رفتن به مطلب

از کار افتادن پمپ واتر کولر گرین

ali.jafari
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

واتر کولر گرین glacier 240 دارم و مادربودرم asus prime b460 plus و پردازندهi5 10400

هدر پمپ رو اشتباها به rgb header 1 که کنارش هست زدم بعد از روشن شدن سیستم پمپ کار نکرد 

سیستم رو خاموش کردم و هدر پمپ رو دوباره به cpu header وصل کردم ولی دیگه کار نمیکنه

عکسها رو به همراه عکس اروری که سیستم نشون میده ارسال میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنونمIMG_20201230_043110.thumb.jpg.d8a99465d8ca29332b2fd3e0f243b0d6.jpgIMG_20201230_043120.thumb.jpg.4d6401055d72a5085734198a35f0f36b.jpgIMG_20201230_043037.thumb.jpg.70a2e205f4c5359e0eda8ed98b128f6e.jpg

لینک به دیدگاه

The CPU Fan Speed error is common error due to the usage of the liquid cooling, and not a regular aircooled method on our systems. ... Once on the Monitor tab, set the CPU Fan Speed from N/A (Not available) to IGNORE. Press F10 to save changes and exit. This will disable the sensor and allow you to boot normally.

ببین واست کار میده یا نه باید بری توی ستاپ بایوس و سرعت فن سی ی یو ایگنور کنی یا نادیده بگیری

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

The CPU Fan Speed error is common error due to the usage of the liquid cooling, and not a regular aircooled method on our systems. ... Once on the Monitor tab, set the CPU Fan Speed from N/A (Not available) to IGNORE. Press F10 to save changes and exit. This will disable the sensor and allow you to boot normally.

ببین واست کار میده یا نه باید بری توی ستاپ بایوس و سرعت فن سی ی یو ایگنور کنی یا نادیده بگیری

سلام دوست گلم

شما که واردی ، من یک Corsair 115i RGB pro دارم . ولی فقط نورپردازی روی cpu روشن میشه و فن ها نورپردازی نمیکنن چه کار باید بکنم ؟ 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

سلام دوست گلم

شما که واردی ، من یک Corsair 115i RGB pro دارم . ولی فقط نورپردازی روی cpu روشن میشه و فن ها نورپردازی نمیکنن چه کار باید بکنم ؟ 

یه کابل سه پین داره باید بزنی به سی پی یو فن هدر یه کابل ساتا هست مثل مال هادر اون رو هم باید وصل کنی به ساتا پاور و بسته به تعداد فن هیا رادیاتور یه سری هم کابل مربوط به برق فن هسات که باید به خود پمپ وصل کنی و یه ار جی بی کنترلر داره که باید سیم های ارجی بی فن هاتو به اون وصل کنی یه کابل میکرو سو اس بی یو اس بی هم هست که میکرو به واتربلاک وصل میشه و یو اس بیش هم به مادربرد (دقت کن به پورت های پشت نه به درگاه های یو اس بی روی برد که واسه پنل های جلو اشتفاده میشن یه نرم افزار هم هست به نام cosair iq که احتمال زیاد مشکل شما همونه همه کابل هارو چک کن اگر دست بود برنامه رو نصب کن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

یه کابل سه پین داره باید بزنی به سی پی یو فن هدر یه کابل ساتا هست مثل مال هادر اون رو هم باید وصل کنی به ساتا پاور و بسته به تعداد فن هیا رادیاتور یه سری هم کابل مربوط به برق فن هسات که باید به خود پمپ وصل کنی و یه ار جی بی کنترلر داره که باید سیم های ارجی بی فن هاتو به اون وصل کنی یه کابل میکرو سو اس بی یو اس بی هم هست که میکرو به واتربلاک وصل میشه و یو اس بیش هم به مادربرد (دقت کن به پورت های پشت نه به درگاه های یو اس بی روی برد که واسه پنل های جلو اشتفاده میشن یه نرم افزار هم هست به نام cosair iq که احتمال زیاد مشکل شما همونه همه کابل هارو چک کن اگر دست بود برنامه رو نصب کن

من همه این کارها رو کرده ام .. قبلا 

فن ها نور نمیدن . فقط پمپ نور پردازی داره .

