رفتن به مطلب

راهنمایی در خصوص نصب ویندوز در ssd

ultragame888
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان به امید خدا یه SSD خریدم 512 گیگ

Adata sx6000 pro 512

الان ویندوزم 10 روی هارد اینترنال نصبه ولی کاملا اوکی و تا دیشب هم آخرین آپدیت داره 

حالا به نظرتون این ویندوز بک آپ بگیرم و بریزم روی ssd؟ (مراحلش اگه بلدید ممنون میشم توضیح بدید) 

یا اینکه دوباره ویندوز نصب کنم؟ 

سوال بعدیم اینه که ssd فردا انشالله به دستم وقتی نصبش کردم روی مادربرد باید مثل Hdd پارتیشن بندی بشه؟ اگه آره از داخل ویندوز این کارو بکنم یا موقع نصب ویندوز؟ 

پیشاپیش ممنون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

برنامه paragon disk manager رو نصب کنید،

سمت چپ یه گزینه داره که بزنید لیست هارد هارو میاره، بعد روی پارتیشن/هاردی که ویندوز نصبه کلیک کنید، یه گزینه copy OS داره، اون رو بزنید و تنظیم کنید که روی ssd نصب کنه، بعد از چند دقیقه(معمولا نیم ساعت، بسته به حجم ویندوز و دیتا ها) ویندوز رو روی ssd میریزه و بدون هیچ مشکلی تمام برنامه ها کار میکنن، من تا بحال دو بار با همین روش ویندوز رو کپی کردم، هیچ مشکلی نداشته

image.thumb.png.9533b27abbc45b0a1a5272a4c84c7887.png

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

سمت چپ یه گزینه داره که بزنید لیست هارد هارو میاره، بعد روی پارتیشن/هاردی که ویندوز نصبه کلیک کنید، یه گزینه copy OS داره، اون رو بزنید و تنظیم کنید که روی ssd نصب کنه، بعد از چند دقیقه(معمولا نیم ساعت، بسته به حجم ویندوز و دیتا ها) ویندوز رو روی ssd میریزه و بدون هیچ مشکلی تمام برنامه ها کار میکنن، من تا بحال دو بار با همین روش ویندوز رو کپی کردم، هیچ مشکلی نداشته

دمت گرم یه دنیا ممنون بهترین روش ممکن پیشنهاد کردی

فقط یه سوال دیگه ssd جدید باید مثل Hdd اولش پارتیشن بندی کنی؟ یا اگه مثلا 512 گیگ باشه خودش یه درایو 512گیگ درست میکنه خودکار؟ 

در 3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

فقط یه سوال دیگه ssd جدید باید مثل Hdd اولش پارتیشن بندی کنی؟ یا اگه مثلا 512 گیگ باشه خودش یه درایو 512گیگ درست میکنه خودکار؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

خودش پارتیشن بندی های لازم رو انجام میده و نیازی به پارتیشن بندی نداره

موقع انتخاب دیسک مقصد یه سری گزینه پیش رو میذاره، حالت پیشفرضش اینه که یه پارتیشن دقیقا عین پارتیشن ویندوز فعلی میسازه و الباقی حجم رو unlocated میذاره...

یه گزینه extend volume داره که اون رو بزنید، تمام فضای دیسک مقصد رو به پارتیشن اضافه میکنه، مثلا پارتیشن فعلی ویندوز 300 گیگه، موقع انجام پروسه روی ssd یه پارتیشن 300 گیگ میسازه، اگه اون گزینه اکستند رو فعال کنید کل حجم ssd رو به اون پارتیشن اختصاص میده، یا میتونید به طور دلخواه حجم پارتیشن رو کم و زیاد کنید

فقط یه موردی، بعضی از برنامه ها برای فعال سازیشون از شماره سریال پارتیشن استفاده میکنن، مثل برنامه های حسابداری و...

بعد از کپی کردن ویندوز دوباره باید فعالشون کنید.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

خودش پارتیشن بندی های لازم رو انجام میده و نیازی به پارتیشن بندی نداره

موقع انتخاب دیسک مقصد یه سری گزینه پیش رو میذاره، حالت پیشفرضش اینه که یه پارتیشن دقیقا عین پارتیشن ویندوز فعلی میسازه و الباقی حجم رو unlocated میذاره...

