رفتن به مطلب

مشکل با سیستم ۸۰ میلیونی 9900k

MAhmoOD Nazari
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

سیستم یکی از دوستان هست که این مشخصاتشه و کار تصویر سازی باهاش انجام میدن

Main:z390 prime

Cpu.9900k

Gpu.rtx 2070

Ram.32 2400mhz

Power.650 uk green

Ssd.512 m.2 adata

مشکلی که داره، خودشون میگن خیلی کنده، مثلا موقع یه درگ کردن توی فتوشاپ تیک میگیره و سیستم فریز میشه...

امروز باهاش کار کردم و یه چند تا تست گرفتم، تقریبا مشکلی نبود، موقع تست سینه بنچ با سپیو و مولتی ترد، تمام هسته ها درگیر بودن و سیستم اوکی بود، ولی ولتاژ هسته ها دائم بالا و پایین میشد و یه چیزی بین ۰.۸ تا ۱.۱ تغییر میکرد، توی تست تک هسته هم بین ۱.۱ تا ۱.۳ تغییر میکرد و فرکاتس بین ۴.۵ تا ۵ هی بالا و پایین میشد....

مشکل چیه؟؟؟البته تازه ویندوز عوض کرده بود و امروز هیچ برنامه ای روش نبود که دقیق تر تست بگیرم،

فردا بازم دقیق تر تست میگیرم...

خودم حس میکنم این مادربرد برای این سیپیو خیلی ضعیفه و باید با یه مادربرد قوی تر جایگزین شه.... ssd هم هیت سینک نداره و مادر برد هم خنک کننده m.2 نداره، درصد ssd توی ۲۰ روز کارکرد شده ۹۹ درصد

نظر شما چیه دوستان؟؟؟

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

1. اگر مادربرد Prime-P باشه، بله ضعیفه برای 9900K، اما اگر Prime-A باشه، ضعیف نیست.

2. اون پاور بدرد این سیستم نمیخوره، یه پاور در شان 9900K باید بگیرند، یه پاور رده بالا، مثل سری گولد HP Plus یا حتی 1050OCPT، یا مدلهای گولد کولر مستر، خلاصه یه پاوری که مناسب این سیستم باشه.

3. مجددا، اون اس اس دی مناسب این سیستم نیست، اس اس دی های Adata برای سیستم های رده پایین خوبن، اما شما دارید رندر میگیرین با این سیستم، یه اس اس دی استخون دار، مثل Samsung EVO plus باید بخرید و نصب کنید.

4. هیچ سخن و حرفی از کولر نیاوردین در حالیکه عنصر مهم در عملکرد مطلوب 9900K کولر داستانه که اصلا اسمی ازش در میان نیست. چی هست؟

لینک به دیدگاه

پاورت خیلی هم خوبه سیستمت از یک سوم پاورت هم استفاده نمیکنه.

فیرمور رو اپدیت کن از سایتش ، بعدشم xmp رو فعال کن بعدش اورکلاک اتومات رو از توی Aituner فعال کن ، cpm و ape رو فعال کن ، بعدشم ویندوز خوب جدید از سافت98 دانلود کن ، بعد درایور پک انلاین رو نصب کن ، بعدش نرم افزارات رو بریز و استفاده کن ، اگر باز هم مشکل داشت ، مشکل از درایور گرافیک و نرم افزاری هست که باهاش کار میکنی ، باید اول از طریق نصب درایور (پک) اقدام کنی بعدش عدم وجود ویروس. مادربوردتم عالیه، همین قدر که هیت سینک داره خوبه، یک هیت سینک خوبم بگیر مثل دیپ کول 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

1. اگر مادربرد Prime-P باشه، بله ضعیفه برای 9900K، اما اگر Prime-A باشه، ضعیف نیست.

2. اون پاور بدرد این سیستم نمیخوره، یه پاور در شان 9900K باید بگیرند، یه پاور رده بالا، مثل سری گولد HP Plus یا حتی 1050OCPT، یا مدلهای گولد کولر مستر، خلاصه یه پاوری که مناسب این سیستم باشه.

3. مجددا، اون اس اس دی مناسب این سیستم نیست، اس اس دی های Adata برای سیستم های رده پایین خوبن، اما شما دارید رندر میگیرین با این سیستم، یه اس اس دی استخون دار، مثل Samsung EVO plus باید بخرید و نصب کنید.

