رفتن به مطلب

مشکلات مادربورد خودتونو اینجا مطرح کنین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

فکر میکنم این بخش یه همچین تاپیکی رو خیلی کم داشته . چون مطالب این قسمت که بیشترش به صورت مشکلات شخصی هست به صورت پرکنده و جدا جدا آمده که باعٍث شلوغ شدن این قسمت شده .

به هر حال بقیه مدیران ببخشن تو کارشون دخالت کردم .

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

من مادربورد سیستمم GA-8VT880P Combo هستش . بایسوش با اخرین ورژن پاپدیت کردم . میخواستم بدونم کسی از دوستان میدونه یا امتحان کرده که این مادربورد CPU های دوال کور یا کوره تو دو رو سپورت میکنه یا نه ؟

مسئله دیگه اینه که الان داره PCIExpress من 4X کار میکنه . اما تو سایت نوشته 16X دوستان کسی راه حل مسئله رو میدونه ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

ریکاردو جان فکر نمیکنم این سی پی یو هارو ساپورت کنه و اینکه میشه مدل کارتتون رو هم بگید .

مشخصات مادر برد:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=1937

لینک به دیدگاه

من مادربورد سیستمم GA-8VT880P Combo هستش . بایسوش با اخرین ورژن پاپدیت کردم . میخواستم بدونم کسی از دوستان میدونه یا امتحان کرده که این مادربورد CPU های دوال کور یا کوره تو دو رو سپورت میکنه یا نه ؟

مسئله دیگه اینه که الان داره PCIExpress من 4X کار میکنه . اما تو سایت نوشته 16X دوستان کسی راه حل مسئله رو میدونه ؟

ممنون

درود

ریکاردو جان با توجه به لیست ساپورت پردازنده مادربرد شما از پردازنده های کر تو دو و دوال کر پشتیبانی نمیکنه.

sup126.png

همچنین چون مادربرد شما ساختارش ترکیبی از شکاف پی سی ای اکسپرس 16 و ای جی پی 8 ایکس هست بنا بر نوشتار خود سایت گیگابایت شکاف پی سی ای اکسپرسش با پهنای باند 4X کار میکنه .پس کاملا طبیعی هست که کارت 8500 شما که در این شکاف نصب شده با سرعت 4X کار کند

rikardo297.png

لینک به دیدگاه

ممنون

این هم لینک CPU هایی که ساپورت میکنه عزیز

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=1937

لینک به دیدگاه

درود

ریکاردو جان با توجه به لیست ساپورت پردازنده مادربرد شما از پردازنده های کر تو دو و دوال کر پشتیبانی نمیکنه.

sup126.png

همچنین چون مادربرد شما ساختارش ترکیبی از شکاف پی سی ای اکسپرس 16 و ای جی پی 8 ایکس هست بنا بر نوشتار خود سایت گیگابایت شکاف پی سی ای اکسپرسش با پهنای باند 4X کار میکنه .پس کاملا طبیعی هست که کارت 8500 شما که در این شکاف نصب شده با سرعت 4X کار کند

rikardo297.png

با سلام خدمت mr pc عزيز

ميخواستم بدونم چطور ميشه فهميد گرافيك تو چه پهناي باندي كار ميكنه ؟

با GPU-Z ميشه فهميد؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت mr pc عزيز

ميخواستم بدونم چطور ميشه فهميد گرافيك تو چه پهناي باندي كار ميكنه ؟

با GPU-Z ميشه فهميد؟

درود

یاسر جان به عقیده بنده با نرم افزار GPU-Z هم میشه فهمید کارت با چه پهنای باندی کار میکند.به عنوان مثال در تصویر زیر روبروی عبارت BUS INTERFACE نوشته شده PCI EX 16 @X16 که قسمت

PCI EX 16 نشان دهنده اینترفیس کارت هست و X16@ بیانگر کارکرد کارت کارت در حالت X16 هست.

1919.gif

البته بنده یادم هست که در کارتهای با اینترفیس ای جی پی از منوی آداپتر هم در ویندوز نشان میداد که کارت در حالت ای جی پی 4 ایکس کار میکند یا 8 ایکس .همچنین بعضی مادربرد ها هم در بایوسشون منویی دارد که اطلاعاتی نظیر سرعت انتقال اطلاعات شکاف پی سی ای اکسپرس رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

سلام .

میخواستم بپرسم . چراغ قرمز و زرد جلوی کیس که مال هارد و... هست

فیشش رو جا نزدن . میخواستم بدونم چجوری و کجای مادر برد باید فیش ها رو جا زد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام .

میخواستم بپرسم . چراغ قرمز و زرد جلوی کیس که مال هارد و... هست

فیشش رو جا نزدن . میخواستم بدونم چجوری و کجای مادر برد باید فیش ها رو جا زد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

درود

دوست عزیز شما باید فیش مربوط به هارد رو به IDE LED یا همان HDD LED وصل کنید و فیش دیگر که معمولا مربوط به ال ای دی پاور سیستم هست که موقعی که سیستم رو روشن میکنید معمولا به رنگ سبز روشن میشه و ممکنه بسته به کیسهای مختلف رنگ ال ای دیش فرق کنه را باید به P LED وصل کنید

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز . ولی من نمیدونم جاش کجاست و کدوم فیش مربوط به هارد و کدوم فیش مربوط به ال ای دی پاور هست عکسی چیزی نداری برام بزاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز . ولی من نمیدونم جاش کجاست و کدوم فیش مربوط به هارد و کدوم فیش مربوط به ال ای دی پاور هست عکسی چیزی نداری برام بزاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود

