رفتن به مطلب

استفاده از تلویزیون به جای مانیتور، بررسی، مزایا و معایب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یک نگاهی به اینجا بندازید

http://www.made-in-china.com/showroom/prober/product-detailLoCmMKZbCtpQ/China-Personal-Eyewear-Cinema-IMV260-.html

این عینک می تونه به دستگاه های بازی وصل بشه و به جای تلویزیون کار کنه

اون هم با تصویر 50 اینچ و به صورت سه بعدی 😕

و از طریق tv out به کامپیوتر هم وصل میشه

و البطه در ایران هم فروخته میشه

فقط یک چیزی . در قسمت مشخصات این عینک رزولوشن رو 320 در 240 زده

خب به نظر شما کیفیت بازی ها با این عینک چه طوری میشه ؟

یعنی من زیاد سر در نیاوردم نمی دونم یعنی باید با این بازی ها رو با رزولوشن 320 در 240 بازی کرد؟

اگر کسی اطلاعی چیزی داره لطفا دریغ نکنه

این هم یکسری مشخصات دیگر:

عینکی که شما می توانید یک منبع صوتی و تصویری را به آن وصل کنید و بعد از زدن عینک به چشمتان به مشاهده این صدا و تصویر در اندازه یک تلویزیون یزرگ 50 اینچی بپردازید

حال این منبع تصویری می توانید تلویزیون یا ویدیو سی دی یا دی وی دی دستگاههای پخش فیلم پرتابل و دوربین های فیلمبرداری و یا دستگاههای بازی مثل پلی استیشن و ایکس باکس و نینتندو و حتی کامپیوتر ( البته اگر کارت گرافیک کامپیوتر دارای خروجی تصویر باشد که امروزه اکثر آنها این کارت گرافیکشان این قابلیت را دارد ) و بعضی مدل ها از گوشی های موبایل و هزاران وسیله دیگر که فقط نیاز به خروجی تصویر از آنها دارید

مناسب برای استفاده کنندگان از این لوازم و کسانی که می خواهند بطور خصوصی به مشاهده فیلم ها یا عکس ها و یا گشت و گذار در سایتهایی که می خواهند فقط خودشان مشاهده کنند

یا اگر علاقه مند به بازیهای کامپیوتری یا دستگاههای بازی باشید با نصب این عینک به دستگاه در فضایی تقریبآ زنده بازی خواهید کرد

خصوصیات :

طراحی ارگونومیک و مناسب برای تمام مدل صورتها و سبک وزن جهت استفاده راحت

با تکنولوژی جدید نمایش میکروو بدون کوچکترین زیان و آسیب به چشمها

راحت و ایمن

با تصویری بزرگ و شفاف و صدایی واضح

با زمان باطری در هر بار شارژ 8 ساعت

مناسب برای وسایلی از قبیل :

Ipod, MP4, PMP, DVD Car DVD-PS, PS2, PS3, XBOX, Wii - 3G mobile phone-portable TV turner

لینک به دیدگاه

• ارسال 191
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من دقیق این مدل رو ندارم ولی این مدل رو دارم :

http://www.relaxview.eu/shop.php?lang=en&product=2000

RVD3.0%20versie%2000lg.jpg

ولی نتونستم از گرافیکم خروجی tv بگیرم که تست کنم ....

من فقط باهاش یک فیلم کامل دیدم که کیفیتش خیلی خوب بود ....

و اوون اندازه 640*480 ( مدل نمایشگر من ) هم وقتی برای فاصله 1 سانتی از چشم هست اصلا کم نیست ....

البته قیمت این چنین وسایل خیلی به همین اندازه بستگی داره ....

لینک به دیدگاه

من دقیق این مدل رو ندارم ولی این مدل رو دارم :

http://www.relaxview.eu/shop.php?lang=en&product=2000

این مدلی که شما داری مثل اینکه 80 اینچیه باید خیلی خوب باشه مثل اینکه مدلش اینه: EVG920D

با دستگاه هایی مثل xbox 360 یا ps2 امتحان نکردید ؟

میشه بپرسم شما از کجا این عینک رو تهیه کردید ؟

و چند خریدید؟

در مورد مزایا و معایبش هم بنویسید

لینک به دیدگاه

بله 80 اینچ هست ....

