رفتن به مطلب

##فوری## دوستان یه مشکل بزرگ ##فوری##

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز . خدمتون عرض کنم که من یه کیس و یه مانیتور دارم که بعد از انجام کارهای سخت افزاری و نصب ویندوز ، حالا اینو وصل می کنم و هیچ مشکلی نداره و ویندوز بالا میاد . این کیس و مانیتور رو تو دفتر هم تست کردم و مشکلی نداشته .

ولی وقتی به مشتری تحویل می دم و ایشون وصل می کنند سیستم رو . ارور وسط صفحه مانیتور در یک باکس کوچیک میاد که مربوط به مانیتوره

ارور اینه

وقتی کلید پاور رو می زنم این ارور میاد

Check Signal Cable

و وقتی سیستم میاد بالا یعنی وارد ویندوز می شه این ارور

Not Optimum Mode Recommended Mode :

900 * 1440

?

مانیتور 17 اینج هست و من کارت گرافیکمو که DVi داره رو به VGA مانیتور وصل کردم . چون مانیتور فقط همین خروجی تصویر رو داره

لطفا راهنمایی کنید . اگه امکان داره سریعتر

لینک به دیدگاه

لازم به ذکر است که این سیستم با همین شرایط بدون ارورهای بالا در محل کار و دفترم کار می کنه . ولی به محض اینکه تو خونه بنده خدا وصل می کنیم این ارور میاد . من رزولوشن رو تغییر دادم به نسبت های مختلف . اما ارور همچنان باقی هست

لینک به دیدگاه

آقا از سلامت کابل تصویر مطمئنی؟ شاید وقتی تو منزل مشتری امتحان میکنید، کابل به صورتی قرار میگیره که مونیتور درست شناسایی نمشیه. :blink: :blink: :blink: @-)

لینک به دیدگاه

کابل تصویر رو هم تو دفتر چک کردم . اصلا دقیقا همون کابل رو بهشون دادم که خیالم راحت باشه

بعد از اینکه این مشکل پیش اومد برا اطمینان بیشتر دوباره سیستم رو آوردم دفتر تست کردم با همون کابل ها و کاملا بدون مشکل جواب داد

لینک به دیدگاه

این دیگه آخرشه. عجب مشکل عجیب غریبی هست. با جابجایی کامپیوتر به محل دیگه ، فقط عوامل محیطی تغییر میکنه که دما و رطوبت هستند که بعید میدونم چنین تاثیر بگذارند.!!

یک سوال ، دوباره کیس و کامپیوتر رو آرودید تو محل کار تست کنید یا نه؟ :huh:

لینک به دیدگاه

با درود،

نميدونم، ولى من اگه جاى شما بودم:

1) كابل رو عوض ميكردم و يا با يه مانيتور ديگه چك ميكردم.

2) كارت گرافيك رو دوباره جا ميزدم - سيمهاى برقش رو چك ميكردم.

3) معمولا رزلوشن 17 اينچ ها 768 * 1024 - 60 تا 70 هرتز هستش - آيا دوستتون درست تنظيم ميكنن؟

چيز هاي غير مرتبط:

- ممكنه برق خونه اين دوستتون يا پريز برقى (چهار راهى) مشكل دار باشه؟ ويا كم بياره؟

- آيا دوستتون محكم و درست كابل ها رو فيكس ميكنن؟

- آقا محمد جواد جان، دست شما شفاست، سيستم دوستت مشكل داره ولى دست شما كه مياد درست كار ميكنه ولى دست دوستتون مورد داره. (ديدم از اينجور چيزها كه ميگما!!)

لینک به دیدگاه

مورد اول که به احتمال زیاد از کابل یاید باشه .

ولی مورد دوم رو این کارو انجام بدید:

روزلیشن مانیتور رو روی کمترین میزان اون بذارید و ببینید این مشکل وجود داره یانه ؟ اگه نداشت رزولیشن رو به ترتیب زیاد کنید تا به حد دلخواه برسید.

لینک به دیدگاه

ب

- آقا محمد جواد جان، دست شما شفاست، سيستم دوستت مشكل داره ولى دست شما كه مياد درست كار ميكنه ولى دست دوستتون مورد داره. (ديدم از اينجور چيزها كه ميگما!!)

من هم کاملا با این جمله شما موافقم چون بار ها و بارها دیدم. 8-X

لینک به دیدگاه

این دیگه آخرشه. عجب مشکل عجیب غریبی هست. با جابجایی کامپیوتر به محل دیگه ، فقط عوامل محیطی تغییر میکنه که دما و رطوبت هستند که بعید میدونم چنین تاثیر بگذارند.!!

