رفتن به مطلب

آیا حافظه 10 گیگابایتی 3080 در آینده نزدیک دردسرزا خواهد شد؟

Recommended Posts

سلام و احترام خدمت اعضای محترم

دوستان سوال رو طولانی نکنم. کارت جدید 3080 انویدیا که حجم حافظش از 2080ti یک گیگابایت کمتره!

این در حالیه که تو بنچ‌مارک‌های بازی سایبرپانک یکی از دلایل ضعیف عمل کردن کارت‌های رده پایین‌تر مثل 3070 نه سرعتشون، بلکه باتل‌نک حافظشون هست

به نظر شما در حال حاضر با نگاه به دو سال آینده (نه بیشتر) خرید کارت با 10 گیگ حافظه عاقلانه هست؟

لطفا نظرات رو بر اساس طرفداری و اینکه یگید AMD فلان قدر حافظه داره ننویسید، دنبال جواب‌های منطقی، علمی و تجربی هستم

مرسی از همه دوستان

لینک به دیدگاه

سلام بزرگوار ، وقت شما هم بخیر

بنظر من اول بستگی به رزولوشنی داره که میخواین انتخاب کنی اگر هدفتون 4k هستش ممکنه مموری 10 گیگ برای این رزولوشن کافی نباشه ، البته این نکته هم مهمه که در 4k با تنظیمات حداکثری و RT ، تقریبا 3080 نمیتونه فریم مناسبی بده و مشکل از قدرت gpu هستش و نه رم گرافیک ، ولی با توجه به قدرت کنسول های نسل 9 برای 1080 و 2k بنظرم حالا حالاها 8 گیگ رم هم کافیه به عنوان مثال من خودم با 3070 دارم FH4 رو با تنظیمات حداکثری حدود 170 فریم روی 1080 و حدود 100 فریم روی 4k میگیرم ولی این بازی روی Xbox sX روی 4k با 60 فریم اجرا میشه که نشون میده کنسول های نسل 9 قدرت آنچنان بالایی ندارن مگر اینکه نسخه PRO کنسول های معرفی بشن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

سلام و احترام خدمت اعضای محترم

دوستان سوال رو طولانی نکنم. کارت جدید 3080 انویدیا که حجم حافظش از 2080ti یک گیگابایت کمتره!

این در حالیه که تو بنچ‌مارک‌های بازی سایبرپانک یکی از دلایل ضعیف عمل کردن کارت‌های رده پایین‌تر مثل 3070 نه سرعتشون، بلکه باتل‌نک حافظشون هست

به نظر شما در حال حاضر با نگاه به دو سال آینده (نه بیشتر) خرید کارت با 10 گیگ حافظه عاقلانه هست؟

لطفا نظرات رو بر اساس طرفداری و اینکه یگید AMD فلان قدر حافظه داره ننویسید، دنبال جواب‌های منطقی، علمی و تجربی هستم

مرسی از همه دوستان

والا حقیقتا من هم خیلی به این مشکوکم که این کارت ها بدلیل  مقدار حافظشون گلوگاه بشن در کل دوست داشتم rtx 3080 رو حداقل با 16 گیگ ببینم اما چه کار کنیم دیگه دست ما نیست 

البته اگه اطلاع داشته باشین قراره rtx 3080 ti  بیاد با 20 گیگ

لینک به دیدگاه

اینطوری که پیش میره بله مشکل ساز میشه! من همین یکی دو سال پیش کارت 4 گیگ داشتم فکر میکردم غیر ممکنه بشه 4 گیگ رو پر کرد (رزولیشن 1080p) ولی الان کارتم 8 گیگه یواش یواش داره کم میاره حتی تو 1080p !!

اینا بخاطر بالاتر رفتن کیفیت بازیا نیست بیشتر سیاست هستش واسه فروش کارت های جدید.

