رفتن به مطلب

مادربورد سوخته یا سی پی یو ؟

enshan
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه 

دوستان اگر میتونید کمکم کنید ممنون میشم 

من دیروز حین بازی  red dead redemption 2 بودم که یکدفعه سیستم خاموش شد ، تا به الان این اتفاق نیوفتاده بود ، بعد وقتی روشن میکردم بعد از چند ثانیه خاموش میشد مجدد ، بعد clear CMOS کردم برد رو و این بار بوت شد و بالا اومد و اوکی شد ولی خب چون من XMP  رو روشن میکردم ، رفتم تو بایوس و مجدد xmp رو فعال کردم ، ولی سیستم دوباره خاموش شد و روشن نشد ، روشن هم میکردم بعد از چند ثانیه خاموش میشد ، مجدد CMOS رو پاک کردم و خب اوکی شد ، بعد سیستم رو روشن کردم ولی دوباره این قضیه تکرار شد ، رم ها رو جابجا کردم ، تک اسلات هر کار ، قطعه به قطعه در آوردم ولی روشن میشد و مجدد خاموش ، گفتم احتمالا از پاور باشه ، با یه پاور دیگه تست کردم ولی درست نشد ، روی سی پی یو خنک کننده مایه هست اونو باز کردم ، همه چی اوکی بود نه نشتی و نه چیزی ، بعد از دو بار تست مجدد ، برد روشن شد ولی روی کد 00  موند ، کلا هر کاری کردم روی این کد موند ، بدون رم هم میمونه روی این کد ، سی پی یو هم سرد ، الان موندم سی پی یو سوخته ، مادربرد سوخته چه فاجعه ای شد تو این گرونی 

مشخصات سیستمم 

CPU 6900k 

motherboard Asus rampage v edition 10 

power 1000w fsp platinum

VGA Vega 56

ram 4x 8gb 3000

دمای سی پی یو هم حد اکثر تو گیم ۵۰ تا ۵۳ درجه بود ، هیچ فشاری هم به قطعات نیاوردم به جز همین فعال کردن xmp 

دوستان شرمنده ام متن طولانی هست ولی اگر کمکی میتونید بکنید که من چیکار کنم ممنون میشم 

ویرایش شده توسط enshan
لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مادربرد سالمه... 
احتمالا متاسفانه CPU از دست رفته - CPU رو از اسلات خارج کنید باتری و تمام کابل برق ها رو هم جدا کنید برای چند ساعت

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

مادربرد رو از سیستم جدا کنین و بیرون از کیس اسمبل کنین ! سعی کنین در اون حالت Clear CNos کنید. اگه فرقی نکرد . باطری مادربرد رو بیرون بیارین و قطب مثبت و منفی برد رو به مدت 5 ثانیه به هم متصل کنین

اگه باز درست نشد مادربرد شما خرابه !

و اما راه راحت تر اینه قبلش با یه سی پی یو دیگه برد رو تست کنین !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان که میگین سی پی یو خنکه احتمال زیاد سی پی یو کارش تموم شده !

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

مادربرد سالمه... 
احتمالا متاسفانه CPU از دست رفته - CPU رو از اسلات خارج کنید باتری و تمام کابل برق ها رو هم جدا کنید برای چند ساعت

ممنونم  ، سی پی یو رو خارج نکردم ولی باتری و تمام کابلا و همه چی رو جدا کردم و گذاشتم بخونه برای دو ساعت ولی فرقی نکرد ، یه بار سی پی یو رو هم در میارم بذارم بمونه ، خیلی بد میشه اگر سوخته باشه 

در 8 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

مادربرد رو از سیستم جدا کنین و بیرون از کیس اسمبل کنین ! سعی کنین در اون حالت Clear CNos کنید. اگه فرقی نکرد . باطری مادربرد رو بیرون بیارین و قطب مثبت و منفی برد رو به مدت 5 ثانیه به هم متصل کنین

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ممنونم ، همه رو در آوردم بیرون از کیس الان برد روی میزه چندین بار کلیر سیموس کردم و باتری رو در اوردم یه باتری دیگه هم انداختم ولی حل نکرده اون قطب مثبت و منفی رو امتحان نکردم 

