رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ درباره پردازنده های نسل 11 اینتل

Recommended Posts

سلام عزیزان.
همونطور که میدونید در یک چهارم اول سال 2021 میلادی نسل 11 اینتل عرضه میشه.
حالا سوالات درباره ی قدرت نسبت به قیمت یا تاریخ عرضه دقیق و این ها هست و دوست دارم توی این تاپیک باز بشه.
ولی سوال اصلی این هست: آیا مثل گرافیک قراره چندین ماه طول بکشه تو درست و حسابی عرضه بشه؟ یا از همون هفته های اول دیگه میاد تو بازار؟ خودم به شخصه خیلی جواب این سوال برام مهم هست.

لینک به دیدگاه

اگر باندل نسل 10 دارید الان نیازی نیست چون بین 10 و 11 آنچنان فرقی نخواهد بود

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

اگر باندل نسل 10 دارید الان نیازی نیست چون بین 10 و 11 آنچنان فرقی نخواهد بود

سایتا نوشتن 46 درصد قوی تر از نسل 10 هست.

https://phonemantra.com/the-upcoming-core-i5-11400-was-up-to-46-more-productive-than-its-predecessor-in-sisoftware-tests/

از تفاوت های نسل 10 و 11 برای core i5 میشه به قابل اورکلاک بودن نسل 11 اشاره کرد.

Cafsssspture.JPG

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

از تفاوت های نسل 10 و 11 برای core i5 میشه به قابل اورکلاک بودن نسل 11 اشاره کرد.

Cafsssspture.JPG

فرکانسو اورد پایین بعد قابلیت اور رو به صورت نرم افزاری فعال کرد مرحبا به اینتل حتما سوکت جدید هم معرفی میکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

سایتا نوشتن 46 درصد قوی تر از نسل 10 هست.

https://phonemantra.com/the-upcoming-core-i5-11400-was-up-to-46-more-productive-than-its-predecessor-in-sisoftware-tests/

Cafsssspture.JPG

روی کاغذ خیلی فرق داره و باید وایساد و دید

در 40 دقیقه قبل، saman5949 گفته است :

فرکانسو اورد پایین بعد قابلیت اور رو به صورت نرم افزاری فعال کرد مرحبا به اینتل حتما سوکت جدید هم معرفی میکنه

سوکت جدید در کار نیست نسل 11 با 1200 کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

روی کاغذ خیلی فرق داره و باید وایساد و دید

سوکت جدید در کار نیست نسل 11 با 1200 کار میکنه

از لحاظ قیمتی به نظرت تو چه سطحی قرار میگیره و چقدر گرونتر از i5 10400 هست؟ البته مد نظر بنده مدل f هست.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

از لحاظ قیمتی به نظرت تو چه سطحی قرار میگیره و چقدر گرونتر از i5 10400 هست؟ البته مد نظر بنده مدل f هست.

قیمت 11400 احتمالا 10-20 دلار گرونتر از نمونه مشابه 10400 باشه مگر اینکه خیلی تغییرات زیادی داده باشن که اختلاف قیمتی هم زیاد شده باشه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

قیمت 11400 احتمالا 10-20 دلار گرونتر از نمونه مشابه 10400 باشه مگر اینکه خیلی تغییرات زیادی داده باشن که اختلاف قیمتی هم زیاد شده باشه

نحوه عرضه برای نسل های قبلی (من دنبال نمیکردم) چطور بود؟ مثل گرافیک عرضه طول میکشه یا از همون اولی که میاد یه هفته بعدش میاد ایران با قیمت اصلیش؟

لینک به دیدگاه

من 10400 دارم بی نظیره هم تو بازی هم تو نرم افزارها گرافیکی و غیره با ویندوز 10 هم سازگاری خیلی بالایی داره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

نحوه عرضه برای نسل های قبلی (من دنبال نمیکردم) چطور بود؟ مثل گرافیک عرضه طول میکشه یا از همون اولی که میاد یه هفته بعدش میاد ایران با قیمت اصلیش؟

