رفتن به مطلب

دو مانیتور کردن کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.من من مانیتور اصلیم دل e1912h هست.مستقیم به پورت vga کارت گرافیک وصل شده.رزولوشن 1366*768 هست.یه دونه مانیتور از این قدیمیا دارم که پشتشون درازه(فکر کنم crt هستن)اون هم vga میخوره.دیگه کارتم vga نداره ولی dvi یا از اون دراز سفیده داره.کارتم gt430 1 gb هست.حالا چند تا سوال دارم.

1-برا مانیتور قدیمیه از تبدیل vga به dvi استفاده کنم؟

2-با دو مانیتوره کردن به کارت گرافیک و سایر قطعات فشار بیشتری میاد؟

3-چطور تنظیم کنم که این مانیتوره که دارم همین hd مانیتور اصلی باشه و اون قدیمیه فقط یسری تب رو نشون بده؟

4-رزولوشن اون قدیمیه 1024*768 هست اینی که دارم 1366*768 هست.تداخل دارن باهم یا میشه تنظیم کرد که این اصلیه رزولوشن خودشو نشون بده اون قدیمیه رزولوشن خودش؟

5-چه مدل تبدیل dvi بگیرم؟انواع مختلفی داره.

با تشکر.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام. وقت بخیر

1- بله باید تبدیل استفاده کنید ، تبدیل VGA به DVI . فقط حواستون باشه که تبدیلتون باید VGA تصویر بگیره خروجی بده به DVI . چون برعکس باشه کار نمیکنه.

2- بله گرافیک بیشتر کار میکنه ، باید دو تا تصویر همزمان بده ولی بقیه قطعات فکر نکنم زیر بار برن یا اگه برن ناچیزه.

3 و 4 - تو تنظیمات ویندوز تعیین میکنید مانیتور اصلی کدوم باشه مانیتور دوم کدوم و هرکدوم رزولیشن خودشون دارن و تداخلی هم با هم ندارن. ( البته میشه کاری کرد که یکی بشن ، برای بازی کردن یا ... تصویر به صورت عریض یا واید میشه ، اما رزولیشن و هرتز مانیتور روی اون مانیتوری رزولیشن و هرتز کمتری داره ست میشه.)

5- تو اینترنت سرچ کنید مدلهاش میاد مثل این مدل .  

* در ضمن حواستون به نوع DVI هم باشه چون چند مدل داره.

1200px-DVI_Connector_Types.svg.png

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام. وقت بخیر

1- بله باید تبدیل استفاده کنید ، تبدیل VGA به DVI . فقط حواستون باشه که تبدیلتون باید VGA تصویر بگیره خروجی بده به DVI . چون برعکس باشه کار نمیکنه.

2- بله گرافیک بیشتر کار میکنه ، باید دو تا تصویر همزمان بده ولی بقیه قطعات فکر نکنم زیر بار برن یا اگه برن ناچیزه.

3 و 4 - تو تنظیمات ویندوز تعیین میکنید مانیتور اصلی کدوم باشه مانیتور دوم کدوم و هرکدوم رزولیشن خودشون دارن و تداخلی هم با هم ندارن. ( البته میشه کاری کرد که یکی بشن ، برای بازی کردن یا ... تصویر به صورت عریض یا واید میشه ، اما رزولیشن و هرتز مانیتور روی اون مانیتوری رزولیشن و هرتز کمتری داره ست میشه.)

5- تو اینترنت سرچ کنید مدلهاش میاد مثل این مدل .  

* در ضمن حواستون به نوع DVI هم باشه چون چند مدل داره.

1200px-DVI_Connector_Types.svg.png

1.کارت گرافیک رو چقدر بیشتر در گیر میکنه؟کارت من یکم داغ میکنه مثلا یورو تراک رو بیشتر از مدیوم نمیدونم بازی کنم با مدیوم دما تا 60 میره.حالا چقدر درگیر میکنه؟

2.میشه تنظیم کرد که هر مانیتور چه رزولوشنی بده؟

3.و کارت من قسمت dvi 4 نقطه دور خطه هست.حالا با اینکه مانیتور قدیمیه کدوم از اونا که هست رو بگیرم؟

4.باید dvi به vga باشه یا vga به dvi باشه.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز 60 درجه یه دمای کاملا عادی برای اون کارته.