من بغیر از pc کنسول psp دارم که با اوون هم امتحان نمیشه کرد ....

من عینک رو از دوستی تهیه کردم که از خارج از کشور آورده بود .... حدودا 240 شاید 20 تومن بیشتر شد ....

من در حدی استفاده نکردم که به مزایا و معایبش پی ببرم .... و فقط همین فیلم HItman رو باهاش دیدم و بقیه عمرش توی جعبش بوده : دی

در هر صورت من چون استفاده ای ندارم میخواهم بفروشم ..... شما هم میتوانید امتحانش کنید .... اگر میخواهید البته

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

:)سوال من اینه که این مدل ها به علت نزدیکی زیاد!! به چشم ضرر داره یا نه؟

و اگه مثلا میشه به جای مانیتور خریدن از ایت مدل های عینک 3D استفاده کرد؟ یا نه؟

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

درود

دوستان با توجه به اینکه تلویزیون خونه کلآ مشغول هست و ....... پدر مارو در آورده دیگه بهترین راهی که به ذهنم رسید اینکه مانیتور رو تلویزیون هم بکنم.

اول خواستم 1 تی وی بخرم دیدم اتاقم جا نداره دیگه واقعآ و چه کاریه مانیتور تلویزیون میکنیم

منم اطلاعاتم در مورد این قضیه کم هست گفتم بیام بپرسم شما راهنمایی کنید

الان بهترین راه حل چی هست ؟

برم از این مانیتور تلویزیون ها بگیرم؟

کارت تی وی بگیرم ؟

دی وی بی بگیرم؟

چی کار کنم؟

هدفمم فقط این هست در درجه اول شبکه های تلویزیون رو بدون برفک تو مانیتور بگیرم و اگرم راه داشت شبکه های...... و ضبط برنامه ها (اگرم مانیتور از تی وی جدا بود چه بهتر که خواستم تی وی ببینم کیس خاموش باشه)

دوستان تو بیرون نت یه راهنماییهایی کردند ولی من نمیخوام .....نصب کنمو بد بختی سیمو سیم کشیو این کارا

میخوام آماده باشه و بدون دردسر

بودجه ای هم میتونم خرج کنم زیر 300 بالاتر ارزش نداره هر چقدم کمتر بشه بهتر!

ممنون میشم راهنمایی کنید و راه حل های مختلف رو بگین

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

اگر منزلتون تهران هست یا از شهر هایی که فرستنده دیجیتال داره، بهترین و ارزونترین راه حل خریدن یک دانگل usb از نوع DVBT هستش .ملی در این شرایط همیشه باید کامپیوتر روشن باشه.

اگر هم بخواهی بیشتر هزینه کنی میتونی یک گیرنده دیجیتال بگیری و خروجی hdmi رو به مونیتور وصل کنی . اگر هم مونیتورت hdmi نداره، یک کابل hdmi به dvi بگیری به قیمت 15 چوق و تصویر رو به مونیتور منتقل کنید. برای صدا هم باید خروجی audio پشت گیرنده دیجیتال رو به ورودی اسپیکر وصل کنید. اینجوری دیگه لازم نیست کیس روشن باشه و مونیتورت به تلویزیون تبدیل میشه که با یک گیرنده دیجیتال تصویر رو دریافت میکنه.

