رفتن به مطلب

آیا گزارش گرانفروشی از صنف کامپیوتر تاثیری دارد؟

Recommended Posts

سلام شبتون خوش

امروز عصری نیاز به خمیر سیلیکون از این مفت ها داشتم فقط کارم راه بیوفته،حال نداشتم بخاطرش برم تا مرکز شهر،رفتم از محله خودمون بخرم،فقط یک جا داشت از این هالنزای ها hy510 سرنگی که الان تو دیجی کالا ۲.۷۰۰تومن هست ،از این مغازه گفت ۱۵۰۰۰ت!گفت سرنگ بزرگترشم هست ۵۰۰۰۰تومن!همون موقه تو مغازه،هم اون میدونست،و هم من میدونستم که قراره بره تو پاچم ،ولی چون گفتم بخام از دیجی بخرم خود کرایه پست ۱۵تومنه،پس بیخیال شدم یدونه خریدم،حالا این که هیچ ،یه زن و دختری هم لپتاپشون نمیدونم چش بود ،روشن بود سالمم بود ،ولی طرف میگفت درستش میکنمو فلان ،اومد برچسب گذاشت،فامیلشونو نوشت روش،مطمعن بودم که قراره بدطور بچابونه بشون بعدا ،چون خودتون که میشناسید این صنفو ،حالا من برم گزارششونو بدم تاثیری هم داره؟چون خیلی دوست دارم تاثیر داشته باشه!

خیلی بدم میاد از آدمای اینجوری ،همیشه از ادما بدم میومد که از سادگی بقیه سو استفاده میکنن و فکر میکنن خیلی زرنگن...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بازار بزرگ از این سرنگ بزرگا که شاید به اندازه 10 تا از این سرنگ کوچیکا هست رو خریدم 10 تومن

این مغازه های پرت همشون همینطورن

بنداز هستن

لینک به دیدگاه

تاثیر داره ، گزارش تو میخونن سعی میکنن گرون تر بفروشن . مخصوصن به خود شما

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، silvermanYummy گفته است :

سلام شبتون خوش

امروز عصری نیاز به خمیر سیلیکون از این مفت ها داشتم فقط کارم راه بیوفته،حال نداشتم بخاطرش برم تا مرکز شهر،رفتم از محله خودمون بخرم،فقط یک جا داشت از این هالنزای ها hy510 سرنگی که الان تو دیجی کالا ۲.۷۰۰تومن هست ،از این مغازه گفت ۱۵۰۰۰ت!گفت سرنگ بزرگترشم هست ۵۰۰۰۰تومن!همون موقه تو مغازه،هم اون میدونست،و هم من میدونستم که قراره بره تو پاچم ،ولی چون گفتم بخام از دیجی بخرم خود کرایه پست ۱۵تومنه،پس بیخیال شدم یدونه خریدم،حالا این که هیچ ،یه زن و دختری هم لپتاپشون نمیدونم چش بود ،روشن بود سالمم بود ،ولی طرف میگفت درستش میکنمو فلان ،اومد برچسب گذاشت،فامیلشونو نوشت روش،مطمعن بودم که قراره بدطور بچابونه بشون بعدا ،چون خودتون که میشناسید این صنفو ،حالا من برم گزارششونو بدم تاثیری هم داره؟چون خیلی دوست دارم تاثیر داشته باشه!

خیلی بدم میاد از آدمای اینجوری ،همیشه از ادما بدم میومد که از سادگی بقیه سو استفاده میکنن و فکر میکنن خیلی زرنگن...

خوب دوست عزیز این موردی که شما تعریف کردید، چیز جدیدی نیست، تا بوده همین بوده و خواهد بود. فقط باید مواظب باشی که کلاه سرت نره. خدمات کامپیوتری ها نمیگم همشون ولی اکثرشون همین طوری می کنن تو پاچه مردم. اون وقت جالبیه قضیه اینه که یه نفر تو فامیل یا آشنای شما باشه و از شما درخواست کمک تو زمینه کامپیوتر و خدماتش کنه، انجام بدی فردا طلبکار هم میشه 😂من که دیگه همشون رو ارجاع میدم به همین مغازه ها تا هردو طرف برن و لذتش رو ببرن 😎

لینک به دیدگاه

..