چون تو کروناست و شرایط متفاوته از قبل دردسر خواهد داشت کمتر از گرافیک ولی هست

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

چون تو کروناست و شرایط متفاوته از قبل دردسر خواهد داشت کمتر از گرافیک ولی هست

در واقع اگه طبق روال گذشته باشه و i3 نسل جدید هم قدرت i5 نسل قبلی باشه به نظرم میارزه صبر کرد که نسل 11 بست پس. تا اون موقعی که این بیاد قیمت گرافیک هم فیکس میشه حتما.
من همچین چیزی مد نظرمه:

Motherboard: Asus H410M-K
CPU: Intel Core i5 11400f
RAM: 2*8 2933mhz
GPU: Asus TUF RTX 3060 ti
Case: MUSETEX Phantom Black
Power: Green GP450A-ECO 450W
HHD: WD 2000GB Purple
Monitor: LG Ultragear 27gn750 240hz 1ms g-sync ips

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

در واقع اگه طبق روال گذشته باشه و i3 نسل جدید هم قدرت i5 نسل قبلی باشه به نظرم میارزه صبر کرد که نسل 11 بست پس. تا اون موقعی که این بیاد قیمت گرافیک هم فیکس میشه حتما.
من همچین چیزی مد نظرمه:

Motherboard: Asus H410M-K
CPU: Intel Core i5 11400f
RAM: 2*8 2933mhz
GPU: Asus TUF RTX 3060 ti
Case: MUSETEX Phantom Black
Power: Green GP450A-ECO 450W
HHD: WD 2000GB Purple
Monitor: LG Ultragear 27gn750 240hz 1ms g-sync ips

مادربرد و سی پی یو باهم مچ نیستن

باس رم پایینه

و پاور فاجعه داغون و ضعیفه

هارد بنفش هم بدرد این نمیخوره باید آبی بگیرید یه اس اس دی همراهش

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

باس رم پایینه

فکر میکنم مادربردهای سری 400 سی پی یوهای سری 11 رو هم ساپورت میکنن اینطوری که توی اخبار خوندم. سری z490 اینا که تایید شده بود ولی دیدم سری های low end مثل h410 هم ظاهرا msi تایید کرده که کار میکنن.

دلیلش هم به نظرم این هست که رقابت  بین اینتل و amd خیلی تنگاتنگ شده و اینتل مجبوره از این کارای کثیف نرم افزاریش دست برداره. 

توی سری های قبلی هم مثلا کانال linus tech tips نشون داد که کار نکردن سی پی یوهای جدید اینتل روی مادربردهای قبلی واقعی نیست و میشه کاری کرد روی سری های قبلی که هم سوکتش هستن هم کار کنه. توی چین حتی مادربردهایی رو میفروشن از همون ابتدا با سوکت قدیمی تر ولی cpu های جدیدتر اینتل روش کار میکنه.

باس رم هم فکر میکنم توسط مادربرد و سی پی یو محدود میشه خصوصا روی اینتل ها. فکر نمیکنم h410 بالاتر از 2400 یا 2666 مگاهرتز ساپورت کنه. 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ParsaEs گفته است :

باس رم پایینه

نه نسل 11 هم میخوره به سری 400
رم هم سی پی یو تا 3200 ساپورت میکنه و مادربرد هم تا 2933 ساپورت میکنه. بخاطر همین 2933 زدم.
اس اس دی که اوکیه دارم یدونه. هارد هم اوکیه
سوال اصلیم دقیقا روی مبحث پاور بود.
پاور 450 از نظر وات ضعیفه؟ یا کلا سری خوبی نیست؟ من کلا نفهمیدم برنز و گلد و اینارو توی پاور

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، indianboy گفته است :

فکر میکنم مادربردهای سری 400 سی پی یوهای سری 11 رو هم ساپورت میکنن اینطوری که توی اخبار خوندم. سری z490 اینا که تایید شده بود ولی دیدم سری های low end مثل h410 هم ظاهرا msi تایید کرده که کار میکنن.

دلیلش هم به نظرم این هست که رقابت  بین اینتل و amd خیلی تنگاتنگ شده و اینتل مجبوره از این کارای کثیف نرم افزاریش دست برداره. 