لینک به دیدگاه

منم موافقم تا 70هزینه کن یه گیرنده دیجیتال بخر

شما که تهرانید دیگه سوال نمیخواد ^_^

لینک به دیدگاه

بله تهرانم

این دستگاههای گیرنده فضا اشغال میکنه منم جاشو ندارم یه گیرندههای دیجیتالم هست مخصوص کامپیوتر هست اونارو چطور ارزیابی میکنید مثل:

http://www.chare.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=39507

http://www.chare.ir/index.php?dispatch=products.view&product_id=39523

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این گیرنده ای دیجیتال مخصوص تلویزیون تو عکس بزرگ به نظر میرسه اندازش یک خورده بزرگتر از یدونه سی دی رامه حتی بعضی مدلها هم کوچیکتره .اگر از این دانگلهای usbکه لینک دادید بخرید هر وقت هم به تلویزیون نیاز دارید مجبورید کامپیوتر هم روشن کنید و هزینه برقتون چند برابر میشه

لینک به دیدگاه

به نظر من هم از این گیرنده های دیجیتال (set up box) بگیر. چون قدرت گیرندگیشون بهتراز نوع usb هست.

لینک به دیدگاه

منظور اینها هست مکسل جان؟

http://www.chare.ir/...roduct_id=57369

http://www.orado.com...tem.aspx?i=7800

اینها اندازش اندازه رسیور هست ؟

اگه بخوام نزدیک 100-150 خرج کنم چه کاریه میرم مانیتور خودمم میفروشم یه مانیتور تلویزیون حدود 20 اینچ تهیه میکنم قیمتاشو کسی آمار نداره و اینکه کیفیت اونا چطور هست؟نیاز به سیمو سیم کشیم که نداره

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

بله همین ها هست. اندازه های متفاتی داره ولی معمولا ابعادشون کوچکتر از دی وی دی پلیر یا home theater هست

آخرین بار که مغازه آقای حسینی بودم.، 3 یا 4 مدل از این گیرنده ها موجود داشتند. از ایشون هم میتونی آمار بگیری. :D

یک نکته. از کلماتی مثل رسو..... و ما...... استفاده نکن . برای سایت ممکنه دردسر ساز بشه.

لینک به دیدگاه

تو پی تی 24 ساعته از این کلمات و بدتر استفاده میشه میخواستن باید اونجارو در عرض 1 دقیقه میبستن :D ولی اوکی استفاده نمیشه دیگه

ولی چون ویرایش کردم مطمئنـ دیده شاید نشه این سوال رو اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه

اگه بخوام نزدیک 100-150 خرج کنم چه کاریه میرم مانیتور خودمم میفروشم یه مانیتور تلویزیون حدود 20 اینچ تهیه میکنم قیمتاشو کسی آمار نداره و اینکه کیفیت اونا چطور هست؟نیاز به سیمو سیم کشیم که نداره
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

مانیتور تون خیلی کوچیکه و مناسب نیست از اون به عنوان TV استفاده بشه (سر درد و کوچکی تصویر , رزولیشن پایین ) .

اگه بتونید یه LED یا LCD با اندازه 22 اینچ تهیه کنید خیلی عالیه .

شما اگه بخوای شبکه های ما...... رو هم داشته باشی میتونی از یک رس..... استفاده کنی و مستقیم وصلش کنی به مانیتور که این کار خیلی دنگ و فنگ داره فکر نکنم بخواهید انجامش بدید . (نصب ..... ؛ کابل کشی ؛ تنطیم )

بهترین کار همون خرید ستاپ باکس هست که نیازی نیست PC روشن باشه .

البته من بازم خرید یه TV جدید رو پیشنهاد میکنم که از سیستم پخش دیجیتال هم پشتیبانی میکنه . چون باید مدام مانیتور به PC و ستاپ باکس وصل کنی که :wacko: #-o

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

حتما لازم نیست 150 هزینه کنید. نوع ارزونترش هم جواب میده. بهترین کار اینه که برید این فروشگاه های لوازم برقی و صوتی نزدیک منزل و ببینی خودشون چه مارکی رو تو اون منطقه استفاده کردن. بعد از اون مارک بخری.

دلیل این کار هم که گفتم سوال کنی برای اینه که در بعضی از نقاط تهران سیگنال ضیعفه و ممکن هر دستگاهی به خوبی کار نکنه. مثلا خونه من غرب تهرانه . اونجا اصلا گیرندگی خوبی نداره.

