رفتن به مطلب

چرا برق 15 آمپرمون رو ارتقا بدیم؟

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان لیونی 

موضوع اینه که دو سه روز پیش یه اسمس از طرف شرکت برق برام اومده بود که توش گفته شده بود: چون برق شما 15 آمپر هست باید اون رو ارتقا بدید و به صورت اقساطی پرداخت کنید!!!

خواستم از دوستان وارد بپرسم که اولا فایده همچین ارتقایی چیه؟ خرجهاش معمولا چطور هست؟ و ضررهاش چیه؟ اگر ضرری داره؟

کلا هرکس راجع به این مسئله اطلاعی داره خوشحال میشم مطرح کنه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

برای ما یه سری از طرف شرکت برق اومدن گفتن شما امتیاز برقتون 5 آمپر هست و فیوزتون 15 آمپر که غیر مجازه و اومدن و راحت فیوز 15 آمپر رو برداشتن و به جاش 5 آمپر گذاشتن ( البته من خونه نبودم و گرنه به این راحتی نمیذاشتم ) و گفتن حالا اگه همون 15 آمپر رو میخواید باید بیاید اداره برق و پولش رو بریزید حساب تا فیوز قبلیتون رو براتون نصب کنیم ، به همین راحتی؟!!

رفتم اداره برق پرسیدم گفت که چون آمپر فیوزتون بیشتر بوده و بیشتر برق می کشیده یه جورایی تو مصرف براتون کم حساب میشده و حالا لطف کنید  اگه اشتباه نکنم چیزی حدود 1 الی 1.5 گفت بریزید حساب تا براتون همون 15 آمپر رو نصب کنیم!

البته این جریان مال چند سال پیشه و الان نمیدونم چقدر میشه؟!

در نتیجه شما اگه مشکلی با برق فعلی تون ندارید سمتشون نرید که اینا هرچی که بگن فقط واسه دوشیدن ملت بزرگوار هست و بس.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست عزیز

برای ما یه سری از طرف شرکت برق اومدن گفتن شما امتیاز برقتون 5 آمپر هست و فیوزتون 15 آمپر که غیر مجازه و اومدن و راحت فیوز 15 آمپر رو برداشتن و به جاش 5 آمپر گذاشتن ( البته من خونه نبودم و گرنه به این راحتی نمیذاشتم ) و گفتن حالا اگه همون 15 آمپر رو میخواید باید بیاید اداره برق و پولش رو بریزید حساب تا فیوز قبلیتون رو براتون نصب کنیم ، به همین راحتی؟!!

رفتم اداره برق پرسیدم گفت که چون آمپر فیوزتون بیشتر بوده و بیشتر برق می کشیده یه جورایی تو مصرف براتون کم حساب میشده و حالا لطف کنید  اگه اشتباه نکنم چیزی حدود 1 الی 1.5 گفت بریزید حساب تا براتون همون 15 آمپر رو نصب کنیم!

در نتیجه شما اگه مشکلی با برق فعلی تون ندارید سمتشون نرید که اینا هرچی که بگن فقط واسه دوشیدن ملت بزرگوار هست و بس.

مگه جریان کشی برق به فیوز ربط داره؟ به حق چیزای ندیده و نشنیده!

هر روز یه ترفند جدید واسه دوشیدن ملت.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست عزیز

کنتور خونه 15 بود جواب 2تا خانوار رو نمیداد یهویی یه روز برق رفت فیوز 15 آمپرش شد 25 آمپر یهویی هم نوشته 25 آمپرش پاک شد یهویی!😜

بهتره اون 5 آمپر رو با 15 یا 25 عوض کنید

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها.شبتون بخیر

فقط میدونم اگر کنتور هوشمند بذارن مبلغ قبض برق از اون به بعد بیشتر میشود.کنتور هوشمند طوری برنامه ریزی شده که در ساعات پیک مصرف مثلا ساعات 18-21 بیشتر براتون محاسبه میکنه و مثلا نصفه شبها کمتر.(تقویم  1 ساله ایران با زمان طلوع و غروب و فصلها را بهش داده اند.)

گمونم طرخ تعویض کنتور هوشمند با کنتورهای قدیمی دلخواه بود یعنی اجباری نبود.البته توی پیامک اسمی از کنتور نیاورده بلکه اسم فیوز آورده!