حتی خواستم با فلش بک بایوس رو مجدد بزنم که نشد ، عمل نمیکنه 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، enshan گفته است :

حتی خواستم با فلش بک بایوس رو مجدد بزنم که نشد ، عمل نمیکنه 

خیلی عجیبه مشکل شما یا از همین بایوس هستش یا CPU 
CPU که گفتین سرده 
الانم که فلش بک بایوس نمیشه :| 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

خیلی عجیبه مشکل شما یا از همین بایوس هستش یا CPU 
CPU که گفتین سرده 
الانم که فلش بک بایوس نمیشه :| 

این برد دوتا بایوس داره اونا هم آپدیت بودن هر دو, الان  رو هر کدوم روی کد 00 میمونه ، ولی خب فلش بک نمیشه ، که مجدد بایوس بزنم ، 

اصلا باور کردنی نیست سی پی یو بسوزه ، مادربورد هم که نمیدونم والا موندم 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، enshan گفته است :

این برد دوتا بایوس داره اونا هم آپدیت بودن هر دو, الان  رو هر کدوم روی کد 00 میمونه ، ولی خب فلش بک نمیشه ، که مجدد بایوس بزنم ، 

اصلا باور کردنی نیست سی پی یو بسوزه ، مادربورد هم که نمیدونم والا موندم 

با یه پاور دیگه تست کنید شاید 1% شد 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Slasher گفته است :

با یه پاور دیگه تست کنید شاید 1% شد 

با یه پاور دیگه هم تست کردم ، ولی نشد ، 

الان سی پی یو رو خارج کردم ، فعلا ، 

یکیم علت از چی می‌تونه باشه ، چون سوختن سی پی یو ، اونم وقتی که دمای سی پی یو خنکه و فشاری هم وارد نشده ، و مادربردی که میگن جزوه بهترین کارای ایسوسه ، نمی‌دونم ، احتمالش هست پاور سوزونده باشه ؟ پاور رو با یه سیستم دیگه تست کردم ولی مشکلی نداشت ، هیچ نشونی و بویی هم از سوختن و اینا نداره

لینک به دیدگاه

احتمال پریدن بایوس هم هست اول شما یه cpu دیگه جور کنیم اگه بازم تصویر نداد احتمال داره از مین باشه

رم ها رو هم‌ تک تک تست کنین

اگه cpu سرده احتمالا cpu سوخته .

میشه فرستاد دوبی برا تعویض باید اشنا داشته باشی یا ببینی تو همین انجمن کی میفرسته

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، enshan گفته است :

یکیم علت از چی می‌تونه باشه ، چون سوختن سی پی یو ، اونم وقتی که دمای سی پی یو خنکه و فشاری هم وارد نشده ، و مادربردی که میگن جزوه بهترین کارای ایسوسه ، نمی‌دونم ، احتمالش هست پاور سوزونده باشه ؟ پاور رو با یه سیستم دیگه تست کردم ولی مشکلی نداشت ، هیچ نشونی و بویی هم از سوختن و اینا نداره

داداش سی پی یو رو تست کردی ؟! یا اگه یه سی پی یو دیگه تونستی گیر بیاری تست کنی عالی میشه !

فقط همین مورد مونده تست بشه .

هر کی هم گفته ایسوس بهترینه . جک گفته . :D اون دیگه چیزی واسه از دست دادن نداره شک نکن.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، enshan گفته است :

مادر برد خراب است. و بعلاوه احتمال خرابی سی پی یو هم است. در اصل مادر برد باعث خرابیش میشه ولی اینکه سی پی سالم مونده باشه زیاده

سری x99 برند ایسوس خرابی خیلی زیادی داشته.چقد اون موقع دوست داشتم Asus rampage v edition 10 بخرم ولی اکبند تو بازار نبود.

من هم زمانی asus x99 dluxe ll داشتم کلا 11 روز کار کرد. بعد خطای کد 00 میگرفت و بصورت رندم هرزگاهی بدون مشکل روشن میشد.