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

جناب آقای سیلور یانی؛

با سلام و احترام

تاثیری ندارد.

و من‌الله توفیق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

اون وقت جالبیه قضیه اینه که یه نفر تو فامیل یا آشنای شما باشه و از شما درخواست کمک تو زمینه کامپیوتر و خدماتش کنه، انجام بدی فردا طلبکار هم میشه

این حرف رو باید با آب طلا نوشت.

زخم خورده هاش دستا بالا...

در جواب استارتر عزیز:

کاری نداره، برید سراغش، اول از همه یه فاکتور با مهر ازش درخواست کنید، بهونه بیارید بگید مال فلان جائه و حتما فاکتور میخوان...اصلا بحثی سر قیمت نکنید...

بعد از دریافت فاکتور، موضوع رو بهش بگید که گرون فروشی کرده، اگه زیر بار رفت که هیچی، اگه نه شما با در دست داشتن فاکتور میرید تعذیرات(املاش درسته؟ فک کنم از کلمه عذر میاد)یه شماره تلفن هم داره که میتونید تلفنی شکایت کنید، اونجاست که فروشنده باید پاسخگو باشه و تا رضایت شمارو نگیره، برای مغازه ش شاکی ثبت میشه و یه سری کاراش محدود میشه.(از عدم تمدید جوازش گرفته تا پلمپ، جواز نداشته باشه هم که احتمال داره پلمپ کنن، ولی طرف نمیاد سر 15 تومن مغازشو از دست بده)

این مورد ها هم معمولا اینجوری پیش میاد که اون بابا رفته خمیر سیلیکون رو خریده، گرون هم خریده، مثلا تو خرداد ماه خریده بوده 5 تومن، میگه دلار شده 3 برابر، پس من میفروشم 15 تومن...ولی از این موضوع قافله که خمیر سیلیکون های ارزون، گرون نمیشن که هیچ، تو گرونی ارزون هم میشن. چون مدل های متفرقه و بی نام و نشان بینشون زیاده...

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، WINNER گفته است :

من بازار بزرگ از این سرنگ بزرگا که شاید به اندازه 10 تا از این سرنگ کوچیکا هست رو خریدم 10 تومن

این مغازه های پرت همشون همینطورن

بنداز هستن

بازار بزرگ اهواز مرکز دزدهاست تا حدی که مافیا درست کردن همشون هم دیگرو میشناسن اصلا نمیزارن قریبه که ساز مخالف میزنه توی ساختمان بازاربزرگ مغازه کرایه کنه . بیچارش میکنن. همین مافیای کثافت اگه بخوای جنسی بخری یا بفروشی به محض اینکه قیمت میگیری از در مغازه میری بیرون با هم تماس میگیرن که فلان مشتری دنبال فلان قطعه ست. تا برسی طبقه بالا مغاازه بعدی %50 قیمت بالاتر بهت میدن که برگردی پیش همون اولی .
بارها برام پیش اومده منم از لجشون همیشه از تهران خرید کردم

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

بازار بزرگ اهواز مرکز دزدهاست تا حدی که مافیا درست کردن همشون هم دیگرو میشناسن اصلا نمیزارن قریبه که ساز مخالف میزنه توی ساختمان بازاربزرگ مغازه کرایه کنه . بیچارش میکنن. همین مافیای کثافت اگه بخوای جنسی بخری یا بفروشی به محض اینکه قیمت میگیری از در مغازه میری بیرون با هم تماس میگیرن که فلان مشتری دنبال فلان قطعه ست. تا برسی طبقه بالا مغاازه بعدی %50 قیمت بالاتر بهت میدن که برگردی پیش همون اولی .
بارها برام پیش اومده منم از لجشون همیشه از تهران خرید کردم

