رفتن به مطلب

مشاوره جهت ارتقای سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام روز همگی بخیر باشه

مدل لبتابم EliteBook 8470w HP است.

چون از نرم افزار های ادوب و مشابه آنها برای کارهام استفاده می کنم میخواستم سیستم رو یه مقداری قوی کنم.

در حال حاضر روش دو تا رم 8 هست که میشه همون 16

از گرافیکم راضیم تقریبا چون شنیدم که گرافیک رو تا حد خیلی خوبی نرم افزار های ادوب پوشش میدن.

فقط تنها مشکلم با سی پی یوم که خیلی ضعیفه (Intel Core i5 - 3320M @ 2.60GHz)

پیشنهادتون برای بهتر کار کردن سیستمم چیه؟

و دوتا مسئله دیگه

یکی در مورد باتری ام که خیلی زود خالی میشه و مجبورم همیشه توی شارژ بزنم، پیشنهادتون چیه؟ یعنی اصلا میشه کاریش کرد که بهتر بشه؟

یکی دیگه هم در مورد داغ کردن سیستممه ، وقتی سی پی یو داره تمام زورش رومیزنه یهو سیسیتم داغ میکنه و خاموش میشه. چه راهکاری رو پیشنهاد میدید؟ چه نوع فنی بخرم خوبه؟

لینک به دیدگاه

سلام

در 2 ساعت قبل، Smareen گفته است :

از گرافیکم راضیم تقریبا چون شنیدم که گرافیک رو تا حد خیلی خوبی نرم افزار های ادوب پوشش میدن.

مدل گرافیکتون چیه؟

چقدر بودجه در نظر گرفتید؟

یکی در مورد باتری ام که خیلی زود خالی میشه و مجبورم همیشه توی شارژ بزنم، پیشنهادتون چیه؟ یعنی اصلا میشه کاریش کرد که بهتر بشه؟

من تا به حال لپ تاپ نداشتم بزارید در مورد باتری بقیه دوستان راهمنمایی کنند

یکی دیگه هم در مورد داغ کردن سیستممه ، وقتی سی پی یو داره تمام زورش رومیزنه یهو سیسیتم داغ میکنه و خاموش میشه. چه راهکاری رو پیشنهاد میدید؟ چه نوع فنی بخرم خوبه؟

وضیعت اظطراریه و اصلا خوب نیست!!!! cpu عمرش هر لحظه دو برابر در حال کوتاه شدنه!!!! گرما خیلی صدمه به قطعات وارد میکنه ولی با توجه به اینکه شما میخواید cpu جدید بگیرید خب پس این بدرد نمیخوره ولی خب شاید روزی لازمتون بشه چند وقته از اپتاپ استفاده میکنید؟ اگه بیش از 1 ساله احتمالا خمیرش خشک شده میتونید تعویضش کنید (مواظب باشید خرابکاری نکنید) ولی خمیر خوب گرونه راستی لپ تاپ هنوز گارانتی داره؟ من بعضی موارد رو دیدم که گارانتی خمیر رو عوض میکنه ولی مال شما رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

مدل گرافیکتون چیه؟

AMD FirePro M2000

در 46 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

چقدر بودجه در نظر گرفتید؟

هنوز بودجه ای در نظر ندارم، اگه حداقل و حداکثر چیزی که نیاز رو بگید ممنون میشم

در 47 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

وضیعت اظطراریه و اصلا خوب نیست!!!! cpu عمرش هر لحظه دو برابر در حال کوتاه شدنه!!!! گرما خیلی صدمه به قطعات وارد میکنه ولی با توجه به اینکه شما میخواید cpu جدید بگیرید خب پس این بدرد نمیخوره ولی خب شاید روزی لازمتون بشه چند وقته از اپتاپ استفاده میکنید؟ اگه بیش از 1 ساله احتمالا خمیرش خشک شده میتونید تعویضش کنید (مواظب باشید خرابکاری نکنید) ولی خمیر خوب گرونه راستی لپ تاپ هنوز گارانتی داره؟ من بعضی موارد رو دیدم که گارانتی خمیر رو عوض میکنه ولی مال شما رو نمیدونم

