رفتن به مطلب

مشاوره جهت خریدن دوربین دیجیتال

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

داخل انجمن هرچی گشتم تاپیکی که راهنمایی جهت خریدن دوربین دیجیتال باشه ندیدم.

الان من میخوام یک دوربین تا سقف 200 هزار تومان برای یکی از دوستان تهیه کنم و نیاز به راهنمایی دارم.اطلاعاتم خیلی کم هست در این زمینه.

فکر کنم نیاز خیلی از دوستان هم باشه از طرفی میدونم دوستانی مثل دانیال و محمدجواد از دوربین دیجیتال اطلاعات خوبی دارند.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

Fujifilm FinePix Z90

اینو خودم پیدا کردم ولی نمیدونم کیفیت دوربین های دیجیتال فوجی چطوره تو این رده.

14.2 مگاپیکسل

وزن دوربین تنها 133 گرم

اندازه کوچک و خوش دست

رنگهای متنوع

مشکی، بنفش، نقره‌ای، قرمز، آبی، صورتی

صفحه 3 اینچ لمسی

زوم اپتیکال 5X +در حالت فیلم برداری

فیلمبرداری HD با نرخ 30 فریم بر ثانیه با فرمت AVI

برد فلاش 3.1 متر

ذخیره بر روی

SD / SDHC / SDXC

باتری لیتیومی استاندارد

عکس برداری در دو حالت

4:3, 16:9

قیمت 200 هزار تومان.

Pic06.jpgPic01.jpg

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

معین جان سلام عزیز. البته نظر لطفته . من یه اطلاعات ناچیزی دارم شاید به دردتون بخوره . در مورد دوربین دیجیتال یه سری هزینه ها هست که بابت امکانات بیشتر اختصاص داده می شه . مثلا دوربین های دیجیتال کامپکت رنج 300 تا 600 تومان رو اگه بررسی کنید با یه دوربین دیجیتال 200 تومانی ، ملاحظه می کنید که امکانات اولیه دوربین مثل 1) دقت عکسبرداری خوب و قابل قبول 2 ) زوم اپتیکال مناسب 3 ) کیفیت و مرغوبیت لنز 4 ) اندازه LCD و فیلمبرداری قابل قبول ،،، در هردوگروه دوربین تفاوت های چندانی با هم ندارند .

در گروه دوربین های کامپکت تو رنج قیمت مد نظرتون من به دوربین های CANON سری SX یا A3XXX اشاره می کنم که با وجود قیمت خوب امکانات قابل قبولی دارند .

یه نکته هم خدمتتون عرض کنم امکانات اضافی دوربین های کامپکت که باعث تفاوت قیمت اون ها با دوربین های معمولی تر می شه نظیر : ضد ضربه بودن ، ضد آب بودن ، فیلمبرداری با دقت بالاتر ، سنسورهای لرزشگیر پیشرفته و ... هست .

امیدوارم دوستان حرفه ای تر مطالب ناقص من رو کامل کنند . با تشکر

لینک به دیدگاه

معین جان دوربین فوجی فاین پیکسی که شما مدنظرت هست دوربین خوب و خوش قیمتی هست و امکانات قابل قبولی داره . در واقع عزیز هیچ دوربینی بد نیست فقط شما باید ببینی از چه برندی بیشتر خوشت میاد . که معمولا هر برندی طیف رنگ مخصوص به خودشو داره . همونطور که وقتی در گذشته فیلم های 135 می خریدید رنگ باکس فیلم های فوجی ( سبز ) ، کداک ( زرد ) ، کونیکا ( آبی ) و ... بوده و در واقع شرکت های سازنده رنگ این باکس ها رو بر این اساس طراحی کردند و معرف طیف رنگی اون فیلم هست . تقریبا می شه گفت که طیف رنگی برای عکس های ثبت شده با دوربین های دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست .

ویرایش شده توسط محمد جواد
لینک به دیدگاه

من یک مدل این فوجی رو برای یکی از آشناها گرفته بودم Z9 بود . خیلی راضیه . من هم همین رو پیشنهاد میکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان Z9 بود یا z90 ؟

-------------------------------------------

راستش چندوقت پیش داشتم کیفیت عکسهای گرفته شده با دوربینهای سونی،کنون و سامسونگ رو تو کامپیوتر باهم مقایسه میکردم.(تقریبا از لحاظ قیمتی هم رنج بودند و مگاپیکسل تقریبا مشابهی هم داشتند.)سامسونگ که یه جورایی از رده خارج به نظرم اومد.کنون با زوم در تصویر یکم عمق رنگها کم میشد و در سونی زوم از یه حدی که میگذشت تصویر دون دون میشد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

حامد جان Z9 بود یا z90 ؟

-------------------------------------------

راستش چندوقت پیش داشتم کیفیت عکسهای گرفته شده با دوربینهای سونی،کنون و سامسونگ رو تو کامپیوتر باهم مقایسه میکردم.(تقریبا از لحاظ قیمتی هم رنج بودند و مگاپیکسل تقریبا مشابهی هم داشتند.)سامسونگ که یه جورایی از رده خارج به نظرم اومد.کنون با زوم در تصویر یکم عمق رنگها کم میشد و در سونی زوم از یه حدی که میگذشت تصویر دون دون میشد.

معین جان عذر می خوام . در مورد سامسونگ که فرمودید از رده خارجه کاملا باهات موافقم . در مورد اینکه با زوم دوربین مشکل داری . باید ببینی زوم اپتیکالش چنده عزیز. مثلا اگه زوم اپتیکال دوربین سونی که شما می گی تصویر دون دون می شه 5 باشه ، بعد از اینکه شما تصویر رو 5 برابر نزدیکتر کنی ، از اون به بعد از زوم دیجیتال استفاده می کنه ( البته اگه زوم دیجیتال داشته باشه ) برای همین تصویرت دون دون می شده عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه منظورم اینه که 5 تا عکس رنگی در چند محیط مشابه از هر دوربین رو وارد کامپیوتر کردم.هیچ کدوم هم زوم نکرده بودند در دوربین و پس از بررسی عکسها در کامپیوتر اون نتایج بدست اومد.رنج دوربین ها هم 10 تا 12 مگاپیکسل بود.

لینک به دیدگاه

آها اونجوری اگه مقایسه می کنی که درس می گی ولی به نظر من اگه با این دوربین ها از یه سوژه واحد عکس بگیری نتیجه بهتری می گیری . در ضمن مدلها در برندهای مختلف استفاده های متفاوتی دارند . ممکنه همون دوربین سونی که تصویر دون دون به شما می داده . در یه سری موضوعات بیشتر از هر دوربینی بهت کمک کنه و تصویر قابل قبول تری داشته باشه .

اما در کل دوربینی که انتخاب کردی دوربین خوبی هست معین جان . ( ببخشید زیادی حرف زدم :unsure: )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم شما صاحب تاپیکی. @};-

بیشتر میخوام یک تاپیکی بشه که هر کس مثل من اطلاعات کافی نداشت بیاد و اینجا استفاده کنه.

در مورد ایزو و لرزشگیر و همینطور رده بندی کیفیت دوربین ها(ایو از دیدگاه خودتون) هم نظراتتون رو بنویسید که تاپیک پر بار تر بشه.

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

Iso که همون حساسیت دوربین هست و اندازه اون رو با وضعیت نوری مسنجن . معادل Iso رو باز می شه با عکاسی آنالوگ و فیلم های حساسیت 100 -200 - 400 و ... تعبیر کرد . در مورد رده بندی دوربین ها هم می شه دوربین ها رو به طور کلی به سه گروه 1) اس ال آر 2 ) شبه اس ال آر 3 ) کامپکت تقسیم بندی کرد . که طبیعتا دوربین های اس ال آر به خاطر امکان استفاده از لنزهای مختلف بسته به موقعیت عکسبرداری امکان یه عکاسی دقیق و با کمترین خطا رو به آدم می ده . البته دوربین اس ال آر با لنزهای تله و واید معمولا برا افراد عادی مقرون به صرفه نیست . دوربین های شبه اس ال آر مکانیزم شبیه به اس ال آر دارند با این تفاوت که لنز اون ها قابل تعویض نیست . و کامپکت هم همونطور در موردش صحبت شده یه دوربین با تنظیمات اکثراً اتومات هست که امکان عکاسی برای افراد غیر حرفه ای رو فراهم میاره .