من خودمم اهوازیم،اره مدل کاریشونو میدونم ،خیلی آدمای حرومی ای هستن،البته طبقه آخر قیمتاشون ارزونه چون اونا دیگه مشتری بشون نمیرسه کاری به این پایینیا ندارن 

کلا نمیدونم اهواز یجوریه ،همه چیش قیمتاش از بازار تهران و و اینترنت گرون تره،مردم هم تا حدودی فهمیدن ,با این اوصاف بازم از رو نمیرن،یه بدبختی رو پیدا میکنن که هیچی حالیش نیست با بچش میاد براش یه لپتاپ یا کامپیوتر ببنده،اینام تا میتونن میکنن تو پاچش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان نمیدونم شما از کدوم مغازه ها خرید میکنید

هرچند همکف و طبقه اول که کلا خرده فروشن

عمده فروشا طبق دوم یا همون اخر هستن اصلا نباید از اون دو طبقه پایینی خرید بکنید

من معمولا قیمتا رو چک کردم و بعضی وقتا هم خرید کردم همیشه خریدهام هم زیر قیمت تهران بوده معمولا یا نهایت همون قیمت تهران بوده

چند روز پیش خواستم کیس بگیرم از نمایندگی گرین که z4  رو بهم گفت 2200 و z2  هم 2 قیمت داد که حدود 200 تا 250 از قیمت لیون بالاتر بود

البته قیمت بالاشون هم بخاطر نداشتن جنس بود حتی کیس اریا خواستم که گفتم هنوز نیوردیم

سی پی یو 9100f  هم زیر قیمت لیون قیمت بهم داد

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

من خودمم اهوازیم،اره مدل کاریشونو میدونم ،خیلی آدمای حرومی ای هستن،البته طبقه آخر قیمتاشون ارزونه چون اونا دیگه مشتری بشون نمیرسه کاری به این پایینیا ندارن 

کلا نمیدونم اهواز یجوریه ،همه چیش قیمتاش از بازار تهران و و اینترنت گرون تره،مردم هم تا حدودی فهمیدن ,با این اوصاف بازم از رو نمیرن،یه بدبختی رو پیدا میکنن که هیچی حالیش نیست با بچش میاد براش یه لپتاپ یا کامپیوتر ببنده،اینام تا میتونن میکنن تو پاچش

چون شرکت نفتیها براشون قیمت مهم نیست. بازاربزرگ هم دندوناشونو شمرده. دایی من شرکت نفتیه. سیستمی که 30 میلیون قیمتشه از بازار بزرگ خریده 41 میلیون.بهش میگم قیمتش این نیست .میخنده ککشم نمیگزه

در 30 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

دوستان نمیدونم شما از کدوم مغازه ها خرید میکنید

هرچند همکف و طبقه اول که کلا خرده فروشن

عمده فروشا طبق دوم یا همون اخر هستن اصلا نباید از اون دو طبقه پایینی خرید بکنید

من معمولا قیمتا رو چک کردم و بعضی وقتا هم خرید کردم همیشه خریدهام هم زیر قیمت تهران بوده معمولا یا نهایت همون قیمت تهران بوده

چند روز پیش خواستم کیس بگیرم از نمایندگی گرین که z4  رو بهم گفت 2200 و z2  هم 2 قیمت داد که حدود 200 تا 250 از قیمت لیون بالاتر بود

البته قیمت بالاشون هم بخاطر نداشتن جنس بود حتی کیس اریا خواستم که گفتم هنوز نیوردیم

سی پی یو 9100f  هم زیر قیمت لیون قیمت بهم داد

من 5 ساله پامو بازاربزرگ نذاشتم شاید جدیدا درست شدن . ولی قطع به یقین مافیای بازاربزرگ هنوز وجود داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عذر خواهی از استارتر محترم