4. هیچ سخن و حرفی از کولر نیاوردین در حالیکه عنصر مهم در عملکرد مطلوب 9900K کولر داستانه که اصلا اسمی ازش در میان نیست. چی هست؟

سلام

آقا میشه یه توضیح بدید سری p  و A پرایم چه فرقی با هم دارند؟ و کلا این پسوندها چیه؟ همیشه برام سوال بوده

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام

همونطور که اشاره شد کولر ودمای پردازنده موقع انجام تست ها مهم هستند ,9900 خیلی داغه.مضافا این مدل پاور(جدا از وات) باتوجه به سری و توپولوژی بکار رفته مناسب نیست قطعا وتوصیه آقا آرمین رو حتما جدی بگیرید.

ssdرو هم دقیقا درست گفتند.فرکانس رم هم ایضا تاثیر داره.درکل موقع خرید فقط cpu و گرافیک مدنظر خریدار بوده ومابقی قطعات رو ماشالا مینیمم در نظر گرفته.

یه عزیزی اومده میگه همینکه مادربرد هیت سینک داره خوبهxD

دوستان علم در کاری ندارید توصیه اشتباه نکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

1. 

ممنون از راهنماییتون آقا آرمین

۱. متاسفانه prime p هست... پکیج سیپیو بیشتر از ۷۵ وات نمیشه...

۲.سیستم رو خودم نبستم و متاسفانه فردی بسته که فقط به قلمبگی اسم ها اهمیت داده، وگرنه وقتی ۲۰ ۳۰ تومن فقط گرافیک انداخته، خیلی کار چیپیه که این پاور رو انداخته

۳.مجدد مثل بالایی

۴.کولر هم واتر کولر گرین ۲۴۰ هست، دمای زیر لود سیپیو بین ۵۷ تا ۶۰ هست

در 1 ساعت قبل، معین پورصادق گفته است :

اصلا گزینه xmp قابل فعال شدن نیست...

در 28 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

بله متاسفانه، فقط اسم i9 و رم ۳۲ گیگ باشه، فک میکنن سیستم خیلی قویه، بغ

بعضیا فقط به اسم های گنده اهمیت میدن....

لینک به دیدگاه

بعد از این که پاور رو انداختی سطل اشغال یه Cmos بزن ببین حل میشه

و xmp هم غیر فعال باشه و تست کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه موردی

الان توی بایوس multicore enhancment رو گذاشتم روی remove all limits. تقریبا مارک سپیو توی تست های ۵۰ درصد بیشتر شد و ولتاژ ها هم نوسانشون کمتر شد، اما دما تا ۹۹ هم رفت☹☹☹

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

نظر دوستمون آقا رامین کاملا درسته و هرکاری میگن انجام بدین 

به علاوه اینکه اون ssd که بدون هیتسینک هست باعث میشه موقع رندرگیری بیش از حد داغ بشه و سیستم فریز بشه 

حتما حتما به فکر هیتسینک و خنک سازی ssd بکنین 

ماردبرد و پاورتون اصلا جالب نیست 

ولی بنظر من مشکل دمای ssd هست البته اگه مدل m2 هست 

اگه ساتا هست مشکل از جایه دیگه هست 

یا مادربرد یا پاورتون 

لینک به دیدگاه

این پاور برای سیستم های رده پایین و متوسط هم نامناسبه بعد برای این سیستم همچین چیزی ؟

M2 رو اگر مادربرد خودش هیت سینک داره براش که بذارید نه که سعی کنید یه فن در مسیرش بذارید یا برید سمت سامسونگ ایو و پرو چون بالاتر از Adata و XPG همین مدل هاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

باید به فکر یه مادر برد بهتر باشم پس، مرحله بعدی هم میرم سراغ پاور

اون multicore enhancment رو که فعال کردم، پکیج سیپیو تا 160 وات هم رفت، تمام هسته ها داشتن روی 5Ghz کار میکردن🥴 ولی کولر جوابگو نبود و دما تا 99 رفت، مگه تک هسته به فرکانس بوست فقط نمیرسه؟ چجوری 8 هسته داشتن روی 5 با قدرت کار میکردن؟

به نظر خودمم مشکل ssd هم هست که اینجوری میشه، چند بار پیش اومده درصد سلامت ssd کم شده بوده و سیستم هی فریز میکرده، قطعا دمای ssd کنترل نمیشه.