چه کار باید بکنم به نظر شما ؟ 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

این کار فقط باعث میشه ویندوز بیاد بالا وگرنه پمپ اصلا کار نمیکنه مث عکس که فرستادم فقط یه آرم گرین روش نمایش داده میشه و بس درصورتی که قبلا دما و دور فن نمایش داده میشد

ویرایش شده توسط ali.jafari
ویرایش
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمئن هستید که اشتباهی به پین هدر rgb زدید؟ فاصله بین پین ها و شکل و شمایل هدر rgb با فن کاملا متفاوته، یا هدر مادربرد یا کابل پمپ ممکنه آسیب دیده باشه، کابل پمپ رو بررسی کنید، ممکنه پین ها از قابشون خارج شده باشن و با هدر مادر برد اتصال پیدا نمیکنن

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali.jafari گفته است :

هدر پمپ رو اشتباها به rgb header 1 که کنارش هست زدم بعد از روشن شدن سیستم پمپ کار نکرد 

سیستم رو خاموش کردم و هدر پمپ رو دوباره به cpu header وصل کردم ولی دیگه کار نمیکنه

شما باید کانکتور 3 پین واترپمپ رو به هدر cha_fan متصل کنید که مادربرد شما 3 تا داره و فن های روی رادیاتور رو باید به تبدیل چهارپین به دوتا چهار پین (که شرکت سازنده جز متعلقات واترکولر تو جعبش میذاره) متصل کنید و در نهایت چهارپینی که بهتون تحویل میده  رو به هدر فن سی پی یو متصل کنید ...

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

مطمئن هستید که اشتباهی به پین هدر rgb زدید؟ فاصله بین پین ها و شکل و شمایل هدر rgb با فن کاملا متفاوته، یا هدر مادربرد یا کابل پمپ ممکنه آسیب دیده باشه، کابل پمپ رو بررسی کنید، ممکنه پین ها از قابشون خارج شده باشن و با هدر مادر برد اتصال پیدا نمیکنن

هدرRGB دقیقا بغلشه  زدم به اون روشن پمپ روشن نشد در اوردم زدم به cpu fan همونطور که تو عکس میبینید فقط آرم گرین روی پمپ میاد و خبری از نمایش دور فن و دما نیست  سابقا یه صدایی هم موقع روشن شدن میداد که میفهمیدم مایع تو دستگاه شروع به جریان پیدا کرده به هر حال من از گارانتی وقت گرفتم

کابلهارو هم چک کردم  پین ها و خلاصه همه چی مشکلی ندارن

در 6 ساعت قبل، MR OXYGEN گفته است :

شما باید کانکتور 3 پین واترپمپ رو به هدر cha_fan متصل کنید که مادربرد شما 3 تا داره و فن های روی رادیاتور رو باید به تبدیل چهارپین به دوتا چهار پین (که شرکت سازنده جز متعلقات واترکولر تو جعبش میذاره) متصل کنید و در نهایت چهارپینی که بهتون تحویل میده  رو به هدر فن سی پی یو متصل کنید ...

مادربورد یه هدر cpu fan و دوتا cha fan داره  فن ها رو بعد از اتصال به تبدیلشون هم به هدر cpu fan وصل کردم و هم به cha fan  ,  فن های رادیاتور مشکلی ندارن 

واتر پمپ رو هم به همه اینا فرمودین وصل کردم هر سه هدرها نهایتا مث عکس بالا فقط آرم گرین نمایش داده میشه و هیچ علامتی که پمپ کار کنه رو من نمیبنم

میبرم گارانتی ببینم چی میشه  کلا یک ماه نیست من سیستم رو خریدم و در این یک ما هم شاید ده ساعتم روشن نبوده

پدر کمبود بودجه بسوزه وگرنه همه چی رو کولر مستر میگرفتم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali.jafari گفته است :

فقط آرم گرین نمایش داده میشه و هیچ علامتی که پمپ کار کنه رو من نمیبنم

احتمالا خود پمپ مشکل داره یا شاید هم با بایوس مادربرد شما ناسازگاری داشته باشه

در 4 دقیقه قبل، ali.jafari گفته است :

کلا یک ماه نیست من سیستم رو خریدم و در این یک ما هم شاید ده ساعتم روشن نبوده

ینی این ده ساعت با همین حالت کار کردید؟
با نرم افزار یا از توی بایوس چک کردین که پمپ کار میکنه یا نه ؟ یا اینکه فقط مشکل از led رو بلاک cpu هست؟!