یه سوال کلی، تو تهران بازار خاصی برای خرید قطعات کامپیوتر هست که عمده فروش باشه و قیمتاش پایین تر از جاهای دیگه باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر کاری دوست دارید کنید
این دیجی کالا هم شده داستان برای خرده فروش های جزئی و محلی
طرف مثل شما میره دیجی قیمت رو میبینه و از خرده فروش محلی انتظار همون قیمت یا پایین تر رو داره خیر دوست گرامی همچین خبری نیست و نخواهد شد اگر می تونید با این موضوع کنار بیاید که هیچ اگر نمیتونید کنار بیاید باید راه سخت رو مثل شکایت و ... بخاطر 15-20 تومن در پیش بگیرید که با این وصف اوضاع مملکتی که در پیش داریم مشخصه اخرش چی میشه 😆

این لینک رو ببینید و سعی کنید کاملا باهاش کنار بیاید
دیگه بقول شما یه خمیر چینی اون هم در شهر دیگه غیر تهران و در محل اینقدر داستان نداره واقعا

👇👇👇👇👇👇👇👇

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/28103-informatics-and-computer-services-tariffs-1399

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

هر کاری دوست دارید کنید
طرف مثل شما میره دیجی قیمت رو میبینه و از خرده فروش محلی انتظار همون قیمت یا پایین تر رو داره خیر دوست گرامی همچین خبری نیست و نخواهد شد اگر می تونید با این موضوع کنار بیاید که هیچ اگر نمیتونید کنار بیاید باید راه سخت رو مثل شکایت و ... بخاطر 15-20 تومن در پیش بگیرید که با این وصف اوضاع مملکتی که در پیش داریم مشخصه اخرش چی میشه 😆

مشکل دیجی کالا اینه که اصلا نظارت روی اجناسی که میرسه دست مشتری نداره، خیلی از فروشنده ها کالای تقلبی میفروشن...ممکنه اون خمیر سیلیکونی هم که داخل دیجی کالا بوده، مونده باشه(خمیر سیلیکون وقتی میمونه یه چیز روغن مانند میسازه)

خیلیا فکر میکنن جنسی که تحویل میگیرن همون عکسیه که تو سایته، من اخیرا یه تستر شبکه گرفتم 150، وقتی رسید دستم دیدم همون چیزیه که توی عکسای کالای 80 تومنیه، مرجوع کردم همون 80 تومنی رو گرفتم

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

هر کاری دوست دارید کنید

این لینک رو ببینید و سعی کنید کاملا باهاش کنار بیاید
دیگه بقول شما یه خمیر چینی اون هم در شهر دیگه غیر تهران و در محل اینقدر داستان نداره واقعا

👇👇👇👇👇👇👇👇

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/28103-informatics-and-computer-services-tariffs-1399

دوست عزیز بنده اصلا کاری به اون خمیر ندارم 

من مشکلم زرنگ بازی این مغازه داراست،مثل اینکه شما درست متوجه نشدید

در ضمن دیجی کالا هم خرده فروشیه ،وگرنه بایستی یه حداقل مقدار خریدی براش میزاشت،شما میتونی یدونه خمیر بخری ۲.۷۰۰،میتونی هزار تا هم همون قیمت بخری،اگه بخای ارزون تر بخری باید از عمده فروش بخری،که عمده فروش همونیه که به خرده فروشی مثل دیجی کالا یا فروشنده های دیجی کالا ،جنس میده

منم هیچ حرفی از شکایت نزدم ،فقط گزارش ،که نه وقتم بره نه پولم ،همین

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

ا عذر خواهی از استارتر محترم

یه سوال کلی، تو تهران بازار خاصی برای خرید قطعات کامپیوتر هست که عمده فروش باشه و قیمتاش پایین تر از جاهای دیگه باشه؟

