رفتن به مطلب

مقایسه بین دو مادربرد prime برای cpu 3900x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان 

قصد خرید یه باندل جدید رو دارم با cpu 3900x

بین دو مین prime x570-p , prime x570 pro کدوم رو پیشنهاد میدید؟

اختلاف قیمت فاحشی دارند ولی ظاهرا فقط چند پورت مثل تایپ سی و pci فرقشونه! آیا پرایم x570-p پاسخگوی کار رندرینگ با مکس با این cpu قدرتمند هست؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، amintabarsi گفته است :

با سلام خدمت همه دوستان 

قصد خرید یه باندل جدید رو دارم با cpu 3900x

بین دو مین prime x570-p , prime x570 pro کدوم رو پیشنهاد میدید؟

اختلاف قیمت فاحشی دارند ولی ظاهرا فقط چند پورت مثل تایپ سی و pci فرقشونه! آیا پرایم x570-p پاسخگوی کار رندرینگ با مکس با این cpu قدرتمند هست؟

من جای شما باشم، هیچ کدوم.

به جای اونها ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI می خرم که هم WiFi داره هم بلوتوث داره، هم کارت صدای بهتری داره و هم قدرتش برای 3900X کاملا پاسخگو است.

لینک به دیدگاه

p ارزون تره امکاناتش کمتره . 

pro گرون تره ، امکاناتش بیشتره . wifi و غیره 

تو هر ایسوس p معمولا ارزون ترین و اقتصادی ترین ه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

من جای شما باشم، هیچ کدوم.

به جای اونها ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI می خرم که هم WiFi داره هم بلوتوث داره، هم کارت صدای بهتری داره و هم قدرتش برای 3900X کاملا پاسخگو است.

میتونید بیشتر راهنماییم کنید که تفاوت اصلی سری b , x چیه

جایی خوندم که این پردازنده ها با سری x570 کارایی بهتری برای رندرینگ دارند!

در 28 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

p ارزون تره امکاناتش کمتره . 

pro گرون تره ، امکاناتش بیشتره . wifi و غیره 

تو هر ایسوس p معمولا ارزون ترین و اقتصادی ترین ه 

درسته. فقط میخام بدونم تو فول لود برای سری p مشکلی پیش میاد یا نه. یعنی از لحاظ کیفیت ساخت یا مدار تغذیه و ... کم و کسری نداشته باشه امکانات جانبیش خیلی مهم نیست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amintabarsi گفته است :

همه چیز صرفا چیپست نیست.
برد های سری strix بعضا حتی در سری b مدار تغذیه (vrm) قوی تری دارند

لینک به دیدگاه

هیچکدوم

کلا سری پرایم ایسوس vrm ضعیفی دارن و شما هم قصد اینو دارید که یه پردازنده به شدت پر مصرف و داغ + رندر سنگین انجام بدین

قطعا سری strix پیشنهاد میشه

https://berozkala.com/fa/product/8343/مادربرد-گیمینگ-ایسوس-مدل-rog-strix-x470f

این مدل مناسبه

اگرم مشکلی از نظر هزینه ندارید میتونید x570 تهیه کنید حالا استریکس ایسوس یا گیگابایت سری گیمینگ اروس یا ام اس ای

همشون خوب هستند

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

هیچکدوم

کلا سری پرایم ایسوس vrm ضعیفی دارن و شما هم قصد اینو دارید که یه پردازنده به شدت پر مصرف و داغ + رندر سنگین انجام بدین

قطعا سری strix پیشنهاد میشه

https://berozkala.com/fa/product/8343/مادربرد-گیمینگ-ایسوس-مدل-rog-strix-x470f

این مدل مناسبه

اگرم مشکلی از نظر هزینه ندارید میتونید x570 تهیه کنید حالا استریکس ایسوس یا گیگابایت سری گیمینگ اروس یا ام اس ای

همشون خوب هستند

قصد دارم فعلا دو تا رم 32 گیگ گیل باس 3200 بگیرم. شاید در آینده 2 تا 32 دیگه اضافه کنم که بشه 128 گیگ. مین پیشنهادی شما ظاهرا نهایتش 64 گیگ پشتیبانی میکنه طبق توضیحاتش

با بودجه 7 تومن چه مادربوردی برای 3900x پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amintabarsi گفته است :

جایی خوندم که این پردازنده ها با سری x570 کارایی بهتری برای رندرینگ دارند!

فرقشون اینه که سری B ارتباط بین چیپست و پردازنده PCIe Gen.4 نیست، نتیجه اش میشه شما فقط یک درگاه M.2 برای SSD PCIe Gen.4 دارید و یک اسلات گرافیک مجهز به PCIe Gen.4 دارید. برای اغلب کاربران همین 2 تا کافیه. یعنی اغلب کاربران بیشتر از این نیازی ندارند.

اگر میخواهید 2 تا گرافیک SLI یا Crossfire کنید یا 2 تا SSD PCIe Gen.4 بخرید و RAID0 کنید، اونوقت X570 منطق خرید داره، در غیر این صورت همون B550 براتون کافیه.

داشتن X570 هم اگر قصد RAID 0 کردن 2 تا SSD PCIE Gen.4 باشه، بله در رندر موثر تره، در غیر این صورت تفاوتی میان B550 با X570 نیست.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

فرقشون اینه که سری B ارتباط بین چیپست و پردازنده PCIe Gen.4 نیست، نتیجه اش میشه شما فقط یک درگاه M.2 برای SSD PCIe Gen.4 دارید و یک اسلات گرافیک مجهز به PCIe Gen.4 دارید. برای اغلب کاربران همین 2 تا کافیه. یعنی اغلب کاربران بیشتر از این نیازی ندارند.

اگر میخواهید 2 تا گرافیک SLI یا Crossfire کنید یا 2 تا SSD PCIe Gen.4 بخرید و RAID0 کنید، اونوقت X570 منطق خرید داره، در غیر این صورت همون B550 براتون کافیه.

داشتن X570 هم اگر قصد RAID 0 کردن 2 تا SSD PCIE Gen.4 باشه، بله در رندر موثر تره، در غیر این صورت تفاوتی میان B550 با X570 نیست.

نه بودجم به ssd gen4 نمیرسه . میخام یه ssd m.2 1tb بگیرم که هم نرم افزارا رو نصب کنم هم فایل های تکسچر و مدل رو توش نگه دارم که موقع رندر مثل هارد فعلیم گلوگاه نکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amintabarsi گفته است :

نه بودجم به ssd gen4 نمیرسه . میخام یه ssd m.2 1tb بگیرم که هم نرم افزارا رو نصب کنم هم فایل های تکسچر و مدل رو توش نگه دارم که موقع رندر مثل هارد فعلیم گلوگاه نکنه

خوب پس همون B550-F Wifi رو بگیرید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...