رفتن به مطلب

کمک و راهنمایی در نصب ویندوز 10

maysamsina
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود برهمگی دوستان .

هارد 1 ترابایت
2. نوع پارتشین mbr , از دیسک منیجمن مشاهد شد
3 . bios mode سیستم legacy هستش و uefi  نوشته نشده بود و همچین بخاطر اینکه EasyUEFI نصب کردم این ارور داد : easyuefi can only installed on u efi-based windows operating system
4. در ویندوزی که دانلود کردم  که بصورت ایزو میباشد  در داخل پوشه efi ویندوز 10 فولدرهای Microsoft و Boot هستش

5. این لینگها عکس بایوس سیستم هستش و لینک ویندزوی که دانلود کردم 

https://uupload.ir/files/h92l_1.jpg

https://uupload.ir/files/a8o_2.jpg

https://uupload.ir/files/6hs_3.jpg

دانلود Windows 10 Enterprise LTSC 1809 Build 17763.316 VL نسخه نهایی ویندوز 10

6 . با این اوضاع بنده چه تغییر اتی رو باید انجام بدم تا حالت legacy نصب بشه و هارد پاک نشه و ارور نده , چون فایل ایزو ویندوز که دانلود کردم داخلش یعنی فولدر بصورت efi هستش که در بالا درج نمودم . یه استاد که تخصص داره , زحمتشو بکشه راهنمایی فرماید که چطور نصبش کنم البته از طریق dvd .. با تشکر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با برنامه rufus که دارید ویندوز رو بوتیبل میکنید، منوی کشویی دوم، یه سری گزینه داره، اونجا روی legacy تنظیم کنید، بعد رایت کنید

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

با برنامه rufus که دارید ویندوز رو بوتیبل میکنید، منوی کشویی دوم، یه سری گزینه داره، اونجا روی legacy تنظیم کنید، بعد رایت کنید

مگه با rufus میشه رایت کرد ؟ فلش ندارم ... میخام ایزو رو داخل دی وی دی بریزم و بعد نصب کنم 

با ultra iso  فایل ایزو ویندوز رو  رو dvd  رایت کرد ! ولی بالا نرفت یعنی کفت هر کلیدی رو فشار دهید تا اینستال بشه و لی نرفت ... عکس اول مادبرد فقط اومد ...

لینک به دیدگاه

سلام اگه روی هاردت ویندوز نصب داری و حالا میخوای دوباره ویندوز دیگه ای نصب کنی میتونی با نصب نرم افزار easybcd ویندوز جدید از طریق هارد نصب کنی.

لینک به دیدگاه

در در 7 آبان 1399 در 13:44، masooyan گفته است :

سلام اگه روی هاردت ویندوز نصب داری و حالا میخوای دوباره ویندوز دیگه ای نصب کنی میتونی با نصب نرم افزار easybcd ویندوز جدید از طریق هارد نصب کنی.

درود . ویندوز فعلیم 7 یعنی 64 بیت میباشد . حال میخام ویندوز 10 نصب کنم از طریق dvd ن فلش 

upppppp

درود مجدد .
دوستان فلش تهیه کردم با rufus بوت فلش ساختم ولی باز نصب نشد طبق عکس پایین اینطور حالت موند . باید در بایوس دستکاری کنم یه متخصص بی زحمت راهنمایی فرماید
برای بنده نصب نشد و سر همین حالت موند ... طبق عکس زیر

https://uupload.ir/files/ze9j_7.jpg

لینک به دیدگاه

داداش ویندوز ده که روی mbr نصب نمیشه باید gptباشه

در ضمن secure bot هم باید غسیرفعال باشه باید بری توی همون بخش سکیور بوت بخش key managment  و clear بزنتی بعد هم لوت رو روی uefi قرار بدی ویندوز تن روی mbr نصب نمیشه یا کل هارد یا اون درایوی که میخواد ویندوز نصب کنی رو با دستورات زیر به gpt تبدیل کن

در صورتی که میخوای کل هارد رو فرمت کنی به این ترتیب برو

در مرحله نصب ویندوز بتا شیفت و اف 10 برو توی کامند لاین

diskpart

list disk

select disk(disk number

بعد باید فرمتش کنی فک کنم با clear یا clean امتحان کن ببین کدومه

بعد بزن convert gpt 

اگر میخوای فقط یه پارتیشن مشخص رو فرمت کنی قبل از فرمت کردن بزن detail volum و بعد اون پارتیشن رو انتخاب کن به ای شکل select volum(volum number

