رفتن به مطلب

بدسکتور روی بد سکتور

asghar212
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

چند ماه پیش یک هارد 3 ترابایت دست دوم سیگیت از یکی از اعضای سایت خریدم.

این هارد از همون اول هم health ش  مرتب بالا پایین می شد اما الان چند روزه یک دفعه از 100 اومد پایین و دیگه برنگشت همینطور هر دفعه میاد پایینو پایینتر تا رسیده روی 4 درصد البته پرفورمنسش رو 100 یا 98 بعضی وقتا نشون میده ولی سرعتش خیلی کم شده اصلا نمیشه کاری کرد.فقط هم برای آرشیو گرفتم و ویندوز روش نصب نکردم استفاده ام ازش کم بوده.خودم یک یه ترابایت وسترن دیجیتال گرین دارم که چند سال رو سیستم بوده و آخ نگفته الانم همونو دوباره گذاشتم و مشکلی نداره.اس اس دی هم دارم که ویندوز روش هست.

یک نکته که وجود داره هر بار که سیستم رو روشن می کنم توی برنامه هارد دیسک سنتینل میزنه 1000 تا بدسکتور دیگه هم اضافه شده به قبلیا که تا الآن رسیده به 7366 بدسکتور. من خیلی اطلاعات مهم دارم روی این هارد ولی سرعت کپی بسیار بد هست حتی وقتی اونو هم وصل میکنم و ویندوز رو اس اس دی باشه بازم بوت کمی طول می کشه .آیا راهی هست؟ با نرم افزار hdd regenerator هم کار کردم و تقریبا زد 1800 بد سکتور رو درست کرده ولی در عمل اصلا فرقی نکرده اعداد نشون داده شده توی دیسک سنتینل هم همش بیشتر میشن.

خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

یه هارد دیسک دیگه بخر. اون کارش تمومه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

یه هارد دیسک دیگه بخر. اون کارش تمومه.

اطلاعاتش خیلی برام مهمه اونها رو چکار باید بکنم

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

اطلاعاتش خیلی برام مهمه اونها رو چکار باید بکنم

همین الان هم معلوم نیست به اون اطلاعات دسترسی کامل داشته باشی، هر چه زودتر هاردی تهیه کن و اطلاعات رو هرچقدرش که امکان داره منتقل کن. مابقی اش از دست رفته.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

همین الان هم معلوم نیست به اون اطلاعات دسترسی کامل داشته باشی، هر چه زودتر هاردی تهیه کن و اطلاعات رو هرچقدرش که امکان داره منتقل کن. مابقی اش از دست رفته.

هارد دیگه دارم همین الان وصل میکنم که اطلاعات این رو منتقل کنم همه رو نشون میده اما همش گیر میکنه سرعت انتقالش در حد صفره اصلا یه وضع خرابی میخوام منتقل کنم چکار کنم آخه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

سلام

چند ماه پیش یک هارد 3 ترابایت دست دوم سیگیت از یکی از اعضای سایت خریدم.

این هارد از همون اول هم health ش  مرتب بالا پایین می شد اما الان چند روزه یک دفعه از 100 اومد پایین و دیگه برنگشت همینطور هر دفعه میاد پایینو پایینتر تا رسیده روی 4 درصد البته پرفورمنسش رو 100 یا 98 بعضی وقتا نشون میده ولی سرعتش خیلی کم شده اصلا نمیشه کاری کرد.فقط هم برای آرشیو گرفتم و ویندوز روش نصب نکردم استفاده ام ازش کم بوده.خودم یک یه ترابایت وسترن دیجیتال گرین دارم که چند سال رو سیستم بوده و آخ نگفته الانم همونو دوباره گذاشتم و مشکلی نداره.اس اس دی هم دارم که ویندوز روش هست.

یک نکته که وجود داره هر بار که سیستم رو روشن می کنم توی برنامه هارد دیسک سنتینل میزنه 1000 تا بدسکتور دیگه هم اضافه شده به قبلیا که تا الآن رسیده به 7366 بدسکتور. من خیلی اطلاعات مهم دارم روی این هارد ولی سرعت کپی بسیار بد هست حتی وقتی اونو هم وصل میکنم و ویندوز رو اس اس دی باشه بازم بوت کمی طول می کشه .آیا راهی هست؟ با نرم افزار hdd regenerator هم کار کردم و تقریبا زد 1800 بد سکتور رو درست کرده ولی در عمل اصلا فرقی نکرده اعداد نشون داده شده توی دیسک سنتینل هم همش بیشتر میشن.