یه گزینه extend volume داره که اون رو بزنید، تمام فضای دیسک مقصد رو به پارتیشن اضافه میکنه، مثلا پارتیشن فعلی ویندوز 300 گیگه، موقع انجام پروسه روی ssd یه پارتیشن 300 گیگ میسازه، اگه اون گزینه اکستند رو فعال کنید کل حجم ssd رو به اون پارتیشن اختصاص میده، یا میتونید به طور دلخواه حجم پارتیشن رو کم و زیاد کنید

فقط یه موردی، بعضی از برنامه ها برای فعال سازیشون از شماره سریال پارتیشن استفاده میکنن، مثل برنامه های حسابداری و...

بعد از کپی کردن ویندوز دوباره باید فعالشون کنید.

ممنون

پس من گزینه اکستند رو بزنم از 512گیگ حجم ssd حدود 50گیگ رو ویندوز میریزه و باقیشم خالی میذاره که من گیم و چیز های دیگم بریزم درسته؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

ممنون

پس من گزینه اکستند رو بزنم از 512گیگ حجم ssd حدود 50گیگ رو ویندوز میریزه و باقیشم خالی میذاره که من گیم و چیز های دیگم بریزم درسته؟ 

برنامه رابط کاربری بسیار ساده ای داره، نصب کنید و انجام بدید با روال کارش آشنا میشید،

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

برنامه رابط کاربری بسیار ساده ای داره، نصب کنید و انجام بدید با روال کارش آشنا میشید،

ممنون 

آخرین سوال ممنون میشم پاسخ بدید

فقط این شیوه که گفتید ویندوز کامل کپی میشه 

از لحاظ سرعت و عملکرد هیچ تفاوتی با اینکه دوباره از نو نصب کنم نداره دیگه درسته؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام دوستان

بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان به امید خدا یه SSD خریدم 512 گیگ

Adata sx6000 pro 512

الان ویندوزم 10 روی هارد اینترنال نصبه ولی کاملا اوکی و تا دیشب هم آخرین آپدیت داره 

حالا به نظرتون این ویندوز بک آپ بگیرم و بریزم روی ssd؟ (مراحلش اگه بلدید ممنون میشم توضیح بدید) 

یا اینکه دوباره ویندوز نصب کنم؟ 

سوال بعدیم اینه که ssd فردا انشالله به دستم وقتی نصبش کردم روی مادربرد باید مثل Hdd پارتیشن بندی بشه؟ اگه آره از داخل ویندوز این کارو بکنم یا موقع نصب ویندوز؟ 

پیشاپیش ممنون 

دوست خوبم، چون شما ویندوز رو بر روی هارد داشتید و حالا اس اس دی NVMe تهیه کردین، بهتره از ابتدا ویندوز بر روی اس اس دی بریزید. پرتکل اصلی و درایور های ویندوزی که الان بر روی هارد نصب هست مبتنی بر ساتا است، در صورتی که برای ویندوزی که بر روی درایو PCIe نصب میشه کل بیس ویندوز تغییر می کنه و بر اساس پروتکل NVMe ریخته میشه. تفاوت عمده ای بین این دو نوع سیستم است، درایور ها و همه چیز متفاوت هستند، به همین خاطر توصیه به نصب مجدد سیستم عامل می کنم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دوست خوبم، چون شما ویندوز رو بر روی هارد داشتید و حالا اس اس دی NVMe تهیه کردین، بهتره از ابتدا ویندوز بر روی اس اس دی بریزید. پرتکل اصلی و درایور های ویندوزی که الان بر روی هارد نصب هست مبتنی بر ساتا است، در صورتی که برای ویندوزی که بر روی درایو PCIe نصب میشه کل بیس ویندوز تغییر می کنه و بر اساس پروتکل NVMe ریخته میشه. تفاوت عمده ای بین این دو نوع سیستم است، درایور ها و همه چیز متفاوت هستند، به همین خاطر توصیه به نصب مجدد سیستم عامل می کنم.

ممنونم از راهنمایی مفیدتون

چشم حتما 

آقا آرمین نظرتون راجع به این مدل که خریدم چیه؟ خوبه؟ 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

ممنونم از راهنمایی مفیدتون

چشم حتما 

آقا آرمین نظرتون راجع به این مدل که خریدم چیه؟ خوبه؟ 

مبارکتون باشه، سعی کن تا جای ممکن خنک نگهش داری.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مبارکتون باشه، سعی کن تا جای ممکن خنک نگهش داری.