بعدش شروع کن به نصب

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

داداش ویندوز ده که روی mbr نصب نمیشه باید gptباشه

در 14 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

در ضمن secure bot هم باید غسیرفعال باشه باید بری توی همون بخش سکیور بوت بخش key managment  و clear بزنتی بعد هم لوت رو روی uefi قرار بدی ویندوز تن روی mbr نصب نمیشه یا کل هارد یا اون درایوی که میخواد ویندوز نصب کنی رو با دستورات زیر به gpt تبدیل کن

در صورتی که میخوای کل هارد رو فرمت کنی به این ترتیب برو

در مرحله نصب ویندوز بتا شیفت و اف 10 برو توی کامند لاین

diskpart

list disk

select disk(disk number

بعد باید فرمتش کنی فک کنم با clear یا clean امتحان کن ببین کدومه

بعد بزن convert gpt 

اگر میخوای فقط یه پارتیشن مشخص رو فرمت کنی قبل از فرمت کردن بزن detail volum و بعد اون پارتیشن رو انتخاب کن به ای شکل select volum(volum number

بعدش شروع کن به نصب

مطئنی روی mbr  نصب نمیشه ؟

خییلی از سایتا میگن میشه چطوریه ؟

هاردم 1 ترابایته ... uefi  نمیشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

امکان نداره من خودم بیش ا پنج بار تلاش کردم نصب بشه ویندوز فقط روی gpt و ntfs نصب میشه ویندوز 10 رو میگم

در 3 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

یعنی چی یو ای اف ای نمیشه یا باید از طریق لگاسی نصب کنی یا uefi

مراحلی که گفتم رو برو مشکلت باید حل بشه ویندوز رو هم از طریف روفوس نصب کن فلش هم تاثیر داره من دو تا فلش داشتم یدونش هرکاری کردم هر نوع ویندوز و لینوکسی میزدم روش خراب میکرد کار رو

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

مراحلی که گفتم رو برو مشکلت باید حل بشه ویندوز رو هم از طریف روفوس نصب کن فلش هم تاثیر داره من دو تا فلش داشتم یدونش هرکاری کردم هر نوع ویندوز و لینوکسی میزدم روش خراب میکرد کار رو

از طرق روفوس  رفتم نشد . همه مراحل رو رفتم ولی نمیخام بصورت uefi  نصب بشه .. اگر بصورت uefi  بخام نصب کنم باید gtp  کنم یعنی هاردمو باید از نو بسازم اطلاعاتم پاک میشه ...روش یا راهی نیس که بصورت mbr ,  لگاسی نصب کرد ؟

میخام لگاسی نصب بشه

فلشم نو هستش

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

از طرق روفوس  رفتم نشد . همه مراحل رو رفتم ولی نمیخام بصورت uefi  نصب بشه .. اگر بصورت uefi  بخام نصب کنم باید gtp  کنم یعنی هاردمو باید از نو بسازم اطلاعاتم پاک میشه ...روش یا راهی نیس که بصورت mbr ,  لگاسی نصب کرد ؟

میخام لگاسی نصب بشه

فلشم نو هستش

ویندوز ده امکان نصب روی ام بی ار نداره در اموزشم ذکر کردم اگر میخوای کل هاردو فرمت کنی چکمار کن ولی یه راهی هست که همون درایو ویندوزو فرمت بزنی برو دوباره بخونش 

در 1 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

ویندوز ده امکان نصب روی ام بی ار نداره در اموزشم ذکر کردم اگر میخوای کل هاردو فرمت کنی چکمار کن ولی یه راهی هست که همون درایو ویندوزو فرمت بزنی برو دوباره بخونش 

مگه اینکه بخوای لگاسی نصب کنی که اونوقت باید موق رایت کردن روی لگاسی قرار بدی همینوطر اگر میخوای از دی وی دی استفاده کنی باید سرعت رو پایین بزاری وگرنه نصب نمیشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

مگه اینکه بخوای لگاسی نصب کنی که اونوقت باید موق رایت کردن روی لگاسی قرار بدی همینوطر اگر میخوای از دی وی دی استفاده کنی باید سرعت رو پایین بزاری وگرنه نصب نمیشه

ویندوز ده امکان نصب روی ام بی ار نداره در اموزشم ذکر کردم اگر میخوای کل هاردو فرمت کنی چکمار کن ولی یه راهی هست که همون درایو ویندوزو فرمت بزنی برو دوباره بخونش 

اینو متشوجه نشدم چکمار ؟
لینک به دیدگاه

برا من با فرمت GPT نصب نشد یعنی درایو فرمت نمیشد با MBR نصب کردم

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

ویندوز ده امکان نصب روی ام بی ار نداره در اموزشم ذکر کردم اگر میخوای کل هاردو فرمت کنی چکمار کن ولی یه راهی هست که همون درایو ویندوزو فرمت بزنی برو دوباره بخونش 

