رفتن به مطلب

ارتقا چند قطعه برای کارت گرافیک RX 5700 XT

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

امیدوارم حال همگی خوب باشه

مشخصات سیستم فعلی بنده به این صورته:

CPU : i7 6700

MB : ASUS B150 Pro Gaming

RAM : Gskill 2*8GB Ripjaws V

VGA : MSI RX 5700 XT Gaming X

Case : Green Jaguar X2

کارت گرافیک رو اردیبهشت 99 خریدم و قصد ندارم تا حداقل 5 سال آینده ارتقاش بدم

قصد ارتقای 4 قطعه ی دیگه یعنی CPU و MB و RAM و Case رو دارم

میخوام قطعاتی بخرم که بیشترین عمر (آینده نگری) رو برای بازی روی رزولوشن 1080p با فریم ریت ثابت 60FPS داشته باشن

و نمیخوام ولخرجی کنم (یعنی قیمت کل، از قیمت کل قطعات انتخابی خودم بیشتر نشه)

قطعات انتخابی خودم فعلا این ها هستن:

CPU : Ryzen 7 3700X

MB : ASUS ROG Strix B550-E Gaming

RAM : Gskill Trident Z RGB 2*16GB 3200MHz CL16

Case : Deepcool Earlkase RGB V2

و البته 4 عدد فن 12 برای نصب روی کیس به جهت خنک کنندگی بیشتر

سوالات من:

1- لطفا قطعات انتخابی رو تایید یا رد کنید و برای قطعاتی که رد میکنید دلیل بیارید و پیشنهاد جایگزین بدید.

2- مادربرد B550-E به راحتی میتونی با رم با فرکانس 4000MHz کار کنه یا بهش فشار میاد ؟ اگر میتونه، این رمی که انتخاب کردم بهتره یا Trident Z RGB 2*8GB 4000MHz CL18 ؟

پیشاپیش از همه ی دوستانی که پاسخ میدن کمال تشکر رو دارم

لینک به دیدگاه

اگه قصد ارتقای گرافیک رو ندارین سیستم فعلیتون برای این گرافیک و گیمینگ 60 فریم که جوابگوعه عزیز

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

اگه قصد ارتقای گرافیک رو ندارین سیستم فعلیتون برای این گرافیک و گیمینگ 60 فریم که جوابگوعه عزیز

پردازنده گلوگاه نمیشه ؟

برای آینده چی ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز فک می کنم پردازنده 6700 بتونه 60 فریم رو بهتون بده اینطور نیست؟ اینده نگری الان معنی نداره چون سال اینده میلادی یک تغییر پلتفرم کلی اتفاق میفته که شامل سوکت های am5 و lga 1700 هست که حتی کولرهای حال حاضرم دیگه به درد اون پردازنده ها نمی خوره رم ها میشن DDR5 و خلاصه این پلتفرم های حال حاضر به حاشیه میرن تا اینکه کم کم به فراموشی سپرده بشن اگر شما پول داری و می خوای قطعه بخری قطعاتی بخر که سال دیگه بتونی با اون قطعات سیستمت رو تکمیل کنی به طور مثال مانیتور انتخاب خوبی می تونه برات باشه در حال حاضر چون تا سال اینده قرار نیست تحول عظیمی رخ بده در قیمت و کیفیت مانیتورها

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوست عزیز فک می کنم پردازنده 6700 بتونه 60 فریم رو بهتون بده اینطور نیست؟ اینده نگری الان معنی نداره چون سال اینده میلادی یک تغییر پلتفرم کلی اتفاق میفته که شامل سوکت های am5 و lga 1700 هست که حتی کولرهای حال حاضرم دیگه به درد اون پردازنده ها نمی خوره رم ها میشن DDR5 و خلاصه این پلتفرم های حال حاضر به حاشیه میرن تا اینکه کم کم به فراموشی سپرده بشن اگر شما پول داری و می خوای قطعه بخری قطعاتی بخر که سال دیگه بتونی با اون قطعات سیستمت رو تکمیل کنی به طور مثال مانیتور انتخاب خوبی می تونه برات باشه در حال حاضر چون تا سال اینده قرار نیست تحول عظیمی رخ بده در قیمت و کیفیت مانیتورها

نسل جدیدی که میفرمایید برای کارت گرافیک من overkill محسوب میشن. اینطور نیست ؟

کارت گرافیک من تا چند سال دیگه میتونه همه ی بازی ها رو روی 1080p و 60FPS اجرا کنه ؟ ( اگر لازم بشه حاضرم تنظیمات رو تا medium پایین بیارم )