توی محیط ویندوز هم اصلا فشار اضافه ای به کارت گرافیک نمیاد.

اون 4 تا نقطه اهمیتی ندارن، یه تبدیل vga to dvi بگیرید، فوقش با مانیتور قدیمیه نشد، به مانیتور اصلی وصل کنید و قدیمیه رو مستقیم به vga بزنید

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

عزیز 60 درجه یه دمای کاملا عادی برای اون کارته.

توی محیط ویندوز هم اصلا فشار اضافه ای به کارت گرافیک نمیاد.

اون 4 تا نقطه اهمیتی ندارن، یه تبدیل vga to dvi بگیرید، فوقش با مانیتور قدیمیه نشد، به مانیتور اصلی وصل کنید و قدیمیه رو مستقیم به vga بزنید

پس فشار خاصی نمیاد؟و کارت من تا چند درجه مشکلی براش پیش نمیاد؟

و dvi.i و dvi.d و dvi.a فرقشون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

1.کارت گرافیک رو چقدر بیشتر در گیر میکنه؟کارت من یکم داغ میکنه مثلا یورو تراک رو بیشتر از مدیوم نمیدونم بازی کنم با مدیوم دما تا 60 میره.حالا چقدر درگیر میکنه؟

2.میشه تنظیم کرد که هر مانیتور چه رزولوشنی بده؟

3.و کارت من قسمت dvi 4 نقطه دور خطه هست.حالا با اینکه مانیتور قدیمیه کدوم از اونا که هست رو بگیرم؟

4.باید dvi به vga باشه یا vga به dvi باشه.

با تشکر.

1- به گرافیک فشاری که بچشم بیاد فقط توی بازی کردن در صورتی که بصورت واید بازی کنید .

2- بله میشه رو هر مانیتور هر رزولیشنی که ساپورت میکنه رو تنظیم کرد. ( دقیقا مثل حالتیه که شما یک مانیتور دارید فقط برای تنظیمات ، اون مانیتور انتخاب میکنید و تنظیمات روی اون اعمال میشه )

3- برند دقیق گرافیک بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

4- همونی که قبلا عرض کردم. تبدیلی که ورودی VGA بگیره و خروجی DVI بده. VGA به DVI. ( چون میخواهید خروجی VGA مانیتور تبدیل به ورودی DVI گرافیک کنید )

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

1- به گرافیک فشاری که بچشم بیاد فقط توی بازی کردن در صورتی که بصورت واید بازی کنید .

2- بله میشه رو هر مانیتور هر رزولیشنی که ساپورت میکنه رو تنظیم کرد. ( دقیقا مثل حالتیه که شما یک مانیتور دارید فقط برای تنظیمات ، اون مانیتور انتخاب میکنید و تنظیمات روی اون اعمال میشه )

3- برند دقیق گرافیک بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

4- همونی که قبلا عرض کردم. تبدیلی که ورودی VGA بگیره و خروجی DVI بده. VGA به DVI. ( چون میخواهید خروجی VGA مانیتور تبدیل به ورودی DVI گرافیک کنید )

مارک palit هست.

و یه سوال دیگه صفحات بایوس چه رزولوشنی تنظیم میشن؟مادربرد ep45-ud3r هست.

یه سوال هم درباره رم دارم.الان من دوتا رم رو کامپیوترم دارم که دوال چنل کار میکنن.حالا یه رم دیگه بندازم دوال چنل کار میکنن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

مارک palit هست.

و یه سوال دیگه صفحات بایوس چه رزولوشنی تنظیم میشن؟مادربرد ep45-ud3r هست.

یه سوال هم درباره رم دارم.الان من دوتا رم رو کامپیوترم دارم که دوال چنل کار میکنن.حالا یه رم دیگه بندازم دوال چنل کار میکنن؟

گرافیک شما HDMI هم داره؟ اگه HDMI داره تبدیل VGA  به  HDMI بگیرید.

نوع DVI گرافیک شما DVI-I Dual link هستش.

