رفتن به مطلب

خاموشی led های سفید ورودی برق گرافیک

dmk
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به همگی

چند روزی هست در زمان کار کردن با فایرفاکس و همچنین در نرم افزار درایور کارت گرافیکم تصویر شطرنجی میشه و چشمک میزنه

این مورد توی بعضی بازیها هم هست مثل pes 2021  یا mafia definitive edition هست

ولی در بازیهای Cyberpunk 2077 و Red Dead Redemption 2 وجود نداره

ویندوز عوض کردم، نرم افزار درایو کارت گرافیک جدید نصب کردم ولی مشکل حل نشده هنوز

که در زمان باز کردن در کیس متوجه خاموشی led های سفید ورودی برق گرافیک شدم 

سیستم رو ریست کردم دیدم در زمان راه اندازی دوباره، حدود دو ثانیه این دو ال ای دی روشن میشن و خاموش میشن

کابل های برق 8 پین و 6 پین رو جدا کردم از کارت

الان این دو ال ای دی روشن موندن

اصلن این دو ال ای دی در زمان کانکت بودن کابل برق هم باید روشن بمونن یا نه ؟

حالا به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه

گرافیک؟ پاور؟

میشه راهنماییم کنین

کارت amd rx 5700 xt

پاور گرین 1000

رم 16

cpu i5 3570k

ssd

00.jpg

ویرایش شده توسط dmk
آپلود عکس
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mid گفته است :

سلام ، مدل دقیق کارت گرافیکتون رو میفرمائید

درود

rx 5700 xt gigabyte

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-R57XTGAMING-OC-8GD-rev-10

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، dmk گفته است :

بزرگوار led های گرافیک شما وقتی مشکل برق و جریان داشته باشن روشن میشن ، مثلا وقتی سوکت های برق رو ازش جدا میکنید LED ها روشن میشن یا اگر در حین کار چشمک زدن یعنی مشکل جریان و برق دارن و در زمانی که همه چی نرمال باشه باید خاموش باشن ، وقتی هم که سیستم رو روشن میکنین چند لحظه ای روشن میشن که طبیعی هستش

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mid گفته است :

بزرگوار led های گرافیک شما وقتی مشکل برق و جریان داشته باشن روشن میشن ، مثلا وقتی سوکت های برق رو ازش جدا میکنید LED ها روشن میشن یا اگر در حین کار چشمک زدن یعنی مشکل جریان و برق دارن و در زمانی که همه چی نرمال باشه باید خاموش باشن ، وقتی هم که سیستم رو روشن میکنین چند لحظه ای روشن میشن که طبیعی هستش

ممنون عزیز، بزرگواری کردین

در مورد تصویری که گذاشتم چی

نظری ندارین ؟

پیشنهادی که بشه متوجه شده مشکل شطرنجی شدن

ربطی به گرافیک داره یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mid گفته است :

سلام دوست عزیز والا منم asus rog strix rx5700xt دارم و همیشه led های برق کارت گرافیک روشن هست و به رنگ سفید هستش حتی وقتی سیستم خاموشه اما من مشکلی در روند کار کارت گرافیک ندیدم و همه چیش اوکی بوده من میخواستم بدونم روشن باشه مشکلی نیس؟ ماله من همیشه led های برق گرافیک روشن هستش 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، _Saman گفته است :

سلام دوست عزیز والا منم asus rog strix rx5700xt دارم و همیشه led های برق کارت گرافیک روشن هست و به رنگ سفید هستش حتی وقتی سیستم خاموشه اما من مشکلی در روند کار کارت گرافیک ندیدم و همه چیش اوکی بوده من میخواستم بدونم روشن باشه مشکلی نیس؟ ماله من همیشه led های برق گرافیک روشن هستش 

نه مشکلی نداره

وقتی برق گرافیک وصل نباشه led به رنگ قرمز هشدار هست،وقتی برق وصل باشه led سفید رنگ

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه کارت شما گارانتی داره

حتما نشون بدین که اگه شد یه نو ش رو بهتون بدن.

