رفتن به مطلب

تبدیل مولکس و ساتا به 8 پین گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان پاور بنده green 535 هستش و برای کارت گرافیک فقط یه 6 پین داره .

به تازگی یه gtx 780 ti windforce خریدم و این کارت دوتا 8 پین میخاد قبلا بهنگام گرافیک در جعبه دوتا مولکس 4 پین به 8 پین وجود داشته.

الان بنظرتون از چه تبدیلی استفاده کنم؟

امروز رفتم و دوتا تبدیل ساتا به 8 پین و یه 4 پین پاور به 8 پین گرافیک خریدم که عکساشو میزارم

الان نظرتون چیه استفاده کنم یا دوتا رو از مولکس استفاده کنم؟

IMG_20201029_124816.jpg

IMG_20201029_124931.jpg

لینک به دیدگاه

برای این از دو تبدیل 4 پین پاور استفاده نکردم چون به پنل جلو کیس و فن زدم 

الان  یک دونه 6 پین دارم

دو عدد ساتا دارم و دو عدد کابل 4 پین مولکس

?

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، IR.mahdi گفته است :

?

سلام.به هیچ وجه از تبدیل استفاده نکن.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.به هیچ وجه از تبدیل استفاده نکن

خودش داخل جعبه تبدیل گزاشته و منم چاره دیگه ای ندارم‌.

در هم اکنون، Hadi MP گفته است :

اصل استفاده از تبدیل به کنار، تبدیلی که شما خریدین با احتمال زیاد غیر استاندارده و کیفیت کابلش خوب نیست! انویدیا سر همین کابل های متفرقه گارانتی رو باطل میکنه! 

استفاده از تبدیل برای پاور اشتباهه، شما مدل دقیق پاورتونو بفرمایین تا ببینیم اصلاً میتونه کارت پر مصرفی مثل 780TI ساپرت کنه یا نه!

Green GP535B-US      80PLUS

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

هربار که اسم این پاورو میشنوم واقعاً اعصابم خورد میشه. دوست عزیز این پاور عمر مفیدش تموم شده شما تبدیل هم بزنی بیشتر مشکل بوجود میاره. امروز نشه 1 ماه دیگه میشه. شدیداً توصیه میکنم یک پاور بروز و استاندارد مطابق با مصرف سیستمتون بگیرید.

پاور تقریبا نو هستش

پاور نو چی بگیرم از کجا بگیرم؟

آخه قیمت بالاست حالا شما یه پیشنهاد بهم بده شاید بتونم.

لینک به دیدگاه

پاور پیشنهادی برای 780Ti :

600 وات .

بهتره پاور به روز باشه و توانش هم حداقل 600 وات باشه و بدون نیاز به تبدیل و ... کابلهای کافی داشته باشه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از تبدیل استفاده نکن ، اگر از تبدیل استفاده کنی گرافیکت میسوزه 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوست عزیز از تبدیل استفاده نکن ، اگر از تبدیل استفاده کنی گرافیکت میسوزه 

برای یه روز هم استفاده نکنم؟

خواستم یعنی تست کنم گرافیکو 

آخه خود گرافیک هم داخل بسته تبدیل گزاشته.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، IR.mahdi گفته است :

برای یه روز هم استفاده نکنم؟

خواستم یعنی تست کنم گرافیکو 

آخه خود گرافیک هم داخل بسته تبدیل گزاشته.

از تبدیل استفاده کنی یا سیم های تبدیل آتیش میگیرن یا پاور میسوزه یا گرافیک.اگه میشد روی پاور کار میزاشتن.

در 1 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

هربار که اسم این پاورو میشنوم واقعاً اعصابم خورد میشه. دوست عزیز این پاور عمر مفیدش تموم شده شما تبدیل هم بزنی بیشتر مشکل بوجود میاره. امروز نشه 1 ماه دیگه میشه. شدیداً توصیه میکنم یک پاور بروز و استاندارد مطابق با مصرف سیستمتون بگیرید.

این پاور ها خیلیاشون مثل اک میمونن برا سیستم های جدید خوب نیستن اما برای کسانی که بودجه محدود دارن کاملا خوبه به شرطی که پلمپ باشه.

لینک به دیدگاه

الان green 580A قیمت گرفتم 1580 بخرمش اوکیه؟ 

خیلی برام زیاده قیمتش.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، IR.mahdi گفته است :

الان green 580A قیمت گرفتم 1580 بخرمش اوکیه؟ 

خیلی برام زیاده قیمتش.