بعد این قضیه خیلی تحقیق کردم در بستر اینترنت در فرومهای خارجی. دیدم این مشکل برای ایسوس تعداش کم نیست خرابی خیلی زیاد داره 

اخر سر به این نتیجه رسیدم که ایسوس یکسری پینهای اضافی توی سوکت cpuاستفاده کرده برای اورکلاک بیشتر و همین صدمه به سی پی یو میزنه.

بعد اینتل یه گواهی استاندارد برای بعضی از مادربردهای x99 صادر کرد که سوکت استاندارد برای 2011-v3 دارن

بهترین x99 برند سری گیگابایت است.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

احتمال پریدن بایوس هم هست اول شما یه cpu دیگه جور کنیم اگه بازم تصویر نداد احتمال داره از مین باشه

رم ها رو هم‌ تک تک تست کنین

اگه cpu سرده احتمالا cpu سوخته .

میشه فرستاد دوبی برا تعویض باید اشنا داشته باشی یا ببینی تو همین انجمن کی میفرسته

ممنون ، رما رو به هر شکلی که ممکنه تست کردم ، جواب نگرفتم ، ولی سی پی یو سرده ، ترسم از اینه نکنه هر دو سوخته باشن ، باید ببینم یه سیپیو یا برد دیگه پیدا میکنم  تستشون کنم 

در 2 دقیقه قبل، invoker گفته است :

داداش سی پی یو رو تست کردی ؟! یا اگه یه سی پی یو دیگه تونستی گیر بیاری تست کنی عالی میشه !

فقط همین مورد مونده تست بشه .

هر کی هم گفته ایسوس بهترینه . جک گفته . :D اون دیگه چیزی واسه از دست دادن نداره شک نکن.

سی پی یو رو در آوردم فعلا وصل نکردم وصل کنم ببینم فرقی کرده ، با سی پی یو دیگه هم نه هنوز باید پیدا کنم و تست کنم امیدوارم که اگر سوخته چیزی لااقل فقط یکیشون آسیب دیده باشه نه هر دو ، این باندل رو با چه اشتیاقی خریدم ، واقعا موندم ، اینا بسوزن دیگه نمیشه جم کرد 

از شانس بد گارانتیش هم تموم شده مادربرد 

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

مادر برد خراب است. و بعلاوه احتمال خرابی سی پی یو هم است. در اصل مادر برد باعث خرابیش میشه ولی اینکه سی پی سالم مونده باشه زیاده

سری x99 برند ایسوس خرابی خیلی زیادی داشته.چقد اون موقع دوست داشتم Asus rampage v edition 10 بخرم ولی اکبند تو بازار نبود.

من هم زمانی asus x99 dluxe ll داشتم کلا 11 روز کار کرد. بعد خطای کد 00 میگرفت و بصورت رندم هرزگاهی بدون مشکل روشن میشد.

بعد این قضیه خیلی تحقیق کردم در بستر اینترنت در فرومهای خارجی. دیدم این مشکل برای ایسوس تعداش کم نیست خرابی خیلی زیاد داره 

اخر سر به این نتیجه رسیدم که ایسوس یکسری پینهای اضافی توی سوکت cpuاستفاده کرده برای اورکلاک بیشتر و همین صدمه به سی پی یو میزنه.

بعد اینتل یه گواهی استاندارد برای بعضی از مادربردهای x99 صادر کرد که سوکت استاندارد برای 2011-v3 دارن

بهترین x99 برند سری گیگابایت است.

ممنونم ، 

یعنی احتمالش هست که از اول برد ایراد داشت ، بعد من با تست کردن برد زده سی پی یو رو هم سوزونده ؟ خیلی بد میشه اینطور بشه 

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

تا جایی باهاتون  موافقم ولی گفتین CPU بع دلیل خنک بودن کارش تمومه موافق نیستم 

دوست عزیز من احتمال میدم از خود مادربرد به احتمال ۹۸درصد قسمت برق رسانی به CPU یا درگیر شده یا یکی از خازن ها از کار افتاده 

اگه مین گارانتی داره بدون معطلی بفرست گارانتی

لینک به دیدگاه

ممنون ، رما رو به هر شکلی که ممکنه تست کردم ، جواب نگرفتم ، ولی سی پی یو سرده ، ترسم از اینه نکنه هر دو سوخته باشن ، باید ببینم یه سیپیو یا برد دیگه پیدا میکنم  تستشون کنم 