لینک به دیدگاه

هنیشه برام سوال بود کسایی که پاور و مادربوردای عجیب غریب می‌ندازن سیستمشون به مشکل نمی‌خوره؟

اگه اینجوریه که همش تبلیغه فقط

الان جوابمو گرفتم. تاپیک مفیدی بود :دی

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

واقعا نمیدونم فاز اینایی که اینجوری سیستم میبندن چیه، بر عکس یه سریا هم هستن که از اون ور بوم میفتن، یه پلتفرم با یه مادر برد خفن میبندن و یه سیپیو ضعیف میندازن، دو تا سیستم دیگه با مین x299 و i5 7640x مونده رو دستمون، نه با این وضع قیمتا میشه ارتقا داد، نه میشه فروخت و یکی دیگه جایگزین کرد...

من خودم الان دارم یه رایزن میبندم با 3400g و x570-f، یه جوریه که هر لحظه اراده کنم سیپیو مناسب با قیمت مناسب براش پیدا میشه و میتونم راحت ارتقا بدم، نمیام x299 ببندم که مفت ترین سیپیو ای که براش هست 10 تومنه و میخواد اندازه 9100 پرفورمنس بده...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mohsen6281 گفته است :

سلام

آقا میشه یه توضیح بدید سری p  و A پرایم چه فرقی با هم دارند؟ و کلا این پسوندها چیه؟ همیشه برام سوال بوده

ممنونم

آقا محسن برای مقایسه میتونید به وبسایت های بررسی مراجعه کنید، مادربرد ها هم رده بندی دارند که بر اساس امکانات و قدرت VRM تقسیم بندی می شوند. از این نظر مادربرد Prime-A قوی تر از Prime-P هست.

اما مطلبی که من قبلا هم در لیون گفته بودم اینه که بحث Compatibility یا سازگاری در مورد مادربرد یا رم، یک بحث گسترده ایه، یعنی لزوما اینگونه نیست که به صرف سازگاری دو قطعه، عملکرد اونها بهینه یا با راندمان بالا باشه. مثلا 9900K با Z390Prime-P سازگار هست، اما VRM اون مادربرد ضعیفه و سینک خنک کننده ایدآلی نداره، بنابراین 9900K علی رغم سازگاری نمیتونه حداکثر راندمان خودش رو نشون بده، یا در بهینه ترین حالتش باشه، بخصوص در اورکلاک، یا فرکانسهای بالا.

بنابراین، شما اگر یک پردازنده پرچمدار یا به قول گفتنی بالا رده ترین پردازنده یک نسل رو انتخاب می کنید، باید مادربردی همرده یا High End براش در نظر بگیرید، که در سری Prime مثلا میشه Prime-A. رعایت تناسب در انتخاب قطعه از هر چیزی مهمتره تا مشکلات اینچنینی بروز نکنه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

باید به فکر یه مادر برد بهتر باشم پس، مرحله بعدی هم میرم سراغ پاور

اون multicore enhancment رو که فعال کردم، پکیج سیپیو تا 160 وات هم رفت، تمام هسته ها داشتن روی 5Ghz کار میکردن🥴 ولی کولر جوابگو نبود و دما تا 99 رفت، مگه تک هسته به فرکانس بوست فقط نمیرسه؟ چجوری 8 هسته داشتن روی 5 با قدرت کار میکردن؟

به نظر خودمم مشکل ssd هم هست که اینجوری میشه، چند بار پیش اومده درصد سلامت ssd کم شده بوده و سیستم هی فریز میکرده، قطعا دمای ssd کنترل نمیشه.

هم مادربرد بهتر، هم اس اس دی بهتر، هم کولر بهتر و هم پاور بهتر. هر چهار مورد اینها در این سیستم نیاز به ارتقا دارند.

اول سراغ ارتقای اس اس دی و سپس پاور برو، بعدش کولر، و در آخر از همه، اگر مشکل همچنان باقی مونده بود، سراغ ارتقای مادربرد.

