رفتن به مطلب

مشکلات مادربورد خودتونو اینجا مطرح کنین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من یه مادربورد a780gma ecs دارم که گرافیک انبورد داره چطور می تونم بایوس گرافیک و مین رو اپدیت کنم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام دوستان

مشکل من با دمای کامپیونرم هست لطفا اگه امکانش هست راهنماییم کنید ......

سیستم =

مادربرد - p5kpl-am

سی پی یو - 5200 core due

گرافیگ - xfx 9500

رم - 2 تا 2گیگ

در حالت عادی تا 40 درجه میره ولی وقتی که کار سنگین باهاش انجام میدم (مثل بازی ) تا 45 هم میره البته اگه در کیس باز باشه وگرنه تا 50 هم میره در ضمن گرافیگ هم در حالت عادی 50 ولی در حین بازی 75 میره

سی پی یو هم در حالت عادی 35 و در حالت بازی 45 میره

به نطر شما با این سیستم این دما عادیه ؟:confused: :D

سلام ! دمای سیستم شما بنظر من هیچ مشکلی نداره و کاملا عادیه ، اصلا نگران نباشید .

دوستان من یه مادربورد a780gma ecs دارم که گرافیک انبورد داره چطور می تونم بایوس گرافیک و مین رو اپدیت کنم؟

سلام ! بنظر من اپدیت بایوس مادربرد امری ضروریه ولی اپدیت بایوس گرافیک خیلی توصیه نمیشه مخصوصا اگه تجربه اینکارو ندارید و تاثیرشم در حد مادربرد نیست !

اگه مادربردتون گیگا بایت باشه ، میتونید از طریق برنامه @bios که مطمئنا در سی دی همراه مادربردتون هم هستش ، بایوس مادربرد رو اپدیت کنید ! فقط نکته بسیار مهمی که در مورد اپدیت تمام بایوس ها وجود داره اینه که شما از طریق این برنامه به هیچ وجه بصورت انلاین اپدیت نکنید . در منوی این برنامه ها چند حالت وجود داره ! شما بهتره ابتدا یا از طریق این برنامه ها و یا بصورت مجزا ، بایوس جدید رو دانلود کرده و در محل مشخصی قرار بدید و سپس با استفاده از این برنامه ، ادرس بایوس دانلود شده رو بهش بدید و باقی مراحل رو طی کنید .

در منوی این برنامه ها چندین حالت وجود داره ، همچون دانلود بایوس از اینترنت / اپدیت بایوس از اینترنت / اپدیت بایوس از روی فایل / و.... که شما میتونید با استفاده از همین گزینه دانلود بایوس از اینترنت ، ابتدا بایوس رو دانلود کرده و بعدش با انتخاب گزینه اپدیت بایوس از روی فایل ، ادرس بایوس دانلود شده رو بهش میدید و ادامه ماجرا !

اینکه میگم اپدیت مستقیم از اینترنت خطرناکه واسه اینه که اگه در حین کار به هر دلیلی اینترنت قطع شه ، به مشکل میخورید و باید بفرستید گارانتی تا بایوس رو فلش کنن . موفق باشید .

لینک دانلود برنامه bios@ در اینجا

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! فرقی نداره ، حتما برای مادربرد شمام همچین برنامه ای وجود داره . برای اسوس و گیگا رو من دیدم . به سایت رسمی سازنده یه سری بزنید .

به هر حال توضیحاتی که دادم برای همه برند ها صدق میکنه .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام.

من یه مادربورد EVGA X58 Sli LE واسه سیستمه جدیدم گرفتم که یه مشکلی پیدا کرده اینه که اول بیرون از کیس قطعات رو روش سوار کردیم و روشنش کردیم و هاردشو پارتیشن بندی کردیم و وقتی ریست کردیم دیگه سیستم بالا نیومد یعنی نه بوفق میزنه نه تصویر میده همه چیرو هم در اوردیم و فقط سی پیو روش بود که بازم هیچ تغییری نکرد

یه چیزه دیگم اینکه فن سیپیو رو بدون خمیر سیلیکون جا گزاشتیم ایا امکانش هست که سیپیو داغ کرده باشه؟

روی خود مادربورد یه دمایی مینویسه که نمیدونم دمای خود مادر بورده یا چیز دیگه31 درجه بود.

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام.

