رفتن به مطلب

راهنمایی برای فن ARGB

ArmaeeL
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان من یه مین z370 gaming 5 دارم و 8 تا فن argb cooler master master fan میخام بدونم برای اینکه بتونم همرو سینک کنم با مادربرد یا از نرم افزار خودش برای تغییر افکت باید چه کنم تبدیل 3 به 1 دارم اما نمیدونم باید به چه جایی از مین بزنم اگر کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

z370.JPG

لینک به دیدگاه

عزیز همراهش دفترچه راهنما هست که با عکس خیلی ساده مشخص کرده

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، ArmaeeL گفته است :

سلام خدمت دوستان من یه مین z370 gaming 5 دارم و 8 تا فن argb cooler master master fan میخام بدونم برای اینکه بتونم همرو سینک کنم با مادربرد یا از نرم افزار خودش برای تغییر افکت باید چه کنم تبدیل 3 به 1 دارم اما نمیدونم باید به چه جایی از مین بزنم اگر کسی تجربه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

z370.JPG

همرو به کنترلر وصل کنید بعد از اون یه خروجی ARGB میره به مادربرد 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ArmaeeL گفته است :

z370.JPG

مادربورد شما سوکت ۳ پین argb نداره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Shahre_pc گفته است :

مادربورد شما سوکت ۳ پین argb نداره

برای گیگابایت فرق داره 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

برای گیگابایت فرق داره 

میشه لطفا بگیید چه فرقی داره

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Shahre_pc گفته است :

میشه لطفا بگیید چه فرقی داره

سوکتش با ASUS و MSI فرق داره توی پک فن کولرمستر هم تبدیلش هست 

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر

دوستان کسی میدونه کاربرد این LED چیه ؟! و این کدی رو که نوشته معناش چی میشه !؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

quesT.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، invoker گفته است :

با اجازه استارتر

دوستان کسی میدونه کاربرد این LED چیه ؟! و این کدی رو که نوشته معناش چی میشه !؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

quesT.jpg

سلام، این دیباگِر هست برای شناسایی مشکلات سیستم میشه ازش استفاده کرد یا برای اینکه از روش بفهمی سیستم در چه مرحله ای از بوت هست، فکر کنم کدی که الان داده یعنی سیستم با موفقیت بوت شده، هر کدی یه معنایی داره، مثلا عموما مشکلات رم معمولا 55 هست(کمبود ولتاژ رمها مثلا)، وقتی سیستم رو روشن میکنی میتونی ببینی که از کدهای مختلف رد میشه که نشون میده اون مراحل رو داره پشت سر میذاره، وقتی سیستمت بوت نمیشه و مدام خاموش روشن میشه یا روی کد خاصی گیر کنه میتونی از روی اون کد متوجه مشکل بشی(البته بعضی وقتا که سیستم خیلی ناپایداره ممکنه نتونه کد درست رو بده)

*کد ها خیلی دقیق یادم نیستن، البته توی برخی مادربردها ممکنه تک و توک معنی برخی کدها متفاوت باشه

دوست عزیزم کانکتورهایی که همراه فنها هست چیا هستن؟

منARGB های کولینگ کولرمسترم رو به برد گیگابایتم با استفاده از این کانکتور sync کردم:

screen046.thumb.jpg.2b8f291bdbf729c45a7b0b5a5d226998.jpg

*این عکس رو از دفترچه راهنمای مادربرد شما گرفتم که دانلودش کردم ببینم بوردتون چیا داره، عملا با بورد من که گیمینگ 7 هست خیلی فرق نداره کانکتورهاش

*یکی دیگه از همین کانکتور هم پایین-سمت چپ بوردتون هست، اگر فنهاتون کانکتور 3 به 1 داشته باشن میتونید یکیشو به بالایی بزنید یکی هم پایین

اما فکر میکنم فقط برای سینک کردن فنها با نورپردازی اصلی هست و به شما امکان کنترل LED ها رو بطور مجزا نمیده(یعنی آپشن هات اینه که یا با نورپردازی مادربرد سینک اش کنی یا جداگونه با کنترلر خود فن ها روشون مدیریت کنی)، فقط با نورپردازی مادربرد و الگوهاش سینک میشه