حیفه تو این شرایط اقتصادی کشور تو هزینه اضافی بیوفتین.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، _Saman گفته است :

عزیز برای همین مدل گرافیک رو پرسیدم ، کارت های gigabyte با کارت شما متفاوت هستن ، کارت شما باید همیشه LED سفید روشن باشه

ویرایش شده توسط mid
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Javani گفته است :

دوست عزیز اگه کارت شما گارانتی داره

حتما نشون بدین که اگه شد یه نو ش رو بهتون بدن.

حیفه تو این شرایط اقتصادی کشور تو هزینه اضافی بیوفتین.

درود و ممنون

کارت که گارانتی داره

یعنی شما میفرمایین کارت مرخص شده ؟ (چی باعث این شده آخه)

پس چرا این مشکل توی بازی های بسیار سنگین تر وجود نداره ؟

مشکل من این هست که فقط روی بعضی نرم افزار ها یا بازی ها هست اونم فقط داخل پنجره ی بازی یا نرم افزار (نرم افزار هم فقط رو فایر فاکس و درایور کارت گرافیک هست)

مثلا روی صفحه ی دسکتاپ نیست روی فتوشاپ نیست و ...

اگر از کارت باشه مگه نباید همه جا این مشکل دیده بشه ؟

اگر صد در صد از کارت هست که ببرم گارانتی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارت سالم اصلا لزومی نداره که این مشکلاتی که گفتین رو داشته باشه

قطعا مشکل خاصی روی برد اتفاق افتاده که این خطا رو بوجود میاره، من کارت Rx570 داشتم که تو بازی مافیا سیستم ریستارت میکرد

و صفحه قاطی پاطی میشد، گارانتی داشت از تابا که بهشون حضوری بردم نشون دادم و برام یه نوش رو فرستادن. 

چون امکان تعمیر ندارن برا همون براشون هم مشکلی نداره یه نو رو بهتون بدن چون علنا کارت مورد دار رو هم میفرستن به شرکت مادر

براشون یکی دیگه میده. این مواردی که شما میگین احتمالا تغذیه برق کارت مشکل داره و اتفاق می افته  ومتاسفانه محاسبات اطلاعات تو بعضی از مواقع

با مشکل مواجه میشه و رندرینگ درست انجام نمیشه.

اصلا تردید نکنید تو اینکه چرا تو این بازی نشون میده یا تو برنامه فلان نشون نمیده، سریع تماس بگیرین با شرکت گارانتی و مشکل رو براشون بگین

و کارت رو براشون ببرین. و تا انشالله یه نوش رو براتون بدن، 

لینک به دیدگاه

سلام  

منم کارت گیگابایت داشتم 

وقتی مشکل برق داشته باشی یعنی بعضی اوقات کم زیاد برسونه اون ال ای دی چشمک میزنه 

ولی وقتی داعم روشن باشه یعنی یا اصلا برق نمیرسونه از اون کانکتور یا برقی که میرسونه داره آسیب میزنه به گرافیک 

اگه پاورت بیش از 2تا کانکتور داره ترجیحا جابه جا کن ببین تاثیری نداره 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 8 دی 1399 در 20:42، Javani گفته است :

دوست عزیز کارت سالم اصلا لزومی نداره که این مشکلاتی که گفتین رو داشته باشه

قطعا مشکل خاصی روی برد اتفاق افتاده که این خطا رو بوجود میاره، من کارت Rx570 داشتم که تو بازی مافیا سیستم ریستارت میکرد

و صفحه قاطی پاطی میشد، گارانتی داشت از تابا که بهشون حضوری بردم نشون دادم و برام یه نوش رو فرستادن. 

چون امکان تعمیر ندارن برا همون براشون هم مشکلی نداره یه نو رو بهتون بدن چون علنا کارت مورد دار رو هم میفرستن به شرکت مادر

براشون یکی دیگه میده. این مواردی که شما میگین احتمالا تغذیه برق کارت مشکل داره و اتفاق می افته  ومتاسفانه محاسبات اطلاعات تو بعضی از مواقع

با مشکل مواجه میشه و رندرینگ درست انجام نمیشه.