من 9900K رو با واتر 360 گرین تست می کردم توی حالت دیفالت دورو بر 80 درجه بود، چطوری با واترکولر 24 سانتی شما 57 درجه میگیری؟ یا پردازنده بوست نمی کنه، یا اینکه دمای سنسور پردازنده مادربرد رو اعلام می کنی، چون این دو تا دما فرق داره، دمای پردازنده رو باید با نرم افزاری مثل Core Temp اعلام کنی، نه اونی که مادربرد اعلام می کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

ول سراغ ارتقای اس اس د

مادربرد با خنک کننده ssd بگیرم بهتر نیست؟ نمیدونم بشه اجازه بدن ssd رو عوض کنم یا نه، همین مادربرد رو هم کلی داستان داره احتمالا، سیستم سازمانی هست و خلاصه کلی داستان داره، بخاطر همین انقدر بد بسته شده و قطعات ناجوره...

در 13 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

چطوری با واترکولر 24 سانتی شما 57 درجه میگیری؟

برای خودمم عجیب بود این دما، یه لحظه با خودم گفتم گرین عجب شاهکاری زده که سیپیو 5 گیگاهرتزی رو روی 57 نگه داشته، ولی مادر برد هسته هارو محدود کرده بود، طوری که قدرت مولتی ترد بعد از برداشتن محدودیت ها، 50 درصد بیشتر شد، دما هم خیلی قشنگ تا 99 رفت🤪 جالبیش اینه دمایی که روی نمایشگر پمپ میزنه حداکثر 35 درجست🤣

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با دمایی که این پردازنده داره شما اول به فکر یک واتر کولینگ درست حسابی باشین

پیشنهاد فقط کورسیر یا کولرمستر

اگر دیدین مشکلات حل نشد بعد برین برای تعویض باقی قطعات

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

مادربرد با خنک کننده ssd بگیرم بهتر نیست؟ نمیدونم بشه اجازه بدن ssd رو عوض کنم یا نه، همین مادربرد رو هم کلی داستان داره احتمالا، سیستم سازمانی هست و خلاصه کلی داستان داره، بخاطر همین انقدر بد بسته شده و قطعات ناجوره...

برای خودمم عجیب بود این دما، یه لحظه با خودم گفتم گرین عجب شاهکاری زده که سیپیو 5 گیگاهرتزی رو روی 57 نگه داشته، ولی مادر برد هسته هارو محدود کرده بود، طوری که قدرت مولتی ترد بعد از برداشتن محدودیت ها، 50 درصد بیشتر شد، دما هم خیلی قشنگ تا 99 رفت🤪 جالبیش اینه دمایی که روی نمایشگر پمپ میزنه حداکثر 35 درجست🤣

نه به همون ترتیبی که گفتم ارتقا بدی زودتر به نتیجه میرسی، خنک کننده اس اس دی بدرد اون اس اس دی کوره پزی نمیخوره.

خرید مادربرد شوخی نیست خیلی گرونه. اومدی مادربرد رو گرفتی مشکل حل نشد، کلی هم هزینه روی دست سازمان گذاشتی و پوستت رو میکنند. بهشون هم بگو یکی یکی بر همین اساس قطعات رو عوض می کنی هر مرحله مشکل حل بشه دیگه هزینه نخواهند داشت.

واتر کولر های گرین میان رده هستند، میتونن 8700K یا 7700K یا 9700K رو خنک کنند، اما قادر به خنک کردن درست و حسابی 9900K، 10700K و 10900K نیستن، نه فقط گرین، دیپ کول و حتی مدلهای میان رده کولر مستر و اکثر برند ها نمیتونن به راحتی اون سه پردازنده کوره آجر پزی رو خنک کنند.