ویرایش شده توسط Rexpowercolt
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mohammad osmani گفته است :

والا حقیقتا من هم خیلی به این مشکوکم که این کارت ها بدلیل  مقدار حافظشون گلوگاه بشن در کل دوست داشتم rtx 3080 رو حداقل با 16 گیگ ببینم اما چه کار کنیم دیگه دست ما نیست 

البته اگه اطلاع داشته باشین قراره rtx 3080 ti  بیاد با 20 گیگ

حقیقتش منم سر همین‌مسئله شک دارم برای خریدش و دوست دارم نظر دوستان رو بدونم

چیزی که بیشتر از همه منو به شک انداخت اینه که همونطور که در پست اول اشاره کردم، ۳۰۷۰ در مورد بازی مثل cyberpunk سر همین داستان مموری کم اورده تا حدی

از طرفی ۳۰۸۰ مموریش کافیه و لزوما عناوین یکی دو سال آینده قوی‌تر از این بازی نیستن و مموری در این حد شاید نخوان

دقیقا سیاست شرکت این بوده که لب مرز عرضه کنه تا عرضه‌های بعدیش مشتری داشته باشه گویا!

خوشحال می‌شم نظر دوستان رو بدونم

در 6 ساعت قبل، mid گفته است :

سلام بزرگوار ، وقت شما هم بخیر

بنظر من اول بستگی به رزولوشنی داره که میخواین انتخاب کنی اگر هدفتون 4k هستش ممکنه مموری 10 گیگ برای این رزولوشن کافی نباشه ، البته این نکته هم مهمه که در 4k با تنظیمات حداکثری و RT ، تقریبا 3080 نمیتونه فریم مناسبی بده و مشکل از قدرت gpu هستش و نه رم گرافیک ، ولی با توجه به قدرت کنسول های نسل 9 برای 1080 و 2k بنظرم حالا حالاها 8 گیگ رم هم کافیه به عنوان مثال من خودم با 3070 دارم FH4 رو با تنظیمات حداکثری حدود 170 فریم روی 1080 و حدود 100 فریم روی 4k میگیرم ولی این بازی روی Xbox sX روی 4k با 60 فریم اجرا میشه که نشون میده کنسول های نسل 9 قدرت آنچنان بالایی ندارن مگر اینکه نسخه PRO کنسول های معرفی بشن

بله دقیقا 2k مورد نظرم هست. ممنون می‌شم‌اگر بازی پرمصرف دیگه‌ای هم دارید رابطه‌اش رو با ۳۰۷۰ تون شرح بدید :دی

تجربه مستقل دوستان ارزش بیشتزی از بنچ‌مارک‌های تبلیغاتی و خودفروخته داره

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

در مورد بازی CYBERPUNK خود بازی مشکله، یعنی بهینه نیست عملکردش و دلیل کم آوردن گرافیک ها به همین خاطره. 10 گیگ حافظه برای گیمینگ در 4K حداقل برای سه چهار سال دیگه هم جوابه، و نباید سخت گیری کرد، هرچند انتقاد به انویدیا هم وارده که نباید عقب گرد می کرد و 11 الی 12 گیگ حافظه برای 3080 مناسبتر می بود. الان خبرش اومده که حتی گرافیک پایین رده ای مثل 3060 هم قراره با 12 گیگ حافظه بیاد، بنابراین خساست انویدیا برای حافظه های بیشتر برای 3080 از نرظ فنی غیر قابل درک، اما از نظر اقتصادی قابل درکه چون قیمت رو پایین نگاه داشته.

لینک به دیدگاه

خیلی دقیق نمیشه حدس زد چون واقعا خیلی شفاف نیست

روی کاغذ به نظر کم میاد ولی باید یکی دو سالی صبر کنید تا مشخص بشه 

اگر بر اساس بنچمارک سایبرپانک میگید بازی خودش مشکل بهینه سازی شدید داره و حتی اگر روی سری 6000 با 16 گیگابایت حافظه اجرا بشه هم این بازی لنگ میزنه

باید وایسیم نسل جدید جا بیفته و بهینه سازی ها صورت بگیره تا بشه فهمید

با این رویه ارز و گرونی توی مملکت ما فکر کنم اگه میتونید وایسید یکی دو ماه یذره بیاد پایینتر بعد تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من بله .

چندتا نکته رو میگم که همگی به ما میگن 3080 و 3070 مشکل کمبود مموری دارن .