توی سری های قبلی هم مثلا کانال linus tech tips نشون داد که کار نکردن سی پی یوهای جدید اینتل روی مادربردهای قبلی واقعی نیست و میشه کاری کرد روی سری های قبلی که هم سوکتش هستن هم کار کنه. توی چین حتی مادربردهایی رو میفروشن از همون ابتدا با سوکت قدیمی تر ولی cpu های جدیدتر اینتل روش کار میکنه.

باس رم هم فکر میکنم توسط مادربرد و سی پی یو محدود میشه خصوصا روی اینتل ها. فکر نمیکنم h410 بالاتر از 2400 یا 2666 مگاهرتز ساپورت کنه. 

من تا اونجایی که شنیده بودم فقط Z490 با نسل 11 سازگاره به خاطر همون گفتم

و بله اینتل بد زده جاده خاکی

من بخاطر اینکه سری Z490 در نظر گرفته بودم مادربرد رو گفتم باس پایینه

در 54 دقیقه قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

نه نسل 11 هم میخوره به سری 400
رم هم سی پی یو تا 3200 ساپورت میکنه و مادربرد هم تا 2933 ساپورت میکنه. بخاطر همین 2933 زدم.
اس اس دی که اوکیه دارم یدونه. هارد هم اوکیه
سوال اصلیم دقیقا روی مبحث پاور بود.
پاور 450 از نظر وات ضعیفه؟ یا کلا سری خوبی نیست؟ من کلا نفهمیدم برنز و گلد و اینارو توی پاور

پاور های گرین میان رده و پایین رده ضعیف هستن و من اصلا پیشنهاد نمیکنم وقتی شما دارید همچین هزینه ای میکنید و قطعات بروز و باکیفیت برمیدارید برید سمت گرین اونم سری برنز

اگر میخواین تا 600-700 وات بگیرید کولرمستر انتخاب بهتریه توی برنز و گلد میخواین بگیرید گرین اگر بودجه تون محدوده

فرق گلد و سیلور و برنز در خروجی و گرمای کمتر و بهینگی بیشتر هستش به ترتیب

وایت/سفید<برنز<سیلور<گلد<پلاتینیوم

راست کمترین و چپ بیشترین بازده رو داره

برای سیستم های گیمینگ و بالارده گلد و پلاتینیوم معمولا استفاده میشه البته بیشتر گلد

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

من تا اونجایی که شنیده بودم فقط Z490 با نسل 11 سازگاره به خاطر همون گفتم

و بله اینتل بد زده جاده خاکی

من بخاطر اینکه سری Z490 در نظر گرفته بودم مادربرد رو گفتم باس پایینه

پاور های گرین میان رده و پایین رده ضعیف هستن و من اصلا پیشنهاد نمیکنم وقتی شما دارید همچین هزینه ای میکنید و قطعات بروز و باکیفیت برمیدارید برید سمت گرین اونم سری برنز

اگر میخواین تا 600-700 وات بگیرید کولرمستر انتخاب بهتریه توی برنز و گلد میخواین بگیرید گرین اگر بودجه تون محدوده

فرق گلد و سیلور و برنز در خروجی و گرمای کمتر و بهینگی بیشتر هستش به ترتیب

وایت/سفید<برنز<سیلور<گلد<پلاتینیوم

راست کمترین و چپ بیشترین بازده رو داره

برای سیستم های گیمینگ و بالارده گلد و پلاتینیوم معمولا استفاده میشه البته بیشتر گلد

محاسبه گر کولرمستر بهم پاور 450 پیشنهاد داد از روی همون 450 انتخاب کردم.
پس نظر شما اینه کولرمستر بگیرم به جای گرین؟ ینی کولر مستر گلد 450؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

محاسبه گر کولرمستر بهم پاور 450 پیشنهاد داد از روی همون 450 انتخاب کردم.
پس نظر شما اینه کولرمستر بگیرم به جای گرین؟ ینی کولر مستر گلد 450؟

توان مصرفی سیستم رو چقدر اعلام کرده؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

توان مصرفی سیستم رو چقدر اعلام کرده؟

411 وات (گرفیک رو 3060ti نداشت توی گزینه ها)

Caddddddddpture.JPG

ویرایش شده توسط AhmadrezaAtleti
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

411 وات (گرفیک رو 3060ti نداشت توی گزینه ها)