دمای نمایشگر پمپ گرین دمای کولانت داخل محفظه خود واتر کولرو نشون میده، که همون دما رو هم اگر ولتاژ پمپ رو کم کنی (در حالت خنکی سیستم اگر پمپ دورش پایین باید) همون دما رو هم اشتباه نشون میده. بنابراین شما اون دما رو بخشی از دکور سیستم در نظر بگیر، نه چیزی که بهش اتکا کنی.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

یه موردی

الان توی بایوس multicore enhancment رو گذاشتم روی remove all limits. تقریبا مارک سپیو توی تست های ۵۰ درصد بیشتر شد و ولتاژ ها هم نوسانشون کمتر شد، اما دما تا ۹۹ هم رفت☹☹☹

این ‌کولر رو جاش یه پنکه میزاشتی بیشتر ختک میکرد. یه کولر خوب باید بگیره که اونا هم بین ۷۰ تا ۷۵ درجه نگه میدارن پردازنده رو. 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، معین پورصادق گفته است :

دوستان لطفا هر وقت 5 تا مدرک بین المللی سخت افزار که یکیش comptia +A باشه رو گرفتند بعد مدرک دکتری تخصصی هم گرفتند و 10 سال سابقه ی تعمیر هم داشته باشند شاید ، در حدی شدند که لیاقت نظر دادن رو در مورد علم بقیه پیدا کنند، قبل از هر چیز خوبه حداقل اسم طرف رو تو اینترنت سرچ کنیم ببینیم در مورد کی حرف میزنیم

راستش من اونموقع هم که گفتید همین که مادربرد هیت سینک داره رو هم نفهمیدم، چه برسه به الان!

نه مدرک مهمه نه تجربه، به شخصه فردی رو دیدم که مدرکشو از امریکا گرفته بود، بالای 20 سال هم تجربه داشت، اما یه سیستم دادم دستش، مشکل از پاور بود که اتصال کوتاه داشت، گفت سیپیو نیم سوزه، چیپ مادربرد سوخته، سیپیو و چیپ مادربرد رو عوض کرد، اخرشم نتونست درستش کنه!

طرف بلاگر کامپیوتره، یه عالمه ادعا و...داره،  اومده پست گذاشته برنامه hd sentinel رو معرفی کنه، تلفظ میکنه هارد دیکس سنشیال، حتی سواد انگلیسی هم نداره که اون سنتینل خونده میشه، رئیس جمهور مملکت مدرکش قلابیه، پس مدرک اصصصصللللاااااا دال بر باسواد بودن نیست!

بگذریم

پاور سیستم هم اصلا مناسب اون کانفیگ نیست و طبق گفته دوستان باید عوض شه، سیپیو هم به شدت داغه و با این کولر اصلا دماش کنترل نمیشه،

ssd روی اسلات پایینی نصب بود، بردم روی اسلات بالایی و مشکل سرعت ssd حل شد، رم هم متاسفانه بررسی کردم، ازین رم های ریمارک کینگ استون بود و بخش اعظم مشکل از اوناست....

در در 2 دی 1399 در 08:59، معین پورصادق گفته است :

مادربوردتم عالیه، همین قدر که هیت سینک داره خوبه، یک هیت سینک خوبم بگیر مثل دیپ کول 

