رفتن به مطلب

شطرنجی شدن صفحه بعد از اورکلاک مختصر کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ، 

چند روزی هست که pH 1030 oc گرفتم ، حدود 1 ماه 

امروز بعد از بدون مشکل بدون حتی توی اور کلاک بیشتر وسط بازی دیدم یهو شطرنجی شد صفحه نمایش و صفحه و صدا قفل شد ، دما حدود 60 بود که خیلی بالا بود ، راستش 6 ساعت زیر گیم بود ،دمای معمولش 25 تا 32 توی حالت سایلنت ، توی حالت عادی به 34 نمیرسه بعد از 12 ساعت کار و بگم که بیشتر حالت عادی اورکلاکش کردم ، جوری که 92 فریم میگرفتم ، میگفتم ، یهو صفحه نمایش شطرنجی شد و منم ترسیدم ، بعد رفت تو صفحه مرگ ویندوز ، بعد هم که روشنش کردم مثل قبل کار میکرد فقط یه چیزی میخواستم بپرسم که ایا گرافیک مشکل پیدا کرده ؟ چون هنوز گارانتی داره ، مدل گرافیک pH 1030 oc 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matin_28478 گفته است :

سلام ، 

امروز بعد از بدون مشکل بدون حتی توی اور کلاک بیشتر وسط بازی دیدم یهو شطرنجی شد صفحه نمایش و صفحه و صدا قفل شد ، دما حدود 60 بود که خیلی بالا بود ، راستش 6 ساعت زیر گیم بود ،دمای معمولش 25 تا 32 توی حالت سایلنت ، توی حالت عادی به 34 نمیرسه بعد از 12 ساعت کار و بگم که بیشتر حالت عادی اورکلاکش کردم ، جوری که 92 فریم میگرفتم ، میگفتم ، یهو صفحه نمایش شطرنجی شد و منم ترسیدم ، بعد رفت تو صفحه مرگ ویندوز ، بعد هم که روشنش کردم مثل قبل کار میکرد فقط یه چیزی میخواستم بپرسم که ایا گرافیک مشکل پیدا کرده ؟ چون هنوز گارانتی داره ، مدل گرافیک pH 1030 oc 

سلام.تاجایی که اطلاع دارم دمای 60 درجه خوبه برا کارت گرافیک.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.تاجایی که اطلاع دارم دمای 60 درجه خوبه برا کارت گرافیک.

درسته ولی اون دفعه که صفحه مرگ برام اومد دما بین 60 تا 65 بود 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matin_28478 گفته است :

سلام ، 

سلام موقعی که صفحه ابی شد کد خطا رو دیدید؟یا سریع رفت؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirali. گفته است :

سلام موقعی که صفحه ابی شد کد خطا رو دیدید؟یا سریع رفت؟

سریع رفت ، کلا 2 ثانیه اونجا وایساد

لینک به دیدگاه

ولتاژو باید ببری بالا تا استیبل بشه

کارت amd که نیست ۲۰۰mv بالاتر نیازش زده باشه که اور کنید اتفاقی نیوفته

دمای ۶۰ اصلا دمایی نیست نگران دماش نباشید

لینک به دیدگاه

دیگه اذیتش نکنید...توقع هم نداشته باشید گارانتی 2 روزه بهتون جواب بده!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

دیگه اذیتش نکنید...توقع هم نداشته باشید گارانتی 2 روزه بهتون جواب بده!