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

نسل جدیدی که میفرمایید برای کارت گرافیک من overkill محسوب میشن. اینطور نیست ؟

کارت گرافیک من تا چند سال دیگه میتونه همه ی بازی ها رو روی 1080p و 60FPS اجرا کنه ؟ ( اگر لازم بشه حاضرم تنظیمات رو تا medium پایین بیارم )

ببینید شما گرافیکتون برای رزلوشن 1440P در اصل طراحی شد اینکه شما اومدین برای رزلوشن 1080 خریدین و اونم برای 60 فریم یعنی خرید شما OVERKILL بوده برای این رزلوشن و این رفرش ریت این کار شما عمر بیشتری برای این سیستم حال حاضر شما برای این کیفتی که شما بازی می کنید می خره فک می کنم حداقل تا 3 سال دیگه این گرافیک مشکلی برای بازی های 1080P نداشته باشه نکته اصلی اینجاست با این مانیتور شما اگر الان هم هزینه ای بکنید علنا وقت و سرمایتون رو هدر دادید و حداقل باید یک مانیتور 1080P که 144 هرتز باشه بخرید و بعد فکر تعویض پردازنده و مادربرد باشید

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

اگه 144 بخواید قطعا باید باندل سیپیو عوض کنید

خب با این فرض، قطعات انتخابیم خوبه یا با این قیمت گزینه های بهتری هستن ؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Paxton گفته است :

پردازنده گلوگاه نمیشه ؟

برای آینده چی ؟

برای 60 فریم نه. برای بعد هم حداقل تا 2_3 سال اینده فکر نمیکنم کم بیاره

اما اگه قصدتون 144 باشه بنظرم 5600x انتخاب بهتریه نسبت به 3700x چون سی پی یو های سری 5000 عملکرد گیمینگشون نسبت به نسل قبلشون خیلی بهتر شده. ولی خب وقتی 5600x وارد ایران شد باید قیمتش رو با 3700x بسنجیم و تصمیم بگیریم چون هیچ چیز تو بازار ایران مشخص نیست

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Paxton گفته است :

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

امیدوارم حال همگی خوب باشه

مشخصات سیستم فعلی بنده به این صورته:

CPU : i7 6700

MB : ASUS B150 Pro Gaming

RAM : Gskill 2*8GB Ripjaws V

VGA : MSI RX 5700 XT Gaming X

Case : Green Jaguar X2

کارت گرافیک رو اردیبهشت 99 خریدم و قصد ندارم تا حداقل 5 سال آینده ارتقاش بدم

قصد ارتقای 4 قطعه ی دیگه یعنی CPU و MB و RAM و Case رو دارم

میخوام قطعاتی بخرم که بیشترین عمر (آینده نگری) رو برای بازی روی رزولوشن 1080p با فریم ریت ثابت 60FPS داشته باشن

و نمیخوام ولخرجی کنم (یعنی قیمت کل، از قیمت کل قطعات انتخابی خودم بیشتر نشه)

قطعات انتخابی خودم فعلا این ها هستن:

CPU : Ryzen 7 3700X

MB : ASUS ROG Strix B550-E Gaming

RAM : Gskill Trident Z RGB 2*16GB 3200MHz CL16

Case : Deepcool Earlkase RGB V2

و البته 4 عدد فن 12 برای نصب روی کیس به جهت خنک کنندگی بیشتر

سوالات من:

1- لطفا قطعات انتخابی رو تایید یا رد کنید و برای قطعاتی که رد میکنید دلیل بیارید و پیشنهاد جایگزین بدید.

2- مادربرد B550-E به راحتی میتونی با رم با فرکانس 4000MHz کار کنه یا بهش فشار میاد ؟ اگر میتونه، این رمی که انتخاب کردم بهتره یا Trident Z RGB 2*8GB 4000MHz CL18 ؟

پیشاپیش از همه ی دوستانی که پاسخ میدن کمال تشکر رو دارم

به نظرم اگر مانیتورتون 60 هرتز هست همین سیستم کنونی جوابگوی 5 سال هست.

ولی اگر میخایید ارتقا بدین سیستم پشنهادی خودتون خوب هست. ولی عملا نیازی به رم گرون قیمت 3200 ندارید. رم معمولی 3200 هم بوست لازم رو به 3700x میده.

بری  ایر فلوی بهتر به نظرم کیس اصطلاحا "مش" بگیرید.