خدا خیر بده سایت ایمالزو بگرد اکثر فروشندهاشم تهرانی هستن به سایتی هم شک داشتی ببینی اوکیه یا نه پیام بده تا جایی که بتونم کمکت می کنم

https://emalls.ir/

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

خمیر بیخیال

یه سیستم بدون گرافیک از یک سایتی بستم حدودا 17 ملیون برام تموم شد

این سیستم تو هر سایتی من بررسی کردم زیر 21 ملیون برام تموم نمیشد 

میخام بگم تو گرون فروشی هم گرون فروشی میکنن الان سایت ها

به طور مثال کولرها شرکت دیپ کول 

دارن سایت ها 1800 میفروشن 

GAMMAXX GTE V2

من خریدمش 1200 

ولی سایت ها دارن 2 ملیون میفروشن

یعنی رو یک جنس 800 هزارتومن گرون فروشی میشه

جالبش اینجاس تا می ببینن یک فروشگاه ارزون تر گذاشته بقیه قیمتشون کم میکنن

اگه اون فروشگاه قیمت کمتر نذاره بقیه همون قیمت بالا میفروشن

لینک به دیدگاه

سلام.

خیر تاثیری نداره چون ظاهرا نه تنها گرانفروشی خلاف قوانین فعلی کشور نیست بلکه با کم فروشی هم که به مراتب در ا س ل امی که عالی جنابان بر پایه ی اون م م ل کت داری میکنن مخالفت و برخورد شده هم این روزها برخوردی صورت نمیگیره. در مقابل، ارزان فروشی عملا جرم محسوب میشه و درموردش قانون هست (به بهانه ی برهم زدن کسب دیگران) و خیلی راحت مغازه ی کناری میتونه از شما شکایت کنه و درصورت بی توجی به اخطار براحتی مغازه رو پلمب خواهند کرد.

لینک به دیدگاه

آخه مگه فقط تو صنف کامپیوتره اینجور کارها می کنند؟ بقیه صنوف نیست؟

تعمییرگاه های ماشین یه سرویس ساده ماشینو ببری هزار تا ایراد روش میزارن که بیا برات درستش می کنم.

دکترا آزمایش اضافه می نویسن و میگن حتما باید فلان جا بری

تو مدارس به بچه ها درست درس نمیدن و میگن باید کلاس اضافه و کمکی برداری

مشکل یه صنف و دو صنف نیست، سیستم کلی اقتصاد کشورمون بیماره، و تا اون درست نشه این جور رفتار ها درست نمیشن. با گرفتن یکی دو نفر یا تنبیه یکی دو نفر، سیستم اصلاح نمیشه. نظام اقتصادی باید اصلاح بشه تا آدمهای سالم در اون رشد کنند نه آدم های کلاهبردار.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، silvermanYummy گفته است :

دوست عزیز بنده اصلا کاری به اون خمیر ندارم 

من مشکلم زرنگ بازی این مغازه داراست،مثل اینکه شما درست متوجه نشدید

در ضمن دیجی کالا هم خرده فروشیه ،وگرنه بایستی یه حداقل مقدار خریدی براش میزاشت،شما میتونی یدونه خمیر بخری ۲.۷۰۰،میتونی هزار تا هم همون قیمت بخری،اگه بخای ارزون تر بخری باید از عمده فروش بخری،که عمده فروش همونیه که به خرده فروشی مثل دیجی کالا یا فروشنده های دیجی کالا ،جنس میده

منم هیچ حرفی از شکایت نزدم ،فقط گزارش ،که نه وقتم بره نه پولم ،همین

دیجی کالا چون حالت مارکت پلیس داره و هر کسی توش خرید و فروش میکنه، لزوما قیمتش، قیمت خرده فروشی نیست...

من تو صنف لوازم التحریر هم فعالیت دارم، بعضی از جنسای دیجی کالا از قیمت عرضه خود شرکت ها هم کمتره. برای من به صرفه تره از دیجی کالا جنس بخرم و بفروشم تا اینکه از خود شرکت جنس بگیرم...