سی پی یو رو در آوردم فعلا وصل نکردم وصل کنم ببینم فرقی کرده ، با سی پی یو دیگه هم نه هنوز باید پیدا کنم و تست کنم امیدوارم که اگر سوخته چیزی لااقل فقط یکیشون آسیب دیده باشه نه هر دو ، این باندل رو با چه اشتیاقی خریدم ، واقعا موندم ، اینا بسوزن دیگه نمیشه جم کرد 

از شانس بد گارانتیش هم تموم شده مادربرد 

اگر دوباره روشن شد سریع خاموش کن. چون مادربرد خرابه و باعث میشه سی پی یو بسوزنه.

اگ بردی پیدا نکردی سی پی یو تست کنی. میتونی بفرستی من برات تست کنم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

دوست عزیز من احتمال میدم از خود مادربرد به احتمال ۹۸درصد قسمت برق رسانی به CPU یا درگیر شده یا یکی از خازن ها از کار افتاده 

ممنونم ، 

متاسفانه گارانتیش تموم شده ، 

و اینکه فرمودید برقرسانی احتمالا اینم ممکنه که جریانی نمی‌رسه به هیچ چیزی ، فقط ال ای دی برد روشن میشه و وقتی با رم تست میکنم ار جی بی رو روشن میشه واکش دیگه ای نداره

در 4 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

اگر دوباره روشن شد سریع خاموش کن. چون مادربرد خرابه و باعث میشه سی پی یو بسوزنه.

دیگه با این اوصاف روشن نمیکنم واقعا فاجعه میشه اگر زده باشه سی پی یو رو سوزونده باشه ،

فقط اینکه اوایل مشکل که گفتم با فعال کردن xmp سیستم خاموش میشد اون از چی می‌تونه باشه از خرابی برد می‌تونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

واقیعت من تو عمرم با مادربرد ایسوس کار نکرد ام / ولی دوستان محبت کردن تیر خلاص رو زدن و اعلام کردن این سری از مادربرد درصد خرابش بالاس !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در نتیجه تنها راهی که باقی مونده فقط تست سلامت سی پی یو هستش ! همین و بس .

قشنگ حساب می یاد دستت کی مشکل از برد بوده یا نه .

-------------------------------------------------------------------------------------

الباقیش دیگه قصه اس.

در 1 دقیقه قبل، enshan گفته است :

ممنونم ، 

و اینکه فرمودید برقرسانی احتمالا اینم ممکنه که جریانی نمی‌رسه به هیچ چیزی ، فقط ال ای دی برد روشن میشه و وقتی با رم تست میکنم ار جی بی رو روشن میشه واکش دیگه ای نداره

دیگه با این اوصاف روشن نمیکنم واقعا فاجعه میشه اگر زده باشه سی پی یو رو سوزونده باشه ،

فقط اینکه اوایل مشکل که گفتم با فعال کردن xmp سیستم خاموش میشد اون از چی می‌تونه باشه از خرابی برد می‌تونه باشه ؟

بایوس رو تا به حال اپدیت کرده بودی یا نه ؟! مدل رم " مت چیه ؟!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

احتمالش هست همین Bug باعث به فنا رفتن برد شده ! حالا یا ناسازگاری رم بوده یا مشکل عدم بروزرسانی بایوس یا ...

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، invoker گفته است :

واقیعت من تو عمرم با مادربرد ایسوس کار نکرد ام / ولی دوستان محبت کردن تیر خلاص رو زدن و اعلام کردن این سری از مادربرد درصد خرابش بالاس !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در نتیجه تنها راهی که باقی مونده فقط تست سلامت سی پی یو هستش ! همین و بس .

قشنگ حساب می یاد دستت کی مشکل از برد بوده یا نه .

-------------------------------------------------------------------------------------

الباقیش دیگه قصه اس.