بله بیشتر از یکسال شده، متاسفانه گارانتی اش هم تموم شده، چجوری باید خمیر رو تهیه کنم

لینک به دیدگاه

دمای بالا بخاطر خشک شدن خمیر سیلیکون هست اگه میتونید خودتون بازش کنید و یک خمیر با کیفیت نظیر مستر ژل پرو بزنید البته این خمیری که گفتم واقعا خمیر بالایی هست برا cpu میتونی از Z9 و گرین هم استفاده کنی که جواب گو هست و همچنین بهتره یه کول پد هم مورد استفاده قرار بگیره  درمورد باتری هم به احتمال زیاد خراب شده عملا بیشتر لپ تاپ ها باتریشون اینجوری میشه و باید تعویض شه درمورد تعویض cpu هم من زیاد از نوع سوکت مربوطه سر در نیاوردم ولی فکر کنم i7-2630QM گزینه خوبی باشه ولی نظر سایر دوستان رو هم ببینید

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Smareen گفته است :

AMD FirePro M2000

اگه از گرافیکتون راضی هستید که اوکی

هنوز بودجه ای در نظر ندارم، اگه حداقل و حداکثر چیزی که نیاز رو بگید ممنون میشم

راستشو بخواید من اصلا تا به حال از این کارا نکردم و نمیدونم چقدر سنگین هست ولی به هر حال core i3 9100f گزینه ی بصرفه و عالی ای هست البته باید ببینید به مین بورد لپتاپتون میخوره یا نه چون من سوکت لپتاپتون رو نمیدونم چی هست-----مثلا نگاه کنید این :https://www.digikala.com/product/dkp-619028/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-i3-8100-تری از این :https://www.digikala.com/product/dkp-1959514/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-core-i3-9100f ضعیفتره ولی گرونتره بخاطر چی؟؟ بخاطر اینکه اون ضعیفتره خودش پردازنده گرافیکی داره که چون لپتاپ شما کارت گرافیک جدا داره بدردتون نمیخوره پس 9100f گزینه ی عالی و بصرفه ای هست

بله بیشتر از یکسال شده، متاسفانه گارانتی اش هم تموم شده، چجوری باید خمیر رو تهیه کنم

من در مورد تعویض خمیر زیاد اطلاعات ندارم (نمیدونم کدوم خمیر برای cpu شما مناسبه) درباره این مورد بزارید بقیه دوستان راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amirali. گفته است :

راستشو بخواید من اصلا تا به حال از این کارا نکردم و نمیدونم چقدر سنگین هست ولی به هر حال core i3 9100f گزینه ی بصرفه و عالی ای هست البته باید ببینید به مین بورد لپتاپتون میخوره یا نه چون من سوکت لپتاپتون رو نمیدونم چی هست-----مثلا نگاه کنید این :https://www.digikala.com/product/dkp-619028/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-i3-8100-تری از این :https://www.digikala.com/product/dkp-1959514/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-core-i3-9100f ضعیفتره ولی گرونتره بخاطر چی؟؟ بخاطر اینکه اون ضعیفتره خودش پردازنده گرافیکی داره که چون لپتاپ شما کارت گرافیک جدا داره بدردتون نمیخوره پس 9100f گزینه ی عالی و بصرفه ای هست

ممنونم از پیشنهاداتون، چجوری باید سوکت لبتابم رو بفهمم؟

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Smareen گفته است :

ممنونم از پیشنهاداتون، چجوری باید سوکت لبتابم رو بفهمم؟

سلام این فایل پیوست شده رو دانلود کنید:CPU-Z.1.94.8_Soft98.iR.exe این ستاپ cpu-z هست داخلش میتونی مشخصات مادربرد رو ببینی اگه سوکت رو ننوشته بود مدل مادربرد رو به من بگو یا خودت تو اینترنت بگرد ببین سوکتش چنده

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام این فایل پیوست شده رو دانلود کنید:CPU-Z.1.94.8_Soft98.iR.exe این ستاپ cpu-z هست داخلش میتونی مشخصات مادربرد رو ببینی اگه سوکت رو ننوشته بود مدل مادربرد رو به من بگو یا خودت تو اینترنت بگرد ببین سوکتش چنده