بعدش یه چیز دیگه، هیت سینک دیپ کول چیه؟😐

لینک به دیدگاه

یه موردی که دوستان اشاره نکردن توی تنظیمات پاور ویندوز حتما گزینه های پرفورمنس فعال باشه تا نهایت قدرت بگیره و ولتاژ بالا پایین نشه برای صرفه جویی ، واینکه حتما با برنامه hwinfo دمای vrm  و ،ssd , رو کنترل کنید که نباید اولی توی دیفالت پردازنده زیر لود نود یا بالاتر بره و هارد هم از شصت ،و یا سوکت سیپی یو ، و اینکه همونجور که دوستان گفتن اصلا پاور و مادر برد و خنک ککنده در شان چ شخصیت i9 نیست ،این پردازنده تا ۲۳۰ وات مصرف هم میتونه داشته باشه و بیشتر در حالت ۵ گ هرتز و خودتون گرافیک و‌بقیه اجزا و مدار مادربرد هم اضافه کنید در بهترین حالت هشتاد درصد از ظرفیت پاور باید استفاده بشه نه بیشتر ،توصیه من ۸۵۰ وات هست برند گیرین هم عالیه و ....در مورد مادر برد اگه تروتل دمایی فقط بود که مانع میشد (در صورت غیر این دیگه چاره ای نیس جز خرید برد قویتر ) میتونید از فنهای سه سانتی کوچک در روبروی هیت سینک vrm استفاده کنید و یک فن هشت سانتی پشت سوکت مادربرد cpu در صورت جا داشتن با قاب کیس ،دما به راحتی تا پانزده درجه پایین میاد ،خنک کننده هم دیپ کول و یا برند معروف تر ۲۴۰ سانتی کارشمارو راه میندازه اما قصد اوور کلاک اگر دارید ۲۸۰ یا ۳۶۰ سانتی مدل کستل دیپکول یا برندای معروف دیگه توصیه میشه ،بنده دیپ کول ۲۴۰ گامکسشو دارم دما در حالت دیفالت پردازنده که زیر لود تمام بوست ۴۷۰۰ تمام هسته ها قفا میشه ،با بنچمارک avx aida64 ,بالاتر از ۹۳ نمیره حداکثر مقطعی تا ۹۵ ،با (avx!) که نهایت اتش بازی هست ،و در حالت اوور کلاک رو ۵ گ هرتز با برد  z390 msi gaming edge ac از ۱۰۰ درجه زیر لود بدون (avx) فراتر نمیره ،و دمای vrm و cpu socket  در کمال تعجب که تا ۹۰ درجه هم پیش میرفتن در تستهام با اعمال فنها نهایت دمای ۷۰ الی ۷۵ رویایی بیشتر نمیشه .در کل نظر بنده مشکلات تنظیمات نرم افزاری سیپی یو علت هست .. اما قطعات هم به ترتیب اول پاور ،دوم مادر برد در صورت جواب نگرفتن کامل،سوم کولر پردازنده هست ،من ssd رو مقصر نمیدونم اگر دمای کارش استاندارد باشه ، بهتره که فرکانس پردازنده رو تمام هسته ها در حالت ۴۷۰۰ قفل کنید و‌ویندوز هم تنظیم پاور روی های پرفورمنس....

لینک به دیدگاه

سلام من مشکل مشابهی رو داشتم با یه مشتری که کارای عکاسی انجام میداد 

دلیلش اس اس دی بود 

نه اینکه مدل اس اس دی شما بد باشه بلکه اس اس دی مشکل دار بود ! 

بعد از ویندوز عوض کردن و مثلا 1 هفته گذشتن سرعت read درایو از 400-500 به 200 کم میشد و مینیمم 1 مگابایتی میداد توی تست hdtune ! حتما اینو تست کنید شاید مشکل شما هم همین باشه 

بقیه مشکلات رو هم به راحتی میتونید توی hwinfo پیدا کنید اگر پاورتون کم بیاره یا سی پی یو مشکلی داشته باشه همشون گزینه هایی دارن که مثلا سی پی یو بخاطر دما سرعتش کم شده و .... 

لینک به دیدگاه

در در 2 دی 1399 در 09:31، mohsen6281 گفته است :

سلام

ممنونم

سه تا جای فن اضافه 

دو تا کانکتور هارد اضافه 

یه دونه کارت گرافیک اضافه 

جای اتصال پورت های یو اس بی 2 اضافه 

ورودی و خروجی صدا بیشتر (از سه تا)

خروجی صدای اپتبکال (نوری)

دو تا usb 2. اضافه 

Why is Asus Prime Z390-A better than Asus Prime Z390-P?

• 3 more fan headers

?
    6vs3
  • 2 more SATA 3 connectors

?
    6vs4
  • 1 more PCIe 3.0 x16 slots

?
    3vs2
  • 23dB higher signal-to-noise ratio (SNR)

?
    120dBvs97dB
  • 3 more USB 2.0 ports (through expansion)

?
    6vs3
  • 2 more audio jack connectors

?
    5vs3
  • Has S/PDIF Out port

?
  • 2 more USB 2.0 ports

?
  •  
لینک به دیدگاه

سلام.مشکلتون حل شده؟

در عیب یابی بهتره از ساده ترین و ارزوترین کارها شروع کنید و جلو برید.

بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کنید و بزارید تنظیمات دیفالت باشه.فقط اگر رم فرکانسش بالاتر از ۲۴۰۰ هست،حالت XMP رو در تنظیمات بایوس فعال کنید.