ممنون 

دیگه اگر هر دو بسوزن تا مدت ها باید قید سیستم رو بزنم ، با چه اشتیاقی هم این رد داد ۲ رو نصب کردم ، اینهمه مشکلات و گرونی گفتم حداقل این یه حواس پرتی کوچیک بشه که اینم اینطور شد ، 

اگر برد خراب باشه میشه به شرکتی که گارانتی کرده فرستاد برای تعمیر هرچند گارانتیش تموم شده باشه ؟

ویرایش شده توسط enshan
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، enshan گفته است :

ممنونم ، 

دقیقا منم فکر کنم مشکلم با همین xmp شد . اصلا فرصت نشد که بفهمم این مادربرد چی است.

یعنی سیستم خریده بودم هنوز وقت نکرده بودم که براش کیس بخرم. هنوز باز بود.

همون چند روز اول دردسرام با ایسوس شروع شد. خاطره بدی از ایسوس داشتم. بعد بردم گارانتی اونجا هم سی پی یو نداشتن.  گفتن سی پی یو خودتو بیار. بعد سی پی یو 6850k زدن سوزوندن. مجبور شدم 6950xبخرم .البته بعداد 6850k یکی از دوستان همین فروم زحمت کشیدن فرستادن دوبی تعویض شد.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، enshan گفته است :

ممنون 

دیگه اگر هر دو بسوزم تا مدت ها باید قید سیستم رو بزنم ، با چه اشتیاقی هم این رد داد ۲ رو نصب کردم ، اینهمه مشکلات و گرونی گفتم حداقل این یه حواس پرتی کوچیک بشه که اینم اینطور شد ، 

اگر برد خراب باشه میشه به شرکتی که گارانتی کرده فرستاد برای تعمیر هرچند گارانتیش تموم شده باشه ؟

خب نمیخوام نا امیدت کنم ولی ... داش برد چیزیه که اصلا و ابدا بشه عینه روز اول تعمییرش کرد !!! بر فرض اگه خرابه / خرابه ... خرجش هم نکن .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امیدوارم فقط مشکل از یه چی باشه. به قولا" خودت هم داری میگی .... خدای نکرده اگه هردو باشه که باس بفکر زندگی جدید باشی تا سیستم جدید :|

لینک به دیدگاه

ممنونم ، 

دوست عزیز دخلی نداره ک فلان جای مین روشن میشه 

فقط کافیه یکی از خازن ها ک وظیفه اصلیش برق رسانی CPU درگیر بشه یا بسوزه

گارانتیش کدوم . شرکت بوده زنگ بزن ب همون شرکت بگو داستان و بگو با خرج خودم درست میکنید یه اشنا پیدا کنی گارانتی عالیه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، enshan گفته است :

ممنون 

دیگه اگر هر دو بسوزن تا مدت ها باید قید سیستم رو بزنم ، با چه اشتیاقی هم این رد داد ۲ رو نصب کردم ، اینهمه مشکلات و گرونی گفتم حداقل این یه حواس پرتی کوچیک بشه که اینم اینطور شد ، 

فکر کنم سال 95خریدید . اون موقع من هم تب x99  داشتم. 

اگه این مدت کار کرده واقعا از شانستون بوده. حالا هم اگر سی پی یو سالم بود. دیگه رو این مادر برد ننداز . یه مادر بردمثل ازراک یا گیگابایت بخر. که گواهی سوکت اینتل داشته باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. عمیقا امیدوارم که کمترین خسارت ممکن رو متحمل شده باشید

توصیه میکنم در قدم اول از سلامت حداقل یکی از قطعات (برد یا پردازنده) اطمینان حاصل کنید.

اگه پردازنده رو روی یه برد دیگه تست کنید، خیلی مطمئن تره چون اگه برد شما پردازنده رو سوزونده باشه راحت پردازنده تست رو هم میسوزونه

ولی اگه شما بتونید به یه برد x99 دسترسی پیدا کنید و پردازنده خودتون رو تست کنید، میتونید مطمئن بشید که کدوم قطعه در سلامته و کدوم قطعه نیست. اینطوری راحت تر میتونید تصمیم بگیرید.

واقعا باندل نازنینی داشتید، اما اگه پردازنده هنوز سالم باشه فکر کنم بتونید از توش یه باندل میدرنج 6 هسته ای i5 یا r5 دربیارید.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

دقیقا منم فکر کنم مشکلم با همین xmp شد . اصلا فرصت نشد که بفهمم این مادربرد چی است.