یک سوال ، دوباره کیس و کامپیوتر رو آرودید تو محل کار تست کنید یا نه؟ :huh:

آره داداش کیس و کامپیوتر رو دوباره آوردم مغازه و بعد بردم دفتر چک کردم هردوجا بدون مشکل کار می کرد . حتی کابل تصویر و برق مانیتور رو هم تعویض کردم بازم افاقه نکرد

لینک به دیدگاه

بهش بگو سیستم رو تو یک اتاق دیگه استفاده کنه . یا از پریز برق دیگه ای برق مانیتور رو بگیره .

لینک به دیدگاه

با درود،

نميدونم، ولى من اگه جاى شما بودم:

1) كابل رو عوض ميكردم و يا با يه مانيتور ديگه چك ميكردم.

2) كارت گرافيك رو دوباره جا ميزدم - سيمهاى برقش رو چك ميكردم.

3) معمولا رزلوشن 17 اينچ ها 768 * 1024 - 60 تا 70 هرتز هستش - آيا دوستتون درست تنظيم ميكنن؟

چيز هاي غير مرتبط:

- ممكنه برق خونه اين دوستتون يا پريز برقى (چهار راهى) مشكل دار باشه؟ ويا كم بياره؟

- آيا دوستتون محكم و درست كابل ها رو فيكس ميكنن؟

سلام عزیز

1- کابل رو عوض کردم . قبل از اینکه مانیتور 17 بهشون بدم یه مانیتور وی جی ای ساپورت قدیمی داشتند که اونم همچین اروری می داد من فک کردم شاید بخاطر قدیمی بودنشه و مشکل پیدا کرده . و بعد این مانیتور سامسونگ 17 رو بهشون دادم

2 - وقتی کارت گرافیک تو مغازه و دفتر من بدون مشکل میاد بالا و ارور نمی ده . فک کنم این یعنی کارت درست جازده شده

3 - رزولوشن رو از 600*800 یا هر رزولوشنی تست کردم ولی ارور باقی موند

- سیستم قبلی شون که دی دی آر 1 بود با همین برق چهارراهی هیچ مشکلی نداشت

- کابل ها محکم فیکس می شه داداشم

- اینم نظر لطف شماست . نمی دونم والا کاش این دست تو خونه این بنده خدا هم شفای عاجل عنایت می کرد

لینک به دیدگاه

مورد اول که به احتمال زیاد از کابل یاید باشه .

ولی مورد دوم رو این کارو انجام بدید:

روزلیشن مانیتور رو روی کمترین میزان اون بذارید و ببینید این مشکل وجود داره یانه ؟ اگه نداشت رزولیشن رو به ترتیب زیاد کنید تا به حد دلخواه برسید.

سلام عزیزدل . سیستم از پایین ترین رزولوشن همین مشکل رو داره تا بیشترین مقدار

لینک به دیدگاه

بهش بگو سیستم رو تو یک اتاق دیگه استفاده کنه . یا از پریز برق دیگه ای برق مانیتور رو بگیره .

این کار رو هم بهش گفتم دیروز . سیستم رو از اتاق ، برد تو پذیرایی تست کرد بازم همین مشکل بود

لینک به دیدگاه

من هم کاملا با این جمله شما موافقم چون بار ها و بارها دیدم. 8-X

شما عزیزان که دراین امر ثابت قدم هستید یه دستی به این سیستم این بنده خدا بزنید . البته تو خونشون ;)

لینک به دیدگاه

نمی دونم چرا همه مشکلات بزرگ همش برای من پیش میاد :( :wacko:

لینک به دیدگاه

دوستان همه راهها رو پیشنهاد دادن . فقط یه مورد به ذهنم می رسه اینکه بعضی کابل ها ورژن مختلفی داره . نمی دونم ربطی داره یا نه ؟! مثلا DVI-S یا ...

چون خودم یه کابل DVI داشتم روی خود مانیتور بود وقتی نگاه خار هاش می کردی می دیدی همه اش خار داره ولی یک تبدیل VGA به DVI که روی کارت گرافیک بود ، نگاه کردم دیدم تعداد خارهاش کمتر . نمی دونم ولی شاید به مشکل شما ربط داشته باشه .

ویرایش شده توسط mousey
لینک به دیدگاه

دوستان همه راهها رو پیشنهاد دادن . فقط یه مورد به ذهنم می رسه اینکه بعضی کابل ها ورژن مختلفی داره . نمی دونم ربطی داره یا نه ؟! مثلا DVI-S یا ...

چون خودم یه کابل DVI داشتم روی خود مانیتور بود وقتی نگاه خار هاش می کردی می دیدی همه اش خار داره ولی یک تبدیل VGA به DVI که روی کارت گرافیک بود ، نگاه کردم دیدم تعداد خارهاش کمتر . نمی دونم ولی شاید به مشکل شما ربط داشته باشه .

