رفتن به مطلب

OverClocking AMD PHENOM II 1055t Stability Problem with the new version of prime95 64bit

linux
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در حالت عادی 42 الی 45 درجه.

پس صحبت هایی که در مورد بالا بودن دما فرمودید دیگه جای نگرانی نداره و من فقط حواسم باید به دمای کور باشه.

الان دمای کور ها در حالت عادی 25 الی 26 درجه است.

بفرمایید ایا درمای سوکت تا چه اندازه باشه مناسب است؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 68
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در حالت عادی 42 الی 45 درجه.

پس صحبت هایی که در مورد بالا بودن دما فرمودید دیگه جای نگرانی نداره و من فقط حواسم باید به دمای کور باشه.

الان دمای کور ها در حالت عادی 25 الی 26 درجه است.

بفرمایید ایا درمای سوکت تا چه اندازه باشه مناسب است؟

شما اول دمایی کور را زیر نظر بگیر که زیاد بالا نره یه سرچ تو نت در مورد cpu خودتون انجام بدید ببینید دمایی کور تا کجا جا داره ولی دمایی سوکت تا 75 هم بی خطره و عادیه و دمایی کور هم فکر کنم تا 60 بی خطر باشه

در مورد cpu amd اگر دما خیلی بره بالا سیستم ریستارت میشه و پایداری سیستم از بین میره .

لینک به دیدگاه

شما درست می فرمایید ولی موردی که هست الان حداکثر دما 63 برای سی پی یو من هست ولی من نمیتونم با کولرم دمای سوکت رو پایین نگه دارم. به نظرم باید کولر رو تعویض کنم

به خاظر اینکه واقعا دیگه نمیشه ریسک کنم. توی حالت لود با فرکانس دیفالت دما ی سوکت 57 میشه و این خوب خوب نیست. چون برای بالاتر رفتن به همون اندازه دما هم بالا میره....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم کولر شما کولری با قدرت دفع گرمای عالی هست شما حتی اگر سیلور آرو که یکی از بهترین ایر کولرهاست و یا واترکولینگ هم داشته باشید بازهم دما همینطوری هست.من احساس میکنم مشکل از بایوس هم میتونه باشه که دما رو اشتباه گزارش میده.اولین گام برای شما اپدیت بایوس هست.

لینک به دیدگاه

بسیار ممنونم از شما،

فقط من متوجه نمی شوم چرا که دمای سوکت بالاست. من تمام آرشیو فایل های این سی پی یو رو نگاه کردم ؛ دمای سوکت من بسیار بالاست.

به نظر شما واقعا کولر من کارش رو درست انحام میده؟

لینک به دیدگاه

بایوس مین بورد هم آخرین ورژن هست و هیچ ورژن دیگه برای اون نیومده.

شما بفرمایید برای کاهش دمای سوکت چه راههایی مناسب است؟

لینک به دیدگاه

دوستان من تجربه زیادی توی AMD ندارم ولی چیزی که می دونم اینه که CPU های 1090 و 1055 سنسورشون حدوداً بین 8 تا 10 درجه دمای کورها رو کمتر از میزان واقعی نشون می ده.

برنامه کورتمپ هم دمای تک تک کور ها رو نشون می ده ولی توی Hwmonitor شما هم می تونی دمای کورها رو ببینی هم دمای کلی CPU .

با آپدیت بایوس دماهایی که می بینی تغییر خواهد کرد و البته این مطلب رو فراموش نکن که فرکانس بالا 4 برای پردازنده شما دمای زیادی رو هم به همراه داره...

می دونم زیاد مفید نبود ، فقط گفتم شاید کمکی بتونم بکنم....

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما کلا کیس رو تمیز کن. باد بگیر.

کارت گرافیک رو بردار. فن های کیس رو تمیز کن. درب های کیس رو ببند. کولر رو هم تمیز کن.

ببین اوضاع دما به چه صورت میشه.

لینک به دیدگاه

شما درست می فرمایید ولی موردی که هست الان حداکثر دما 63 برای سی پی یو من هست ولی من نمیتونم با کولرم دمای سوکت رو پایین نگه دارم. به نظرم باید کولر رو تعویض کنم

به خاظر اینکه واقعا دیگه نمیشه ریسک کنم. توی حالت لود با فرکانس دیفالت دما ی سوکت 57 میشه و این خوب خوب نیست. چون برای بالاتر رفتن به همون اندازه دما هم بالا میره....

دوست عزيز،

منم با مشكل دماى بالاى سوكت روبه رو بودم، خوشبختانه كيس من در پنل سمت راستش جاى يه فن باريك 8 سانتى داشت و كف بدنه كيس زير مادربرد هم براى نصب راحت تر كولر خالى بود. بعد از نصب يه فن در اون قسمت - تا 10 درجه دماى سوكت من پايين اومد به طورى كه وقتى اون فن روشنه، دماى مادربرد تا 5 درجه و دماى سوكت بسيار پايين مياد كه ديگه اغلب تو لود يكى - دو درجه از دماى هسته هام پايين تره.