1. عرضه 3060Ti با 12 گیگ مموری . و نسخه 20 گیگی 3080 یا لانچ 3080Ti با 20 گیگ مموری . ( گمون نکنید 3080Ti قرار خیلی قویتر از 3080 باشه ، از اونجایی که 3080 و 3090 حدود 10 درصد تفاوت دارن و تحت شرایط عادی 3080Ti از 3090 کندتر هستش ، 3080 و 3080Ti هم نهایتا 10 درصد تفاوت دارن پس فرق چندانی بین 3080 با 3080Ti نیست ، یعنی تفاوت در حد 10 درصد موجب 2 برابر شدن مموری شده ! )

2 . 3070 قدرتی در حد و حدود 2080Ti داره و کمی قویتره . اما مموری 3 گیگ کمتره . 3080 با حدود 35 درصد قدرت بیشتر مموریش 1 گیگ کمتره . البته مموری 11 گیگ برای 2080Ti کمی زیاده اما کارتی مثال 1080 با 8 گیگ مموری کنار 3070 قرار میگیره در حالی که 3070 هم RT رو ساپورت می کنه هم حدود 60 درصد قویتره .

3. نسل جدید کنسولها تازه عرضه شده . وقتی که کنسولهای قبلی از رده خارج بشن و بازی ساز بازی رو فقط برای کنسولهای جدید بسازه مموری 8 گیگ و 10 گیگ دیگه کافی نیست .

4. توی بازی هایی مثل RE2 کارتی مثل 580 تحت رزولیشن فول اچ دی میتونه حدود 90 فریم بده . برای کیفیت بیشتر میشه نسبت رزولیشن رندر شده به خروجی رو بیشتر از 100 قرار داد ولی با گذشتن از 170 درصد مموری 8 گیگی 580 کم میاد . همین اتفاق میتونه تحت رزولیشن 2K و 4K برای 3080 هم بیفته . به عبارت دیگه 3070 ( و حتی 3080 ) نمی تونه بازی رو با کیفیت 1080Ti اجرا کنه چون مموری کم میاره ( صد البته نه هر بازیی !!! ) .

لینک به دیدگاه

سلام
امیدوارم توی rtx 3060ti 12gb نیان قدرتشو کم کنن با همون مبلغ و بیان یه 50 دلار فقط گرونترش کنن. اینطوری واقعا خیلی ارزشمند میشه برای بازی روی 2k و استفاده شیش ساله از کارت. (بعد سه چهار سال که اومد زیر 60 اف پی اس سوییچ بشه رو 1080 و دوباره اف پی اس منطقی بشه.)

Motherboard: Asus Prime H310M-K = 1.550
RAM: 2*8 2666mhz ddr4 = 1.550
CPU: Intel Core i5 9400f = 3.800
GPU: Nvidia RTX 3060 ti 12gb

این سیستم دچار گلوگاه که نمیشه؟

ویرایش شده توسط AhmadrezaAtleti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای یکی دو سال کافیه اما بیشتر از اون نه

بهتره مدلهای دیگه با مموری بیشتر تهیه کنید عاقلانه تره البته تو مملکت ما صبر عاقلانه حساب نمیشه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بهتره مدلهای دیگه با مموری بیشتر تهیه کنید عاقلانه تره البته تو مملکت ما صبر عاقلانه حساب نمیشه

کارت amd 6800 xt توجهمو جلب کرد ولی انگار rt کلا به فناست توی big navi و من هم نمیخوام تکنولوژی که بعد سالها منتظرش بودم رو از دست بدم. این درست شدنیه ینی rt درست میشه داخلش بعد یه مدت یا نه قراره همیشه اینطوری باشه؟ اگه درست بشه قاعدتا گزینه منطقی به نظر میاد 6800xt ولی اگه درست نشه نه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

درسته. صبر معنی نداره چون تقی به توقی بخوره دوباره دلار رفته بالا و همینم دیگه نمی‌شه تهیه کرد 😂

در 1 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

کارت amd 6800 xt توجهمو جلب کرد ولی انگار rt کلا به فناست توی big navi و من هم نمیخوام تکنولوژی که بعد سالها منتظرش بودم رو از دست بدم. این درست شدنیه ینی rt درست میشه داخلش بعد یه مدت یا نه قراره همیشه اینطوری باشه؟ اگه درست بشه قاعدتا گزینه منطقی به نظر میاد 6800xt ولی اگه درست نشه نه.

