رفتن به مطلب

مشکل gpu usage

Mehdi og
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان به تازگی یه سیستم رو جمع کردم تقریبا  یک ماه و خرده ایی میشه ولی وقت گیم زدن نداشتم بریم سر اصل مطلب gpu usage بسیار متغییر داخل هر بازی ۱۰۰هست میشه۰ دوباره یواش یواش میاد بالا و این روند همش ادامه داره نمیدونم چیکارش کنم بعضی از دوستان میگن که مشکل از پاور هست منم شکم رو پاور هستش چون cpu و gpu کاملا باهم برابر هستند ممنون میشم کمک کنید درضمن دمای cpu خیلی میره بالا ۹۷درجه رو فول لود و اینکه ممنون میشم کمک کنید واینکه دوستان یک راه حل بدند که حاضر هستم 30 fps بگیرم ولی بدون drop مشخصات سیستم هم داخل پروفایل هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

سلام دوستان به تازگی یه سیستم رو جمع کردم تقریبا  یک ماه و خرده ایی میشه ولی وقت گیم زدن نداشتم بریم سر اصل مطلب gpu usage بسیار متغییر داخل هر بازی ۱۰۰هست میشه۰ دوباره یواش یواش میاد بالا و این روند همش ادامه داره نمیدونم چیکارش کنم بعضی از دوستان میگن که مشکل از پاور هست منم شکم رو پاور هستش چون cpu و gpu کاملا باهم برابر هستند ممنون میشم کمک کنید درضمن دمای cpu خیلی میره بالا ۹۷درجه رو فول لود و اینکه ممنون میشم کمک کنید واینکه دوستان یک راه حل بدند که حاضر هستم 30 fps بگیرم ولی بدون drop مشخصات سیستم هم داخل پروفایل هست

منم همین cpu رو دارم بهتره یدونه ایرکولر بخرید مشکلتون اول دماست بعد اون اگه مشکل دیگه ای بود اعلام کنید

Screenshot (166).jpg

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

دمای cpu خیلی میره بالا ۹۷درجه رو فول لود

سلام

مشکل همینه .

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

منم همین cpu رو دارم بهتره یدونه ایرکولر بخرید مشکلتون اول دماست بعد اون اگه مشکل دیگه ای بود اعلام کنید

Screenshot (166).jpg

فعلا شرایط خرید ایر کولر برام جور نیست با اندر کلاک کردن cpu دما خیلی میاد پایین تر ولی مجبورم خیلی بیارم کلاک رو پایین تا دما برسه به فول لود ۷۵ اما گفتم با این شرایط که اندر کلاک میکنم ایا باعث بوت لینک میشه که باز هم gpu usage نرمال نیست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

مدل پردازنده را و کولر را اعلام کنین

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، mohammad osmani گفته است :

مدل پردازنده را و کولر را اعلام کنین

i3 9100f 

دیفالت

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mehdi og گفته است :

i3 9100f 

دیفالت

عجب دیفالت که باید خنک تر ازین حرفا باشه ببین یه خمیر خوب جور کن مثلا کولر مستر رگولار بعد به هردوتاش یه لایه نازک که بپوشنه بزن با همون دیفالت ببین چی میشه اگر نشد فکر نمیکنم مشکل از کولر باشه 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

عجب دیفالت که باید خنک تر ازین حرفا باشه ببین یه خمیر خوب جور کن مثلا کولر مستر رگولار بعد به هردوتاش یه لایه نازک که بپوشنه بزن با همون دیفالت ببین چی میشه اگر نشد فکر نمیکنم مشکل از کولر باشه 

9100f  همینه وضعیت دماش نگاه به i3 بودنش نکنید مردیه برای خودش

لینک به دیدگاه

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-9100F+%40+3.60GHz&id=3461

توان پردازنده شما 65 وات هست که پردازنده داغی محسوب نمیشه خود من هم دارم از این پردازنده استفاده میکنم دماش زیر 59 هست به احتمال زیاد شما نتونستید فن cpu رو درست نصب کنید یه چک کنید که فن درست نصب شده یا نه اگه فن cpu مشکلی نداشت یه خمیر با کیفیت بزنید

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

دوستان فن cpu به خوبی نصب شده و لق نمیزنه 

فعلا شرایط خرید چیزی رو ندارم خمیر های کولر مستر هم خیلی گرون هستند 

کیس هم از این قدیمیاست به خاطر همین داغ میشه 

یه سوال هم دارم، دوستان به نظرتون قطعات رو از تو کیس درارم بزارم بیرون؟ 

واینکه cpu بعد از چه دما ایی شروع به down clock میکنه؟

در ضمن فک نکنم مشکل اصلی از cpu باشه اون خودش مشکل جداییه

لینک به دیدگاه

دوستان ویندوز رو عوض کردم ودر کمال تعجب دما دیگه زیاد بالا نمیرفت خیلی عجیبه

Cpu رو استرس برنامه اینتل اکستریم utity بیشتر از ۷۴ نمیرفت و gpu داخل گیم از۷۰ بیشتر نمیشد البته بار قبلی کرایسیس۳ بود الان رو نو من اسکای 

من متوجه مصرف کم گرافیک شدم که ۷۰وخرده ایی وات بود که مصرف120rx470وات هست ایا همین باعث افت gpu usage میشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...