Caddddddddpture.JPG

وقتی 411 وات میزنه شما حدودا خودتون 50 الی 100 وات خروجی واقعی یا همون راندمان بالاتر درنظر بگیرید

و با این شرایط هم جوری پاور رو بخرید که دوباره کاری نداشته باشید 

پاور 500-600 گلد اگر بتونید تهیه کنید مناسبه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

وقتی 411 وات میزنه شما حدودا خودتون 50 الی 100 وات خروجی واقعی یا همون راندمان بالاتر درنظر بگیرید

و با این شرایط هم جوری پاور رو بخرید که دوباره کاری نداشته باشید 

پاور 500-600 گلد اگر بتونید تهیه کنید مناسبه

برای کیس قبلیم یدونه 600 کولر مستر گلد دارم. فکر کنم همونو نفروشم و نگه دارم بهتره.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AhmadrezaAtleti گفته است :

برای کیس قبلیم یدونه 600 کولر مستر گلد دارم. فکر کنم همونو نفروشم و نگه دارم بهتره.

خیلی گزینه خوبیه با این قیمت ها نگه دارید حتما

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

اینتل در CES 2021 چند ویژگی برجسته Core i9-11900K را به رُخ پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کشید؛ نخست گرافیک مجتمع قدرتمند که شما را از خرید کارت‌های گرافیک متوسط بی نیاز می‌کند؛ گرافیک جدید Intel Xe نهفته در نسل یازدهم، تا 50 درصد قوی و سریع‌تر از نسل دهم بوده و این یک امتیاز بزرگ است. همچنین به لطف پشتیبانی از کدک های جدید، گرافیک مجتمع اینتل مانند یک کارت گرافیک مدرن حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

INTEROCK-3.thumb.png.52c1f342078d179ac74fd476bcf21f17.png

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/events/fair-seminar/ces/32175-core-i9-11900k-vs-ryzen-9-5900x-in-ces-2021

سلام دوستان عزیز . بنظرتون امکان داره گرافیک مجتمع نسل یازده اینتل 50 درصد قویتر شده باشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، PcGame2020 گفته است :

اینتل در CES 2021 چند ویژگی برجسته Core i9-11900K را به رُخ پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کشید؛ نخست گرافیک مجتمع قدرتمند که شما را از خرید کارت‌های گرافیک متوسط بی نیاز می‌کند؛ گرافیک جدید Intel Xe نهفته در نسل یازدهم، تا 50 درصد قوی و سریع‌تر از نسل دهم بوده و این یک امتیاز بزرگ است. همچنین به لطف پشتیبانی از کدک های جدید، گرافیک مجتمع اینتل مانند یک کارت گرافیک مدرن حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

INTEROCK-3.thumb.png.52c1f342078d179ac74fd476bcf21f17.png

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/events/fair-seminar/ces/32175-core-i9-11900k-vs-ryzen-9-5900x-in-ces-2021

سلام دوستان عزیز . بنظرتون امکان داره گرافیک مجتمع نسل یازده اینتل 50 درصد قویتر شده باشه؟

هیچ چیز غیرممکن نیست. البته این گرافیک مجتمع بیشتر به درد سی پی یوهای پایین رده میخوره مثل سلرون پنتیوم وگرنه مثلا کسی نمیاد 11900 ببنده با گرافیک آنبورد کار کنه.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، indianboy گفته است :

هیچ چیز غیرممکن نیست. البته این گرافیک مجتمع بیشتر به درد سی پی یوهای پایین رده میخوره مثل سلرون پنتیوم وگرنه مثلا کسی نمیاد 11900 ببنده با گرافیک آنبورد کار کنه.

دقیقا کسی که 11900 بخواد بخره در کنارش گرافیک خوبی هم میخره .

اگه این خبر درست باشه و قدرت گرافیک مجتمع اینتل 50 درصد قویتر از نسل 10 شده باشه خیلی خوب میشه مخصوصا الان که قیمت کارت های گرافیک بالا رفته خریدن i5 یا i3 نسل یازده اینتل بصرفه و اقتصادی تره البته باید صبر کرد تا لانچ بشه بعدش معلوم میشه بصرفه هست یا نه....

ویرایش شده توسط PcGame2020
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...