رفتن به مطلب

مشکلات مادربورد خودتونو اینجا مطرح کنین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عرض می کنم خدمت دوستان و mr pcجان عزیز::

آقا یادتون آندفعه گفتم مینم اینطوری شده و از این حرفا بعد گفتید eroor رو بنویسید تا بیشتر بتونم راهنماییتون کنم!

مین من M52s_s3p هست سوکت am2 و سی پی یو من 4000 اتلون x2 isj و رم من 1گیگ پاتریوت باس 800 هست !!!

الان یه 3 ماهی هست که بعضی موقع ها کامیپوتر رو روشن می کنم صدای بوق ممتد نه پشت سر هم ! کشیده قطع باز کشید قطع میشه!

و بعضی موقع هام بعضی موقع هام روشن می کنم این eroor رو می ده:::

memory information:DDr2 800 single channel .64bit

warning!now system is in safe mode .

please resetting cpu frequency in the CMOS setup

این ارورش بود

می خوام ببینم ایراد از چیه اگر چیزی خرابه ببرم گارنتی درست کنه!!!

دوستان منتظر جوابتون هستم مخصوصآ mr pc جان

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

جناب حسینی سلام

چند روز پیش یکی از بچه ها Asus P5Q خرید برد خونه دید سیستم بالا نمیاد برد جائی که خریده تست کردند دیدن سیستم بالا نمییاد یکی دیگه بهش دادند همونجا تست کردن بالا نیومد با چند نوع پردازنده و رم و... سومی رو تست کردند که فروشنده میگفت این رو از جای دیگه گرفته اون هم همینطور.

جالبه که یکی دیگه از بچه ها هم امد و گفت که من این مادبرد رو خریدم بعد یه هفته سوخت بردم گارانتی یه مدل دیگه بهم داد.

حالا من بدجوری نگران شدم چون مادبرد سیستمی که دانشگاه واسم خریده و الان پیش من هست (موقتا تا پروژم تموم بشه 100 تا امضا و تعهد و .. دادم تا تونستم اون رو بیارم خونه)همینه.

شما چیزی راجع به خرابی تو مادبردهای Asus P5Q نشنیدید؟ حتما تا حالا سیستمهای زیادی رو با این مادبرد بستید؟ مشکل خاصی نداشتند این سیستمها؟

درود

دوست من شما سایر قطعات اون رو هم تست کردید که مطمئن بشید مادربورد خرابه ؟

چون توی این چند وقت من ندیدم که این مادربورد به صورت عمده بره گارانتی . من که چنین چیزی ندیدم ولی فردا بازم میپرسم

لینک به دیدگاه

آقا یادتون آندفعه گفتم مینم اینطوری شده و از این حرفا بعد گفتید eroor رو بنویسید تا بیشتر بتونم راهنماییتون کنم!

مین من M52s_s3p هست سوکت am2 و سی پی یو من 4000 اتلون x2 isj و رم من 1گیگ پاتریوت باس 800 هست !!!

الان یه 3 ماهی هست که بعضی موقع ها کامیپوتر رو روشن می کنم صدای بوق ممتد نه پشت سر هم ! کشیده قطع باز کشید قطع میشه!

memory informationDr2 800 single channel .64bit

این ارورش بود

اقا منتظریما!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

درود

دوست من شما سایر قطعات اون رو هم تست کردید که مطمئن بشید مادربورد خرابه ؟

چون توی این چند وقت من ندیدم که این مادربورد به صورت عمده بره گارانتی . من که چنین چیزی ندیدم ولی فردا بازم میپرسم

والا طرف مادبرد خالي رو برده بود پيش فروشنده و اون با قطعات ديگه اي تست كرده بود

ممنون

منتظرم

لینک به دیدگاه

والا طرف مادبرد خالي رو برده بود پيش فروشنده و اون با قطعات ديگه اي تست كرده بود

ممنون

منتظرم

نه عزیز بد به دلت راه نده اصلا اینکه کسی بگه این مادربورد خرابی زیاد داره درست نیست . اصلا ما که این همه فروختیم حتی یک دونه هم مشکل نداشته الیته دلیل بر این نمیشه که هیچ کدوم مشکل پیدا نکنه تا الان مشکل نداشته .