سلام.خود برنامه hd sentinel قابلیت تعمیر داره.در ضمن دقت کنید که بد سکتور نوشته یا سکتور ضعیف.و ممکنه پاور خراب باشه.برا منم همینجوری سلامتی داشت میامد پایین هارد اصلی هم بود.تا پاور رو عوض کردم دیدم متوقف شد.با hd sentinel زدم ریپیر سلامتی رو از 50 کرد 98

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.خود برنامه hd sentinel قابلیت تعمیر داره.در ضمن دقت کنید که بد سکتور نوشته یا سکتور ضعیف.و ممکنه پاور خراب باشه.منم همینجوری سلامتی داشت نیامد پایین هارد اصلی هم بود.تا پاور رو عوض کردم دیدم متوقف شد.با hd sentinel زدم ریپیر سلامتی رو از 50 کرد 98

سلام ببخشید کجای برنامه سنتینل تعمیر داره من هر چی میگردم پیدا نمیکنم میشه بگید دقیقا کجاشه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

هارد دیگه دارم همین الان وصل میکنم که اطلاعات این رو منتقل کنم همه رو نشون میده اما همش گیر میکنه سرعت انتقالش در حد صفره اصلا یه وضع خرابی میخوام منتقل کنم چکار کنم آخه

نمیخوام ناامیدت کنم، این یکی از بهترین نرم افزار های ریکاوری اطلاعاته:

https://soft98.ir/software/recovery-data/2502-active-undelete-enterprise.html

اما ساعت ها ممکنه وقتت رو بگیره و آخرش هم نتیجه ای نده. چون تجربه این مشکل رو من دارم، به نظرم برای نتیجه گیری سریعتر اطلاعات رو دستی Copy کن هر کدومش نشد Skip کن دیگه بیخیالش کاریش نمیشه کرد.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

سلام ببخشید کجای برنامه سنتینل تعمیر داره من هر چی میگردم پیدا نمیکنم میشه بگید دقیقا کجاشه؟

الان به کامپیوتر دسترسی ندارم دقیق بگم صبر کن عصری بهت میگم.فقط من رو هارد 500 گیگ زدم دو ساعتی طول کشید.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اما ساعت ها ممکنه وقتت رو بگیره و آخرش هم نتیجه ای نده. چون تجربه این مشکل رو من دارم

با درود خدمت جناب آرمین و دوستان دیگه

خواستم بنده هم تجربه ریکاوری اطلاعاتم رو به اشتراک بزارم چندین ساله پیش که میخواستم لینوکس تجربه کنم بدلیل بی تجربه بودن اطلاعتم تماما فرمت شد و با این برنامه تونستم بخشی رو ریکاوری کنم و حتی بعضی از تصاویر و فایل های ریکاوری شده معیوب بودن و خب نمیشد کاری هم انجام داد.

-------------------------------------------------

و اما در مورد هاردیسک دوستمون 

به احتمال 90 درصد ریفر بوده 

لینک به دیدگاه

چند ماه پیش یک هارد 3 ترا و یک اس اس دی 128 تو همین فروم از یکی خریدم.اس اس دی که سنسور دماش اصلا کار نمیکرد.

به من گفت هاردا اصلا مشکلی ندارن و فقط خاک خوردن توی 6 ماه در حالی که هارد 3 ترا از روزی که اومد کمی صدا داشت و جواب هم درست و حسابی نداد که کلا نا امید شدم. بعد از خرید.همینطور healthش یک دفعه کم شد تا الان رسیده 4 درصد و اصلا نمیشه حتی اون همه دیتای مهمی که ریختم داخلشو کپی کنم تو هارد دیگه.الانم که میگن از اول هارد ریفر انداختن بهت واقعا متاسفم.هیچ فرقی بین اونایی که دلالی کردنو نونشو تو خون این مردم زدن با افرادی که سر مردم رو کلاه می ذارن وجود نداره.بالاخره چرک و خون میشه توی خانواده و فرزندان خودشو نشون میده.سعی کنیم حداقل آزاده باشیم و توی معاملمون دروغ و دغل بازی نباشه.معامله ای که توش دروغ باشه چه خریدار بفهمه چه نفهمه از اول باطل هست و حرام.

میسپرمش دست خدا

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

چند ماه پیش یک هارد 3 ترا و یک اس اس دی 128 تو همین فروم از یکی خریدم.اس اس دی که سنسور دماش اصلا کار نمیکرد.