بله. مناسفانه amd تو rt وحشتناک ضعیف‌تره. اگر این مشکل رو نداشت انویدیا همه چی رو باخته بود امسال

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

درسته. صبر معنی نداره چون تقی به توقی بخوره دوباره دلار رفته بالا و همینم دیگه نمی‌شه تهیه کرد 😂

بله. مناسفانه amd تو rt وحشتناک ضعیف‌تره. اگر این مشکل رو نداشت انویدیا همه چی رو باخته بود امسال

نظر خود شما در رابطه با حافظه چیه؟ آیا اون ورژن 12 گیگ rtx 3060ti اوکیه؟ یا اونم کمه؟

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

نظر خود شما در رابطه با حافظه چیه؟ آیا اون ورژن 12 گیگ rtx 3060ti اوکیه؟ یا اونم کمه؟

دوازده صد درصد کافیه از نظر من. چون بازی اپتیمایز نشده و با گرافیک فوق‌العاده.ای مثل سایبرپانک همون ۱۰ رو هم پر نمی‌کنه. نگرانی من بیشتر برای یکی دو سال آیندست اونم سر ۱۰ گیگ، نه ۱۲

ده هست که لب مرزه که اونم در بدترین حالت اگر به مشکل خورد می‌شه دو سال آینده فروخت و جایگزین کرد

حالت دوم صبر کردن برای ورژن با مموری بالاتر هست که خب صبر کردن به قول دوستان در کشور ما لزوما نتیجه بهتری نداره و در نوع خودش ریسک هست

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MasoudK96 گفته است :

دوازده صد درصد کافیه از نظر من. چون بازی اپتیمایز نشده و با گرافیک فوق‌العاده.ای مثل سایبرپانک همون ۱۰ رو هم پر نمی‌کنه. نگرانی من بیشتر برای یکی دو سال آیندست اونم سر ۱۰ گیگ، نه ۱۲

ده هست که لب مرزه که اونم در بدترین حالت اگر به مشکل خورد می‌شه دو سال آینده فروخت و جایگزین کرد

حالت دوم صبر کردن برای ورژن با مموری بالاتر هست که خب صبر کردن به قول دوستان در کشور ما لزوما نتیجه بهتری نداره و در نوع خودش ریسک هست

الان تو سایتای خارجی مدل 12 گیگ 3060  رو گفتن ژانویه میاد. تو این حالت یه ماه که چیزی نیست صبر میکنیم دیگه. برای 1080 حدود 6 سال 12 گیگ جواب بده برام کافیه.

لینک به دیدگاه

درود

Allocate کردن با VRAM مورد نیاز فرق می کنه. معمولاً بازی ها VRAM خیلی زیادی نیاز ندارند. چیزی حدود 4 - 5 گیگابایت (VRAM مورد نیاز)؛ اما بازی سازها با توجه به سخت افزارهای معمول کاربران، برای اینکه محیط بازی در حین بازی سریعتر بارگذاری بشه، بقیه VRAM رو با Assetهایی که شاید نیاز بشه و شاید هم نیاز نشه پر می کنن (Allocate کردن). مثلاً در حاضر بازی هایی مثل Horizon Zero Dawn یا CoD MW2 Remaster رو امتحان کردم که تا حد زیادی از VRAM خالی رو با Asset پر می کنن.

