رفتن به مطلب

هر سوالی در مورد فتوشاپ دارید بپرسید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان هر سوالی در مورد فتوشاپ و کار باعکس دارید بپرسید . تا جایی که اطلاعاتم اجازه بده ، در خدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

واقعا موضوع عالیی هست جاش که خیلی خالی بود!

به عنوان اولین سوال البته به محیط مربوط نمیشه میخواستم بدونم میشه به F=i*l-t*e/r های خود فتوشاپ چیزی اضافه کرد یا خیر؟

لازم نیست فیلتر رو اونجوری بنویسید .....

اینقدر بیخودی سایت رو بلاک نمیکنن که :D

ایم کلمه میلیون ها بار توی هزاران سایت فارسی تکرار شده پ همه رو فیلتر کنن :p

همین که تو لیست جستجوشون قرار نگیره خودش خیلیه چون میان کامل چک میکنن ممکنه

بگن مثلا فلان روز ببندین کار داریم یا بالاخره یه دلیلی 2 ثانیه وقت گذاشتن برای اینکار حالا اشکالی نداره که :D ;)

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

سلام دانیال جان . آره می شه با نصب F که با ورژن جاری فتوشاپ مچ باشه می شه به فتوشاپ F جدید ، عکاسان رو از این F محروم کرده

که می شه این F رو به نسخه های جدید اضافه کرد

ویرایش شده توسط محمد جواد
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار متشکر @};-

اونوقت شما منبعی میشناسید؟

نحوه نصبش هم بنده نمیدونم! :blush:

لینک به دیدگاه

آقا محمد . خیلیل ممنون میشم اگر یک مقدار در مورد HDR و تنظیماتش در CS5 توضیح بدید. البته میدونم خیلی جزئیات داره . اگر هم مطلب آموزشی خلاصه که برای آماتور خوب باشه ، معرفی کنید که دیگه عالیه ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

آقا محمد . بی زحمت از کلمه ف*ی*ل*ت تو متن استفاده نکنید و لطفا تو متن های قبلی هم اصلاح کنید. ممکنه برای فروم دردسر ساز بشه. @};-

لینک به دیدگاه

بسیار متشکر @};-

اونوقت شما منبعی میشناسید؟

نحوه نصبش هم بنده نمیدونم! :blush:

اگه ف+یل+ت+جدید می خواین که من یه سی دی کامل فی+_+لتر دارم . البته اینقدر زیاده که نتونستم خودم همشو تست کنم ولی اگه خواستید براتون پست می کنم

اما در مورد

شما کافیه فی+++لترهایی که مد نظرت هست رو در داخل مسیر فتوشاپ در شاخه

Photoshop CS5/Plugins/Filter

کپی کنید . و پسوند فایل فیل+++ترهای جدید رو با قبلی ها مطابقت بدید

لینک به دیدگاه

آقا محمد . خیلیل ممنون میشم اگر یک مقدار در مورد HDR و تنظیماتش در CS5 توضیح بدید. البته میدونم خیلی جزئیات داره . اگر هم مطلب آموزشی خلاصه که برای آماتور خوب باشه ، معرفی کنید که دیگه عالیه ^_^ ^_^

خدمت هومن عزیز عرض کنم که چند تا فایل PDF در مورد HDR داشتم که پیداش نکردم . شاید تو سیستم خونه باشه . ولی تو این سایت یه توضیحاتی داده داداش . ببین به دردت می خوره

http://www.shahvar.net/1387/02/08/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1hdr%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%AE%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C/

لینک به دیدگاه

اینم یه آموزش جالب برای دوستانی که به خلق جلوه های ویژه علاقه دارند البته نه در سینما!

post-8337-0-07521000-1336329273_thumb.jpg

post-8337-0-95740200-1336329287_thumb.jpg

post-8337-0-33151100-1336329306_thumb.jpg

post-8337-0-43623700-1336329320_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون

.سر فرصت مطالعه میکنم و بعدا سوالاتم را از شما می پرسم. @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من دنبال بهترین بلاگین برای crop کردن میگردم. متاسفانه وقتم اجازه نمیده تو نت دنبالش بگرددم. میخوام فوق العاده تمیز اینکارو انجام بده. پلاگینی سراغ داری ؟

لینک به دیدگاه

مگه کراپ خود فتوشاپ چشه ؟

قابلیتی مد نظرته که کراپ فتوشاپ نداشته باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان، دوست خوبمون YAHYA-PRO یکی از ناظران با تجربه بخش فتوشاپ انجمن پی سی ورد هستن.