در مورد لرزشگیر هم می شه گفت که لرزشگیرها اینطور نیستن که ما انتظار داشته باشیم هر لرزشی شدیدی رو کاملا تبدیل به یه عکس با فکوس عالی کنند . بلکه لرزشگیر تا حدودی مناسب افرادی هست که هنگام فشاردادن شاتر دچار لرزش دست می شند .

من ازفرصت استفاده کردم . چون همه در حال استراحت هستن :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان بهترین انتخاب برای شما Canon A2200 هست که یکی از دوستان 185 تهیه کرده بود!

تا الان که شده 6 تن از رفقای بنده اینو تهیه کردند واقعا عالی هست عکس هایی که دوستان با این دوربین قرار دادن

من اصلا متوجه نشدم مال این دوربین انقدر که کیفیت خوبی داشت!

فوجی سعی کنید تهیه نکنید بنده تا الان 3 مدل از فوجی استفاده کردم!

کلا سیاست فوجی کیفیت نیست امکانات در برابر قیمت هست!

عکس های فوجی از دور بسیار بسیار زیبا بنظر میرسند و در سطح حرفه ای کافی هست شما عکس رو Crop

یا روش زوم کنید تا متوجه سیاست واقعی این شرکت بشید!

امکانات بدون کیفیت نقطه ای فایده ی از نظر من نداره!

بنده هم کامپکت داشتم هم Slr Like یا همون شبه Slr :D

و کاملا متوجه این قضیه هستم!

امیدوارم به نتیجه ی خوبی برسید ولی دقت داشته باش که حریف این تبلیغات فوجی بشی و هواییتون نکنه مثل من ;)

طرفدار برند خاصی نیستم و همیشه Best in Price یا بهترین در قیمت رو میسنجم!

بخاطر همین هیچوقت کل یک شرکت رو زیر سوال نمیبرم با توجه به بودجه ی شما فوجی رو توصیف کردم گرچه هنوز این

مشکل در مدل های بالای 1 میلیون تومانی هم دیده میشه متاسفانه :mellow: عکس ها حالت آبرنگی دارند!

ولی شما مثلا نمیدونم تبلیغات Canon یا Nikon رو دیدی یا خیر؟

هیچوقت مانور نمیدن مثل مدل 5D Mark III که در حال حاضر آخرین مدل و قویترین دوربین کنون هست!

ویدئو تبلیغاتیش داخل سایت دیجیکالا هست میتونید دانلود کنید!

فقط بدنه رو با مشخصات اصلی ذکر میکنه!

از اون طرف شما ویدئو Fujifilm Hs20 که بنده دارم رو دانلود کنید!

انقدر میاد میگه اینطوره اونطوره آدم اصلا گیج میشه :wacko:

مثل همیشه این موارد تک رو من اینطوری برای شما مطمئن میکنم اگه این دوربین رو شما خریداری کردید(Canon A2200)

بد بود بنده ازتون خریداری میکنم ;)

پست هم قرار نیست ویرایش بشه اگه گفتم نه اینجا هست ;)

منتهی دیگه نیای یقه مارو بگیری که خوب نبود بالاترش رو ببری ها :D

به امید خدا که به انتخاب خوبی برسید!

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین خان یه خبری بده نتیجه چی شد ;)

لینک به دیدگاه

آقا معین فک کنم از خرید دوربین منصرف شدی با این همه تنوع برند . نه؟>>

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انتخاب خیلی خوب محدود هست اصلا نیازی به فکر نیست اونی که بنده معرفی کردم شما داخل یوتو*ب

و کلا کل نت رو زیر و رو کنید انقدر ازش تعریف میشه که خودتون رو نمیتونید کنترل کنید :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان من یه چند روزی پا سیستم نیودم الان هم دارم به امتحانای آخر ترم نزدیک میشم.10 تا کتاب 300-400 صفحه ای دارم در قالب 23 واحد که احتمالا مجبور به حذف باشم.به خاطر همین فعالیتم محدود شده.