من یه مادربورد EVGA X58 Sli LE واسه سیستمه جدیدم گرفتم که یه مشکلی پیدا کرده اینه که اول بیرون از کیس قطعات رو روش سوار کردیم و روشنش کردیم و هاردشو پارتیشن بندی کردیم و وقتی ریست کردیم دیگه سیستم بالا نیومد یعنی نه بوفق میزنه نه تصویر میده همه چیرو هم در اوردیم و فقط سی پیو روش بود که بازم هیچ تغییری نکرد

یه چیزه دیگم اینکه فن سیپیو رو بدون خمیر سیلیکون جا گزاشتیم ایا امکانش هست که سیپیو داغ کرده باشه؟

روی خود مادربورد یه دمایی مینویسه که نمیدونم دمای خود مادر بورده یا چیز دیگه31 درجه بود.

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین با تشکر.

سلام

دوست عزیز یک بار پردازنده رو دوباره جا بزنید اکثر این مشکلات بالا نیامدن سیستم با دوباره جا زدن cpu حل میشه :-?

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز یک بار پردازنده رو دوباره جا بزنید اکثر این مشکلات بالا نیامدن سیستم با دوباره جا زدن cpu حل میشه :-?

خیلی ممنون dominator جان دیگه تحملم تموم شده بود فرستادم بره گارانتی:confused:

از راهنماییت خیلی ممنون.:confused:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من یه مادر بورد مرکوری به مدل زیر دارم

http://www.mercury-pc.com/product-detail.php?link=p-mainboards&subtitle=Mainboard&productid=439#

وقتی کلید پاور رو میزنم از پاور برای روشن شدن برق نمیکشه

فقط یه لحظه کوتاه فن تکون میخوره

مشکل از کجا میتونه باشه؟

مادربورد رو با 3 تا پاور سالم 500 و 400 و 350 وات تست کردم ولی جواب نداد

برد روی میز هستش و فقط کابل 20 پین پاور بهش وصل هستش

دستم رو به کنار جا پیچ مادربرد میزنم برق میگیرتم

بایوس هم با بایوس یه مادربورد دیگه مثل خودش عوض کردم ولی باز جواب نداد

بعد از اینکه پاور روشن میشه و خاموش می کنه حتما سیم برق یا کلیدش رو باید قطع کنم و دوباره وصل کنم تا سیستم روشن بشه(یعنی یه لحظه فن تکون بخوره)

یکی از مسفت ها وقتی که مولتی متر روی بوق بود و به پایه هاش وصل میکردم بوق میزد و وقتی که مسفت رو از مین جدا کردم و با مولتی متر امتحان کردم دیگه بوق نزد و مجبور شدم دوباره سر جای خودش لحیم کنم

دیگه کدوم یکی از قطعات رو امتحان کنم؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلامو درود به دوستان

من قصد بروز رسانی مادربوردمو دارم (بایوس بیشتر منظورمه)

وقتی وارد سایت asus شدم و مدل مادربوردمو دادم چنین لیستی جلوی چشام ظاهر شد

حالا کدوم ماله آپدیت بایوس هست؟

BIOS-Utilities که پسوندش exe هست یا BIOS که پسوندش rom هست

اگه دومی برای آپدیت بایوس بود اونوقت من با چی این فایل رو اجرا کنم؟

لینک به دیدگاه

سلامو درود به دوستان

من قصد بروز رسانی مادربوردمو دارم (بایوس بیشتر منظورمه)

وقتی وارد سایت asus شدم و مدل مادربوردمو دادم چنین لیستی جلوی چشام ظاهر شد

e8mcp67ezi993ccy2y4.jpg

حالا کدوم ماله آپدیت بایوس هست؟

BIOS-Utilities که پسوندش exe هست یا BIOS که پسوندش rom هست

اگه دومی برای آپدیت بایوس بود اونوقت من با چی این فایل رو اجرا کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

برای راهنمایی بهتر شما مدل دقیق مادربورد خودتان رو بنویسید

با تشکر

لینک به دیدگاه

یا bios که پسوندش rom هست

دقیقا همین هست ... جدیدترین بایوس برای مینبوردتون رو دانلود کنید و از حالت rar خارجش کنید و فقط فایل بایوس رو داخل فلش بریزید ...

به بایوس مینبوردتون برید و گزینه ez-flash رو پیدا کنید و واردش بشید و فایلی که داخل فلش هست رو پیداکنید و کلید enter رو بزنید و وبا کلید tab میتونید وارد دیگر درایوها بشید و فایلتون رو پیدا کنید ... فقط دقت کنید بایوسی که میگیرید beta نباشه ...