در 7 دقیقه قبل، ali.jafari گفته است :

پدر کمبود بودجه بسوزه وگرنه همه چی رو کولر مستر میگرفتم

کولرمستر هم فعلا همچین آش دهن سوزی نیست ... تو همین فروم کم نبوده تعداد نشتی های واترکولرهای جدید کولرمستر ... من خودم فعلا DeepCool Gammax l240t گرفتم راضیم نسبت به قیمتش

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MR OXYGEN گفته است :

احتمالا خود پمپ مشکل داره یا شاید هم با بایوس مادربرد شما ناسازگاری داشته باشه

ینی این ده ساعت با همین حالت کار کردید؟
با نرم افزار یا از توی بایوس چک کردین که پمپ کار میکنه یا نه ؟ یا اینکه فقط مشکل از led رو بلاک cpu هست؟!

کولرمستر هم فعلا همچین آش دهن سوزی نیست ... تو همین فروم کم نبوده تعداد نشتی های واترکولرهای جدید کولرمستر ... من خودم فعلا DeepCool Gammax l240t گرفتم راضیم نسبت به قیمتش

واترکولر خوب کار میکرد  دیشب اینجوری شد  توی بایوس هم در قسمت فن کنترل N/A هست  کار کردن این سیستم  تو این یه ماه اینجوری بوده مثلا یه نیم ساعت روشن بوده بعد خاموش شده تا چند روز بعد  کار سنگینی هم نشده باهاش یعنی وقت نداشتم 

الان دیگه کلا بازش کردم و بسته بندی کردم تا شنبه

بایوس مادربوردو آپدیت کنم؟ولی بعید میدونم از مادربورد باشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali.jafari گفته است :

الان دیگه کلا بازش کردم و بسته بندی کردم تا شنبه

بایوس مادربوردو آپدیت کنم؟ولی بعید میدونم از مادربورد باشه

اون احتمال نسبتا دوریه ... با این اوصاف ارزش باز و بسته کردن نداره
مشکلتون رو تو خود فروم گرین هم میتونید بگید ... شاید به نتیجه رسیدید
https://forum.green.ir/ ...

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، MR OXYGEN گفته است :

یعنی شنبه گارانتی نبرم؟ آخه هر کاری بود انجام دادم بازم نتیجه نگرفتم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali.jafari گفته است :

یعنی شنبه گارانتی نبرم؟ آخه هر کاری بود انجام دادم بازم نتیجه نگرفتم

به نظرم فعلا تو اون فروم مطرح کن ببین چه جوابی بهت میدن ...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MR OXYGEN گفته است :

به نظرم فعلا تو اون فروم مطرح کن ببین چه جوابی بهت میدن ...

باشه ممنونم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MR OXYGEN گفته است :

آقا چرا بشه داستان عسس بیا مرا بگیر.

@ali.jafari

آقا هیچ کجا این داستان رو مطرح نکن، واترو سریع بفرست گارانتی و بگو خرابه - اصن از اول خراب بوده و کار نمیکنه، دلیلشم توضیح نده چیکار کردی.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

آقا چرا بشه داستان عسس بیا مرا بگیر.

@ali.jafari

آقا هیچ کجا این داستان رو مطرح نکن، واترو سریع بفرست گارانتی و بگو خرابه - اصن از اول خراب بوده و کار نمیکنه، دلیلشم توضیح نده چیکار کردی.

👍شنبه ببرم گارنتی ببینم چی میگن

ویرایش شده توسط ali.jafari
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...