از محضرشون استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

در مورد انتقال راحت لایه ها و فولدرها بین اسناد توضیح بدید

ویرایش شده توسط Sina123
لینک به دیدگاه

در یک کلام افتضاح دوست عزیز.... من کارم فوق العاده ریز هست در سایز بسیار بزرگ که با کراپ کردن معمولی فتو شاپ بسیار نامرتب و بد شکل از اب در میاد و مخصوصا لبه ها افتضح میشن ! اون حالت اتوماتیکش هم به درد نمیخوره . کار تمیز از اب در نمیاد ! میدونم پلاگین حرفه ای برای انی کار هست ولی وقت ندارم دنبالش بگردم گفتم شاید دوستان اطلاع داشته باشن

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام

ctrl+j برای ایجاد یک کپی از لایه ولی برای فولدر نمیشه! کلید میانبرش چیه ؟

کلید میانبر crop چیه ؟

لایه ها و فولدرها رو چه طوری باید دسته جمعی به یک سند باز دیگر انتقال داد؟ من روی خود آبجکت کلیک میکنم و alt میگیرم ولی اینطور خیلی سخته!

چرا اسمارت آبجکتها رو که کوچیک میکنیم بعد بزرگ میکنیم کیفیتش رو از دست میده در صورتی که سایز منبع دست نخورده ؟

من گزینه import from scanner رو ندارم! کجاشه ؟

میشه تعیین کرد روی هر درایور چقدر فضا برای کش استفاده کنه و بیشتر از اون تا کله درایو رو پر نکنه بره درایو بعدی ؟

من وقتی save image for web رو میزنم از اونجا اگه بخوام رنگ بکگراند رو از پالت تنظیم کنم فتوشاپ هنگ میکنه و فقط باید ببندمش اما اگه رنگ فورگراند بکگراند یا بلک وایت رو انتخاب کنم مشکلی نیست!

خیلی ممنون

مخلصم مجید جان

خجالت میدی داداش ^_^

1- به خودی خود شرکاتی برای ایجاد گروه(پوشه)جدید وجود نداره شما باید خودتون براش یه شورتکات تعریف کنید

پس اول از منوی edit قسمت keyboard shortcut رو انتخاب کنید یا کلید میانبر آلت+شیفت+کنترل+k رو بزنید

از منوی کشویی shortcut for گزینه panel رو انتخاب کنید . یه لیست زیرش ظاهر میشه ، دنبال گزینه layers بگردید و بازش کنید

گزینه new group رو پیدا کنید و روش کلیک کنید یه کادر کوچیک جلوش باز میشه

میتونید یه شورتکات انتخاب کنید مثلا شیفت رو بگیرید و f رو بزنید :)

2- کلید میانبر کراپ ctrl+t

3- سوال سومتون زیاد واضح نبود اگه منظورتون نحوه ی انتخاب هست با گرفتن کلید کنترل میتونید لایه های دلخواه رو انتخاب کنید

با گرفتن کلید شیفت میتونید ردیفی انتخاب کنید

کلا دکمه آلت توی پالت لایه ها نقش کپی کننده داره برای انتخاب نیست

اگرم منظورتون اینه که دو تا سند دارین و میخواین لایه های سند یک رو به سند دو انتقال بدید بفرمایید ورژن فتوشاپتون چنده بگم چطوریه

4- این سوالتون مفصله جوابش : فتوشاپ جز نرم افزارهای رستری هست

تصاویر رستر (رستر به معنی شطرنجی) از پیکسل های کنار هم که هر کدام دارای رنگ خاص خود میباشد ایجاد میشود.