لینک به دیدگاه

امروز رفتم یه آمار گرفتم مکسل جان مثل اینکه کلآ غرب تهران سیگنال ضعیف ارائه میشه چون منم غرب هستم

طرف گفت آقا هزینه میخوای بکنی ولی اون جوابی که میخوای نمیگیری

پیشنهاد داد مانیتور تلویزیون بگیرم و همیشه راحتم

دوستان این مانیتور تلویزیون ها چی جورین ؟یعنی راحت و بدون دردسر و صاف و آینه میگیرن؟

لینک به دیدگاه

همونطور که شما هم گفتید، سیگنال فرستنده دیجیتال صدا و سیما تو غرب تهران ضعیفه. برای همین ممکنه تصویر درست و حسابی نداشته باشی و تصویر دیجیتال دائما freez بشه. حالا اگر شما هم یک مونیتور دارای تیونر بگیری. ، اگر تیونر دیجیتال داشته باشه که باز هم همین نشکل رو داری و اگر هم تیونرش انالوگ باشه، آنتن دهی به مراتب قویتر میشه ولی درکل چون آنالوگ هست، به کیفیت پخش دیجیتال نمیرسه و همیشه یک مقدار سایه و اینجور موارد داخلش هست.

الان شما دقیقا رسیدی به موقعیتی که خودم در اون قرار گرفتم با این تفاوت که شما هنوز هزینه نکردی ولی من 2 تا گیرنده دیجیتال usb و یک گیرنده آنالوگ usb هزینه کردم، آنتن جدا هم نصب کردم و از 5 طبقه هم سیم کشی کردم. ولی در آخر هم دست از پا دراز تر ، بیخیال این قضیه شدم :( :(

لینک به دیدگاه

امروز رفتم یه آمار گرفتم مکسل جان مثل اینکه کلآ غرب تهران سیگنال ضعیف ارائه میشه چون منم غرب هستم

طرف گفت آقا هزینه میخوای بکنی ولی اون جوابی که میخوای نمیگیری

پیشنهاد داد مانیتور تلویزیون بگیرم و همیشه راحتم

دوستان این مانیتور تلویزیون ها چی جورین ؟یعنی راحت و بدون دردسر و صاف و آینه میگیرن؟

سلام .شما برای چی میخوای هزینه اضافی کنی و مانیتور تیونر دار بگیری که دوباره بهش آنتن وصل کنی ؟ شما که مانیتور داری . یک کارت TV بگیری کافیه . یک کارت TV آنالوگ میتونی بگیری و ازش استفاده کنی . من هم الان همین کار رو دارم میکنم . ولی کیفیت تصویر خوبی نداره . چون گیرنده آنالوگه و تصویر نویز و پرش داره . تلویزیون هم همینطوره . اون هم با آنتن معمولی همین کیفیت رو میده .

گیرنده دیجیتال X Vision رو میتونی امتحان کنی. مادیران یک تقویت کننده سیگنال هم داده بیرون که جداگانه باید بخری . شاید مشکلت رو حل کرد .

فقط این رو بگم که تصویری که با تلویزیون یا مانیتور تیونر دار و یا کارت TV میگیری تفاوت خیلی کمی با هم دارن . در نتیجه خرید مانیتور هزینه اضافیه .

لینک به دیدگاه

همونطور که شما هم گفتید، سیگنال فرستنده دیجیتال صدا و سیما تو غرب تهران ضعیفه. برای همین ممکنه تصویر درست و حسابی نداشته باشی و تصویر دیجیتال دائما freez بشه. حالا اگر شما هم یک مونیتور دارای تیونر بگیری. ، اگر تیونر دیجیتال داشته باشه که باز هم همین نشکل رو داری و اگر هم تیونرش انالوگ باشه، آنتن دهی به مراتب قویتر میشه ولی درکل چون آنالوگ هست، به کیفیت پخش دیجیتال نمیرسه و همیشه یک مقدار سایه و اینجور موارد داخلش هست.