به من گفت هاردا اصلا مشکلی ندارن و فقط خاک خوردن توی 6 ماه در حالی که هارد 3 ترا از روزی که اومد کمی صدا داشت و جواب هم درست و حسابی نداد که کلا نا امید شدم. بعد از خرید.همینطور healthش یک دفعه کم شد تا الان رسیده 4 درصد و اصلا نمیشه حتی اون همه دیتای مهمی که ریختم داخلشو کپی کنم تو هارد دیگه.الانم که میگن از اول هارد ریفر انداختن بهت واقعا متاسفم.هیچ فرقی بین اونایی که دلالی کردنو نونشو تو خون این مردم زدن با افرادی که سر مردم رو کلاه می ذارن وجود نداره.بالاخره چرک و خون میشه توی خانواده و فرزندان خودشو نشون میده.سعی کنیم حداقل آزاده باشیم و توی معاملمون دروغ و دغل بازی نباشه.معامله ای که توش دروغ باشه چه خریدار بفهمه چه نفهمه از اول باطل هست و حرام.

میسپرمش دست خدا

تعمیرش اینجاست.:تب surface test<disk بعد test type رو بزارید روی disk repair بزنید استارت تست.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

میسپرمش دست خدا

1.از فروشنده تست سلامت درخواست دادید؟

2. مهلت تست گرفتید

3.هارد وقتی رسید تست سلامت گرفتید؟

4.تمام موارد رو انجام دادید بازم به این روز افتاده ممکنه از سمت خودتون بوده مشکل

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

1.از فروشنده تست سلامت درخواست دادید؟

2. مهلت تست گرفتید

3.هارد وقتی رسید تست سلامت گرفتید؟

4.تمام موارد رو انجام دادید بازم به این روز افتاده ممکنه از سمت خودتون بوده مشکل

سلام بله خب تست فرستاد عکس رو ولی اینطور که گفتن یک کاری هست میشه انجام داد که هارد کاملا سالم نشون داده بشه.توی تستی که خودم گرفتم هم خوب بود روز اول با اینکه کمی صدای جیر کوچیکی میداد.

اصلا بعد از اینکه پولو ریختم حسابش یا جواب نمیداد یا یکی دیگه برمیداشت میگفت فلانی نیست.

وقتی هم هارد رسید دستم که به زور تو واتس آپ یه بار جواب داد دم ظهری میگفت چیه الان پیام دادی زنگ میزنی از خواب بیدارم می کنی !!!

اصلا هیچی منم مثل خیلیا به + های فروم توجه کردم متاسفانه 

در 29 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

تعمیرش اینجاست.:تب surface test<disk بعد test type رو بزارید روی disk repair بزنید استارت تست.

سلام گذاشتمش الان تقریبا 4 ساعته تازه نیم درصدش رفته.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

سلام بله خب تست فرستاد عکس رو ولی اینطور که گفتن یک کاری هست میشه انجام داد که هارد کاملا سالم نشون داده بشه.توی تستی که خودم گرفتم هم خوب بود روز اول با اینکه کمی صدای جیر کوچیکی میداد.

اصلا بعد از اینکه پولو ریختم حسابش یا جواب نمیداد یا یکی دیگه برمیداشت میگفت فلانی نیست.

وقتی هم هارد رسید دستم که به زور تو واتس آپ یه بار جواب داد دم ظهری میگفت چیه الان پیام دادی زنگ میزنی از خواب بیدارم می کنی !!!

اصلا هیچی منم مثل خیلیا به + های فروم توجه کردم متاسفانه 

سلام گذاشتمش الان تقریبا 4 ساعته تازه نیم درصدش رفته.

فقط تست کن پاور سالم باشه و برا سیستم ضعیف نباشه.اون برنامه هارد من رو نجات داد.البته بعد شش ماه که پاور بدرد نخوری داشتم پاوره زد کل سیستم رو سوزوند.ولی هارده آخراش بود.960 روز کار کرده بود.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

فقط تست کن پاور سالم باشه و برا سیستم ضعیف نباشه.اون برنامه هارد من رو نجات داد.البته بعد شش ماه که پاور بدرد نخوری داشتم پاوره زد کل سیستم رو سوزوند.ولی هارده آخراش بود.960 روز کار کرده بود.

والا الان چند ساله هارد یک ترا دارم هیچیش نشده اس اس دی هم دارم چیزیش نشده کلا سیستم اوکیه. 650 گرین هست نرم افزار خاصی هست برای تست سلامت پاور؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

والا الان چند ساله هارد یک ترا دارم هیچیش نشده اس اس دی هم دارم چیزیش نشده کلا سیستم اوکیه. 650 گرین هست نرم افزار خاصی هست برای تست سلامت پاور؟

hw monitor اگه ولتاژ های اصلی (3.3و5و12)رو نشون بده میشه.روی هر سیستمی یه ولتاژی رو میده چک کنید ببینید اگه اون اصلیارو داد سیستم رو کمی ببرید زیر فشار و یه عکس بدید.اگه نشان نداد بعد از اتمام کار برنامه هارد برید داخل بایوس و ولتاژ هارو اونجا بگید.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

hw monitor اگه ولتاژ های اصلی (3.3و5و12)رو نشون بده میشه.روی هر سیستمی یه ولتاژی رو میده چک کنید ببینید اگه اون اصلیارو داد سیستم رو کمی ببرید زیر فشار و یه عکس بدید.اگه نشان نداد بعد از اتمام کار برنامه هارد برید داخل بایوس و ولتاژ هارو اونجا بگید.