در حال حاضر روش کار به این صورت هست و حتی با این روش هم فعلاً 10 گیگابایت بد نیست اما برای آینده با وجود تکنولوژی هایی همچون RTX IO (یا DirectStorage که در کنسول های نسل جدید استفاده میشه) و با توجه به اینکه دیگه کم کم یک SSD NVMe داره از سخت افزارهای مورد نیاز بازی ها میشه، میشه انتظار داشت میزان این VRAM Allocation کمتر بشه که در مجموع به این معنا هست که تا موقعی که خود RTX 3080 به عنوان یک پکیج دچار ضعف بشه، احتمالاً VRAMش هم کفایت لازم رو داشته باشه. به زبان ساده تر، قبل از اینکه در آینده 10 گیگابایت برای شما گلوگاه بشه، خود توان پردازشی RTX 3080 کم میاره.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

Allocate کردن با VRAM مورد نیاز فرق می کنه. معمولاً بازی ها VRAM خیلی زیادی نیاز ندارند. چیزی حدود 4 - 5 گیگابایت (VRAM مورد نیاز)؛ اما بازی سازها با توجه به سخت افزارهای معمول کاربران، برای اینکه محیط بازی در حین بازی سریعتر بارگذاری بشه، بقیه VRAM رو با Assetهایی که شاید نیاز بشه و شاید هم نیاز نشه پر می کنن (Allocate کردن). مثلاً در حاضر بازی هایی مثل Horizon Zero Dawn یا CoD MW2 Remaster رو امتحان کردم که تا حد زیادی از VRAM خالی رو با Asset پر می کنن.

در حال حاضر روش کار به این صورت هست و حتی با این روش هم فعلاً 10 گیگابایت بد نیست اما برای آینده با وجود تکنولوژی هایی همچون RTX IO (یا DirectStorage که در کنسول های نسل جدید استفاده میشه) و با توجه به اینکه دیگه کم کم یک SSD NVMe داره از سخت افزارهای مورد نیاز بازی ها میشه، میشه انتظار داشت میزان این VRAM Allocation کمتر بشه که در مجموع به این معنا هست که تا موقعی که خود RTX 3080 به عنوان یک پکیج دچار ضعف بشه، احتمالاً VRAMش هم کفایت لازم رو داشته باشه. به زبان ساده تر، قبل از اینکه در آینده 10 گیگابایت برای شما گلوگاه بشه، خود توان پردازشی RTX 3080 کم میاره.

سلام.
خیلی خیلی خیلی جالب شد. تاپیک داره بحثش به جاهای خوبی میرسه.
در واقع منظورتون این هست که الان که 7 گیگ برای مثال vram میخوان بازی ها با فرض اینکه 3 گیگ از این 7 گیگ Allocate شده باشه اگه گرافیک بر فرض مثال به جای 8 گیگ ظرفیتش 4 بود اون 3 گیگ اضافه رو خود بازی اتوماتیک از رم خود دستگاه استفاده میکرد بدون افت فریم و به مشکل نمیخورد؟

و اینکه اینی که میگید برای rtx 3060ti با 8 گیگ vram هم صدق میکنه؟

ویرایش شده توسط AhmadrezaAtleti
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

برای پردازنده باید Core i7 نسل 8 یا 9 و Core i5 نسل 10 به بالا تهیه کنید تا دچار مشکل نشه.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

سلام
امیدوارم توی rtx 3060ti 12gb نیان قدرتشو کم کنن با همون مبلغ و بیان یه 50 دلار فقط گرونترش کنن. اینطوری واقعا خیلی ارزشمند میشه برای بازی روی 2k و استفاده شیش ساله از کارت. (بعد سه چهار سال که اومد زیر 60 اف پی اس سوییچ بشه رو 1080 و دوباره اف پی اس منطقی بشه.)

اره داداش خیالت تخت ۱۲ گیگ 3060ti از اون طرف قدرت شو کم میکنن 

دوستانی ک میگن ۳۰۸۰ با ۱۰ گیگ حافظه در آینده کم میاره، اشتباه نکن قدرت گرافیک محشره 

به نظرتون انودیا میاد یه گرافیک 3060ti 12گیگ تولید میکنه چون ۲ گیگ بیشتره از ۳۰۸۰ بنابراین در بازی بهتر عمل میکنه 

یا قدرتش از ۳۰۷۰ بیشتره 😐😐😐

لینک به دیدگاه

فقط یه مثال میزنم شما بنز سوار میشین .یا پیکان موتور بنز گذاشتن روش 

تصمیم با دوستان 

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

به نظر من بله .