شما زنگ بزن اداره برق بپرس ببین دقیقا چه خدمتی میخواهند ارائه کنند!؟

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

والا یه مامور برق رو دیدم اطراف خونمون پرسه میزد ازش پرسیدم گفت خیلی خوبه عالیه و زودتر انجام بده و قسطی هم هست. بعد گفتم دقیقا چیکار میکنن؟ گفت فیوز تعویض میشه و اگر کنتورتون قدیمی باشه براتون رایگان عوض میکنیم با مدل های جدید که خیلی هم خوبن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نفهمیدم، فیوز رو میخواد امپر زیاد کنه یا کم کنه؟

میشه فیوز 15 آمپر رو یه اتوبان 3 بانده در نظر گرفت و 5 آمپر رو یه جاده خاکی، خب توی اون جاده ی خاکی همیشه ترافیک میشه و بخاطر ترافیک عوارض بیشتری هم میگیرن، به عباری قبض های سنگین تری براتون میاد،

اگر میخواد فیوزتون رو کم کنه، اجازه ندید، ولی اگه میخواد فیوزتون رو ببره بالا، یه جای کار میلنگه، اینا هیچ موقع به سود ملت کار نمیکنن، احتمالا بعد از تعویض فیوز یه کاری میکنه که مجبور شید کنتور رو هم عوض کنید، کنتور هم عوض شه، دیگه واویلا، قیمت قبض توی تابستون 2 برابر میشه

در ضمن، قیمت یه فیوز 15 آمپر از برند معتبر، 50 تومن هست و چیزی نیست که بخوان قسطی بگیرن، احتمالا یه کیسه ای براتون دوختن

لینک به دیدگاه

گفتن میخوان فیوزمون رو از 15 آمپر به 32 آمپر ارتقا بدن و چیزی که مامور برق میگفت یه چیزی حدود 1میلیون و 200 هزار تومن هم قراره پولشو بگیرن به صورت قسطی. 

بعد گفتش که حتی ما میایم کنتورتون رو هم رایگان عوض میکنیم و کنتورهای جدید و بهتر بهتون میدیم.

لینک به دیدگاه

سلام همشهری.

برای من هم این اس ام اس اومد.

من تماس گرفتم باهاشون و ی سری چیزا دستگیرم شد بهت میگم خودت تصمیم بگیر.

اول اینکه برق ما کنتور قدیمی ها 15 امپره ینی چی؟
ینی ولتاژ 220 ولت با توات 15 امپر ک اگر در هم ضرب بشه میشه 3300 وات توان خروجی کنتور فعلی ماست ک فیوز تا این وات رو اجازه عبور میده.

اگر جریان بیشتر از این عدد بشه فیوز میپره و اجازه عبور نمیده. این عدد 3300 نهایت باریه ک میتونیم بگیریم با لوازم برقیمون در ی لحظه.

این توان در حالت نرمال برای ی طبقه با مصرف برق متوسط رو به بالا کافیه.

حالا شما میتونی همین الان اون فیوز رو از 15 بکنی 25 ک توانت میره بالا و ب راحتی میتونی مصرفت رو ببری بالا بدون پریدن کنتور.

کنتور 15 همیشه خطر پریدن فیوز وقتی کولرگازی قدیمی استارت بخوره رو داره ک اگر بشه 25 یا 32 هیچ وقت این اتفاق نمیفته. ک راه ساده ترش استفاده از تکنولوژی روز و خرید کولرهای اینورتره ک نهایتا 6 امپر مصرف میکنن.

زنگ زدم شرکت برق میگه برای شما هر کنتور تبدیل از 15 به 32 امپر حدود 1.4 ملیون تومن هزینش میشه و نهایت 10 دقیقه زمان میبره!

برام عجیب بود! چجوری میشه این تغییر تو 10 دقیقه! پرس و جو کردم فهمیدم این دوستان چند وقت قبل ب برادر من پیام دادن ک میایم برق رو قطع میکنیم اگر 32 نکنید! چون 1 کنتور داره برای 2 طبقه و خطرناکه.

ایشون هم این کار رو انجام دادن.