لینک به دیدگاه

سلام 

داداشی گلم اگر الان پول جمع کردی و کنار داری همین امروز برو دلار بخر بزار کنار و نسل بعد با خیال راحت یه سیستم ddr5 ببند و حداقل 10 سال باهاش زندگی کن

این سیستم الان شما به هیچ وجه گلوگاه نیست و عالیه و کم کمش تا 5سال دیگه با بالاترین کیفیت ممکن میتونی 1080 و 60 فریم بگیری 

مرد مومن من الان دارم اکثر بازی ها رو با 580 8گیگ تو رزولیشن 1080 نزدیک 50 فریم میگیرم دیگه گرافیک تو در برابر گرافیک من چندین برابر قدرتش هست

الان بهترین بهترین تغییر واسه شما یه مانیتور 2k هست 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام 

دوست عزیز با مراجعه به سایت زیر به راحتی میتونی ببینی الان سیستمت تو رزولوشن1080 گلوگاه داره اما با یک تعویضساده در سی پی یو میتونی تو این رزولشن به بازیت ادامه بدی و کلی پس انداز کنی 

یعنی بجای cpu i7 6700   یه  i5  9600 بزاری و تمام

راهنمای استفاده از سایت اینه که Average bottleneck percentage باید زیر 10 باشه تا گلوگاه نشه

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-9600K/Radeon_RX_5700_XT/0RP14jf2/16/100

یا حق

لینک به دیدگاه

این دوستمون حرفش اصلا یه چیز دیگست شماها میگین مانیتور 2k بخر 😐

دوست عزیز قطعاتی که انتخاب کردی عالیه خیالت جمع تا ۵ سال دیگه 

بخر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

این دوستمون حرفش اصلا یه چیز دیگست شماها میگین مانیتور 2k بخر 😐

دوست عزیز قطعاتی که انتخاب کردی عالیه خیالت جمع تا ۵ سال دیگه 

بخر

خواستن بقیه قطعات رو ارتقا بدن تا در اینده افت فریم نداشته باشن که دوستان گفتن همه قطعات اوکی هستن ولی چون گرافیکش واسه 2k بهتره واسه لذت بیشتر یه مانیتور بخره که منطقیه حیفه همچین کانفیگی داشته باشی بعد فول اچ دی گیم بزنی

لینک به دیدگاه

اره درسته این گرافیک برای 2k استفاده میشه .

اما این رفیقمون مخش به خوبی کار میکنه ۲ سال دیگه این گرافیک برای 1080p خوبه و عوض کردن قطعات خوبه 

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

راستش فعلا منتظرم پردازنده های جدید AMD تو ایران موجود بشن و بشه قیمت هاشون رو مقایسه کرد 

طبق گفته ی فافا تا یه هفته ی دیگه همه شون موجود میشن برای خرید

البته الان 5800X رو موجود کرده که قیمتش خیلی فضاییه 😐

امیدوارم زود قیمتش نرمال تر بشه

141.thumb.png.dc5586ae2f85f2b7fecceca972c0ec6a.png

و اینکه قصدم این شد که حتما کوچ کنم به 2K

برای مانیتور هم فعلا دو تا انتخاب دارم:

۱. MSI Optix MAG272CQR

۲. Xiaomi Mi 34" Curved Gaming Monitor

که فعلا نظرم روی گزینه ی دوم هستش

ببینیم چی پیش میاد...

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Paxton گفته است :

سلام به همگی

راستش فعلا منتظرم پردازنده های جدید AMD تو ایران موجود بشن و بشه قیمت هاشون رو مقایسه کرد 

141.thumb.png.dc5586ae2f85f2b7fecceca972c0ec6a.png

و اینکه قصدم این شد که حتما کوچ کنم به 2K

برای مانیتور هم فعلا دو تا انتخاب دارم:

۱. MSI Optix MAG272CQR

۲. Xiaomi Mi 34" Curved Gaming Monitor

که فعلا نظرم روی گزینه ی دوم هستش

ببینیم چی پیش میاد...

خوشحال میشم نظر و راهنمایی دوستان عزیزم رو درمورد قطعات و مانیتور بدونم😊

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Paxton گفته است :