لینک به دیدگاه

memory informationDr2 800 single channel .64bit

این ارورش بود

اقا منتظریما!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

درود

دوست عزیز همونطور که خدمتتون عرض کردم با توجه به این اروری که نوشتید شما سیستم ازتون مخواهد که فرکانس کاری تعین شده برای پردازندتون رو که این اطلاعات که در حقیقت همون اطلاعات فرکانس کاری پردازنده شما در بایوس هست که بر روی باطری سیموس ذخیره میسود.شما یک بار وارد بایوستون شوید و تنظیمات بایوس رو به حالت تنظیم کارخانه ای برگردونید.یعنی همان فاکتوری دیفالت و بعد تغییرات را ذخیره کنید.ببینید مشکل حل میشه یا نه.اگر نشد علاوه بر این کار باطری مادربرتونو هم در بیارید تا اصطلاحا کلر سیموس بشود و دوباره نصب کنید ببینید حل میشه یا نه .ضمنا بایوس رو هم به آخرین نسخه آپدریت کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

mr pc جان برم امتحان کنم خبرشو بهت می دم حتمآ آقا متشکر حالا یکی می گفت از رم یا مین بوردته!؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اقا شرمنده اذیتت کردیم میشه این تنظیمات بایوس رو به حالت تنظیم کارخانه ای به صورت دیفالت رو به من توضیح بدید که چیکار کنم!

تو قسمت bios می رم ولی نمی دونم تو کدوم باید برم !

یه کمکی بکن به ما دستت درد نکنه دعات می کنیم

موفق و مویدباشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

درود

رضا جان وارد صفحه بایوس که میشوید راهنماییتون کرده که کدام کلید برای لود شدن فاکتوری دیفالت در نظر گرفته شده.در بعضی از مادربرد ها در قسمت سمت راست صفحه اول مثلا نوشته

LOAD FACTORY DEFAULT

که وقتی بروید روی این گزینه و اینتر کنید و بعد Y رو بزنید حالت دیفالت در نظر گرفته میشه و همه تنظیمات به حالت کارخانه ای برمیگرده.و بعد باید روی گزینه SAVE AND EXIT SETUP بروید و اینتر کنید .بعد سیستم ریستارت میشه و تنظیمات کارخانه ای به کار گرفته میشه.یا توی بعضی مادربرده ا نوشته F5=SETUP DEFAULT که یعنی اگر کلید F5 رو بزنید همه تنظیمات به حالت کارخانه ای اولیه برمیگرده و نوشته F10=SAVE&EXIT SETUP که بعدش باید F10 رو بزنید تا تغییرات ذخیره بشه و سیستم ریستارت بشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اقا متشکر برگردوندم به حالت دیفالت ! اگر درست نشد دیگه میرم سراغ باطری و ! اگرم اونطوری درست نشد! میرم گارانتی!

شرمنده اذیتت کردیم

یا علی

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با عرض سلام ;) این مین تاچقدر اور میشه؟ برای من بیشتر از 390 اور نمیشه! ولی مطمئنا بیشتر ازینها اور میشه. خواستم علتشوبدونم. درضمن چیپ شمالی مین حتی در حالت عادی بسیار داغ میشه! باتشکر

لینک به دیدگاه

با عرض سلام ;) این مین تاچقدر اور میشه؟ برای من بیشتر از 390 اور نمیشه! ولی مطمئنا بیشتر ازینها اور میشه. خواستم علتشوبدونم. درضمن چیپ شمالی مین حتی در حالت عادی بسیار داغ میشه! باتشکر

درود

دوست عزیز برند مادربورتونم رو بفرمایید و منظورتون از 390 رو دقیقتر ذکر کنید و چیپست شمالی مادربردتون حرارتش چقدر هست؟؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

من مادربرم رو عوض کردم . همه چی درسته فقط یه مشکلی پیش اومده

که وقتی رو stand by میزارم و وقتی میخوام روشن کنم

روشن نمیشه . نه کیبور نه موس و فقط با کلید پاور روشن میشه

مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

P5GC-MX%201333.gif

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

چیپستهای مادربرد من خیلی زیاد گرم میشه .شاید در حدود 95 درجه یا که زیادتر .به همین خاطر 3 تا فن 12 سانتی روی در کیسم تعبیه کردم .خیلی نگرانم مادربردم p5q هستش.

لینک به دیدگاه

چیپستهای مادربرد من خیلی زیاد گرم میشه .شاید در حدود 95 درجه یا که زیادتر .به همین خاطر 3 تا فن 12 سانتی روی در کیسم تعبیه کردم .خیلی نگرانم مادربردم p5q هستش.