اصلا تردید نکنید تو اینکه چرا تو این بازی نشون میده یا تو برنامه فلان نشون نمیده، سریع تماس بگیرین با شرکت گارانتی و مشکل رو براشون بگین

و کارت رو براشون ببرین. و تا انشالله یه نوش رو براتون بدن، 

درود و خسته نباشین

گارانتی بردم در صورتی که 3 سال گارنتی داره و تازه سال اولش بوده، گفتن کارت خراب شده و تعمییر نمیشه
باید صبر کنین تا آخر هفته کارت برامون بیاد
نکته ی عجیب اینه که گفتن این کارت قدیمی هستش و دیگه نمیاد ما باید یه کارت کار کرده از مدل کارت خودتون بهتون بدیم
که به دلیل قدیمی بودنش دیگه موجود نمیشه و باید از بین دو مدل 1660 یا 2060 یکی انتخاب کنین (مگه اینا جدید هستن اصلا؟!) و ما به تفاوت رو پرداخت کنین

حالا موردی که هست اینه که این دو مدل 1660 و 2060 از کارت خودم که rx 5700 xt بوده قوی تر هستن یا نه ؟
ما به تفاوت قیمت رو چطوری حساب میکنن ؟
اگر توصیه یا راهنمایی ویژه ای دارین دریغ نکنین خواهشن
همینجوریش تو شرایطی هستیم که "دور از جون جمع"
همه میخواد زرنگی کنن تو پاچه ی مشتری کنن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dmk گفته است :

درود و خسته نباشین

گارانتی بردم در صورتی که 3 سال گارنتی داره و تازه سال اولش بوده، گفتن کارت خراب شده و تعمییر نمیشه
باید صبر کنین تا آخر هفته کارت برامون بیاد
نکته ی عجیب اینه که گفتن این کارت قدیمی هستش و دیگه نمیاد ما باید یه کارت کار کرده از مدل کارت خودتون بهتون بدیم
که به دلیل قدیمی بودنش دیگه موجود نمیشه و باید از بین دو مدل 1660 یا 2060 یکی انتخاب کنین (مگه اینا جدید هستن اصلا؟!) و ما به تفاوت رو پرداخت کنین

حالا موردی که هست اینه که این دو مدل 1660 و 2060 از کارت خودم که rx 5700 xt بوده قوی تر هستن یا نه ؟
ما به تفاوت قیمت رو چطوری حساب میکنن ؟
اگر توصیه یا راهنمایی ویژه ای دارین دریغ نکنین خواهشن
همینجوریش تو شرایطی هستیم که "دور از جون جمع"
همه میخواد زرنگی کنن تو پاچه ی مشتری کنن

هر دو ضعیفتر هستن! اون 2تا کارت از کارت شما قدیمی تر هستن به دسته2 هم راضی نشید حداقل باید 2070 بدن بهتون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

هر دو ضعیفتر هستن! اون 2تا کارت از کارت شما قدیمی تر هستن به دسته2 هم راضی نشید حداقل باید 2070 بدن بهتون

ممنون لطف کردین

والا فعلا که ما رو نگه داشتن برای آخر هفته

یه چیز دیگه اینا میتونن مشتری رو مجبور کنن دست دو برداره یا فقط از این دو مدل مجبور کنن؟

چون گفتن رسم گارانتی همینه که کارت شما با یه دست دوم سالم تعویض میشه و اگر کارت شما دست دومش هم گیر نیاد

فقط از این دو مدل باید انتخاب کنین

اگر قرار به پرداخت ما به تفاوت قیمت باشه چرا باید به کارتی که ضعیف تر و قدیمی تر هستش ما به تفاوت هم پرداخت کنم

و اینکه چرا باید اجبار باشه ؟

اگر اجبار کنن باید چه کنم

کجا برم؟ شکایت باید کنم؟

گارانتی آواژنگ هم هستش

کارت رو از لیون گرفتم سال پیش

لینک به دیدگاه

انگار داستانی شده قضیه گرافیک شما

گارانتی اواژنگ هم خوبه نگرانی بابتش نیست.

