌داستان موارد غیر ضروری مثل قطعات کامپیوتر باشه، جدای از سودهای جورواجور

شاید من اشتباه می‌کنم، و امیدوارم اشتباه بکنم. خودم مصرف‌کننده هستم، ولی بعید می‌دونم امید به خرید ارزون ۳۰۰۰ امید درستی باشه. خوشحال می‌شم اگر نظر مخالف دارید عنوان کنید

و در مورد مانیتور، ممنون از راهنمایی دوستن گرامی

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

شاید من اشتباه می‌کنم، و امیدوارم اشتباه بکنم. خودم مصرف‌کننده هستم، ولی بعید می‌دونم امید به خرید ارزون ۳۰۰۰ امید درستی باشه. خوشحال می‌شم اگر نظر مخالف دارید عنوان کنید

دوست عزیز شما که الان گرافیکت از توانش در 60 فریم و کیفیت 1080 درست استفاده نمیشه چه دلیلی اصلا برای تعویض داری شما؟

کارت شما کارت میان رده و خوش قیمتی هست هر وقت بخوای بفروشی براش مشتری هست بالاترم گفتم شما الان مانیتورت باید تو اولویت باشه اگر دوست داری تجربه گیمینگ بهتری داشته باشی

الان چیزی که خارجیا بهش میگن میانرده و خوش قیمت مانیتور 2k و 144 هرتز هست بالای 144 هم نیازی نیست به دلیل پینگ بد ایران برای بازی های انلاین و فک نکنم هر کسی هم رفلکس تایمش 4.16 میلی ثانیه باشه یک بررسی هم کرده بودن با استریمرهای بزرگ اعم از شرود و .... و خیلیاش نتوستن فرق 144 و 240 هرتز رو بفهمن

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز شما که الان گرافیکت از توانش در 60 فریم و کیفیت 1080 درست استفاده نمیشه چه دلیلی اصلا برای تعویض داری شما؟

کارت شما کارت میان رده و خوش قیمتی هست هر وقت بخوای بفروشی براش مشتری هست بالاترم گفتم شما الان مانیتورت باید تو اولویت باشه اگر دوست داری تجربه گیمینگ بهتری داشته باشی

الان چیزی که خارجیا بهش میگن میانرده و خوش قیمت مانیتور 2k و 144 هرتز هست بالای 144 هم نیازی نیست به دلیل پینگ بد ایران برای بازی های انلاین و فک نکنم هر کسی هم رفلکس تایمش 4.16 میلی ثانیه باشه یک بررسی هم کرده بودن با استریمرهای بزرگ اعم از شرود و .... و خیلیاش نتوستن فرق 144 و 240 هرتز رو بفهمن

بله در مورد مانتیتور کاملا قانع شدم با توضیحات شما. خیلی ممنون از راهنمایی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...