ویرایش شده توسط Farjam
  • لایک 1
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام، این دیباگِر هست برای شناسایی مشکلات سیستم میشه ازش استفاده کرد یا برای اینکه از روش بفهمی سیستم در چه مرحله ای از بوت هست، فکر کنم کدی که الان داده یعنی سیستم با موفقیت بوت شده، هر کدی یه معنایی داره، مثلا عموما مشکلات رم معمولا 55 هست(کمبود ولتاژ رمها مثلا)، وقتی سیستم رو روشن میکنی میتونی ببینی که از کدهای مختلف رد میشه که نشون میده اون مراحل رو داره پشت سر میذاره، وقتی سیستمت بوت نمیشه و مدام خاموش روشن میشه یا روی کد خاصی گیر کنه میتونی از روی اون کد متوجه مشکل بشی(البته بعضی وقتا که سیستم خیلی ناپایداره ممکنه نتونه کد درست رو بده)

*کد ها خیلی دقیق یادم نیستن، البته توی برخی مادربردها ممکنه تک و توک معنی برخی کدها متفاوت باشه

منARGB های کولینگ کولرمسترم رو به برد گیگابایتم با استفاده از این کانکتور sync کردم:

*این عکس رو از دفترچه راهنمای مادربرد شما گرفتم که دانلودش کردم ببینم بوردتون چیا داره، عملا با بورد من که گیمینگ 7 هست خیلی فرق نداره کانکتورهاش

*یکی دیگه از همین کانکتور هم پایین-سمت چپ بوردتون هست، اگر فنهاتون کانکتور 3 به 1 داشته باشن میتونید یکیشو به بالایی بزنید یکی هم پایین

اما فکر میکنم فقط برای سینک کردن فنها با نورپردازی اصلی هست و به شما امکان کنترل LED ها رو بطور مجزا نمیده(یعنی آپشن هات اینه که یا با نورپردازی مادربرد سینک اش کنی یا جداگونه با کنترلر خود فن ها روشون مدیریت کنی)، فقط با نورپردازی مادربرد و الگوهاش سینک میشه

ممنون ام داش. شما تجربتون بالاس یه سوال دیگه ذهنم درگیر کرده . اینم اگه بتونین جواب بدین . کلی ثواب کردی :D

مادربرد قبلی من GiGa H97 gaming 3 بودش . یه مشکلی عجیبی که داشت وقتی سیستم رو میذاشتم تو حالت Safe Lane بوت شه Restart که میکردم یه چی عینه صحفه CMD می امد هی تند تند پر میشد و در اخر تو اون حالت میموند !

و اصلا هیچ جوره اجازه بوت شدن ویندوز رو نمیداد ! و مجبور میشدم ویندوز مجدد بزنم ....

من حس میکردم مشکل از باطری مادربرد هستش چراکه از تمام این طول سال تعویضش نکرده بودم ! یا شایدم مشکل از رم ( دوتا 4 گیگ جی اسکیل به اضافه دوتا 2 گیگ سیلیکون پاور X.M.P هم فعال کرده بودم ) ... درکل نتونستم بفهمم ...

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Farjam گفته است :

ممنون من فن ها رو به کنترلر متصل کردم و بعد به تبدیل به همون کانکتوری که فرمودید وصل کردم (GDV) قبلا ولی بازم نمیشناسه نه توی نرم افزار گیگا فیوژن نه مستر پلاس چیزی رو احیانا از قلم انداختم؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، invoker گفته است :

Safe Lane

Dota 2 Forever 

در 10 دقیقه قبل، ArmaeeL گفته است :

ولی بازم نمیشناسه نه توی نرم افزار گیگا فیوژن نه مستر پلاس چیزی رو احیانا از قلم انداختم؟

زیاد سخت نگیر داداش منم یه واترکولر  و یه پک فن 3تایی با 2 تا کنترلر وصل کردم به مادربرد نمیشناسه کلا کولرمستر داستانه :))))

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

Dota 2 Forever 

زیاد سخت نگیر داداش منم یه واترکولر  و یه پک فن 3تایی با 2 تا کنترلر وصل کردم به مادربرد نمیشناسه کلا کولرمستر داستانه :))))

ظلمه هی در کیس رو باز کنی کلید کلید کنی روی کنترلر برای تغییر افکت😆

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ArmaeeL گفته است :

ظلمه هی در کیس رو باز کنی کلید کلید کنی روی کنترلر برای تغییر افکت😆

اصن یه چیز مسخره هستش کنترلرش باید تبدیل 3 به 1 هدر RGB جدا بخری بزنی تو جعبش نمیزارن خبر مرگشون

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر محترم کسی میدونه h61m-vs4 هدر ار جی بی داره یا خیر

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Slasher گفته است :

Dota 2 Forever 

پشمام :| فانوسن الان که نقل قول کردی فهمیدم چه سوتی خفنی دادم .... ای بسوزه پدر دوتا که ....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دمت گرم داش .

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...