تا اونجایی که من میدونم رزولیشن صفحه بایوس تغییر نمیکنه خودش پیش فرض تنظیم میشه.

روی مادربرد شما 4 تا جای رم هست که دو تا دوتا هم رنگ هستن ( زرد و قرمز ) برای دوال چنل کارکردن باید رمهارو روی اسلات همرنگ نصب کنید.

رم سوم هم نصب کنید ، این رم آخری تک کانل کار میکنه رم های قبلی بصورت دوال.

پیشنهادم اینه دو تا رم تهیه کنید. دو تا رم با مشخصات یکسان.

41g+agwYCTL._AC_.jpg

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

گرافیک شما HDMI هم داره؟ اگه HDMI داره تبدیل VGA  به  HDMI بگیرید.

نوع DVI گرافیک شما DVI-I Dual link هستش.

تا اونجایی که من میدونم رزولیشن صفحه بایوس تغییر نمیکنه خودش پیش فرض تنظیم میشه.

روی مادربرد شما 4 تا جای رم هست که دو تا دوتا هم رنگ هستن ( زرد و قرمز ) برای دوال چنل کارکردن باید رمهارو روی اسلات همرنگ نصب کنید.

رم سوم هم نصب کنید ، این رم آخری تک کانل کار میکنه رم های قبلی بصورت دوال.

پیشنهادم اینه دو تا رم تهیه کنید. دو تا رم با مشخصات یکسان.

41g+agwYCTL._AC_.jpg

hdmi میخوره.ولی تبدیل dvi خیلی ارزون تر از تبدیل hdmi هست.حالا بگذریم.شما باشید این مانیتور هم داشتید دو مانیتوره میکردید؟و از هر تبدیل dvi میتونم استفاده کنم؟(با توجه به این که گفتید.).

و رم های الانم 2 تا دو گیگه و گفتید برا بهتر شدن دو تا بگیرم میشه دو تا یه گیگ گرفت؟یا باید دو تا دوگیگ گرفت؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

hdmi میخوره.ولی تبدیل dvi خیلی ارزون تر از تبدیل hdmi هست.حالا بگذریم.شما باشید این مانیتور هم داشتید دو مانیتوره میکردید؟و از هر تبدیل dvi میتونم استفاده کنم؟(با توجه به این که گفتید.).

و رم های الانم 2 تا دو گیگه و گفتید برا بهتر شدن دو تا بگیرم میشه دو تا یه گیگ گرفت؟یا باید دو تا دوگیگ گرفت؟

اگه فضای کافی داشته باشید استفاده کردن ازش بهتر از استفاده نکردنشه. ولی خب تفاوت کیفیت LED با CRT زیاده.

بله هر تبدیلی میتونید بگیرید فقط سوکت DVI باید یکی باشه. ( اینو دقت کنید )

میتونید دو تا یک گیگ بگیرید. اما دو تا دو گیگ بگیرید که مجموع رمتون هشت بشه کارایی بهتری میده. در ضمن فرکانس رمهاتون یکی باشه. کمتر از فرکانس رمهای فعلیتون نگیرید.

مزیت خرید تبدیل HDMI اینه که مشکلات یکی بودن سوکت DVI نداره. و فکر کنم کیفیتش بیشتر باشه.

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

اگه فضای کافی داشته باشید استفاده کردن ازش بهتر از استفاده نکردنشه. ولی خب تفاوت کیفیت LED با CRT زیاده.

بله هر تبدیلی میتونید بگیرید فقط سوکت DVI باید یکی باشه. ( اینو دقت کنید )

میتونید دو تا یک گیگ بگیرید. اما دو تا دو گیگ بگیرید که مجموع رمتون هشت بشه کارایی بهتری میده. در ضمن فرکانس رمهاتون یکی باشه. کمتر از فرکانس رمهای فعلیتون نگیرید.

مزیت خرید تبدیل HDMI اینه که مشکلات یکی بودن سوکت DVI نداره. و فکر کنم کیفیتش بیشتر باشه.

یعنی باید حتما dvi-i dual link باشه؟

لینک به دیدگاه

دوال لینک کیفیت بالاتری ارائه میده.

بهتره دوال لینک تهیه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...