به زبان ساده تر یه صفحه شطرنج بدون رنگ را تصور کنید اگر شما هر کدام از این مربع های کوچک (پیکسل) را با رنگی متفاوت پر کنید یک تصویر ایجاد کرده اید.

gdw1nwd3wlpxng5fsn86.jpglbv2xupm32ca0xbe8qs0.jpgoa9cos0gn8w5rs9obm1g.jpg

اما جواب شما در رابطه با افت کیفیت :

یکی از معایب رسم رستر کاهش کیفیت موقع زوم + محدود شدن بزرگ و کوچک کردن عکس هست

برای مثال عکس زیر بدون هیچ تغییر در مرحله اول ذخیره شد

]سایز عکس رو به نصف کاهش دادم

دوباره عکس رو به سایز اصلی برگردوندم

میبنید عکس کاملا کیفیتش رو از دست داده بخاطر این که برنامه در مرحله اول وقتی عکس رو کوچیک میکردیم فتوشاپ یه سری از پیکسل ها رو حذف میکنه

مرحله ی بعدی که عکس رو به اندازه اصلی در آوردیم باز فتوشاپ به صورت اتوماتیک پیکسل های جدید رو با رنگ های مشابه خونه های همسایه پر کرده

پر واضحه که این تغییرات باعث کاهش کیفیت و گاهی تغییر کلی عکس میشه

به ترتیب از سمت راست به چپ : تصویر اصلی - تصویر کوچک شده - تصویر دوباره بزرگ شده

mj3yv87xktjk8yxnxv6.jpgdgpq1q6jbi78cvt225o.jpgkp2edpkez4lzemwb8.jpg

5- منم اینو ندیدم :huh:

6- برای رم میشه محدودیت گذاشت از منوی edit گزینه perefrences بعدش performance رو انتخاب کنید

قسمت memory usage میتونید تعیین کنید چقدر از رم استفاده بشه

برای هارد نمیشه شما فقط داریو(ها) رو انتخاب میکنی و فتوشاپ اگه لازم بشه تا آخر فضای خالی رو استفاده میکنه

7- این آخری هم نمیدونم چه دلیل ممکنه داشته باشه

لینک به دیدگاه

ممنون

در مورد سوال 3 برای انتقال بین اسناد ورژن 12CS5me

در مورد سوال 4 من مثلا یک آیکن دارم سایز اون 512 پیکسله اول به اسمارت آبجکت تبدیلش میکنم بعد سایز اون رو در سند اصلی به 24 پیکسل تغییر میدم و دوباره به همون 512 پیکسل که تغییر میدم تصویر مات میشه در صورتی که اگه همون اسمارت آبجکت رو باز کنم همون تصویر اولیه با کیفیت خوب هست!

در مورد سوال 6 بله محدودیت استفاده از ram رو دیدم ولی محدودیت درایور نیست فقط میشه انتخابشون کرد یا جابه جاشون کرد منم همه درایوام پره یه درایو رو تا کلش کش میکنه بعد میره بعدی اونوقت یه موقع جا برای ذخیره خود سند هم نیست ویندوز هم هی میگه درایوت ترکید بسه دیگه!

راستی این bridge به چه درد میخوره ؟

تو فتوشاپ تنها میشه ویکتورها رو به صورت لایه به لایه باز کرد؟ الان من میرم جایی باش کار دارم فقط هم باید فتوشاپ نصب کنم ولی وکتور رو به صورت کامل یک لایه میاره امکان برداشت بعضی لایه هاش نیست!

در مورد سوال اولتون طبق عکس زیر اون گزینه که نارنجیه دورش بزنید یه پنجره کوچیک باز میشه

شما اگه دو تا سند دارین گزینه مربوط به 2 پنجره رو انتخاب کنید اینطوری دو تا پنجره کنار هم قرار میگیرن

حالا کافیه لایه هایی که میخواید از سند یه دو سند انتقال بدید انتخاب کنید و درگ کنید روی سند دوم

5ywrlqsbpp4huz5kge.jpg

در مورد سوال دومتون ببینید شما سایز اصلی آیکونتون 512 هست که تبدیلش مینید به 24 پیکسل

این همه پیکسل هایی که کم شده چه بلایی سرشون اومده ؟ فتوشاپ میاد اتوماتیک این مقدار پیکسل ها رو حذف میکنه و دیگه اون پیکسل ها وجود ندارن

حالا شما مجددا میای اینو 512 میکنی . برای این کار فتوشاپ میاد پیکسل های جدید رو با رنگ های مشابه خونه ها همسایه پر میکنه ولی مرحله قبلی که کوچیک کردیم کلی از پیکسل ها از دست رفتن