ازش پرسیدم کنتور رو عوض کردن؟ گفت نه! فقط فیوز رو عوض کردن! ک شما خودت میتونی با زیر 100 هزار تومن این کار رو بکنی!!!

این در صورتیه که کنتورشون قدیمیه.

چرا پس نزدیک یکونیم ملیون هزینه باید بدیم ما!
من ب شخصه تو کتم نرفت و چون 2 کنتور دارم هیچ وقت اینکار رو انجام نمیدم مگر اینکه بیان برای قطع کردنش.

صرفا چون بهت مجوز بدن و بتونن مالیاتش رو بکشن روی قبضت از شما بابت ی کاری ک خودت بکنی میشه نهایت 60 تومن https://www.digikala.com/product/dkp-867716/فیوز-فشنگی-25a-مدل-b905

ازت یک ملیون و چهارصد هزار تومن پول میگیرن!

بازم خودتون میدونید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

دقیقا

اون 1 میلیون و اندی که میگیرن، 100 تومنش هزینه ی کاره، بقیش پول تو جوبی آقایون و تغییر دادن امپر قرار دادی توی پرونده از 15 به 32 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالب که یکدفعه به این فکر افتادن که بودجه ی کاهش یافتمون رو از جیب مردم در بیاریم!

به خانواده سپردم اصلا راهشون ندن از اداره برق اومدن.

یک مشت حروملقمه بی شرف فقط دستشون تو جیب ملته.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دو دستی به کنتور آنالوگتون بچسبید. دیجیتالی ها یا هوشمند(سیم کارت خور) ها هزینه ی کلی شما رو افزایش میدهند.

کنتور آنالوگ فقط مبلغ میان باری براتون محاسبه میشه. دیجتالی/یا هوشمند(سیم کارت خور) که کاملا عشقی هست و هر دفعه و هر شکلی که بخوان قیمت در کیلو وات ساعت تعریف میکنند!!

لینک به دیدگاه

درود مجدد خدمت دوستان

در ادامه پست قبلی خدمتتون عرض کنم که شما اگه قبض برق های سابقتون رو ( که البته الان دیگه شده پیامکی ) بررسی کنید میبینید که تو یه قسمت زده فاز/آمپر و عدد جلوش مشخص کننده اینه که امتیاز برق شما چند فاز و چند آمپره.

خب وقتی فیوز شما آمپرش از آمپر امتیاز دریافتی بیشتر باشه میشه همون داستان هایی که دیگر دوستان بالاتر توضیح دادند و حالا اینا میان اون فیوز "آمپر بالا رو میبرن و به جاش همون فیوز با آمپر مربوط به امتیاز رو میذارن و معمولا پلمبش میکنن که نتونید تعویض کنید و برید پول زور و یامفت بدید به اونا تا براتون فیوز قبلی رو بزارن سر جاش به همین راحتی ؟!

به هیچ وجه سمت کنتور های جدید و مثلا دیجیتال و هوشمند نرید که حسابی حسابتونن میکنه ، یعنی شما تو خونه عطسه کنی اون رو هم رو قبض براتون میزنه دیگه چه برسه به مصرف برق؟!!:D

در ضمن با پیامکی شدن قبوض برق دیگه معلوم نیست چقدر مصرف کردید و باید برای دسترسی به اطلاعات مصرفی یا برید تو سایتشون یا از اپ بیخود و نصفه نیمه ای که دارند استفاده کنید و خلاصه همه جور دارن دست در جیب ملت آگاه و فهمیده میکنند و ککشون هم نمیگزه!

نتیجه اخلاقی این تاپیک :

کنتور قدیمیتون رو تا جایی که تونستید نگه داری کنید.

فیوزتون رو نزارید عوض کنند و اگه فیوز کنونی آمپرش پایینه و مشکل دارید و فیوز پلمب نیست خیلی راحت با یه فیوز آمپر بالاتر تعویضش کنید و دم به تله اداره برق و امثالهم ندید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خبر خوش رو هم شنیدید که آب و برق و گاز هم که داره مجانی میشه ، پس دیگه چی میخواید؟ فقط باید ازشون مصرف نکنید تا براتون رایگان حساب کنند.

این همه خوشی و رفاه زده زیر دل مردم اونوقت قدرش رو نمیدونن ، ای ملت قدر نشناس!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...