سلامت باشید

غیر اینکه هتسینک خنک کنندش روش نصب کنم. چه کار دیگه ایی میتونم بکنم واسه خنک نگهداشتن؟ 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلامت باشید

غیر اینکه هتسینک خنک کنندش روش نصب کنم. چه کار دیگه ایی میتونم بکنم واسه خنک نگهداشتن؟ 

هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد. اس اس دی های ای دیتا داغ هستند، حالا خودت موقع کارکرد انگشتت رو روش بزار ببین میتونی نگه داری، اگر داغیش به حدی بود که نتونستی تحمل کنی و انگشتت سوخت، یه فن کوچیک نزدیکش بزار بعدا.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد. اس اس دی های ای دیتا داغ هستند، حالا خودت موقع کارکرد انگشتت رو روش بزار ببین میتونی نگه داری، اگر داغیش به حدی بود که نتونستی تحمل کنی و انگشتت سوخت، یه فن کوچیک نزدیکش بزار بعدا.

ممنونتم 

یه سوال واسه بار اولی که نصبش میکنم روی مادربرد. باید یه پارتیشن براش درست کنم یا خودش خودکار درست میکنه؟ اگه خودم باید پارتیشن درست کنم موقع نصب ویندوز روی ssd درست کنم؟ یا اول تو ویندوز درست کنم پارتیشنش رو و بعد ویندوز بریزم روش؟ 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

ممنونتم 

یه سوال واسه بار اولی که نصبش میکنم روی مادربرد. باید یه پارتیشن براش درست کنم یا خودش خودکار درست میکنه؟ اگه خودم باید پارتیشن درست کنم موقع نصب ویندوز روی ssd درست کنم؟ یا اول تو ویندوز درست کنم پارتیشنش رو و بعد ویندوز بریزم روش؟ 

اگر خودت خواستی ویندوز بریزی، هیچ کاریش نکن، فقط موقع انتخاب درایو اینو انتخاب کن خود ویندوز برات پارتیشن بندی و کارهاش رو می کنه.

فقط قبلش هاردت رو جدا کن چون روی اون یه ویندوز هست.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اگر خودت خواستی ویندوز بریزی، هیچ کاریش نکن، فقط موقع انتخاب درایو اینو انتخاب کن خود ویندوز برات پارتیشن بندی و کارهاش رو می کنه.

فقط قبلش هاردت رو جدا کن چون روی اون یه ویندوز هست.

یعنی این هارد اینترنالم که روش ویندوز هست رو قطعش کنم وقتی ویندوز روی ssd نصب کردم دوباره وصلش کنم؟ اونوقت بعدا که وصلش میکنم موقع بوت شدن سیستم قاطی نمیکنه که ندونه با کدوم بیاد بالا؟

آره خودم میخوام نصب کنم 

شک داشتم گفتم نکنه مثل Hdd باید یا از طریق بوت یا ویندوز خودم پارتیشن بندی کنم

متشکرم بابت تمام راهنمایی هاتون 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

یعنی این هارد اینترنالم که روش ویندوز هست رو قطعش کنم وقتی ویندوز روی ssd نصب کردم دوباره وصلش کنم؟ اونوقت بعدا که وصلش میکنم موقع بوت شدن سیستم قاطی نمیکنه که ندونه با کدوم بیاد بالا؟

آره خودم میخوام نصب کنم 

شک داشتم گفتم نکنه مثل Hdd باید یا از طریق بوت یا ویندوز خودم پارتیشن بندی کنم

متشکرم بابت تمام راهنمایی هاتون 

بله درسته، بعدش که ویندوز رو ریختین، داخل بایوس برید و انتخاب بوت رو بر اساس ویندوز روی SSD تغییر بدین ویا کلا CSM رو Disable کنید تا از روی هارد ویندوز نخونه سپس از داخل ویندوز به فرمت کردن پارتیشن بوت درایو هارد بپردازید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بله درسته، بعدش که ویندوز رو ریختین، داخل بایوس برید و انتخاب بوت رو بر اساس ویندوز روی SSD تغییر بدین ویا کلا CSM رو Disable کنید تا از روی هارد ویندوز نخونه سپس از داخل ویندوز به فرمت کردن پارتیشن بوت درایو هارد بپردازید.