دوست عزیز روی فیش هاردتون نوشته HDD LED و روی فیش پاورتون نوشته POWER LED

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز روی فیش هاردتون نوشته HDD LED و روی فیش پاورتون نوشته POWER LED

خیلی ممنون واقعا مر30

فیش هاردتون نوشته HDD LED و روی فیش پاورتون نوشته POWER LED

رو باید کجای مادربرد بزنم آخه صدتا جا برای اینها داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز مارک و مدل مادربردتون رو بنویسید تا با عکس توضیح بدم خدمتتون

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز من یه مشکلی در مین بوردم به وجود امده که مین بوردم بعضی موقع ها مه روشن می کنم بعضی موقع بوق ممتد و در صفحه ! warning سی پی یو و رم رو میگه بعد از پشت پاور اون کلید روشن خاموش پاور هست خاموش روشن می کنم سیستم راخت میاد بالا !!!! مین بوردم هم سری M52_s3p هست socket AM2 و cpu: 4000 اتلون X2 !!!!

مشکل از کجاست بعضی موقع ها اینجوری میشه بعضی موقع ها نه راحت میاد بالا!!!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز من یه مشکلی در مین بوردم به وجود امده که مین بوردم بعضی موقع ها مه روشن می کنم بعضی موقع بوق ممتد و در صفحه ! warning سی پی یو و رم رو میگه بعد از پشت پاور اون کلید روشن خاموش پاور هست خاموش روشن می کنم سیستم راخت میاد بالا !!!! مین بوردم هم سری M52_s3p هست socket AM2 و cpu: 4000 اتلون X2 !!!!

مشکل از کجاست بعضی موقع ها اینجوری میشه بعضی موقع ها نه راحت میاد بالا!!!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

درود

شما اول کلر سیموس کنید بعد وارد بایوس شوید و فاکتوری دیفالت کنید و بعد از سیو کردن تغییرات ببینید باز اینجور میشه یا نه .بایوس رو هم آپدیت کنید بهتره. اگر نشد متن ارور رو بنویسید تا بررسی کنیم انشا الله که مشکلتون رو حل کنیم.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز مارک و مدل مادربردتون رو بنویسید تا با عکس توضیح بدم خدمتتون

واقعا شرمنده ام کردی

این مادربردمه

لینک تصویر

لینک به دیدگاه

درود

دشمنت شرمنده باشه دوست عزیز. همونطور که در شکل زیر مشاهده میشه قسمت محل نصب سیمهای جلو کیستون در مادربرد که اصطلاحا فرونت پنل کانکتور خوانده میشه اگر بنده درست نوشته های زیر این کانکتور ها رو تشخیص داده باشم براتون مشخص کردم.و به طور کلی شما باید سیمی که از جلو کیستون بیرون امده و روی سر فیشش نوشته شده HDD LED را به کانکتور IDE LED مادربردتون وصل کنید و سیمی که از جلوی کیستون بیرون امده و روی سر فیشش نوشته شده POWER LED را به کانکتور P LED مادربردتون وصل کنید.

board_layout_large854.jpg

لینک به دیدگاه

ببخشيد ماله منم نميدونم چه مرگشه ! هيچ كدوم از يو اس پي هاش به جز اوني كه Onboard هست كار نميكنه !!! 50 بار هم عوضشون كردم ولي نشد كه نشد !

لینک به دیدگاه

توی دفترچه مادربوردتون نحوه نصب Usb های پنل جلو شرح داده شده . راحته اما اگه همینطوری الاهبختکی نصب کردی ممکنه گوشی یا وسیله ای که با اون پورت میخوای به سیستم وصل کنی آسیب ببینه

لینک به دیدگاه

ببخشيد ماله منم نميدونم چه مرگشه ! هيچ كدوم از يو اس پي هاش به جز اوني كه Onboard هست كار نميكنه !!! 50 بار هم عوضشون كردم ولي نشد كه نشد !

درود

دوست عزیز اگر ترتیب قرار گیری سیمها رو درست رعایت کنید هیچ دلیلی نداره که کار نکنه.

لینک به دیدگاه

mr pc جان فیش هارو جا زدم ولی درست نشد. مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا اگه روشن نباشه . مشکلی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگر همانطور که در شکل براتون مشخص نمودم فیش ها رو به درستی جا زده باشید و چراغ های جلو کیستون روشن نشود شاید ال ای دی های جلو کیستون سوخته باشه که احتمالش خیلی خیلی کم هست.من حدس میزنم شما سر جای خودش دقیقا جا نزده باشید

لینک به دیدگاه

جناب حسینی سلام

چند روز پیش یکی از بچه ها Asus P5Q خرید برد خونه دید سیستم بالا نمیاد برد جائی که خریده تست کردند دیدن سیستم بالا نمییاد یکی دیگه بهش دادند همونجا تست کردن بالا نیومد با چند نوع پردازنده و رم و... سومی رو تست کردند که فروشنده میگفت این رو از جای دیگه گرفته اون هم همینطور.

جالبه که یکی دیگه از بچه ها هم امد و گفت که من این مادبرد رو خریدم بعد یه هفته سوخت بردم گارانتی یه مدل دیگه بهم داد.

حالا من بدجوری نگران شدم چون مادبرد سیستمی که دانشگاه واسم خریده و الان پیش من هست (موقتا تا پروژم تموم بشه 100 تا امضا و تعهد و .. دادم تا تونستم اون رو بیارم خونه)همینه.

شما چیزی راجع به خرابی تو مادبردهای Asus P5Q نشنیدید؟ حتما تا حالا سیستمهای زیادی رو با این مادبرد بستید؟ مشکل خاصی نداشتند این سیستمها؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...