ویندوز حتما ورژن اینترپرایس ، آپدیت و اکتیو باشه.درایورها هم حتما به روز و کامل نصب باشند (driver reviver و driverpack solution) از سلامت اون نرم افزاری هم استفاده میکنند، مطمئن بشید و ورژن آخر باشه که بیشترین مچینگ با سخت افزار رو داشته باشه. (احتمالا کرک یا پچ نامناسب و افت کیفیت در کار وجود داره) و اگر سیستم هارد دیسک داره (HDD) مطمئن بشید خروجی فایل پردازش شده و خود نرم افزار حتما روی SSD باشه.

با یه نرم افزار ساده مثل Aid64 دما و ولتاژها رو در حالت استرس تست بررسی کنید.اگر دمای SSD بالای ۵۰ میره،به هیت سینک نیاز داره.اگر دمای پردازنده بالای ۸۰ میره، اول از خمیر سیلیکون با کیفیت که دارای ضریب انتقال حرارت بالا هست با نصب اصولی (ساده ترین نوعش خمیر زدن به صورت ضربدری رو سطح پردازنده هست) استفاده کنید.حتما کیس هم کولینگ مناسبی داشته باشه‌ (حداقل یک فن در پائین جلو کیس برای ورودی هوای تازه و یه فن در پشت بالای کیس برای خروجی هوای گرم و پرتاب باد مناسبی داشته باشند،نه که فقط بچرخند)

یه موردی که چند بار بهش برخوردم این بود که شخص تغذیه پردازنده روی مین رو کامل وصل نکرده و فقط ۴ پینش رو متصل کرده و در نتیجه پردازنده محدودیت توان و افت کارایی پیدا کرده بود.

اگر با اینها دما،ولتاژ و کارایی اوکی نشد،به نظر باید رفت سراغ قطعات....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، aligolshani66 گفته است :

سلام.مشکلتون حل شده؟

در عیب یابی بهتره از ساده ترین و ارزوترین کارها شروع کنید و جلو برید.

بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کنید و بزارید تنظیمات دیفالت باشه.فقط اگر رم فرکانسش بالاتر از ۲۴۰۰ هست،حالت XMP رو در تنظیمات بایوس فعال کنید.

ویندوز حتما ورژن اینترپرایس ، آپدیت و اکتیو باشه.درایورها هم حتما به روز و کامل نصب باشند (driver reviver و driverpack solution) از سلامت اون نرم افزاری هم استفاده میکنند، مطمئن بشید و ورژن آخر باشه که بیشترین مچینگ با سخت افزار رو داشته باشه. (احتمالا کرک یا پچ نامناسب و افت کیفیت در کار وجود داره) و اگر سیستم هارد دیسک داره (HDD) مطمئن بشید خروجی فایل پردازش شده و خود نرم افزار حتما روی SSD باشه.

با یه نرم افزار ساده مثل Aid64 دما و ولتاژها رو در حالت استرس تست بررسی کنید.اگر دمای SSD بالای ۵۰ میره،به هیت سینک نیاز داره.اگر دمای پردازنده بالای ۸۰ میره، اول از خمیر سیلیکون با کیفیت که دارای ضریب انتقال حرارت بالا هست با نصب اصولی (ساده ترین نوعش خمیر زدن به صورت ضربدری رو سطح پردازنده هست) استفاده کنید.حتما کیس هم کولینگ مناسبی داشته باشه‌ (حداقل یک فن در پائین جلو کیس برای ورودی هوای تازه و یه فن در پشت بالای کیس برای خروجی هوای گرم و پرتاب باد مناسبی داشته باشند،نه که فقط بچرخند)

یه موردی که چند بار بهش برخوردم این بود که شخص تغذیه پردازنده روی مین رو کامل وصل نکرده و فقط ۴ پینش رو متصل کرده و در نتیجه پردازنده محدودیت توان و افت کارایی پیدا کرده بود.

اگر با اینها دما،ولتاژ و کارایی اوکی نشد،به نظر باید رفت سراغ قطعات....

درود

ssd روی اسلات چیپست نصب بود و یکم کاراییش کم بود،

اونو بردم رو سیپیو و مشکل سرعت ssd حل شد،

سیپیو هم کولرش زیاد جالب نیست، اما با پاور لیمیت به نتایج خوبی میرسه!

رم هم متاسفانه ریمارک کینگ استون بود و اون اول دقت نکرده بودم و احتمالا مشکل از اونه، باید اون رو عوض کنم تا راه بیفته!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...