21604_m.jpg

اگه كيس مناسب بگيرى كه اين جاى مخصوص براى فن پشت سوكت داشته باشه فكر كنم دماى سوكت حسابى پايين بياد. البته بايد بتونى صداى فن 8 سانتى رو تحمل كنى. كه ميدونم آسون نيست.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین جان اکثر کیسهای گرین در اون قسمت فن دوازده سانتی میخورن ولی باید فنش اسلیم باشه(باریک) که تو بازار ما خیلی نایاب هست.فنهای اسلیم به دلیل خمیدگی کم پره ها صدای فوق العاده کمی تولید میکنند و تا دورهای نزدیک به 1600 دور هم سایلنت هستند.

لینک به دیدگاه

آرمین جان اکثر کیسهای گرین در اون قسمت فن دوازده سانتی میخورن ولی باید فنش اسلیم باشه(باریک) که تو بازار ما خیلی نایاب هست.فنهای اسلیم به دلیل خمیدگی کم پره ها صدای فوق العاده کمی تولید میکنند و تا دورهای نزدیک به 1600 دور هم سایلنت هستند.

البته من نميدونم كيس اين دوستمون چيه ولى چه 12 و چه 8، اين قسمت به نظر نقش مهمى رو تو پايين آوردن دماى سوكت بازى ميكنه. حق با تو هستش معين جان فن باريك كم گير مياد من خودم براى همون فن 8 سانتى باريك يك سال گشتم تا آخرش تو طبقه زير همكف پاسا‍ژ ايران يكى از دست دوم فروشى ها يه سرى فن باريك قلابى چينى آورده بود و منم درجا ازش گرفتم. ;)

لینک به دیدگاه

سلام

بسیار ممنونم از شما؛

ولی موضوع دما باشد که اصل عنوان هم کنار بریم؛ متاسفانه تست ها استیبل نمی شن روی 3611 در حالی که 14 ماه پیش استیبل بودن. الان برای مشکل دما هم یک پنکه در در حالت ماکزیم دور روی مادر بورد قرار دادم ولی زیاد تاثیر نکرد؛ وقتی توی فول لود در تست های بیشتر از یه ساعت دما وحشتناک میره بالا و من از دیروز بسیا محتاط عمل می کنم. دیروز بعد از کلی سرچ دوباره به این نتیحه رسیدم

که دمای خونه بالا باعث بالا بودن دمای سوکت هم میشه ولی چیزی که برام بسیار عجیب هست

اینکه بعد از خاموش بودن سیستم وقتی برای مدت یه ربع توی حالت دیفالت هم میرم داخل مادربورد دمای سی پی یو تا 53 داره بالا میره و متوسط 48 هست. دیشب این طوری بود.

من نمیدونم همین جوری دما بالاست؛ بازم میگم از اول خرید همین طور بوده حتی دقیقا یادمه بعد از نصب سی پی یو با فن استوک دور فن همیشه ماکزیمم بود و سر و صدا همه رو کلافه کرده بود.

لینک به دیدگاه

خدمتتون عرض کردم دیروز بایوس من آخرین ورژن هست و تا الان هیچ آپدیتی برای آن نیامده است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تعداد پست ها بالا رفته من اون پستتون رو ندیدم الان خوندم.(پوزش)

ببینید تنها راهی که به نظر من میرسه اینه که کل قطعات رو باز کنید و مجدد از نو روی میز و نه در داخل کیس اسمبل کنید طوری که انگار تمام قطعات رو همین الان خریدید و دوباره میخواهید از نو اسمبل کنید.با دقت تمام و خمیر تازه هم بزنید و بدون وصل کردن وسایل اضافی به سیستم وارد ویندوز شوید.کولر پردازنده(فقط موس و کیبرد و هارد و سیمهای پاور رو وصل کنید و تا انجا که امکان داره وسیله دیگه ای بهش وصل نکنید.حتی از کارت گرافیکی آنبرد استفاده کنید . کارتتون رو روش نصب نکنید.)تو نصب کولر خیلی دقت کنید که شل نباشه و یا از کنار چهار طرف نگاه کنید ببینید جایی از سطح کولر بدون تما با سطح پردازنده نباشه.

راستی دوست من ساکن کدوم شهرید؟

لینک به دیدگاه

ممنونم از شما من ساکن مشهد هستم.

برای بیرون آوردن قطعات و کاری که فرمودید باید در یک روز که فرصت زیادی دارم این کار رو انجام بدم.

در مورد پایداری نظرتون رو نفرمودید... آیا این به دما مربوطه یا نه ؟

ویرایش شده توسط linux
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله دمای بالای سوکت براتون مشکل ساز شده و به خاطر عبور از Tjmax ناپایداری ایجاد میشه در تست ها.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

ايراد از پاوره. اولا پاور شما خيلي ضعيفه براي اين سيستم مخصوصا اوركلاكم كه كرديد. بعد از چند ماه كه پاور روي پيك لود كار كنه كپيسيتوراش اشكال پيدا ميكنه و نميتونه خوب ولتاژ رو پخش و سي پي يو رو تغذيه كنه

براي اين كه به درستي حرف من پي ببري كافيه يك پاور بالا از يكي از دوستات قرض بگيري بياري تست كني

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ولتاژ رو خیلی زیاد زدی من الان 1055 دارم روی فرکانس 3700 و ولتاژ 1.375 داره کار میکنه دماش هم بالاتر از 55 نمیره ولتاژ رو کم کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...