چندتا نکته رو میگم که همگی به ما میگن 3080 و 3070 مشکل کمبود مموری دارن .

1. عرضه 3060Ti با 12 گیگ مموری . و نسخه 20 گیگی 3080 یا لانچ 3080Ti با 20 گیگ مموری . ( گمون نکنید 3080Ti قرار خیلی قویتر از 3080 باشه ، از اونجایی که 3080 و 3090 حدود 10 درصد تفاوت دارن و تحت شرایط عادی 3080Ti از 3090 کندتر هستش ، 3080 و 3080Ti هم نهایتا 10 درصد تفاوت دارن پس فرق چندانی بین 3080 با 3080Ti نیست ، یعنی تفاوت در حد 10 درصد موجب 2 برابر شدن مموری شده ! )

2 . 3070 قدرتی در حد و حدود 2080Ti داره و کمی قویتره . اما مموری 3 گیگ کمتره . 3080 با حدود 35 درصد قدرت بیشتر مموریش 1 گیگ کمتره . البته مموری 11 گیگ برای 2080Ti کمی زیاده اما کارتی مثال 1080 با 8 گیگ مموری کنار 3070 قرار میگیره در حالی که 3070 هم RT رو ساپورت می کنه هم حدود 60 درصد قویتره .

3. نسل جدید کنسولها تازه عرضه شده . وقتی که کنسولهای قبلی از رده خارج بشن و بازی ساز بازی رو فقط برای کنسولهای جدید بسازه مموری 8 گیگ و 10 گیگ دیگه کافی نیست .

4. توی بازی هایی مثل RE2 کارتی مثل 580 تحت رزولیشن فول اچ دی میتونه حدود 90 فریم بده . برای کیفیت بیشتر میشه نسبت رزولیشن رندر شده به خروجی رو بیشتر از 100 قرار داد ولی با گذشتن از 170 درصد مموری 8 گیگی 580 کم میاد . همین اتفاق میتونه تحت رزولیشن 2K و 4K برای 3080 هم بیفته . به عبارت دیگه 3070 ( و حتی 3080 ) نمی تونه بازی رو با کیفیت 1080Ti اجرا کنه چون مموری کم میاره ( صد البته نه هر بازیی !!! ) .

در 45 دقیقه قبل، reza21a گفته است :

اره داداش خیالت تخت ۱۲ گیگ 3060ti از اون طرف قدرت شو کم میکنن 

دوستانی ک میگن ۳۰۸۰ با ۱۰ گیگ حافظه در آینده کم میاره، اشتباه نکن قدرت گرافیک محشره 

به نظرتون انودیا میاد یه گرافیک 3060ti 12گیگ تولید میکنه چون ۲ گیگ بیشتره از ۳۰۸۰ بنابراین در بازی بهتر عمل میکنه 

یا قدرتش از ۳۰۷۰ بیشتره 😐😐😐

البته 3060ti 12 گیگ وجود نداره
3060 قراره در دو مدل 6 و 12 گیگ عرضه بشه

https://videocardz.net/nvidia-geforce-rtx-3060-12gb

احتمالا در حد 2070s/2080 حدود 15 درصد ضعیف تر از 3060ti

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

مطلب جالبی داشتم که بد نبود در این تاپیک منتشر کنم

cod coldwar

با rtx روشن و بالاترین تنظیمات 2k، در بعضی مراحل سینگل پلیرش حدود ۱۱ گیگ از حافظه ۳۰۹۰ رو اشغال می‌کنه!

اینو بذاریم در کنار اینکه کلدوار درسته از کالاف‌های قبلی بهتره تا حدی، ولی چیز منحصر به فردی هم‌نیست و نسبت به قدرت این نسل احتمالا جای پیشرفت زیاد هست هنوز

در خرید ۳۰۸۰ دقت زیادی بکنن دوستان!

لینک به دیدگاه

اون‌ بحث allocate کردن هم هست البته، ولی در کل عدد نگران کننده‌ای هست

و در کنارش اینکه یک سری کارت با حافظه بسشتر داره می‌یاد نشون می‌ده نیاز هست بهش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...