درود اگر منظورتون 580a-HED هست بله 2 تا کانکتور برای گرافیک داره و می تونید با خیال راحت از گرافیکتون استفاده کنید

لینک به دیدگاه

تبدیل اگه اصل هم باشه و اجبار هم واقع باشه تازه برای موارد اختلاف 30وات استفاده میشه مثل gtx960 که 120واته ودوتا شش پین میخاد که** هم 75وات مادربرد میتونه بهش بده** ولی 75وات که از شش پین اول میگیره . شش پین دوم حالت برق رسانی بهتر روی کارت قرار داده شده یا همچین موارد مشابه !!

نه گرافیکی که مثلا 180واته و شش پین ها باید حتما 75یا حتی کمی بالاتر برق رسانی کنند

یا مثلا gtx750ti که 70واته و همون 75وات هم مادربرد میتونه بده ولی برای برق رسانی مطمینتر شرکت یک شش پین برای تغذیه همون 70 وات روی کارت قرار داده .ولی موارد مشابه حتی یک شش پین هم ندارن . 

باز اینجور گرافیکها تبدیل اصل زدن مشکل نداره 

نه کارتهایی که از هر شش یا هشت پین تا تهش برق میکشن  

ویرایش شده توسط farshad sh
تصحیح جزییات
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hadi MP گفته است :

میدونم قیمت ها بالاست و خرید پاور و کیس و فن  واقعاً برای هممون مشکل شده. برندهای انحصاری داخلی باعث این وضعن که هزار بار لعنت بهشون.

شما اگر از گرین میخوای بگیری فقط و فقط سری HED و ESD.  یدونه 580 وات بگیر با گارانتی 37 ماهه گرین! اصلا از سری های قدیمی نگیری که ارزش نداره تکنولوژی ساخت مدل های قبلی قدیمیه، به چرتو پرتای مغازه دارا هم گوش نده 500 وات 500 واته یا یدونه پاور دارم لای کاغذ بوده و .. اینجور حرفای مزخرف.

یدونه پاور مناسب سری جدید بگیری تا 5 سال راحت خیالت از همه چی راحته. با این وضعیت قیمت ها حتی یک قطعه ساده بسوزه چندبرابر پاور باید هزینه کنی.

دیگه مجبورمون کردید رفتم خریدم از نمایندگی اینو 1580 🤦

IMG_20201029_231859.jpg

لینک به دیدگاه

دیگه مجبورمون کردید رفتم خریدم از نمایندگی اینو 1580 [emoji1751]
IMG_20201029_231859.thumb.jpg.fe0ea2ecf15ee59f34b343a8503fdfd3.jpg
مبارکت باشه، کار خوب و درستی کردی
من یدونه گرافیک نازنینم بخاطر استفاده از همین تبدیل ها نابود شد...

Sent from my K00R using Tapatalk

لینک به دیدگاه

استفاده از تبدیل بیشتر به توان پاور و مصرف گرافیک وربوطه ...بهتره وقتی توان پاور در مقایسه با مصرف گرافیک نزدیکه از تبدیل استفاده نکنین چون به ریل های  پاور فشار میاد اون کانکتور های ide چهار پین برا استفاده گرافیک در نظر گرفته نشده.

ولی اگه پاور قدرتش با مصرف سیستم اختلاف فاحش داره....مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام و درود خدمت همگی.من یه پاور 900 وات یه مقدار قدیمی دارم(حدود 10 سال پیش) البته همه مدت هم کار نکرد و بیکار بود.مصرف سیستمم الان حدود 250 واته که میخوام یه کارت گرافیک 330 وات هم بهش اضافه کنم.کل مصرف میشه حدود 600 وات که 300 وات کمتر از توان پاوره.این کارت گرافیک کلا یه دونه پورت 8 پین داره و پاور های قدیمی کلا 8 پین و 6 پین ندارن.پاورم یه دونه کابل مولکس 4 پین داره که سرش تبدیل میشه به 2تا مولکس.میخواستم بدونم اگر از تبدیل استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟دوستان این پایین فرموده بودن که اگه توان پاور با سیستم اختلاف فاحش داشته باشه مشکلی نداره.اگه ممکنه دوستان با تجربه و متخصص یه کمکی بکنن.ممنون

msg5152960463-23121.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...