مخلص آقا دانیال و محمد جان هستم.شما داری مشورت میدی و خودم هم دارم از شما مشورت میگیرم و قبولت دارم وگرنه که....

اولا تشکر از همه دوستانی که دارند تا پیک رو بالا میبرند(سطح اطلاعات)با بیان ساده اصطلاحات رو میشکافند که میتونه به من مبتدی کمک کنه.(شرمنده مثبت هام هم تموم شده)

دوما قرار هست دوشنبه بریم دوربین رو تهیه کنیم البته اگر قیمتش یدفعه بالا نرفته باشه.داریم میریم پایتخت برای یکی از دوستان هم لپتاپ تهیه کنیم.

نمیدونم دوربین رو از کجای تهران تهیه کنم ولی چند جا رو بلدم.

یکی پایتخته.یکی خیابان جمهوری و دیگری پاساژ بزرگمهر.نمیدونم تو کدوم به انتخاب ارزونتری میرسم.مدل هم که حتما کنون برمیدارم.البته در مورد پاناسونیک هیچ اطلاعاتی ندارم ولی یه مدلش نظرم رو جلب کرده.

لینک به دیدگاه

پایتخت 2 3 تا دوربین فروشی داره . ولی تو خیابان جمهوری و دور و بر تقاطع حافظ تعداد دوربین فروشی ها بیشتره.

یک نکته. احتمالا شما از چند جا قیمت میگیری. دقت بکنید که بعضی ها که قیمت پایینتر از عرف می فروشند، موقع نهایی شدن معامله میگن حتما باید فلش و باتری و کبف رو هم از خودم بخری وگرنه این قیمت نمی فروشم.

گاهی اوقات هم طرف ممکنه قیمت پایین بده و رم رو هم با قیمت مناسب بفروشه. اینجا میتونه به تقلبی بودن رم شک بکنی. الان اکثر رم های برند toshiba تقلبی تشریف دارند. اگر دوربین میگیری که فیلم HD فیلم بگیری ، حتما رم خوب مثل مارک lexar بخر.

امدی پایخت به محل کار من هم نزدیکی هستی. خوشحال میشم یک سر به ما بزنید. :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما هم مخلص شما و هومن عزیز هم هستیم 2lxe53l.gif

البته مارک Lexar قبلا خیلی خوب عمل میکرد ولی متاسفانه قلابی هاش 90 درصد بازار رو گرفتن!

الان چند مارک هستن که تقلبیشون خیلی تابلو هستن مثل Toshiba و Patriot

که البته همون توشیبا از همه بیشتر توصیه میشه واقعا کیفیت و سرعت خوبی دارند!

من تا الان چند مدل استفاده کردم King Max ، Patriot ، Lexar ، Toshiba ، Silicon Power

که لکسار رو حذف میکنم و به ترتیب سرعتشون مینویسم!

Toshiba

Patriot

Silicon Power

King Max که بسیار سرعت پایینی داشت!مواظب قیمت تحریک کنندش باشید!

البته برای اون مدل لازم به اینهمه مانور دادن نیست ولی اگه میخوای آینده نگری کنی شما

بنظرم یه کلاس 6 تهیه کنید از توشیبا یا سیلیکون پاور چون پتریوت کلاس 6 گیر نمیاد فکر نکنم جایی باشه!

سیلیکون پاور هم خیلی عالی بود!

یا حق!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حالا تا دوباره مثبت هام اوکی بشه از خجالتتون در بیام. @};-

راستش رمهای Team و PNY هم دیدم ولی خودم نظرم روی همون SiliconPower هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این چه حرفیه معین جان شما جنس رو بگیر راضی باش یه توضیح کوتاه هم بده از صدتا مثبت ارزشش بیشتره! @};-

PNY هم مارک مناسبی هست ولی وقتی بالاتر هست با قیمت مناسب دیگه ارزش خرید نداره ;)

Team Group هم جز رده ی متوسط و رو به بالا قرار میدم واقعا نسبت به قیمتش داخل Micro SD ها خودش رو نشون داده! :)

ویرایش شده توسط Danial Daneshmand
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...