اینو متشوجه نشدم چکمار ؟

دو حالت داره یا از به شیوه لگاسی نصب کن یا uefi در صورت که بخوای از طریق uefi نصب کنی باید هارد رو یا اکر نمیخوای اطلاعاتت بپره اون پارتیشن مشخص رو فرمت کنی و بعد به gpt تبدیل کنی چونکه از طریق uefi حتما باید gpt باشه از طریق لگاسی mbr پیشنهادم اینه که از طریق uefi و فرمت gpt نصب کنی چون نسبت به لگاسی سریعتر بوت میشه و همچنین اگر دقت کرده باشی که احتمالا نکردی ویندوزی که روی gpt نصب شده سه تا پارت داره یه پرایمری واسه خود ویندوز یه پارت واسه بوت یکی هم واسه ریکاوری اگر ویندوز دمیج خورده اون دو تا پارت واسه ریکاوری به کار میان توی mbr همه اطلاعات تو یه پارتیشن هستن اگر خراب شه همه چی میپره امکان ریکاوری بسیار ضعیفه

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

دو حالت داره یا از به شیوه لگاسی نصب کن یا uefi در صورت که بخوای از طریق uefi نصب کنی باید هارد رو یا اکر نمیخوای اطلاعاتت بپره اون پارتیشن مشخص رو فرمت کنی و بعد به gpt تبدیل کنی چونکه از طریق uefi حتما باید gpt باشه از طریق لگاسی mbr پیشنهادم اینه که از طریق uefi و فرمت gpt نصب کنی چون نسبت به لگاسی سریعتر بوت میشه و همچنین اگر دقت کرده باشی که احتمالا نکردی ویندوزی که روی gpt نصب شده سه تا پارت داره یه پرایمری واسه خود ویندوز یه پارت واسه بوت یکی هم واسه ریکاوری اگر ویندوز دمیج خورده اون دو تا پارت واسه ریکاوری به کار میان توی mbr همه اطلاعات تو یه پارتیشن هستن اگر خراب شه همه چی میپره امکان ریکاوری بسیار ضعیفه

الان کلا 6 تا درایو دارم ... هارد 1 ترابایت مگه میشه ویندوز رو به uefi  تبدیل کرد  ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

الان کلا 6 تا درایو دارم ... هارد 1 ترابایت مگه میشه ویندوز رو به uefi  تبدیل کرد  ؟

داداش چرا منظور رو نمیگیری نصب ویندوز دو شیوه داره لگاسی و uefi در صورتی که بخوای از طریق uefi نصب کنی باید موقع رایت کردن ISO رپی فلش uefi انتخاب کنی همچنین باید پارتیشن که میخوای نصب کنی gpt باشه ولی در صورت نصب به صورت لگاسی باید موقع رایت انتخابش کنی در بایوس نوع بوت رو بزاری لگاسی و پارتیشن mbr داشته باشی.

تفاوت های لگاسی با uefi

در حالت uefi بوت سریعتر هست همچنین ویندوز سه تا پارتیشن داره یکی برای ریکاوری یکی برای بوت و یکی هم واسه خود سورس ویندوز یعنی پارتیشن انتخابی ویندوز به سه تا تبدیل میشه در حالت لگاسی چونکه باید پارتیشن mbr باشه همه اون سه تا پارتیشن ریکاوری و بوت و سورس اصلی توی یک پارت هستن و درصورت اسیب دیدن ویندوز امکان  بازیابی بسیار ضعیفه.

شما مشکل در نصب داشتی تمام راه های ممکن رو عرض کردم انتخاب کن میخوای به شیوه لگاسی نصب کنی یا uefi یعنی میخوای به gpt تبدیل کنی یا همون mbr بزاری؟

نگران اطلاعاتت نباش چونکه میتونی یه پارتیشن مشخص رو فرمت کنی نیاز نیست کل هارد رو فرمت کنی

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

داداش چرا منظور رو نمیگیری نصب ویندوز دو شیوه داره لگاسی و uefi در صورتی که بخوای از طریق uefi نصب کنی باید موقع رایت کردن ISO رپی فلش uefi انتخاب کنی همچنین باید پارتیشن که میخوای نصب کنی gpt باشه ولی در صورت نصب به صورت لگاسی باید موقع رایت انتخابش کنی در بایوس نوع بوت رو بزاری لگاسی و پارتیشن mbr داشته باشی.