اگه 2060 نوشو بدن حتما بردارین. خب سیستم رهگیری نور ش هست که تو کارت شما نبوده

اگه دست دوم 2070 رو هم بدن بردارین کمی روش باید مبلغ پرداخت کنید. البته اینا به شرطیه که گارانتی داشته باشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حداقل کارتی که باید به شما بدن ۲۰۶۰ سوپر هست به هیچ عنوان به ۲۰۶۰ معمولی رضایت ندین بلکه حداقل ۳ میلیون مابه التفاوت به شما بدن

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Javani گفته است :

انگار داستانی شده قضیه گرافیک شما

گارانتی اواژنگ هم خوبه نگرانی بابتش نیست.

اگه 2060 نوشو بدن حتما بردارین. خب سیستم رهگیری نور ش هست که تو کارت شما نبوده

اگه دست دوم 2070 رو هم بدن بردارین کمی روش باید مبلغ پرداخت کنید. البته اینا به شرطیه که گارانتی داشته باشن

والا گفتن یا 1660 یا 2060 نو ولی باید مبلغی هم پرداخت کنم

با توجه به این که کارت خودم گرون تر از این ها و جدید تر هستش اصلن چرا باید من مبلغی پرداخت کنم؟

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، WINNER گفته است :

حداقل کارتی که باید به شما بدن ۲۰۶۰ سوپر هست به هیچ عنوان به ۲۰۶۰ معمولی رضایت ندین بلکه حداقل ۳ میلیون مابه التفاوت به شما بدن

فعلن که روی هوا هستم تا کارت براشون بیاد

منم همینو میگم اونا باید مابه الاتفاوت بدن نه من

دیوانه شدم توی این 15 روز بدون سیستم :)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود به همگی

دو روز پیش از روی اجبار گارانتی آواژنگ بلاخره بعد 25 روز سرگردونی مجبور شدم کارت 2060 سوپر رو به جای rx 5700 xt قبول کنم، بدون دریافت مابه تفاوت قیمت (چرا ؟ به دلیل اینکه کارت rx 5700 xt از 2060 سوپر گرونتر و همینطور قویتر هست و باید به من پرداخت میکردن که نکردن) و البته با منت گارانتی بدون پرداخت از طرف من

اولین نکته اینکه خیلی عجیب هست، چرا کارت های داخل بازار پلمپ نیستن؟ خود کمپانی با چسب های گرد و اگر درست بگم هولوگرام جعبه رو پلمپ میکنن (حتا به بهانه ی باز کردن و گذاشتن کارت گارانتی هم قابل قبول نیست، چون اصلن داخل جعبه هیچی نیست و گارانتی روی بیرون جعبه چسبیده میشه) ولی بعد اعتراض من، با گفتار بی ادبانه فرمودن اصلن تعریف شما از پلمپ چیه ؟!!!!!

و بعد هم گفتن اگر نمیخواین، خوب تحویل نگیرین، فاکتور خرید بیارین عین مبلغ پرداختی در فاکتور بهتون پرداخت میشه، همه ی بسته ها همینجوری هستن کلن

آخه آدم کجا بره دردشو بگه؟؟؟؟ مشتری رو گروگان گرفتن و از همه چی باید سود ببرن

کارتی که من سال پیش خریدم 8/5 میلیون الان شده 25 میلیون و فاکتور من 8/5 هست، الان با 8/5 چی دستم میدن آخه (چقدر باید نامردی کنن آخه)

بد تر از همه رفتم توی بازار 2060 رو بفروشم به قیمت کمتر،  نهایت 1 تومن زیر قیمت بازار، بخاطر کم شدن 1 سال گارانتیش و یه 2070 بگیرم، که توی بازار هم گفتن  ما خریدمون 12 یا 13 تومن هست این مدل !!!! کارتی که خودشون دارن از 21 تا 23 میلیون میفروشن