نه نو گرفتم ، 36 ماه گارانتی داره تا ۲۰۲۳

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

مشکلی نیست به خاطر ناپایداری اورکلاک هست (بعضی وقتا بعد چند ساعت خودشو نشون میده )

میتونید ولتاژ رو ببرید بالاتر میتونید اندکی هم اندرکلاک کنید هردوش میشه ولی من گزینه دوم رو پیشنهاد میدم

سلام دوست گرامی ، 

اقا من روشنش کردم , نشد که نشد ، گذاشتم روی اور کلاک پایین و وارد بازی شدم ، حدود نیم ساعت کار کرد بعد رفت توی صفحه مرگ ، کد هم توی صفحه مرگ ننوشته بود ، خیلی هم سریع رفت ، دوباره روشن کردم و ولتاژ رو بردم بالا بازم نشد ، تا اینکع با تلاش های مکرر من بعد از یه عالمه 5 تا 5 تا بالا بردن ولتاژ وقتی به ۱۰۰ رسید بلاخره تونستم نیم ساعت دیگه pes 21 بازی کنم ، بعد دوباره رفت توی صفحه مرگ و...  . بعدم دیه کلا نشد بازی ای باز کنم ، بعد حالا نکته جالب اینه که توی ماین کرافت اینجوری شطرنجی نمیشه کلا تصویر قطع میشه حدودا برای 1 ثانیه و شایدم کمتر بعد دوباره قطع میشه ، حالا این هیچی ، ایا اور کلاک کردن گارانتی رو باطل میکنه ؟ و بگم که کارت گرافیکم خودش اور کلاک هست و روی جعبش نوشته OC edition نمیدونم مشکل از چیه ..😭اخه چند بار کارت گرافیک رو عوض کردم اول خوب بود بعد شطرنجی میشه  . همه چیزا سیستم رو عوض کردم ولی بازم نشد ....

مشخصاتم اینه 

i7 2700k

Asus gt pH 1030 Oc  ddr5 

8gb ram

430 power green w

hiwa case 

main DQ67SW Intel 

قبلا gt 730 رو هم روش تست کردم هیچ مشکلی اول کار نداشت 

یه بارم رفتم با 2080 ti  تست کردم 😂 اون هیچ مشکلی نداشت 

کمک کنید 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

چند بار این کارو بکنی هم مموری هاش میسوزه هم Gpuش

من کارت rx 580 و hd 6570 رو همینجوری به لقاء الله رسوندمشون

لینک به دیدگاه

در در 1 آذر 1399 در 02:36، معین پورصادق گفته است :

چند بار این کارو بکنی هم مموری هاش میسوزه هم Gpuش

من کارت rx 580 و hd 6570 رو همینجوری به لقاء الله رسوندمشون

داداش گارانتی داره 😂😂😂 وگرنه نداشت که اور کلاکش نمیکردم 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، matin_28478 گفته است :

هیچ وقت به گارانتی دل خوش نباش.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، matin_28478 گفته است :

سلام داداش چند سال پیش یه gtx 1080 خریده بودم به قیمت ۱۵۰۰ تومان وضع مملکت اونموقع خوب بود کارت رو اورکلاک کردم و رفتم سراغ بازی احساس کردم صفحه تیک میندازه رفتم بیرون تست پایداری گرافیک همون فورمارک معروف رو ازش گرفتم دیدم صفحه کلا پرید بردم گارانتی قبول نکردن انگار اشتباه اورکلاک کرده بودمش هنوز هم دارمش یه گوشه انداختمش از تک فن توربو های زوتاک هست همون سیاه ها بعد ها نزدیک به ۲۰ کارت عوض کردم و کم کم اورکلاک صحیح رو آموختم همین چندی پیش gtx 1650 رو که خیلی هم دوستش داشتم رو اورکلاک کردم و به قیمت خوبی فروختم کلا کارتت رو به زور ننداز من جای شما بودم اصلا اورکلاک نمیکردم

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در در 5 آذر 1399 در 09:19، matin_28478 گفته است :

گارانتی قبول نمیکنه ، اورکلاک غیر اصولی که باعث خرابی میشه قابل تشخیص هست. این کارت رو کلا اورکلاک نکن دیگه. شطرنجی شدن به دلیل ناپایداری گرافیک هست و اگه چندین بار این اتفاق بیفته مموری گرافیک خراب میشه. 

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام من گرافیک rx580 دارم.سیستم رو روشن میکنم صفحه صورتی و شطرنجی میشه بعد خودش اوک میشه و میاد بالا مشکل از چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...