بیشتر توضیح بدید لطفا

لینک به دیدگاه

اینجا بیشتر توضیح داده لینک

البته عرض کردم شاید ربطی نداشته باشه.

ویرایش شده توسط mousey
لینک به دیدگاه

اینجا بیشتر توضیح داده لینک

البته عرض کردم شاید ربطی نداشته باشه.

البته حرف شما بی ربط نیست عزیز . اما من سیستم رو با یه کابل واحد در دوجا تست کردم یکی بدون مشکل و یکی همراه با ایراد . بنابراین این مشکل نمی تونه از کابل باشه عزیز

لینک به دیدگاه

واقعا دوستان با خودشون می گن این چه مشکل عجیبیه . همیشه همه مشکلات عجیب و غریب برا من پیش میاد . دوستان بازم راهنمایی کنید شاید حل شد . یعنی هیچ راه حل دیگه ای وجود نداره ؟ پس با این حساب این بنده خدا باید خونشو عوض کنه :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بیا با این داستان که یه جا درست کار میکنه یه مکان دیگه درست کار نمیکنه کاری نداشته باشیم :D

اگر تصویر داری :

برای درست کردن ارور اپتیموم مد قبل از بوت ویندوز کلید F8 رو بزن اونجایی که سیف مد و غیره هست.

VGA مد رو انتخاب کن توی ویندوز 7 باید گزینه 640x480 رو انتخاب کنی.

وین که بالا اومد رزولوشن رو روی دیفالت 17 اینچی ها ست کن 1024

من این ارور رو داشتم ارور برای 1 دقیقه بود بعد میرفت باید تو همون 1 دقیقه که ارور رو میداد رزولوشن رو ست کردم.

اگر تصویر نداری کلا ببر همون جایی که تصویر میده همین کار رو انجام بده روی سیستم جنی باید کار جنی انجام بدی دیگه :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام محمد جان.

مشکلت عجیبه ولی مطمئنا ساده هست.هرچی سخت بگیری سخت تر میشه.پس اصلا ناامیدی به دلت راه نده و متمرکز شو روی مشکلت.

باید چک کنی ببینی بین این دو مکان چه شرایطی تغییر میکنه؟چی عوض میشه؟لطفا ولتاژ برق وروودی محل مورد نظر رو با یک ولتمتر چک کنید؟دستگاههای دیجیتال به ولتاژ کمتر از ولتاژ تعیین شده براشون به مشکل میخورند.یه نمونه برات مثال میزنم.دستگاههای دیجیتالی که برروی یخچال فریزر ها سوار هست وقتی ولتاژ از حد معمول کمتر میشه(مثلا غروب های تابستان به 170 ولت میرسه(220ولت باید باشه)شروع به صدا میکنه و وسیله از کار میفته.

نمیدونم در مورد مانیتور هم این احتمال وجود داره یا خیر.

لینک به دیدگاه

مونیتور های امروزی اکترا universal voltage هستند و از 100 تا 240 به راحتی کار میکنند یهنی چون switching هستند، نوسانات برق ورودی روی کاردکرد تاثیر نمیگذاره.

ولی مونیتور قدیمی ها چنین سیستمی ندارند و با کاهش ولتاژ دچار اشکال در کارکرد می شوند.

لینک به دیدگاه

بیا با این داستان که یه جا درست کار میکنه یه مکان دیگه درست کار نمیکنه کاری نداشته باشیم :D

اگر تصویر داری :

برای درست کردن ارور اپتیموم مد قبل از بوت ویندوز کلید F8 رو بزن اونجایی که سیف مد و غیره هست.

VGA مد رو انتخاب کن توی ویندوز 7 باید گزینه 640x480 رو انتخاب کنی.

وین که بالا اومد رزولوشن رو روی دیفالت 17 اینچی ها ست کن 1024

من این ارور رو داشتم ارور برای 1 دقیقه بود بعد میرفت باید تو همون 1 دقیقه که ارور رو میداد رزولوشن رو ست کردم.

اگر تصویر نداری کلا ببر همون جایی که تصویر میده همین کار رو انجام بده روی سیستم جنی باید کار جنی انجام بدی دیگه :lol:

اتفاقا حالا که این حرف رو زدی داداش یادم اومد که بعد حدود یک دقیقه که این ارور میاد . بعد تصویر مانیتور می ره . و باید دوباره مانیتور رو خاموش روشن کرد . ویندوز این بنده خدا XP هست . تنظیم VGA Mode برای XP فرق می کنه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...