یه دنیا ممنون 🌺🌺🌺

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

ببخشید آقا آرمین 

یه سوال دیگه 

من الان کابل ساتا و برق هارد اینترنال قطع کنم و بعد که ویندوز نصب شد دوباره وصلش کنم ویندوز تو شناساییش به مشکل نمیخوره؟ یعنی چون تو موقع نصب ویندوز جدید با سخت افزارهای دیگه شناسایی نمیشه بعدا تو سرعت و کارکردش خللی ایجاد نمیشه؟ 

لینک به دیدگاه

ببخشید آقا آرمین 

یه سوال دیگه 

من الان کابل ساتا و برق هارد اینترنال قطع کنم و بعد که ویندوز نصب شد دوباره وصلش کنم ویندوز تو شناساییش به مشکل نمیخوره؟ یعنی چون تو موقع نصب ویندوز جدید با سخت افزارهای دیگه شناسایی نمیشه بعدا تو سرعت و کارکردش خللی ایجاد نمیشه؟ 

نه مشکلی ایجاد نمیشه، فقط کافیه کابل ساتا رو موقتا دربیارید، نیازی به جداسازی کابل برق نیست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نه مشکلی ایجاد نمی کند ، فقط کافیه کابل ساتا رو موقتا دربیارید ، نیازی به جداسازی کابل برق نیست.

ممنون 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نه مشکلی ایجاد نمیشه، فقط کافیه کابل ساتا رو موقتا دربیارید، نیازی به جداسازی کابل برق نیست.

الان موقع نصب هم اینترنال 

و هم هارد اکسترنال جدا کردم 

شروع کردم به نصب ویندوز 

اونجایی که قراره درایو رو انتخاب کنیم واسه نصب ویندوز ssd رو زده بود حدود 478 گیگ unlockited (اگه درست نوشته باشم) منم پایینش new رو زدم یه درایو همین مقداری درست کرد و رفتم واسه نصب

فقط به یه چیزی مشکوک شدم گفتم از شما بپرسم 

وقتی درایو ساختم اونجا چندتا دیگه چند مگابایتی هم باهاش درست کرد اشکالی نداره؟ (تو hddمن زیاد دیدم مشکلی نبود و طبیعی بود ولی ssd نمیدونم)؟؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ultragame888 گفته است :

الان موقع نصب هم اینترنال 

و هم هارد اکسترنال جدا کردم 

شروع کردم به نصب ویندوز 

اونجایی که قراره درایو رو انتخاب کنیم واسه نصب ویندوز ssd رو زده بود حدود 478 گیگ unlockited (اگه درست نوشته باشم) منم پایینش new رو زدم یه درایو همین مقداری درست کرد و رفتم واسه نصب

فقط به یه چیزی مشکوک شدم گفتم از شما بپرسم 

وقتی درایو ساختم اونجا چندتا دیگه چند مگابایتی هم باهاش درست کرد اشکالی نداره؟ (تو hddمن زیاد دیدم مشکلی نبود و طبیعی بود ولی ssd نمیدونم)؟؟ 

مشکلی نداره اون زدن new هم لازم نبود فقط باید next میزدی همه رو خودش می ساخت.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مشکلی نداره اون زدن new هم لازم نبود فقط باید next میزدی همه رو خودش می ساخت.

نمیدونستم فکر کردم باید بسازم 

پس هیچ فرقی نداره و کوچکترین تاثیری نداره با اون که نمیزدم؟ 

لینک به دیدگاه

نمیدونستم فکر کردم باید بسازم 

پس هیچ فرقی نداره و کوچکترین تاثیری نداره با اون که نمیزدم؟ 

نه هیچ مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نه هیچ مشکلی نیست

الحمدالله با کمک شما نصب کردم و ویندوزم ریختم و همه چی اوکی هست 

و دما نهایتا تا 41درجه تو فول لود هستش 

ببخشید داداش اذیت شدی با سوال هام من خیلی خیلی روی سیستمم حساسم و تا الان تقربا تجربه همه چی رو داشتم رو pc به غیر از نصب و راه اندازی ssd 

که الحمدالله با کمک شما حل شد

بازم ممنونم بابت همه چی خدا خیرت بده 🌺🌺

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...