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام.

مادربورد من سافایر هست 2سال میشه که خریدم..sapphire am2rd 790 fx

حالا چندتا از قطعه هامو عوض کردم الان به این شکل هست سیستم من..

مادربورذ : sopphire am2 rd790 fx

سی پی یو : am3 phenom 2 x4 955

گرافیک : sapphire 5770

پاور : green 785w

رم : 2gb patriot 1066

هارد : 500 segate

بایوس مادر بورد رو تازه اپدیت کردم..

حالا بعد از اینکه سی پی یو گرفتم ..چیپست مادربور داغ میکنه ..قبلا توبازی های سنگین میرسید به51 اما الان تو حالت عادی 64 هست..

قبلا هم چندتا از قطغه هام مثل کارت دی وی بی بیش از حد داغ میکردش. حالا به نظر شما مادر بورد رو بفرستم گارانتی ؟؟

چند تا هم عکس میزارم ببینید

1.png

2.png

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگر دمای چیپستتون توی لود 63 هست برای چیپست amd 790 Fx عادی هستش و سعی کنید جریان گردش هوای کیستون رو بهینه تر کنید و اگر بعد از اپدیت این تغییر کرده شاید اطلاعات بایوستون صحیح نباشه.دمای 46 هم برای لود پردازنده کواد کر 955 عادیه با فن استوک

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

دوست عزیزم اول توی تستها ببنید که این 955 دماش چقدر بوده چون سی پی یوی قبلی شما فرق میکرده دیگه عزیز .

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

با سلام من مادر برد giga 81pe1000 دارم باcpu3200 و ram 512وهارد160 مدتیه که یه ای سی بزرگ پایین مادر برد داغ میشه و وقتی چند دقیقه از روشن شدن سیستم میگذره سیستم دیگه قفل میکنه و دمای cpu تا حدود68 یا70 میره و می ایسته و وقتی بغل کیس رو باز میکنم و یه پنکه رو کنار سیستمم روشن میکنم دوباره سیستم شروع به کار میکنه لطفا کمکم کنین

لینک به دیدگاه

اگر منظورت پل جنوبي يك سينگ بزگ روش بذار . يادمه خرابي پل جنوبي سري اين برد خيلي ميتركيد . فعلا يك فن نزديكش بذار تا داغ نشه . :D

اين كار رو كني كاملا رديف ميشه برو پيش تعميركار از يك مادربرد كه روي SB هيت سينك داره بگو برات باز كنه . با كمي چسپ سيليكون رديفش كنه .

ویرایش شده توسط Maximus
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان.

من یه مشکلی دارم تو این مادربرد.

این دکمه ای که تو عکس مشخص شده چیه.

وقتی on میکنم سیستم بالا نمیاد .

37Asus_Upcoming_Maximus_.png

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من یه مشکلی دارم تو این مادربرد.

این دکمه ای که تو عکس مشخص شده چیه.

وقتی on میکنم سیستم بالا نمیاد .

37Asus_Upcoming_Maximus_.png

خواهش میکنم جواب بدین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

تااونجایی که اطلاعات مختصر بنده اجازه میده ، این کلید LN2_mode برای شرایطی هست که شما می خواهید از خنک کننده نیتروژن مایع و برای پردازنده ای AMD استفاده کنید. وقتی شما سی پی یو amd را تا دمای خیلی پایینی سرد بکنید، به دلیل پدیدهای به نام cold-boot bug ، امکان روشن شدن پردازنده وجود ندارد. و برای روشن شده باید پردازنده مقداری گرم شود.

این کلید که شما عکسش رو انداختی برای حل این مشکل در حالت اورکلاک طراحی شده و به همین دلیل اصولا احتیاجی نسیت که انرا در حالت on قرار دهید.

البته در مشخصاتی که شما نوشتید از پلت فرم اینتل استفاده می کنید. بنده اطلاعی ندارم که برای این پلت فرم هم چنین مشکلی وجو دارد یا نه و کارد این کلید برای این پلت فرم چیست

ویرایش

به طوری که در اینجا نوشته ، در هنگام استفاده از liquid nitrogen با روشن کردن این کلید پایداری مادر برد و cpu افزایش می یابد

post-7143-020821800 1312571799_thumb.jpg

لینک شما

post-7143-014138200 1312571995_thumb.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه دوست عزیز

خواهش میکنم دوست عزیز [-O<

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...