خوشحال میشم نظر و راهنمایی دوستان عزیزم رو درمورد قطعات و مانیتور بدونم😊

اگر قیمت قطعات نیومد پایین خرید ازشون فقط باعث میشه این گرونی ها هیچوقت تمومنشه نسل پنجم بخر چون واقعا ایندفعه هم تو گیم هم تو ورک استیشن از اینتل جلوتره و ارزونتر هم هست در حالی که توی نسل های قبلی توی ورک استیشن جلو بود و توی گیم عقب مانیتور رو حتم ارتقا بده هر دو مانیتور هم مانیتور های خوبی هستن ولی همون شیائومی که خودت روش نظر داری بهرته هم از نظر اندازه هم کیفیت رنگش و هم قیمتش شیک هم هست بقیه قطعات رو هم میتونی برای انده نگری ارتقا بدی ولی نیاز به خرید سی پی یو غوب نیست با توجه اینکه قیمت سی پی یو هاس نسل پنج ای ام دی در ایران الان هیچ منطقی نداره خرید یه i7 9700f منطقی تره رم هم ارتقا بده 32 میبینی که بازی های امسال چجوری شدن همشون رم 16 میخوان تا چند سال دیگه که 16 جواب نمیده مادربرد رو هم که باید با ارتقا سی پی یو ارتقا بدی بهتره یه مادربرد بخری که قابلیت کراسفایر داشته باشه مثل z390 rog سری 6000 و 3000 که حالا حالا موجود نمیشن قیمت هارو هم که مشاهده میکنی چقدر زیادن  اس اس دی هم رو هم فراموش نکن بازی ها که هی سنگین میشن یه اس اس دی دو ترابایت بخر نیاز به به خرید nvme نیست همون ساتا خوبه ولی مدل های کم سرعت نخر مثل گرین برو سراغ ابی یا بلک یا از برند های دیگه مثل ادیتا su800 هم خوبن

واسه کراسفایر هم باید یه پاور 1200 بخری کولینک رو هم خیلی عالی تنظیم کنی

این ستاپ واسه اینه که همیشه تو اخرین گرافیک فریمت تضمین شده باشه حتی تا پنج سال نه نگران سرعت کند هارد هستی و نه تعدا کم هسته های سی پی یو نه کم اوردن رم ولی خب تا پنج سال خیلی اتفاقا پیش میاد کارت 5700xt هم کار میاره مگه اینکه قید اخرین گرافیک بزنی بعدش میتونی یه دونه دیگخ بخری باهاش کراسفایر کنی

اون مادربرد راگ رو هم واسه این پیشنهاد دادم که صدای خوبی داره و بین ایسوس ها تنها سری هست که وایفا و بلوتوث داره واقعا این دو تا بدرد میخورن اگر بدردت نمیخوره میتونی بری پرایم یا tuf بخری ولی خب خودم پیشنهاد میدم اگر فکر میکنی این دو تا لازمت میشه به دانگل فکر نکنی خیلی گرونه قطع و وصلی هم زیاد داره بخوای جنس با کیفیت بخری چند ملیون پات میفته

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

کارت 5700xt هم کار میاره مگه اینکه قید اخرین گرافیک بزنی بعدش میتونی یه دونه دیگخ بخری باهاش کراسفایر کنی

مرسی از پاسخ خوبت 🙏

ولی این کارت گرافیک قابلیت کراسفایر نداره متاسفانه 😓

و اینکه فکر کنم کلا بازیها ساپورت خوبی ندارن از این قابلیت 😕

بنظرت الان 10700K ارزش خرید داره؟ با یدونه گیگابایت Z490 UD AC

ممنون میشم بقیه دوستان هم نظر بدن ❤

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Paxton گفته است :

سلام به همگی

سلام

کمی صبر کنید قیمت نسل 5000 مناسبتر بشه . البته 5800X عملا در حد و حدود 10900K هستش . شاید به همین دلیله که چنین قیمتی براش در نظر گرفتن .

بهترین CPU گیمینگ الان 3600 و 5600X هستند ( بهترین نه قویترین ) . اگر هدف فقط گیمینگه این دو پردازنده انتخاب های خوبی هستند .

میتونی حتی مادربرد رو هم از مدل b450 برداری . مادربردهای b450 از سری 5000 هم پشتیبانی می کنند . البته باید PCIe4.0 رو بیخیال بشی .

لینک به دیدگاه

چیزی که دوستان اشاره نکردن ، این کارت PCI express 4.0 هست یعنی نسل چهارم.

رو مادربرد فعلی شما هم جواب میده .. ولی پهنای باند محدود میشه به نسل سه pci express 3.0 

مادربردی رایزن که قصد خرید ش را دارید .. نسل 4 داره و شما میتونید مطمئن باشید که از تمام پهنای باند دارید استفاده میکنید

یعنی اگر همچین شخصیتی هستید مثلا من خودم اینجوری ام

مثلا در بازی دوم اترنال با تکنولوژی نسل 4 نرخ فریم تا 1000 هم میره !! که البته مسلما چند تا کارت میخواد .. 

موفق باشید 

(مانیتور های جدید با نرخ 244 که اومدن باسه همین کارت های جدیدن) 

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...