بله همین 3.3 و 5 و 12 ولت رو نشون میده 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، asghar212 گفته است :

بله همین 3.3 و 5 و 12 ولت رو نشون میده 

یکم سیستم رو ببرید زیر فشار یه نرم افزار سنگین باز کنید یه بازی چیزی که ببره زیر فشار رو اجرا کنید بعد از ولتاژ ها یه عکسی بگیرید بفرستید.

لینک به دیدگاه

من مشابه مشکل شما رو داشتم ، هارد بدسکتور گرفته بود و دیتا رو نمیشد از روی هارد به هارد دیگه انتقال داد ، موقع کپی گیر میکرد و سرعت میومد روی صفر ، بعضی از دیتا شما از بین رفته برای همیشه ، حتی اگر ریکاوری هم کنی ، مثلا عکس یا فیلم یا هر فرمت دیگه تاقض کپی میشه ، شما باید زودتر اقدام میکردی ، تنها یک راه دارید بدید بیرون با دستگاه PC3000 دیتا رو واستون ریکاوری کنن ، اونم هم هزینش بالاست هم ممکنه بازم ناقض برگرده ، مثل عکس زیر که من ریکاوری کردم ، یا فیلمی 10 دقیقه ی که فقط چند دقیقش ریکاوری میشه و بقیعه ش تو پلیر پخش نمیشه و از بین رفته

IMG_20190401_210035.jpg

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

من مشابه مشکل شما رو داشتم ، هارد بدسکتور گرفته بود و دیتا رو نمیشد از روی هارد به هارد دیگه انتقال داد ، موقع کپی گیر میکرد و سرعت میومد روی صفر ، بعضی از دیتا شما از بین رفته برای همیشه ، حتی اگر ریکاوری هم کنی ، مثلا عکس یا فیلم یا هر فرمت دیگه تاقض کپی میشه ، شما باید زودتر اقدام میکردی ، تنها یک راه دارید بدید بیرون با دستگاه PC3000 دیتا رو واستون ریکاوری کنن ، اونم هم هزینش بالاست هم ممکنه بازم ناقض برگرده ، مثل عکس زیر که من ریکاوری کردم ، یا فیلمی 10 دقیقه ی که فقط چند دقیقش ریکاوری میشه و بقیعه ش تو پلیر پخش نمیشه و از بین رفته

IMG_20190401_210035.jpg

تمام فایل ها رو ریختم روی این هارد این از 100 اومد 80 درصد و بلافاصله پس از روشن کردن بعدی اومد روی 4 درصد و این بلا سرش اومد اصلا وقت نکردم که کپی کنم جای دیگه

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

ببخشید بنده دبیر هستم از تابستون تمام فایل های تدریس مجازی و ویدیوهارو که آماده کردم ریختم روی این هارد این از 100 اومد 80 درصد و بلافاصله پس از روشن کردن بعدی اومد روی 4 درصد و این بلا سرش اومد اصلا وقت نکردم که کپی کنم جای دیگه

اگه بد سکتور ها روی اون قسمت افتاده باشن خراب شده اطلاعات.مگر اون برنامه کاری بکنه که باز ممکنه اطلاعات بر نگرده.

لینک به دیدگاه

اطلاعاتتون به فنا رفته. شما اول یک فیدبک منفی واسه فروشنده نصار کنید تا اینقدر موقع معامله خالی نبندن.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

اگه بد سکتور ها روی اون قسمت افتاده باشن خراب شده اطلاعات.مگر اون برنامه کاری بکنه که باز ممکنه اطلاعات بر نگرده.

این تصویر حین اجرای دوتا 2 هست

ولتاژ.png

ببینید من مطمئنم هیچ اطلاعاتی خراب نیست فقط سرعت خیلی پایین اومده چون فولدر ها به زور هم شده باز میشن و ویدیو ها به زور باز میشن اما اینقدر کند هست که نمیشه کپی کرد

گفتن این فروشنده های توی فروم ها یک کاری میکنن با هارد که سلامتیش رو توی تست ها کامل نشون میده و تا یک مدت هم خوب جواب میده ولی یک دفعه با صورت میخوره زمین عین هاردی که به من داد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهترین انتخاب برای هارد یا 2 ترابایت یا 4 ترابایت. شما 3 ترابایت خریدی که خیلیا میگن ضعیفن حتما قبل از خرید یه سرچ تو اینترنت بزنید. هارد های سیگیت درصد خرابی بالایی دارن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...