تفاوت های لگاسی با uefi

در حالت uefi بوت سریعتر هست همچنین ویندوز سه تا پارتیشن داره یکی برای ریکاوری یکی برای بوت و یکی هم واسه خود سورس ویندوز یعنی پارتیشن انتخابی ویندوز به سه تا تبدیل میشه در حالت لگاسی چونکه باید پارتیشن mbr باشه همه اون سه تا پارتیشن ریکاوری و بوت و سورس اصلی توی یک پارت هستن و درصورت اسیب دیدن ویندوز امکان  بازیابی بسیار ضعیفه.

شما مشکل در نصب داشتی تمام راه های ممکن رو عرض کردم انتخاب کن میخوای به شیوه لگاسی نصب کنی یا uefi یعنی میخوای به gpt تبدیل کنی یا همون mbr بزاری؟

نگران اطلاعاتت نباش چونکه میتونی یه پارتیشن مشخص رو فرمت کنی نیاز نیست کل هارد رو فرمت کنی

در حال حاضر mbr  و میخام بصورت لگاسی نصب بشه ..

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

در حال حاضر mbr  و میخام بصورت لگاسی نصب بشه ..

خب موقع بوت ایبل کردن با رافوس gpt رو به mbr تغییر بده و بعد توی بایوس در سربرگ بوت همه چی رو از uefi بزار رو لگاسی بعد شروع کن به نصب

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

خب موقع بوت ایبل کردن با رافوس gpt رو به mbr تغییر بده و بعد توی بایوس در سربرگ بوت همه چی رو از uefi بزار رو لگاسی بعد شروع کن به نصب

برای من موقه نصب به صورت uefi و فرمت gpt خطا میده و قابل نصب نیست گزینه های موقع بوتیبل کردن رو هم درست انتخاب میکنم هم برای فلش هم بوت سیستم به این ارور میخورم

2020-10-27-7761.thumb.jpg.d64f99c671a7f5af89bfce945c4918b4.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است :

برای من موقه نصب به صورت uefi و فرمت gpt خطا میده و قابل نصب نیست گزینه های موقع بوتیبل کردن رو هم درست انتخاب میکنم هم برای فلش هم بوت سیستم به این ارور میخورم

2020-10-27-7761.thumb.jpg.d64f99c671a7f5af89bfce945c4918b4.jpg

تنظیمات بایوس رو از لگاسی به uefi تغییر بده و سیو کن به همین راحتی اگر دراوت mbr باشه هم نصب نمیشه باید جی پی تی باشه فلش هم uefi حالت بوت در بایوس هم uefi

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

تنظیمات بایوس رو از لگاسی به uefi تغییر بده و سیو کن به همین راحتی اگر دراوت mbr باشه هم نصب نمیشه باید جی پی تی باشه فلش هم uefi حالت بوت در بایوس هم uefi

درود گفتم باز هم ارور میده  بازی دراوردن با این ویندوزهای جدید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است :

درود گفتم باز هم ارور میده  بازی دراوردن با این ویندوزهای جدید

سلام خب یه عکسی بده یه چیزی بنویس دقیقا چه اروری میده

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این نرم افزار easy uefi چی هست و چه کاربردی داره دو شب پیش یه ویندوز ده پرو اخرین نسخه رو روی یه هارد mbr نصب کردم قبلش هم روی سیستم خودم که gpt بود نصبش کردم و مشکلی نداشت شما بیا این نرم افزار رو فراموش کن و طبق مراحلی که گفتم برو جلو اگر هم نشد نسخه پرو رو نصب کن ببین چی میشه شاید مشکل شماد همین نرم افزار easy uefi باشه

لینک به دیدگاه

فعلا پرو نصب کردم روی mbr ولی قصد داشتم روی gpt  نصب کنم که نشد شاید روی دیویدی رایت زده بودم جواب میداد امتحان نکردم

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است :

فعلا پرو نصب کردم روی mbr ولی قصد داشتم روی gpt  نصب کنم که نشد شاید روی دیویدی رایت زده بودم جواب میداد امتحان نکردم

از روی فلش خیلی بهتره سریع نصب میشه

چرا روی gpt نشد؟ خودت gpt نکردی یا وقتی gpt بود نصب نمیشد؟

عیب نداره اگر هم روی ام بی ار نصب کردی فقط دقت کن بیشتر از چهار تا پارتیشن نمیتونی داشته باشی دو تارو خود ویندوز میبره دو تا دیگه میتونی بسازی بیشتر ازین بهت اجازه نمیده چون mbr هست ولی اگر gpt میبود محدودیت وجود نداشت ولی خود ویندوز فکر کنم تا 180 تا بیشتر اجازه نده شاید هم 120 دقیق یادم نیست بوت هم یکم کند تر انجام میشه چون از طریق لگاسی بایوس نصب کردی 

الان مشکلت حل شد دیبگه مشکلی نداری؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...