رفتن به مطلب

هنگ ریز بعد از خرید و نصب ssd

agh620
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 
یک ssd رو الان 24 ساعت خریداری کردم 
بستم رو سیستمم 
هیچ مشکلی نداره و حتی با نرم افزار hd tune هم تستش کردم و کاملا سالم 
ویندوزم رو روی ssd نصب کردم 
یه مشکل کوچیکی فعلا وجود داره اونم اینه که هر 1 یا 2 ساعت که با کامپیوتر کار میکنم یهو 3 یا 4 ثانیه صفحه هنگ میمونه بعد ادامه میده به کارش 
قبل از این که ssd رو وصل کنم هیچ مشکلی نبوده و حدود 1 سال و نیم باهاش کار میکنم چنین مشکلی نداشته 
لازم به ذکر بعد از 3 ثانیه که از هنگ در میاد یه صدایی از تو کیس در میاد توصیف صداش اینجور (انگار تو یه بازی ماشینی نیتروژن بزنیم یا اسپید و صدا اوج گرفتن) یه همچین صدایی میده 
تو انجمن قبلا گفتن پاورت کم واسه این سیستم - حالا نمیدونم شاید به خاطر اون باشه و بعد از نصب ssd شاید کمتر هم شده باشه 
به نظر شما مشکل از کجاست؟ 
مشخصات سیستم من

رم 4 گیگ ddr3 هستش - 1333 MHz
پردازنده core i5 2400 - سوکت 1155 - چهار هسته
گرافیک nvidia geforce gtx 550 ti
هارد hdd هست و حجم 500 گیگ - مدل ST500DM002-1BD142 ATA Device
هارد ssd داره - حجم 240 گیگ - مدل Kingston SSD 240GB ATA Device
مادربرد مدل jw-ph61a-usb3 - دارای 4 اسلات رم

پاور هم فعلا گرین gp330a روش بسته شده 
مشکل از چی میتونه باشه؟ 
اگر امکانش هست سریع تر جواب بدید 
تا من فردا صبح سریعا برم به فروشنده خبر بدم و مشکل برطرف کنم 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، agh620 گفته است :

سلام 
یک ssd رو الان 24 ساعت خریداری کردم 
بستم رو سیستمم 
هیچ مشکلی نداره و حتی با نرم افزار hd tune هم تستش کردم و کاملا سالم 
ویندوزم رو روی ssd نصب کردم 
یه مشکل کوچیکی فعلا وجود داره اونم اینه که هر 1 یا 2 ساعت که با کامپیوتر کار میکنم یهو 3 یا 4 ثانیه صفحه هنگ میمونه بعد ادامه میده به کارش 
قبل از این که ssd رو وصل کنم هیچ مشکلی نبوده و حدود 1 سال و نیم باهاش کار میکنم چنین مشکلی نداشته 
لازم به ذکر بعد از 3 ثانیه که از هنگ در میاد یه صدایی از تو کیس در میاد توصیف صداش اینجور (انگار تو یه بازی ماشینی نیتروژن بزنیم یا اسپید و صدا اوج گرفتن) یه همچین صدایی میده 
تو انجمن قبلا گفتن پاورت کم واسه این سیستم - حالا نمیدونم شاید به خاطر اون باشه و بعد از نصب ssd شاید کمتر هم شده باشه 
به نظر شما مشکل از کجاست؟ 
مشخصات سیستم من

رم 4 گیگ ddr3 هستش - 1333 MHz
پردازنده core i5 2400 - سوکت 1155 - چهار هسته
گرافیک nvidia geforce gtx 550 ti
هارد hdd هست و حجم 500 گیگ - مدل ST500DM002-1BD142 ATA Device
هارد ssd داره - حجم 240 گیگ - مدل Kingston SSD 240GB ATA Device
مادربرد مدل jw-ph61a-usb3 - دارای 4 اسلات رم

پاور هم فعلا گرین gp330a روش بسته شده 
مشکل از چی میتونه باشه؟ 
اگر امکانش هست سریع تر جواب بدید 
تا من فردا صبح سریعا برم به فروشنده خبر بدم و مشکل برطرف کنم 

سلام.یه قطعه ای مثل کارت گرافیک رو از رو سیستم بردار و با گرافیک آنبورد کار کن ببین اینجوری میشه.مشکل هم به احتمال زیاد از پاوره(دقیق نمیدونم)ولی پاور خیلی ضعیفه.

لینک به دیدگاه

با برنامه Hard Disk Sentinel ببینید روی SSD چقدر رایت انجام شده

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

با برنامه Hard Disk Sentinel ببینید روی SSD چقدر رایت انجام شده

17 مگابایت و هر چه قدر با ویندوز کار میکنم میره بالا تر این 17 - الان شد 23 - الان شد 24 - و هی میره بالا - هرچی میام تو مرورگر یه مقدار تایپ میکنم میره بالا تر
بعد توجهش رو کردم این مشکل زمانی بیشتر رخ میده که میخوام هاردم hdd ام رو یکی از درایو هاشو باز کنم و برم تو یکی از پوشه هاش - یه لحظه هنگ میکنه و بعد میره تو پوشه - هنگ 2 ثانیه طول میکشه تقریبا

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، agh620 گفته است :

17 مگابایت و هر چه قدر با ویندوز کار میکنم میره بالا تر این 17 - الان شد 23 - الان شد 24 - و هی میره بالا - هرچی میام تو مرورگر یه مقدار تایپ میکنم میره بالا تر
بعد توجهش رو کردم این مشکل زمانی بیشتر رخ میده که میخوام هاردم hdd ام رو یکی از درایو هاشو باز کنم و برم تو یکی از پوشه هاش - یه لحظه هنگ میکنه و بعد میره تو پوشه - هنگ 2 ثانیه طول میکشه تقریبا

درود 

اون صدایی که میگید مال روشن شدن هارد است.

الان ویندوز روی اس اس دی است . طبیعی که هارد در زمان بیکاری خاموش بشه.

البته میشه از تنظیمات تغییر داد.

اینکه هنگ میکنه بخاطر اینکه هنوز هارد اماده نشده. تقریبا مشکلی نداره. سیستم سالم است.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

طبیعی که هارد در زمان بیکاری خاموش بشه.

در 45 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

پروفایل پاور

درود - فکر کنم به خاطر همون بود - رفتم داخل power option ویندوز - بعد یه قسمتی بود رفتم زیر مجموعه ی hard disk باز شده بود و روی 20 دقیقه تنظیم شده بود - اونو گذاشتم روی never - معنی گذینه ش میشد (هارد رو خاموش کن بعد از 20 دقیقه) - الان گذاشتم رو never امیدوارم مشکل حل بشه - حالا یه 24 ساعت باهاش کار میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...