دقیقا بخاطر همینه که کیفیت هیچ وقت مثل اولش نمیشه

ادوب بریج هم فقط برای نمایش و مدیرت عکس هست (البته برای عکاسا بیشتر از یه نمایش ساده انجام میده ;) ) و با همه برنامه های مجموعه ادوب همخوانی داره مثلا با دابل کلیک عکستون سریعا تو فتوشاپ باز میشه

شما با بریج میتونی خیلی از فرمتهای گرافیکی رو ببینی

سوال آخرتون : فتوشاپ همونطوری که قبلا گفتم رستر هست و وقتی شما فایل وکتور رو باز کنید باهاش اگه 10 لایه هم باشه تبدیل به یک لایه میشه

برای کار کردن با فایل های وکتور باید نرم افزار مخصوص وکتور رو نصب کنید مثل Adobe Illustrator یا کورل دراو

استفاده از فتوشاپ پیچوندن لقمه درو سره ;)

لینک به دیدگاه

در یک کلام افتضاح دوست عزیز.... من کارم فوق العاده ریز هست در سایز بسیار بزرگ که با کراپ کردن معمولی فتو شاپ بسیار نامرتب و بد شکل از اب در میاد و مخصوصا لبه ها افتضح میشن ! اون حالت اتوماتیکش هم به درد نمیخوره . کار تمیز از اب در نمیاد ! میدونم پلاگین حرفه ای برای انی کار هست ولی وقت ندارم دنبالش بگردم گفتم شاید دوستان اطلاع داشته باشن

سالار جان اینی که شما منظروتونه selection هست کراپ یه ابزار جدا هست

میگردم پلاگینش رو پیدا میکنم

لینک به دیدگاه

سالار جان اینی که شما منظروتونه selection هست کراپ یه ابزار جدا هست

میگردم پلاگینش رو پیدا میکنم

نه یحیی جان با سلکشن که اصلا نمیشه کار کرد ^^ . من منظورم اون حالتی هست که خودشما لبه های کار رو دنبال میکنی و نیاز به نقظه گذاری نداری . یکهو میره یک لبه رو اصلا نمیگیره و یا اگر خط لبه کم رنگ باشه میره داخل کار خلاصه اعصاب اهنین میخواد وقتی بخوای یک کار 6900 در 4300 رو کراپ کنی !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من دنبال بهترین بلاگین برای crop کردن میگردم. متاسفانه وقتم اجازه نمیده تو نت دنبالش بگرددم. میخوام فوق العاده تمیز اینکارو انجام بده. پلاگینی سراغ داری ؟

سلام به دوست عزیزم جناب سالار . خدمتتون عرض کنم که اگه منظورتون از کراپ کردن برش زدن دقیق عکس و با آخرین جزئیاته که راههایی برای این منظور وجود داره . بفرمائید که منظورتون برش زدنه یا کادر کردن عکس ؟

لینک به دیدگاه

ماشالله دوستان متخصص همه پاسخ ها رو می دند . در ضمن از همه عذر می خوام که بدلیل مشغله یه چندساعتی نبودم

لینک به دیدگاه

نه یحیی جان با سلکشن که اصلا نمیشه کار کرد ^^ . من منظورم اون حالتی هست که خودشما لبه های کار رو دنبال میکنی و نیاز به نقظه گذاری نداری . یکهو میره یک لبه رو اصلا نمیگیره و یا اگر خط لبه کم رنگ باشه میره داخل کار خلاصه اعصاب اهنین میخواد وقتی بخوای یک کار 6900 در 4300 رو کراپ کنی !

میدونم منظورم ابزار سلکشن نبود عمل سلکشن منظورم بود :)

برش بعد از سلکشن رو بهش میگن کراپ

اون ابزار سلکشن مغناطیسی اساس کارش با رنگ هاست

بسته به مقداری که انتخاب کردی رنگهای مجاور رو انتخاب میکنه

اصلا برای انتخاب جاهای رنگاوارنگ مناسب نیست

برای انتخاب خودم از پن استفاده میکنم چون هر چقدر طرح پیچیده باشه برای پن مساله ی نیست و به راحتی میتونی انتخابش کنی

این انتخاب رو دقیقا میدونم چی میکشی وقت گیرترین کار تو فتوشاپه :mellow:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...