یعنی سیستم خریده بودم هنوز وقت نکرده بودم که براش کیس بخرم. هنوز باز بود.

همون چند روز اول دردسرام با ایسوس شروع شد. خاطره بدی از ایسوس داشتم. بعد بردم گارانتی اونجا هم سی پی یو نداشتن.  گفتن سی پی یو خودتو بیار. بعد سی پی یو 6850k زدن سوزوندن. مجبور شدم 6950xبخرم .البته بعداد 6850k یکی از دوستان همین فروم زحمت کشیدن فرستادن دوبی تعویض شد.

چی بگم والا ، نمی‌دونستم اینا مشکل دارن ، دیگه میگفتن مادربرد رکورد شکن و فلان و بهمان ، الان فک کنم به خاطر کرونا هیچ جایی هم نمیشه بفرستن

در 22 دقیقه قبل، invoker گفته است :

خب نمیخوام نا امیدت کنم ولی ... داش برد چیزیه که اصلا و ابدا بشه عینه روز اول تعمییرش کرد !!! بر فرض اگه خرابه / خرابه ... خرجش هم نکن .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امیدوارم فقط مشکل از یه چی باشه. به قولا" خودت هم داری میگی .... خدای نکرده اگه هردو باشه که باس بفکر زندگی جدید باشی تا سیستم جدید :|

ممنونم ، خدا کنه فقط یکیش طوریش شده باشه ، والا به شما باید به فکر به زندگی جدید بود ، خیلی بد شد 

در 22 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

دوست عزیز دخلی نداره ک فلان جای مین روشن میشه 

فقط کافیه یکی از خازن ها ک وظیفه اصلیش برق رسانی CPU درگیر بشه یا بسوزه

گارانتیش کدوم . شرکت بوده زنگ بزن ب همون شرکت بگو داستان و بگو با خرج خودم درست میکنید یه اشنا پیدا کنی گارانتی عالیه

درسته فرمودتون ، ممنون ، والا گارانتی لایف هست نمیدونم والا میتونن کاری کنن یا نه ، الان باید این سی پی یو رو با یه برد دیگه تست کنم ، 

ویرایش شده توسط enshan
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

فکر کنم سال 95خریدید . اون موقع من هم تب x99  داشتم. 

اگه این مدت کار کرده واقعا از شانستون بوده. حالا هم اگر سی پی یو سالم بود. دیگه رو این مادر برد ننداز . یه مادر بردمثل ازراک یا گیگابایت بخر. که گواهی سوکت اینتل داشته باشه

کاش سال ۹۵ می‌گرفتم ، کاش ، همین چند ماه پیش از همین فروم خریداری کردم ، متاسفانه ، متاسفانه 

در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام دوست عزیز. عمیقا امیدوارم که کمترین خسارت ممکن رو متحمل شده باشید

توصیه میکنم در قدم اول از سلامت حداقل یکی از قطعات (برد یا پردازنده) اطمینان حاصل کنید.

اگه پردازنده رو روی یه برد دیگه تست کنید، خیلی مطمئن تره چون اگه برد شما پردازنده رو سوزونده باشه راحت پردازنده تست رو هم میسوزونه

ولی اگه شما بتونید به یه برد x99 دسترسی پیدا کنید و پردازنده خودتون رو تست کنید، میتونید مطمئن بشید که کدوم قطعه در سلامته و کدوم قطعه نیست. اینطوری راحت تر میتونید تصمیم بگیرید.

واقعا باندل نازنینی داشتید، اما اگه پردازنده هنوز سالم باشه فکر کنم بتونید از توش یه باندل میدرنج 6 هسته ای i5 یا r5 دربیارید.

خیلی ممنونم لطف دارید ، امیدوارم که از برد باشه ، و سی پی یو رو نسوزونده باشه 

بله باید یه برد پیدا کنم و تست کنم ، امیدوارم که سی پی یو نسوخته باشه 

لینک به دیدگاه

وقتی  xmp رو فعال میکنید حتما ولتاژ SA/IO رو باید دستی ست کنید مادربوردها ولتاژ خیلی بالایی به صورت اتومات ست میکنن و در دراز مدت باعث خرابی مموری کنترلر پردازنده میشن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...