حالا با دلار به روز هم حساب کنی این نمیشه اصلن با دلار 30 تومنی هم نمیشه (نمیشه هیچ فرمولی برای قیمت گذاریشون پیدا کرد) 

روز و شب ما رو خراب کردن، بعد میگن مشتری نیست، گناه من چیه این میون که به همین راحتی زیان میبینم

جنس گرون بخر گارانتیش هم اینجوری آخه؟ بعدشم که گیر میدی، خیلی چیزهای زشت تر میفهمی

والا جنگل هم این شرایط رو نداره

گارانتی چطوری دیگه میتونه دزدی کنه؟ بعدشم جایزه میگیره 

صدای ما هم به هیچ جا نرسیده و نخواهد رسید

حالا اومدم خونه و کارت به قول خودشون پلمپ با تعریف مسخره ی اونا رو باز کردم که نصب کنم، روی کارت مو و اثر انگشت دیدم !!!!!!!!!!!!

تعریف پلمپ رو هم فهمیدیم والا

" عجب جای زشتی زنده موندیم همینجوری الکی، زندگی کردن و شادی که، چی هست اصلن ؟ "

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خدارو شکر که تونستی یه کارت جدید بگیری

کارت های گیگابایت که اکثرا اواژنگ هستش متصدی گارانتیش، اینو بگم که هیچ کدومشون برچسب پلمپ روی پیچاش نیس پس نگرانی بابت این نیس.

بعدش کارت های گارانتی هم اکثرا روی جعبه جسبیده میشه بازم اوکیه.

درمورد تعویض و نیاز به گرفتن 2070 بگم که کارت شما خیلی خیلی شبیه کارت 2070 هستش و اصلا نیازی به تعویض نیستش.

کارت شما 2060سوپر هست و با 2070 3-4 درصد فرق دارن و گرنه تمامی تکنولوژیشون عین همه.

نه تعویض کنید و نه هیچ چیز دیگه، لذت ببرید از کارتی که بالاخره تونستین عوضش کنید.

بازار مطمئن باشید بز خری خواهند کرد که کارتتون رو از دستتون در بیارن 

اصلا چنین اشتباهی نکنید.

بازم مبارکتون باشه.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Javani گفته است :

دوست عزیز خدارو شکر که تونستی یه کارت جدید بگیری

کارت های گیگابایت که اکثرا اواژنگ هستش متصدی گارانتیش، اینو بگم که هیچ کدومشون برچسب پلمپ روی پیچاش نیس پس نگرانی بابت این نیس.

بعدش کارت های گارانتی هم اکثرا روی جعبه جسبیده میشه بازم اوکیه.

درمورد تعویض و نیاز به گرفتن 2070 بگم که کارت شما خیلی خیلی شبیه کارت 2070 هستش و اصلا نیازی به تعویض نیستش.

کارت شما 2060سوپر هست و با 2070 3-4 درصد فرق دارن و گرنه تمامی تکنولوژیشون عین همه.

نه تعویض کنید و نه هیچ چیز دیگه، لذت ببرید از کارتی که بالاخره تونستین عوضش کنید.

بازار مطمئن باشید بز خری خواهند کرد که کارتتون رو از دستتون در بیارن 

اصلا چنین اشتباهی نکنید.

بازم مبارکتون باشه.

درود

سلامت باشین عزیز

والا به اجبار دارم استفاده میکنم دیگه،

به هر حال دلنشین نیست این شرایط،

همش باید رضایت پیدا کنیم که بدتر نشد، در هر زمینه ای،  این  عادت شده

چیزهایی هم که بالا نوشتم تجربه ی تلخم بود و یه جورایی درد دل کردم،  که اگر برای کسی کمک کننده است دست کم اون بتونه انتخاب بهتری کنه یا دست کم حال بهتری داشته باشه

چون واقعا با شرایط زشتی روبرو شدم و هر کسی به فکر سود بردن بود از شرایط پیش اومده

فرمایش شما کاملا درسته

"بازار مطمئن باشید بز خری خواهند کرد که کارتتون رو از دستتون در بیارن "

ویرایش شده توسط dmk
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...