الان شما دقیقا رسیدی به موقعیتی که خودم در اون قرار گرفتم با این تفاوت که شما هنوز هزینه نکردی ولی من 2 تا گیرنده دیجیتال usb و یک گیرنده آنالوگ usb هزینه کردم، آنتن جدا هم نصب کردم و از 5 طبقه هم سیم کشی کردم. ولی در آخر هم دست از پا دراز تر ، بیخیال این قضیه شدم :( :(

میگم مکسل جان به قول حامد جان آنالوگ بگیریم که جواب میده

حالا دیجیتال سیگنال بد میگیره آنالوگ چی جوری واسه شما جواب نداد؟127fs4573872.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای بابا!

اصلا شما بیا برو یه / دی / وی / بی/ بگیر بزار تو کامپیوترت و در قابلمش بزار بالا خونه( :D) همه کانالارو صاف میگیره تازه کانالاشم بیشتره! :p

تازه مگه قرار نیست بعد از مدتی این انالوگ رو کلا جمع کنن بندازن گوشه انبار صدا و سیما؟؟؟

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام دوستان...

چند وقتی هست میخوام مانیتور بخرم و الان به 2 تا گزینه رسیدم...

1.مزایا و معایب هر کدوم رو لطفا بگین.

2.پیشنهاد های بهتری اگه دارین ارائه کنین ممنون میشم.

اولین گزینه : ASUS MX279H  قیمت : 1750 تا 1800

دومین گزینه : SAMSUNG 32" 6950 قیمت : 1710

---------------------------------------------------------------

طبق گفته دوستی‌ از سوئد مانیتور ایسوس ظاهر خوب کیفیت بالا و نمایش رنگ فوق‌العاده داره با توجه به کنتراست ۱:۸۰ میلیون ..... ۶۰ هرتز هست .... اما تو سرعت بالا مثلا تو بازی BF3  یهو ۳۶۰ درجه می‌چرخی صفحه تار می‌شه تا اینکه حرکت تموم بشه مس مانیتور‌های معمولی‌.

سامسونگ 3D داره ...اسمارت TV هست...۳۲ اینچ هست...فناوری CMR داره که از تاری جلوگیری می‌کنه.و نسل ۶ هست..

-------------------------------------------------------------

دوستان میگن مانیتور پیکسل هاش نزدیکتره و کیقیت بهتره...و TV رو باید از دور ببینی و از نزدیک تو ذوق میزنه ...(اضافه کنم باید میز رو عقب ببرم چون اصولا نمیشه مثل مانیتور 22 به 32 نزدیک بود و نگاش کرد )

لینک به دیدگاه

مطمعن باش مانیتور یه چیز دیگه هست وگر نه چرا مانیتو رو درست کردن؟. اگه برای گیم میخواهی حتما کشیدگی تصویر پشیمونت میکنه. ولی اگه برای کار معمولی میخواهی بدک نیست. با این هزینه اگه مانیتور 27 اینچ بخرید راضی خواهید بود. قیمتها بسیار کاذب هستند همین 6950 خیلی پایینتر از این حرفا بود. بنده یکیشو پی تی فروختم خیلی پایینتر از این قیمت.

بازم میگم اصلا سمت tv نرو ضرر میکنی

لینک به دیدگاه

اگر تی وی 40 اینچ بود، میگفتم برای کار کردن زیادی بزرگه، ولی 32 اینچ نه. میشه باهاش سر کرد. الان که از تی وی 40 اینچ کنار مانیتور 20 اینچ استفاده میکنم، میگم از فاصله کمتر از یک متر نمیشه با تی وی کار کرد، ولی برای بازی خیلی مناسب تر از مانیتوره. ولی یک مانیتور 120 هرتز هم برای بازی و هم کارهای متفرقه خیلی بهتر از یک تی ویه.

ویرایش شده توسط Escaflowne
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تلویزیون رو ترجیح میدم چه توی بازی چه توی کار های معمولی چون هردو رو از نزدیک با همین سیستم امضام دیدم و میدونم دارم چی میگم. اگر فاصله ات بیشتر از دو یا سه متر هست در خرید تلویزیون LED درست و حسابی شک نکن. ولی اگر فاصله ات نزدیک هست باید مانیتور بخری به خاطر تراکم بیشتر پیکسل ها نسبت به تلویزیون ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...