شرمنده بلد نبودم سوکت رو پیدا کنم، این عکس جزئیات مادر بورده

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

شرمنده بلد نبودم سوکت رو پیدا کنم، این عکس جزئیات مادر بورده

Capture.PNG

سلام ببخشید وقتتونو گرفتم شرمنده ولی سوکت مادربرد و سیپیو لپتاپ شما رو هیچ جا نزده بنابرین نمیتونید مطمعن باشید میخوره یا نه شرمنده

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

برای باتری نگفتید که میزان شارژدهی ش چه مقدار هست ، اگر به زیر 1 ساعت رسیده باید باتری رو تعویض کنید .

ویرایش شده توسط m.reza
اطلاعات غلط !
لینک به دیدگاه

در در 9 آذر 1399 در 10:06، Smareen گفته است :

سلام روز همگی بخیر باشه

چون از نرم افزار های ادوب و مشابه آنها برای کارهام استفاده می کنم میخواستم سیستم رو یه مقداری قوی کنم.

و دوتا مسئله دیگه

سلام دوستان خواهشا درست راهنمایی کنید طرف را. عزیز جان سی پی یو لپ تاپ شما قابل تعویض هست و میتونید یدونه i7 نسل 3 لپتاپ بخرید و تعویض کنید برای گرما لپ تاپ هم باید لپتاپ باز بشه سرویس بشه تمیز کردن فن و تعویض خمیر و پد های حرارتی که برای لپتاپ باید از بهترین خمیر و پد استفاده شود. هزینه سرویس هم بین 300 تا 400 دریماد. خواستین هم متیونید بفرستید برات انجام بدم سرویسش را و سی پی یو را برای شما تعویض کنم. باتری از حداقل 400 شروع میشه به بالا. که باید تعویض بشه و اگر موجود نبود باید سلول های باتری برات عوض کنیم. 

لینک به دیدگاه

در در 9 آذر 1399 در 10:06، Smareen گفته است :

سلام روز همگی بخیر باشه

و دوتا مسئله دیگه

سلام

باید به نسل 3 - i7 اپگرید کنید سری M 

نمیدونم پیدا میشه یا نه تو بازار

داغ کردن اینا هم که باید بدین باز کنن و سرویس کنند

چون احتمالا هم خمیر خشک شده و هم کثیفه

باتری هم باید عوض کنید

دل کل این لپ تاپ منسوخ شده و به نظر من اگر توان مالی دارین یه نوشو بخرین و اینم بندازین تو اشغالدونی

لینک به دیدگاه

منم با برخی نظرات دوستان موافقم 

تعویض سی پی یو و اون کارت گرافیک و باتری و دما و اینا خودش هزینه داره و در آخر زیاد تاثیر انچنانی نداره که از اینی که هست مثلا دوبرابر بهتر بشه

اگر بودجه تون میرسه لپ تاپ نو تهیه کنید این کار رو انجام بدید و گرنه در غیر این صورت:

1-سی پی یو و فن باید سرویس بشه اگر خودتون بلدید یه خمیرسیلیکون Z9 یا مدل های 100 الی 200 گرین بخرید و روی سی پی یو بزنید.

2-اگر از امکان تعویض سی پی یو مطمئن هستید میتونید به Core I7 ارتقا بدید.

3-باتری باید تعویض بشه حتما نمونه های چینی و کره ای و بعضا ژاپنی موجوده تو بازار.

4-کولپد تهیه کنید.

6- و آخرین کاری که برای بهبود سیستم های ضعیف میشه انجام داد خرید و نصب SSD هستش.

ولی اگر SSD ندارید حتما حتما اقدام کنید توی سرعت و پایداری سیستم تاثیر بالایی داره

لینک به دیدگاه

سلام 

مین من 16 گیگ 2 تا 8 کورس ایر 8 گیگ روش هست میخوام ارتقا بدم ولی مثل رم خودش پیدا نمیکنم چه رمی پیشنهاد میدید 

مدال مین ud4p هست و رم ها 2133

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...