چی 95 درجه :)

پیشنهاد میکم سریعا بفرست گارانتی تا مشکلی پیش نیومده دوست من نهایتا از 55 و 60 این حدودا نباید بالاتر بره خیلی خطرناکه تا مشکل یا آسیب جدی ندیده بفرست گارانتی.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام من یک مادر بورد ABIT IP35-E دارم .مشکل من اینه که وقتی میخوام سی دی Hiren Boot رو بوت کنم . نمیشه .

یعنی اعلان داس میاد و همینطور صفحه سیاه میمونه . مشکل از چیه ؟

من که به هیچ جا نرسیدم

لطفا کمکم کنید :cool:(:D(:cool:(:eek:(:eek:(:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

لینک به دیدگاه

سلام من یک مادر بورد ABIT IP35-E دارم .مشکل من اینه که وقتی میخوام سی دی Hiren Boot رو بوت کنم . نمیشه .

یعنی اعلان داس میاد و همینطور صفحه سیاه میمونه . مشکل از چیه ؟

من که به هیچ جا نرسیدم

لطفا کمکم کنید :cool:(:D(:cool:(:eek:(:eek:(:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

این که اصلا ربطی به مادربورد نداره تاجایی که من میدونمo:-)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام ! دوستان من چند تا سوال در مورد مادربرد maximus 2 formula دارم که خواهش میکنم اگه این مادربرد رو دارید یا تجربه ای ازش دارید ، لطفا کمکم کنید !

1 - روی مادربرد یه سوکت سوزنی هستش که متاسفانه در هیچ جای دفترچه این مادربرد ، توضیحی در موردش نوشته نشده و من میخواستم بدونم کارش چیه ! این قسمت بنام GP هستش که تصویری از اونو در انتهای پست قرار میدم !

2 - کابل های مربوط به هدفون و میکروفون کیس رو باید به کجای این مادربرد متصل کرد ؟ ایا باید به کارت صداش وصل کرد ؟

3 - کارت صدای این مادربرد چند تا سوکت روش هست که میخواستم بدونم به چه کاری میان ؟

4 - و اخرین سوالمم این که کیس من مثل باقی کیس ها کابلی برای اسپیکر داخلی کیس نداره و یا اگه داره من اطلاع ندارم !

الان کابل هایی که از کیسم برای صدا بیرون اومده ایناس :

Hd audio

ac97

azalia

حالا اولا میخوام بدونم این کابل ها ایا برای همون جک میکروفون و هدفون روی کیس هستند ؟ و اگه نه ! پس واسه چی اند ؟ همچنین من کابلی برای اسپیکر داخلی کیس پیدا نمیکنم ! ؟

.

تصویر مربوط به سوال شماره 1

uvm6p5rzgexcbh5x8x5k.jpg

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید / بازنده

.

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام

کسی میدونه چه کار باید کرد که وقتی سیستم خاموشه وسایلی که از طریق usb هستند به طور کامل خاموش بشن:-?

مادربورد من p6t deluxe v2

لینک به دیدگاه

سلام ! کلید پشت پاور رو خاموش کنید ! :-?:D

لینک به دیدگاه

سلام

کسی میدونه چه کار باید کرد که وقتی سیستم خاموشه وسایلی که از طریق usb هستند به طور کامل خاموش بشن:-?

مادربورد من p6t deluxe v2

تنظیم جامپری داره روی مادربرد:D

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام دوستان

مشکل من با دمای کامپیونرم هست لطفا اگه امکانش هست راهنماییم کنید ......

سیستم =

مادربرد - p5kpl-am

سی پی یو - 5200 core due

گرافیگ - xfx 9500

رم - 2 تا 2گیگ

در حالت عادی تا 40 درجه میره ولی وقتی که کار سنگین باهاش انجام میدم (مثل بازی ) تا 45 هم میره البته اگه در کیس باز باشه وگرنه تا 50 هم میره در ضمن گرافیگ هم در حالت عادی 50 ولی در حین بازی 75 میره

سی پی یو هم در حالت عادی 35 و در حالت بازی 45 میره

به نطر شما با این سیستم این دما عادیه ؟:confused: :D

لینک به دیدگاه

فقط دمای گرافیک یکم بالاست اونم به دلیل فن ضعیفش هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...