این داستان ها هم معمولا اینجوری پیش اومده که طرف اوایلی که دیجی کالا به مارکت پلیس تبدیل شده، عضو شده و رفته یه سری جنس خریده و گذاشته تو خونه، نه از قیمت روز خبر داره نه قیمت های خرده فروشی، فقط به فکر اینه که سرمایه اش زود تر برگرده، به هر قیمتی که باشه میفروشه...چون دیگه سلر ها هم اشباع شدن و رقیب زیاده، هی قیمتا رو میارن پایین که بتونن بفروشن، به عینه جنس 800 تومنی رو دیدم که سر رقابت تا 400 تومن اومده بود پایین، هی این سلر میکشید پایین، هی اون سلر میاورد پایین.

در 30 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

تعمییرگاه های ماشین یه سرویس ساده ماشینو ببری هزار تا ایراد روش میزارن که بیا برات درستش می کنم.

اینو که نگو، اولین بار ماشینو بردم سرویس طرف 1.600 فاکتور کرد برام، واسکازین لیتری 25 تومن رو 100 باهام حساب کرده بود، تازه واسکازین هم خالی نکرده بود، الکی گفته بود کم شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

تو مدارس به بچه ها درست درس نمیدن و میگن باید کلاس اضافه و کمکی برداری

تو دوران دبیرستان سال پیش دانشگاهی، مدیر خیر ندیده مون، معلم های مطرح کشور رو تایم موظفیشون رو گرفته بود(یعنی آزاد نبودن و حقوقشون رو آموزش و پرورش میداد، با اینکه از ما پول گرفته بود که معلم ها همه آزادن)

معلم هم کاری نداشت، دیر میومد، زود میرفت، درس نمیداد و میگفت تو همایش آخر سال شرکت کنید همرو میگم، حقوقشو از مدیر نمیگرفت که نگران کیفیت کارش باشه، سر ماه میریختن تو حسابش، واسش مهم نبود...

یه مشکل دیگه هم که هست، بی ارزش شدن پولمونه، قدیما طرف یه کارت گرافیک رو مثلا 10 تومن گرونتر از مغازه بقلی میداد و برای خرید زیاد مهم نبود، ولی اون 10 تومن الان به اشل 100-200 رسیده. پول بی ارزشه...تامام

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

هم اکنون توجه شما رو به این دو عکس جلب میکنم 

1192930873_Screenshot(482).thumb.png.d6a908025d0a0bad2b3efa8dc77c7387.png1496729197_Screenshot(483).thumb.png.2395d266aff776c6360a010960052bdb.png

چه توجیح احمقانه ای برای این اختلاف قیمتی که هیچ رقمه تو خریدار نمیره وجود داره؟

دو و نیم برابر قیمت که میندازن به خریدار بدبخت هیچی ، یه مادربرد زورکی هم باید به زور بره تو پاچه خریدار ؟ بعد واقعا فروش هم دارین با این اوضاع ؟

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

همین الان یه موس از دیجی کالا خریده بودم رو مرجوع کردم هم آکبند نبود هم گارانتی نداشت. تازه قیمتشم 15 درصد از جاهای دیگه گرانتر بود.گل و بلبل هم نیست دیجی ولی خوب میشه راحت پس زد.

دو سه بار سفارش میدی یکیش خوب در میاد. هزینش هم پای دیجی کالاست.

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، saeed۰c گفته است :

همین الان یه موس از دیجی کالا خریده بودم رو مرجوع کردم هم آکبند نبود هم گارانتی نداشت. تازه قیمتشم 15 درصد از جاهای دیگه گرانتر بود.گل و بلبل هم نیست دیجی ولی خوب میشه راحت پس زد.

دو سه بار سفارش میدی یکیش خوب در میاد. هزینش هم پای دیجی کالاست.

خوبیه دیجی همینه،اینقد بزرگ و وسیع هست که به فروشنده هاش اهمیت نمیده و طرفشونو نمیگیره،همیشه طرف خریدار هست 

جدا از این ،اجناسی که از طرف خوده دیجی فروش میره قیمتای خیلی خوبی داره ،من همیشه چک میکنم شگفت انگیز های خوده فروشنده دیجی ،قیمتاش عالیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...